THY - TR Çıkışlı Güney Avrupa Kasım
impression

Afrin harekâtı seçim kazandırır mı?

03 Şubat 2018 Cumartesi

Bugünlerde Zeytin Dalı harekâtı ile yatıp kalkıyoruz. Mehmetçiklerimize dua ediyoruz. PKK ve PYD eksenli şer cephesine karşı askerlerimiz vatanımızı koruyorlar. İktidarı ve muhalefetiyle birlikte olmamız gereken günlerden geçiyoruz. Milli meselelerde bir olamazsak bu vatanı nasıl koruyacağız. Millet olma vasfı bugünlerde ortaya çıkıyor. Ortak bir hüznü ya da sevinci paylaşmıyorsak millet olma vasfını kazanamayız.

Muhalefet partileri şimdilerde Afrin’e yaptığımız harekâtı bir seçim hamlesi olarak görme ucuzluğuna düşüyorlar. Hükumet seçime gidecek o nedenle Afrin’e harekât düzenliyor diyorlar. Bunu söylemek gaflet değilse ihanettir. Ülkemizin burnunun dibinde bir terör devleti kuruluyor. ABD ve Batılılar, Kuzey Suriye’de bir PKK devletçiği kurduruyorlar. Bunu göre Cumhurbaşkanımız ve Hükumetimiz dirayetli davranarak ülkemizin bekası için çalışıyorlar.

Irak’ta yirmi yedi yıldır Amerikan işgali var. Suriye’de yaklaşık on yıldır bir iç savaş var. Bu iç savaşı Türkiye’ye taşımak istiyorlar. Ülke olarak sessiz kalalım deme lüksüne sahip değiliz. Siz isteseniz de istemeseniz de savaş sizi buluyor. Bakın Reyhanlı ilçesine atılan bir roket on yedi yaşında bir genç kızımızı uykusunda vurdu. Masum bir yavrumuzu teröristler katletti.

Cumhuriyet Halk Partisi bazı yöneticileri, HDP yöneticileri ikide bir çıkıp operasyonu eleştiriyorlar. Özgür Suriye Ordusu’nu eleştiriyorlar. Hükumeti savaş çığırtkanlığı yapmakla suçluyorlar. Savaşa hayır diyorlar. Sanki savaşı çıkartan Türkiye. Kardeşim siz savaşa hayır diyeceğinize teröre hayır desenize. Yıllardır kan döken, Mehmetçiklerimizi ve Kürt kardeşlerimizi öldüren PKK terörüne neden dur demiyorsunuz. Bazı aydınlar, yazarlar ikide bir savaşa dur diyorlar. Kimse savaş istemiyor ki. Bir tek Mehmetçiğimizin şehit olmasına gönlümüz razı değil. ABD ve onların piyonları ülkemizi bölmek istiyorlar. Cumhurbaşkanımız Erdoğan bu hainlere direniyor. Devleti yeniden rotasına sokuyor. Devleti yeniden millileştiriyor. Mandacılar, PKK sempatizanlarını devletten temizliyor.

Afrin’e yapılan operasyon ülkemizin bölünmesinin önüne geçmek için yapılmıştır. Buradan açık açık yazıyorum. Bu harekât oy kaygısı ile yapılmış bir hareket değildir. Bir tek Mehmetçiğin kanı milyonlarca oydan daha değerlidir. Bu harekât iktidara oy getirecek o nedenle yapılıyor demek gaflet, delalet ve ihanettir. Meseleyi kavrayamamaktır. İdrak tutulmasıdır. Bunu ancak ve ancak gayri milli bir ruha sahip olanlar söyleyebilir.

Sanayide bir il başkanı...

Bir kaç gündür memleketim Kayseri’deyim. Okulların yarıyıl tatiline girmesi nedeniyle çocuklarla birlikte Kayseri’ye geldik. Sıla-i Rahim yapıyoruz. Bu vesileyle eş dost ziyaretleri yapıyoruz. Bu bağlamda AK Parti Kayseri İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden Beye de uğradım. Başkan dükkândayım buyur gel dedi. Dükkâna gittim. Baktım başkan dükkânda bir soba yakmış oturuyor. Sobaya kestane, patates atmış. Yav başkan dedim. AK Partililer zengin adamlar, iş takip eden, ihale takip eden adamlar diye haksız eleştiri yapanlar var. Keşke seni burada bu halde görselerdi. Başkan emeği ile geçinen bir adam. İl Başkanı olmasına rağmen kamudan iş almıyor. Dükkânını kendi açıyor kendi kapatıyor. Sobasını kendi yakıyor. Tebrik ediyorum. Siyasetçilerimiz bu noktaya gelmeli. Ziyaret esnasında AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Muammet Kılıç Bey de vardı. Memleket meselelerini Kayseri’yi konuştuk.

 

YORUM YAZ