Liposuction nasıl yapılır?

Liposuction, vücudun çeşitli bölgelerinde toplanmış yağ hücrelerinin cerrahi işlemler sonucu alınması olayıdır. Bu uygulama genellikle diyet ve zayıflama yöntemlerine yanıt vermeyen kişiler için yapılmaktadır.

Yağ aldırma ameliyatı - Liposuction

Liposuction vücutta bulunan kontur fazlalıklarının giderilmesi için yapılır. Bu uygulamada yağ birikintileri bünyeden uzaklaştırılarak ince bir görünüme sahip olunur.

Yağ enjeksiyonu nedir?

Liposuction tedavisinde enjektörler ve kanüllerle vücutta bulunan yağlar emilir. Daha sonra alınan bu maddeler, yağ enjeksiyonu denilen bir uygulamada dolgu amacı ile kullanılır.

Liposuction nasıl yapılır?

Klasik liposuction yönteminde inceltme işlemi yapılacak bölgede 1-2 mm’lik küçük kesiler açılarak dirençli yağlar eritilir. Parçalanan ve eriyen yağlar ince kanüller ya da enjektör aracılığıyla vakumlama yöntemi ile alınır. Ameliyat izlerinin görünmemesi için vücut kıvrım yerleriyle iç çamaşırı altında kalacak bölgelere operasyon uygulanır.

Lazer destekli liposuction yöntemlerinde ise inatçı yağlar ışınlarla eritilir. Daha sonra 1-2 mm’lik kesiler içinden ince kanüller aracılığıyla vakumlanarak alınır. En gelişmiş LazerLipo tekniğinde ise yağların vücut tarafından metabolik olarak böbrek ve karaciğer tarafından atılması sağlanır. Herhangi bir kesi ya da vakumlama işlemi yapılmasına gerek kalmaz.

Liposuction iyileşme süreci nasıldır?

Liposuction hastaları hızlı bir şekilde iyileşebilmektedir. Bu operasyonu yaptıran kişiler birkaç gün içinde işlerine iki hafta içinde de normal aktivitelerine dönebilmektedir.