Karışık ve şaşkın dünya

17 Ekim 2016 Pazartesi

Yirminci yüzyıl dinlerin dışlandığı bir yüzyıl olmuştu. İnanmayanlar dinlerin birer aldatmaca olduğunu, sömürü aracı olduğunu, Allah ve ahiretin olmadığını iddia etmiş ve yirminci yüzyılın sonunda inanmış insanların öleceğini, nesillerinin tükeneceğini, inanan kimsenin kalmayacağını sanmışlardı. Sermaye de buna kani idi, dünyayı buna göre dizayn etmeye başladı. Bütün dinlere karşı saldırıya geçen Sermaye karşısında dinler birleşip birlikte savunmaya geçmeye başladılar. Böylece dinler arası çatışma sona erdi, dinler arası dayanışmaya geçildi. Sermaye, dinler arası çatışmayı sürdürmek için büyük gayret sarf etmekte ve bu uğurda milyarlarca dolar harcamaktadır. Ne var ki yirminci yüzyılın ikinci yarısından sonra Sermaye’nin bu oyunu bitmiştir.

Sermaye, dinler arası çatışmayı gerçekleştiremeyince dolarla satın aldığı kimselere dinler adına anarşi yaptırmış ve terör odakları oluşturmuştur. Değişik din ve mezhepleri, tarikat ve cemaatleri hazırlamış, onları çatıştırma yoluna gitmiştir. İslâm’ın şeriat düzenini dünyaya anlatan Necmeddin Erbakan’a karşı Risale-i Nur müntesiplerini Gülen’in çevresinde organize etmiş ve ona yarım asır saldırmışlardır. 

15 Temmuz olayları da bundan başkası değildir. Millî Görüş ekolünden gelen ve aslında Erbakan’ın Adil Düzen’ini temsil etmesi gereken AK Parti’yi Erbakan’a karşı organize etmiştir. Erbakan’ın devreden çekilmesi ile AK Parti ve Gülen cemaatini birbirine düşürmüştür. Böylece çatışma devam etmektedir. 

Sermaye yıllarca orduları dinlere saldırtmış ve dünyayı kana boyamıştır. Millî ordular yavaş yavaş bu saldırıdan vazgeçmişlerdir. Dünyada değişme olmuş, ordular zamanla halkın yanında yer almaya başlamışlardır.

İşte, bugün herkes ne olacağını bilmez, ne yapacağını bilmez bir şekilde şaşkın şaşkın konuşmakta ve hareketler yapmaktadır. 

Bir olay oluyor, Sermaye’nin medyası onu çarpıtıyor, asıl yapanları saklıyor, suçu yapmayanlara yüklüyor, halkı birbirine çatıştırıyor. Ne var ki kısa zaman sonra insanların aklı başına geliyor. Yalancının mumu yatsıya kadar sürmektedir. 

Başta Sermaye şaşkına dönmüştür. Önce kendi aralarında çatışma vardır. Rockefeller Ailesi ile Rothschild Ailesi bir barışırlar bir çatışırlar. Yenildikçe Sermaye galip gelenlere yanaşmaktadır. İktidar olduğundan beri saldırıyı eksik etmeyen Sermaye, AK Parti ile Amerika’da uzlaşma masasına oturmak zorunda kalmıştır. Artık borusunu öttüremiyor.

ABD Sermaye’den vazgeçse dünya hâkimiyetini kaybedecektir, Sermaye ile bir olsa onunla birlikte çökecektir. Şaşkın durumdadır. 

Şimdi Clinton veya Trump, Sermaye’nin parası ile ABD başkanı olacaktır. İkisi de oyu halktan alacaktır. Halk ise Sermaye’nin sömürüsüne karşıdır. Halk, Demokrat Parti’nin oyunu bunun için artırdı. Yeni başkan ne yapacağını bilmez bir durumda Beyaz Saray’a gidiyor. 

Çin’in durumu daha da karışıktır. Sermaye’nin desteği ile Çin ikinci güç olmaktadır. Sermaye’yi bıraksa bu gücünü kaybedecektir. Sermaye’ye teslim olsa bu sefer Çin Devleti yıkılacaktır. İki derede bir arada kalmıştır, şaşkın durumdadır. Yarın bir çatışma olsa Çin ne tarafta olacağını kendisi de bilmemektedir.

Avrupa Birliği’ni Sermaye yıkmak istemektedir. İngiltere bunun için AB’den ayrılıyor. Avrupa Birliği’nin ayakta kalabilmesi için Türkiye’yi Avrupa Birliği’ne alması gerekir. 

Bu da sonunda Avrupa’nın İslamlaşması demektir. Avrupa da şaşkındır. Türkiye’yi ne yapacağını bilememektedir. Ayrıca ABD ile bir olmak istiyor, Sermaye ona düşmanlık yapıyor. Hepsi de şaşkın haldedirler.

Rusya’da durum daha karışıktır. Ruslar Türklerle işbirliği yapma durumundalar, Çinlilerle dost olma durumundalar. Rusya Avrupalıdır ama hangi siyaseti takip edeceğini daha belirlememiştir. 

Hâsılı, karışık ve şaşkın dünya şimdi karanlıklar içindedir. 

Bunun anlamı nedir? 

Bunun anlamı: İnsanlık ancak İslâm düzenini, İlâhi düzeni, Adil Düzen’i, Kur’an düzenini benimseyerek kurtulacaktır. 

İslâm dinini demiyorum, İslâm düzenini diyorum. 

Kur’an’dan başka İlâhi düzeni anlatan bir kitap mevcut değildir. Tevrat çağımızın sorunlarını çözemiyor. 

Tek kitap Kur’an’dır. Başka çıkar yolumuz yoktur.

 

YORUM YAZ

 • ali kuyucuali kuyucu1 yıl önce
  Kıymetli hocam, yazılarınızı severek okur sizden istifade ederim. Ama bugün çok üzüldüm. Hakikaten risalei nuru anlayan bir adam asla gülene sahip çıkmaz çıkamaz. Ikinci mektubu okuyan nasıl himmet toplayabilir. Menderes ile ilgili mektuplari okuyan nasıl dindar yöneticilerle mücadele edebilir.Enaniyethodfurusluk bahsini okuyan gülenin iç yüzünü nasıl anlamaz. Daha bir sürü örnek verebilirim. Bu alçak adamın en büyük zararı gerek kendini ön plana çıkarması gerekse tercüme sadelestirme teraneleriyle gençliği risalei nur mizan ve ferasetinden mahrum bırakmasıdır. Ben her bulunduğum ortamda( ben bir sınıf öğretmeniyim) sadece risalei nurun ölçüleriyle hükümeti her türlü itiraza ve tenkide karşı mudafaa ediyorum. Ne chp lisi ne mhp lisi ne de hdp lisi ağzını açamıyor. Bence biz risalei nurun önce ne kadar anlaşıldığını incelemeliyiz. Bir parça alıntı ile veda ediyorum.Böylesine islam taraftarlığı telkin eden bir eser nasıl olur da dindar hükümetlere zıt gibi ve kafir dostu gülenin okuduğu bir kitap gibi gösterilir. Onu sizin ve okuyucularinizin izan ve insafiniza havale ediyorum. Biz, ferec ve ferah ve sürur ve fütuhat isteriz.Fakat kâfirlerin kılıncı ile değil.Kâfirlerin kılınçları başlarını yesin; kılınçlarından gelen faide bize lâzım değil.Lemalar - 105
 • MehmetMehmet1 yıl önce
  Huzur islamdadır. Kuran ve sünnetlerimiz ışıktır. Başka yerde ışık aramak yanlıştır. Şucu buculuk bizi bölmektedir. Birlik olalım. Durmak yok yola devam. Terlemeden yorulmadan olmuyor. Allah yar ve yardımcımız olsun .
 • veli kayabaşveli kayabaş1 yıl önce
  ustadim selam.boyle rahat devir gorulmedi.eski gunleri bilmeyenler bu gunleri behenmiyorlar.babam rahmetli chp devrinde 7tl yol vergisini odeyemedigi icin 50 km ileride ac perisan 2 ay yola sirtiyla dagdan taş tasidi.yol cvsuna raki rusveti verdigi icin jurtulabildi.ac perisan kimsede bes kurus olmadigi kahveye cikamadigimiz gunler oldu.dari ekmegi yedik.esekle100 km uzaga odur bugday goturuldu.harmsnlar ambarlar muhurlrndi.evdeki koyun keci sayildi.keci koyun 50 krs vergisi osuru 80 kurustu.su anda kumseden kefil istenmiyor.cok az bir karla devlet banka ev araba arsa hersey aliveriyor.gucun nisbetinde taksitle oduyorsun.eskiden snmizin nenemizin nikahini istiyorlardi.devlet resmen kiminizmle idare ediliyordu.fikir hurriyrti din hurriyeti tedavi yoktu.su anda halk havadan yasiyor.tam Mehdi helmiste hayati kolaylastirmid gibi.tabii biraz zorluklar var.İmf omzumuzdan uzun zaman inmedi.tsbii bunda satilmus tasmalari disarida olan vatan hainlerinin buyuk rolu vardi.kara lastik,taş gubresi ve DDT Menderes zamaninda geldi.Erbakan bagimsizligin temelletini her vilayete atti.varansever manevi ve milli degerlere bagli insanlar yetistirdi.mezari nurla dolsun yardimcilarininda.belki mehdi erbajandi.zaten 30 mehdi gelecek.biri en buyugu olacak.arkasibda 70 bin ehli naciye evliya olacak.bugun o gunlerden cok ileriyiz.butun dunya kafirleri ve islam adi altindaki munafiklar daldirdigi halde sarsilmiyoruz bile.butcemiz saglam.bu kadat harp icinde yokluk gormuyoruz.dis ic satilmiz yahudi siyonist kapitalist sermaye yikamiyor.sukurler olsun.bugunku ekinomimize kim kotu soylerse dili yanar nankordur.
 • İbrahim İbrahim 1 yıl önce
  Risale-i Nur müntesipleri (hakikatte) Gülen'in çevresinde toplanmış değildir Kargülle ! 1996 Senesi'nden beri Risale-i Nurlar'dan gerek yazarak gerek okuyarak istifade etmekteyim ve dahi üstad Bediüzzaman'ın ve Risale-i Nur'un talebesi olmak arzusundayım, Lakin 'F.Gülen' denilen münafığın ne olduğunu ta ki o tarihlerden beridir biliriz Hamdolsun. Müslüman ferasetli olacak, basiretli olacak, ilim sahibi olacak ki tongaya düşmesin azizim...
 • Süleyman KaragülleSüleyman Karagülle1 yıl önce
  Yorumcular ebkem (dilsiz) olmuş okmuş
 • nahitsazoğlunahitsazoğlu1 yıl önce
  sermaye insanlarısömürereksavaşlarıveterörükörüklemektedirülkemizdeçokulusluşirketlerintemsilcilerivebankalarıinsanlarımaddivemaneviolaraksmürmektedir amatürkiyedeenkısazamandaadildüzengelecektiramaadildüzenibuiktidarveyabaşkaiktidargetirecektirsonuçtagelecektirsermayenininsanlığıyoketmeprojesigerekleşmiyecektir