THY-66-TL-Mart-2018

1453’de İstanbul’u fethettik...

19 Eylül 2016 Pazartesi

FARKLI BİR 15 TEMMUZ DEĞERLENDİRMESİ 

1453’de İstanbul’u fethettik... Ayasofya cami yapılmış, Topkapı Sarayı’na Bizans’ı yönetmek üzere yeni imparator gelmişti. İstanbul’da bundan başka hiçbir şey değişmemişti. İmparatorluk dünyaya adaleti dağıtırken genişledikçe genişliyordu. İstanbul dünyanın yalnız siyasetinin değil, özgürlüğünün de merkezi olmuştu, yeryüzü ekonomisinin kalbi olmuştu. Oradakiler alabildiğine zengin oluyordu.

Savaşı Türkler değil, Müslümanlar değil de sanki Rumlar, Ermeniler ve Yahudiler kazanmıştı. Türkler savaşlarda imparatorluğun güvenliğini korurken, İstanbul’da mağlup olanlar sanki güçleri üzerine güç katıyorlardı. Dünyadaki Yahudiler de Türkiye’ye ve İstanbul’a göç ediyordu. İmparatorluk adeta onların sermayesinin hamisi hâlinde idi. Bunlar yetmemiş gibi Türkiye dışındaki Yahudi sermayesine kapitülasyonlarla imtiyazlar tanınmıştı. Türkler eski göçebe savaşçılar olarak birer bekçiden başka bir şey olmamıştı.

Sonunda imparatorluğun desteği ile zenginleşen dünyadaki Hıristiyanlar ve Yahudiler işbirliği içinde imparatorluğumuzu yıkmak üzere kimi Hindu, kimi bilmem ne olanlar Çanakkale’ye dayandılar. Çetin savaşta biz onları yendik. Ama yine biz değil de onlar galip imiş gibi İstanbul’a gelip İngilizler oturuverdi! Şimdi Çanakkale savaşlarını kutluyoruz yani İngilizlerin mağlupken İstanbul’a gelmelerini kutluyoruz!

Daha sonra Sakarya’ya kadar gelen düşmanları yendik. Dumlupınar’dan sonra denize döktük. Beklenen ne idi? Artık Türkiye’nin nefes alması, İslâmî hayata şükrederek devam etmesidir ama tam tersi oldu; savaşı biz değil de düşmanlarımız kazanmış gibi tarihte görülmemiş “inkılâplar” adı altında baskı içine alındık. İstiklâl Savaşı’nı yapmasaydık, İngilizler gelseydi, Fransızlar gelseydi, CHP’nin yaptığı zulmü yapacak mı idi? 

Kim savaşmıştı, kim galip gelmişti?!. 

Türkiye’de %50 olan azınlıklar %2’lere inmiştir. Biz çoğaldığımızda onlar da Türkiye’de kazandıklarını alarak dışarıya dünyaya taşırken sayıları azaldı. Ama tüm dünyada göç etmiş Rum, Ermeni ve Yahudiler zengin olmuşlardır. Dünya ekonomisi onların emrindedir. Dün bizi sömürürken bugün onları yani bütün insanları da sömürüyorlar.

%2 olan Türkiye Ermeni, Rum ve Yahudileri de Türk ekonomisinin %80’ine sahiptirler. Savaşları biz kazanıyoruz ama bizim sefaletimiz artıyor. Savaşı kaybedenler savaştan önceki durumdan daha çok servet sahibi olarak hâkim oluyorlar.

Demokrat Parti döneminde seçimi biz kazandık. Olan millete oldu, sonunda başbakanımızı astılar. Millî Görüş ve devamı olan AK Parti iktidar oldu ama onlar servetlerine servet kattılar, büyüdüler, büyüdüler, hattâ dünya pazarlarına girdiler. Biz ise İstanbul’da çöpçü olmaya devam ediyoruz... 

AK Parti kendisini iktidar eden Akevler’in 200 milyonluk tapulu yerini iade edememiştir. Sermaye’nin yanında olan Gülen cemaatini desteklemeye devam etti. Asya Bank’ı kurdurdu. Zaman’ı hibe etti. Samanyolu başa güreşti. Üniversiteler yeryüzüne fark attı. En sonunda Sermaye onları bize karşı kullandı.

Kaderimiz bu; biz kazanırız ama ezilen biz oluruz. 

Şimdi de aynısı olmaktadır. 

15 Temmuz hareketini Sermaye tezgâhladı. Fatura Cemaat’e ve CIA’ya kesildi. Yetmedi, darbe yapanlar şimdi devletin içinde bize saldırıyorlar. Her gün FETÖ’cü diye insanlar tutuklanıyor, işinden ediliyor. Bir kimsenin Cemaati desteklemesi başka, 15 Temmuz darbesine katılma başkadır. Fiilen katılma başka, destekleme başka. Suçluyu savunmuş olmak, hele suç işlemeden onunla işbirliği içinde olmak, dünyanın en zalim hukukunda bile yoktur. Sonra şeriatta bir kural vardır; mübaşir varken müsebbibe ceza verilmez, fail varken destekçiye ceza verilmez. 

Tarihimiz böyle gafletler ve ihanetlerle doludur. Ama bize ihanet edenler ve bizi gafil avlayanlar şimdi yeryüzünde yoklar; azalmaktadırlar. Biz ise İstanbul’da 1 milyon iken 20 milyon olduk, onlar %2’lere düşerken biz 100 milyonlara doğru gidiyoruz. Dünya’da İslâm nüfusu artmakta, Hıristiyanların nüfusu azalmakta, Yahudiler de artmaktadır. 

Sabırlıyız... 

Endişemiz yoktur.

 

YORUM YAZ

 • Mine GomezMine Gomez1 yıl önce
  Yeni Varlik Vergisi hazirligi mi var?
 • veli kayabaşveli kayabaş1 yıl önce
  ustadim selam.bu dis gucler zaten hristian siyonist kominist fasist bilmem ne bela.yerli munafiklarda zaten onlarin ya masasi ya kuyrugudurlar.hadiste:ahirzamanda ummetim 73 firkaya ayrilacak.72 firkasi dalalette munafik olacak dunyayi cok sevecekler ve ahireti unutacaklar.kilici zeytin dslina adacaklar cihadi terkedecekler dunya kafirlerinin pesine dusecekler.onlar keryenkele deligine girseler bu munafiklarda gireceklerdir.bu sebeble biz butun harpleri kazandigimiz halde yinede islam adi altindakimunafiklar yine kafirlerle isbirliginden vazgecmezler ihanetlerini devam ettireceklerdir.ihanet hz.peygamberimizdenberi devam etmistir.halende devam etmektedir.seytanin usakligini yapmaktadirlar.en son canakkale zaferinden sonra bile hainler devsm rtmisler ingilizi istanbula sokmuslardir.zaten kafirlerin eskiyaliktan somurgecilikten baska ahiret kutsali diye bir kutsallari yoktur.ingilizler istanbul topkapi sarayini soyarak 30 ton altini calip soyup gitmislerdir.kafirlerin munafiklarin hirsizliktan eskiyaliktan calip carpmaktan talandan katliamdan baska kutsallari ve degerleri yoktur.sutlerinin icrasini yapmaktadirlar.ehli sunnet gercek hak cemeat olup ehli naciyedir.kamil muslumanlardir.cihafin karsiligini ahirette cennette alacaklardir.sehadet ve gazilikin buyuklugu burada gorulmektedir.selam asakiri mansurei muhammediye vi ilahi gizli ordulara.
 • A.DOGANA.DOGAN1 yıl önce
  Muhterem Hocam tespitleriniz dogru. Malesef bazi muslumanlarda asagilik kompleksi mevcut.Buna Erbakan hocanin yillar once hukumet olduklarinda da sahit oldum.Diplomasi var yurtdisindan,iki lisan biliyor diye bazilarini adam yerine koyup makam mevki sahibi yaptik. Sonucu agir oldu. Musluman Anadolu cocuklarinin onunu tam anlami ile acmadik.Iste sonuclari. Artik kurtulalim su garabet dusunceden. Bir Anadolu cocugu arkadasim devletin ust kademesinde iken soyle demisti:Burada cok birsey yapamiyorum ama en azindan yetimin hakkini yedirmiyorum, rusvet ve yolsuzluklara karsi dik duruyorum.
 • akif kenarakif kenar1 yıl önce
  Sermaye neden darbe yaptirsinki? anlamadım.
 • ercan güvenercan güven1 yıl önce
  Ne güzel tesbitler.Müslümanın malına el koyup devlet hazinesine katıp müslüman olmayanlara da dağıtıyorlar.Üstelik bunu yapanlar da müslümanlar ve doğru yaptıklarını düşünüyorlar.Bence oyuna getirildiklerinin farkında bile değiller.
 • nahitsazoğlunahitsazoğlu1 yıl önce
  Süleymanbey tesbitleriniztamamendoğruülkemizdekiazınlıklarYahudiermeniverumlarçokulusluşirketlerintemsilcililerinialdıklarıiçin ülkeekonomisindebüyüksözsahibilerçünküdünyaticaretiniyapançokulusluşirketlerinsahipleri hemenhemenheYahudibizimdedelerimizkurtuluşsavaşındamücadeleederken onlaristanbuldasermayelerinintemelleriniatıyorlardı askerlikveçiftçiliktürklereülkeninkaymaktabakasıazınlıklarınyanitüsiadınbusayededeçokazınlıkolmalarınarağmenülkeyönetimindehükümetlerebaskıkura