Tayyib Kaptana ve hepimize yakışan!

26 Nisan 2019 Cuma

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allahımıza hamd; Başöğretmenimiz, Önderimiz, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehlî Beyti’ne, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi olanlara, Din ve Vatan muhafızı Gazi ve Şehidlerimize salat ve selam olsun!

AK Hareketinde hiçbir resmi, fahri ve hesabi görevi olmayan bir kardeşiniz olarak yazıyorum! 

Yoğun Konferans programlarımız nedeniyle dolaştığım Ülkemizde ve Avrupa’daki kardeşlerimizin feryatlarının tercümanı olarak yazıyorum.

Bu gidişat hayra alamet değildir!

Yeni Partilerle ayrılıklar hayra alamet değildir!

Siyonizm’in “Böl, Parçala ve Yut” tuzağına hizmet etmek hayra alamet değildir!

Birleşeceğimize hâlâ bölünüyoruz!

Dertleşeceğimize hâlâ didişiyoruz! 

Kucaklaşacağımıza hâlâ kavgalaşıyoruz!

Yardımlaşacağımıza hâlâ birbirimizi yiyoruz!

Arabulucu olacağımıza hâlâ arabozucu oluyoruz!

Tabanımız başta  Abdullah Gül, Ahmed Davudoğlu, Ali Babacan, Melih Gökçek, Kadir Topbaş ve diğer gönlü kırık kardeşlerimizi Tayyib Kaptanla el ele yola devamını ısrarla istemektedir!

Tabanımız, bu kardeşlerimizle beraber yeni bir balkon konuşmalarını acilen beklemektedir!

Tabanımız, trene ilk binen hasbi kardeşlerimizin trenden inmelerine mani olunarak ileri ki duraklarda binenlerle beraber yola devam edilmesini arzulamaktadır!

Ülkemizin ve Milletimizin beka tehlikesini bertaraf etmenin birlikten, dirlikten, hasbilikten ve gayretten başka hiçbir yolu yoktur!

“Şayet Müminlerden iki grub savaşırsa derhal arabulucu olun...( Hucurat S. )” ilahi emrine ve ihtarına uymak başta Lider ve Kurmay Kadronun görevidir!

Bir Hareketin içinde Lider seviyesinde şahsiyetlerin çokluğu Ümmet için rahmettir! Yani Liderin yokluğuyla dava yok olmaz! Yeni Lider ve kadrosuyla yola devam eder!

Zira, Allah’ımızın Kevser Suresi’nde belirttiği gibi Rahmani hareketlerde Lider kevser, yani çoktur!

Şeytani hareketlerdeyse Lider ebterdir. Yani kısırdır! Güdüktür!

Beraber yürüyüp, beraber ıslandığımız ve acı tatlı hatıraları beraber yaşadığımız Tayyib Kaptanımıza yakışan Liderlik makamının gereği ilk dava arkadaşlarını acilen çağırıp dertleşmesi ve kucaklamasıdır!

Arabozucular yerine arabulucu arkadaşlarını birliğin tesisi için görevlendirmesidir! Çünkü birlikte rahmet ve kuvvet vardır!

Aksi halde ayrılıkta azab vardır! Çöküş vardır! 

Tarih ayrılığa düşen, birleşemeyen iktidarların hatta Devletlerin yıkılışına en büyük şahittir!

Uhud okçular tepesi nöbetini terk eden isyankarları affedip kucaklayan Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a) Efendimizin izinden gidenlere birbirini affetmek yakışır. Birbirine merhamet yakışır!

Aksi halde 17 Yıllık Ak İktidarının sonunun başlangıcı olmasından korkuyoruz!

“Ya Rab! Bir hırs, bir hased bir hiç uğruna ne iktidarlar batıyor” acı sonu birlikte yaşamamak için vakit geçmeden “Milli Barış Seferberliğini” ve Cumhuri İttifakı önce kendi içimizden başlatalım!

Allah’ın rızası ve sevgisi makamından başka Dünyevi hiçbir makama talip olmayan bir kardeşiniz olarak kalbimin derinliklerinden gelen bir sesle haykırıyorum;

Ayrılıklar sebebiyle Ülkemizin ve Mazlum coğrafyanın kurtlar sofrasında bir leş olmasını önlemek için Birleşiniz! Birleşiniz ve Birleşiniz!

Allah (c.c), arabozucuların şeytani tuzaklarını arabulucuların Rahmani planıyla bozarak İttihadi İslamiyyeyi lütfeylesin!

Ve nefislerimizin esiri olmaktan hepimizi kurtarsın!

Mal ve Makamlara köle olanlardan değil, Mazlumların kurtuluşu ve Ahiret mutluluğumuz için Mal ve Makamları köle alanlardan eylesin!

Salı Akşamı saat 20.30’da Akit TV ve Kanal 68 TV ile ortak Canlı yayın “Milli Diriliş” Programında buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz! Fethin sembolü Ayasofya’mızın açılması, Mescid-i Aksa’mızın özgürlüğü ve tatil olması dileğiyle Cuma Bayramımız kutlu olsun.

Uzun yıllardır Katar’da tedavi gören Cezayir İslami Selamet Cephesi (FIS) lideri 88 yaşındaki Abbas Medeni’nin Doha’da vefat ettiği haberi dünyanın fani olduğunun örneklerindendir. Merhuma Allahtan rahmet diliyorum, mekanı sevenleriyle cennet olsun.

Selam, sevgi ve duayla…

www.sevkiyilmaz.net

www.habervakti.com

Twitter: @sevkiyilmaz

Facebook:@sevkiyilmaztr  

@sevkiyilmaz1955

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • HacıHacı4 ay önce
  Ne o satılmışlara nede burda yorum yapan milli görüş zırvalarına ihtiyaç yok. Ancak diri ve inananlarla olur bu iş. Keşke bir yolu olsa da yalakalar da yanlız bıraksa erdoğanı güzel olurdu
 • Adem YıldırımAdem Yıldırım4 ay önce
  bülent arınç asla....
 • Gülhan cengizGülhan cengiz4 ay önce
  Kesinlikle katılıyorum aynı duygular içindeyiz çok güzel kaleme sldınız inş okunur ve gerekli dersler alınır
 • iskenderiskender4 ay önce
  sn,hocam "hekes sevdiği ile beraberdir" hadisi şerifi sağlam bir dava adamınamı işaret ediyor, şu seçimin hali ne yandık galiba.
 • onurcanonurcan4 ay önce
  ekonomi düzelmezse kimle birleşirse birleşsin akpde anap gibi tarih olur
 • AhmetAhmet4 ay önce
  Selamün aleyküm hocam söylediklerinize. Aynen katılıyorum sadece küskünler değil aslında beni daha çok Tayyip Bey'in kullandığı dilçok kötü ilk yıllardaki daha dinsel daha birleştirici kunuşmalar yerine daha ırkçı dışlayıcı konuşmalar yapıyor. Örnek olarak EYT lilere kullandığı cümleler türemişler demesi tanıdığım birçok kişi sadece bundan dolayı bu seçimlerde oy vermemiştir bana göre Tayyip beyinİslam davası yerine milliyetçiliği koyması üzülerek söyleyeyim ki bu unun sonunu getirecek inşallah kendi i düzeltir
 • AhmetAhmet4 ay önce
  Selamün aleyküm hocam söylediklerinize. Aynen katılıyorum sadece küskünler değil aslında beni daha çok Tayyip Bey'in kullandığı dilçok kötü ilk yıllardaki daha dinsel daha birleştirici kunuşmalar yerine daha ırkçı dışlayıcı konuşmalar yapıyor. Örnek olarak EYT lilere kullandığı cümleler türemişler demesi tanıdığım birçok kişi sadece bundan dolayı bu seçimlerde oy vermemiştir bana göre Tayyip beyinİslam davası yerine milliyetçiliği koyması üzülerek söyleyeyim ki bu unun sonunu getirecek inşallah kendi i düzeltir
 • hasanhasan4 ay önce
  Allah birdir biri, birliği sever. Nifak ayrılık şeytandandır. Hocam Allah razı olsun. Gönlümüzü ferahlatan çok güzel bir yazı olmuş.
 • Alpaslan Akıncı Alpaslan Akıncı 4 ay önce
  Ak hareket sadece Türkiyedeki değil , tüm dünyadaki müslümanların umut ışığı olmuştu. Fakat her ne hikmetse , aralarında ne gibi sürtüşmeler oldu ise , yavaş yavaş kopmalara bölünmelere şahit oluyoruz . Halbuki tarih fitnelere fesatlara maruz kalmış nice yıkılmış islâm medeniyetleri var. Son örnekleri Selçuklu Endülüs Altınordu ve Osmanlı gibi. Bütün bunlardan ibret alamıyorsanız , o zaman bu arkadaşların tahsilleri ne işe yarar,liderlik vasfında olsalar ne işe yarar. Hâlid bin Velid rad tarihlerin en muhteşem generali , görevinden alınmadı mı ? Ne yaptı , başka bir ordumu kurdu veya başka bir ülkemi ? Konu sistem kavgası mı ? Halkın çoğunlu yeni sistemden yana oy kullanmadımı ? Allah Celle Celâlühünizni olmadan yaprak düşmüyorsa dalından , o zaman Allahın izni olmadan sistemde değişmez , hiç kimse görevinden alınmaz. Her şerde vardır bir hayır , yeterki sen şer ile bàtılı birbirinden ayır.
 • M. ALİ AKTARM. ALİ AKTAR4 ay önce
  ES SELAMİSABETLİ BİR TEKLİF... DOĞRU BİR GÖRÜŞ...ALLAH RAZI OLSUN ŞEVKİ HOCAMDAN..ÖNEMLİ BİR KONU...ALLAH İÇİN BEN DE AYNI ŞEYLERİ DÜŞÜNÜYORDUM...AŞIRI TEPKİLİ VE KIYIMCI OLMAK DA YANLIŞ.... TABAN YANİ BİZLER BUNU TALEP EDİYORUZ... BİRLİK DİRLİK VE HUZUR İSTİYORUZ... İHLAS VE İHSÂN ÜZERE YAKLAŞIMLAR BEKLİYORUZ...GELİN TEMEL KADROLARI BİÇMEYİN. MESELA AHMET DAVUTOĞLU BİÇİLECEK BİR ADAM DEĞİLDİR. DİĞERLERİ DE ÖYLE...TEMEL KAFROLARLA BİRLİK FOTOĞRAFINIZI HEYECENLA BEKLEYECEĞİZ. BU VESİLEBİR KONUYA DAHA DEĞİNMEK İSTERİM.BİR DE DAR VE SABİT GELİRLİLERE EMEKLİ VE MEMUR TAKIMINA BİR GÜZELLİK YAPMADI GİTTİ REİS... TAMAM TASARRUF EDELİM. SAVAŞ DA VAR... SAVUNMA SANAYİİMİZİ GÜÇLENDİRMEK ZORUNDAYIZ... AMA BU ÜLKE ELHAMDÜLİLLAH BEREKETLİ BİR ÜLKEDİR.. DEVLETE HİZMET ETMİŞ VE ETMEKTE OLANLARA ACIMAK MERHAMET ETMEK GEREKİR. 20 LİRA 30 LİRA GİBİ KOMİK RAKAMLARLA BUGÜNLERE GELDİK.. FEDAKARLIK ETTİK MİLLET OLARAK. REİSİ KURBAN ETMEDİK... ETMEYİZ DE.. LAKİN ONDAN DA MERHAMET BEKLİYORUZ.. SURİYELİ KARDEŞLERİMİZE KAYNAK BULURKEN ESNAFA İŞÇİYE MEMURA EMEKLİYE OYALAYICI İKRAMİYE VE KOMİK ZAM İŞLERİNİ BIRAKALIM DA BİR DEFAYA MAHSUS KAYNAK BULALIM BİR CİDDİ RAHATLAMA SAĞLAYALIM...DEMİREL NE DEMİŞTİ: İKTİDAR MUTFAKTAN GEÇER...BU DA TABANIN SESİ... ALLAH HEPİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN... ALLAH'A EMANET OLUNUZ..VESSELAM M. ALİ AKTAR
 • Hazim MengiHazim Mengi4 ay önce
  Allah lider konumunda olanlara cesaret, akıl,mantık,merhamet,vicdan versin.Hırs vermesin.Para sevgisinden ırak eylesin.Kendinin rahatlığını ve lüksünü düşünmek yerine halkının rahatlığını düşünen liderler versin.Tanrı aç insanlar dururken israftan çekinmeyen liderlerden memleketleri uzak kılsın.Tanrı liderleri kibirden korusun,tevazu ile taçlandırsın.27.04.2019.
 • AbdullahAbdullah4 ay önce
  Bu birleşme bu uzlaşma bu bütün olma 17 yıl sonramı aklınıza geldi molla ! Şimdi iktidar nimetleri elinizden gitmeye başlayıncamı Din aklınıza geldi ? Erbakanı yüz üstü bırakıp giderken, Milligörüşü bölüp parçalarken, bu engin Dehanız neredeydi? Allah bu yaptıklarınızda en iyi şekilde haberdardır, Mizanı bekleyin!
 • GalipGalip4 ay önce
  Ak iktidar derken bu hırsız çetesinden mi bahsediyorsun şevki hocam
 • Türkiye Türkiye 4 ay önce
  Sizin öncelikle birbirinizle değil Türkiye'yle kucaklaşmanız gerekiyor. Bu kutuplaşmayla, değil Abdullah Gül, rahmetli Erbakan'la birleşseniz artık nafile.
 • Mehmet yolaçanMehmet yolaçan4 ay önce
  Selamün aleykum muhterem şevki abi;Yazınızı okudum , iyi niyetle yazılmış, Velakin
 • Recep ÖzkanRecep Özkan4 ay önce
  Esselamü AleykümŞevki hocam çok önemli bir yaraya parmak basmışsınız Allah razı olsun.Bizde eşimle beraber aynı konuyu düşünüp konuşuyorduk.Bir aykadar Avrupadaki konferanslardan sonra siz ve sizin gibi kardeşlerle bir araya gelip ,Türkiye çapında ehil bir heyet kurarak Tayyib beyle konuşmayı düşünüyorduk.İnşallah kısa zamanda görüşmek dileğiyle Allaha emanet olunuz.
 • MesutMesut4 ay önce
  Sayin Sevki yilmaz hocam.Zamaninda bizler sizin kasetlerinizi ev ev gezip insanlara dinletiyorduk.O donemlerde Muslumanlarda bir samimiyet vardi.Simdi ise Musluman dediklerimixi iktidar yaptikta ne oldu.Herkes goturmenin derdine dustu.Isin gercegi ortada ne samimiyet nede dava kaldi.Goturene hesap sorma yerine ustleri ortuldu.Artik bu millet butur seylere inandirmaniz cok zor.Lastik patlati,AKP yokus asagi son durat yol aliyor,Ni hayetinde biryere cok kotu bir sekilde toslucak.Bunu yakinda hepimiz gorecegiz..
 • Ne biçimNe biçim4 ay önce
  Hocamdan ayrilirlarken de bunları yazdinmi etme bulma dünyası yapacak birşey tarihin çöplüğünde akp de yer alacak anap gibi dyp gibi dp gibi kısaca beter olun derim
 • Milli görüşçübenMilli görüşçüben4 ay önce
  Sen emniyet ki bir abidesiydin bizde. Bizi böldün oğlun vekil tabi akp dee
 • Hayrettin HatunoğluHayrettin Hatunoğlu4 ay önce
  Hocam boşuna boyama cilalama yapma. Seni milletvekili yapmazlar. Şimdi milletvekilliğinde moda toy ve tıfıl. Sen milletvekili olursan irade falan koymaya kalkarsın. İradesiz adam istiyorlar.
 • AhmetAhmet4 ay önce
  Allah sizden razı olsun.Partide kimse bu konulara girmek istemiyor. Trenden inenler dediklerimizi yaka paça biz attık. Çoğu kendisi inmedi. Ne yazık ki bu başarısız süreç yönetiminde emeği olan bir kesim hala durumun farkında değil. AK partiye önce FETÖ sızmış idi. Şimdi aynı yöntem ile partiyi ele geçirmeye çalışan Berat bey ekibi (pelikan, İstanbul il teşkilatı, bazı basın) tasfiye edilmeden iflah olmayız. Çöküş devam eder. Allah esirgesin sadece AK Parti değil, ülkemiz ve tüm bir ümmet kaybeder. Hepimizin AK Partiye daha çok ihtiyacı var.
 • MehmetMehmet4 ay önce
  Derdin birleşmek mi?Yoksa ayrılanlarınağızlaŕını kapalı tutmalarını sağlamak mı? 17 yıldır gizli kalan pisliklerinizin ortalığa dökülmesi mi korkutuyor sizi.Rahmetli Er bakanı dün satanlar ve kaçanlar bugün birbirlerini satma noktasına gelmişlerdir.Işte ilahi adalet buna denir.
 • eyüp yılmazeyüp yılmaz4 ay önce
  sn hocam.görüşün yanlış bunlar, haysiyet ve şerefiabd, ab de arayanlardır.. onların telkinlerine açıktırlar bu 3 daltonu chp ye gönderin,sırıtmaz, yadırganmazlar...kaç yıldır bu ülkeye saldırı yapılıyor,kılları kıpırdamadı!abd ve ab paralelinde tavır takındılar..açıkça tehdit ediliyoruz,bir cümle kurdular mı? ne yani c bşk düşmesini mi bekliyor beyzadeler..
 • eyüp yılmazeyüp yılmaz4 ay önce
  vicdan ha!! sn c bşk bu bozguncu abd ve ab mahfillerinin ağızına bakan onlardan aferin bekliyen bu kendinden menkul 3 adamla bir olmamalı...tarihe bakın fatih ceddimiz çandarlı ilişkisine bakın .mali disiplin,hukuk çu, birde büyüük adaletmaaplar! öylemi... bu karnından konuşanlar parti kursun ki, çürükleri bir araya toplar deşifre olur, ve ulke parazitlerden temizlenir..kadim düşmanlarımızın ağzına bakan hiç siyasetçiden fayda beklemeyin...gül ikinci inönü dür.babacan ikinci hasan sakadır.davutoğlu da ikinci çandarlıdır....hoca ya katılmıyorum..bunlar reis' in düşmesini mi? bekliyorlar..olmazlarsa ülke batarmış? öyle mi?bu güne kadar ki tavırları kendilerini " siyasi çöp'e " çevirmiştir...genel kabulde chp ye gitseler. yakışır..yorum yapanlar,ismini yazmıyan korkaklar, sakat sözleriniz den mi? saklanıyorsunuz...0532 232 50 28
 • derviş hasanderviş hasan4 ay önce
  terör örgütleri neyi amaçlar.çünkü silahlı mücadelenin en kanlı yüzüdür.fetönün 15 temmuzda halkı hedef alması gibi.seyyit kutup gibi düşünürleri hareketin öncüsü gören el kaide ve ışid gibi örgütler.bunlar küfür dolayısıyla tuğyanla savaşır ideolojik gerekçeleriyle.ümmetin kurtuluşunu hilafette görürler.batının üstünlük iddiası sömürünün bir gerekçesidir.işte bu duruma muhalif olanlar akılcı yöntem yerine katliamlara girişir.bunu aşmanın yolunu bilgi uyuşmazlığında görenler için siyaset çözüm olarak görülmüş yürkiyede
 • HaydarHaydar4 ay önce
  Ashaptan biri annemiz Rasulullah sav min eşine Rasulullah sav minahlakını sorar annemiz siz hiç KURAN OKUMUYORSUNUZ MU DER EVET CEVABINI duyunca Peyganberin ahlakı kuran dı der.
 • Av. Erdem Av. Erdem 4 ay önce
  zirveleri analiz etmek kolay değildir. Yer yer cesaret meselesi haline gelebilir. ehliyet ve liyakat ölçütleri yerine başka özelliklerin tercih edilmesi kurumsallaşmaya büyük zarar vermiştir.Isimlerini saydığınız kişiler kendi alanlarında birer deryadir.Yerlerine atananlar ile kiyaslayamayiz bile. Mesele memleket meselesi olsaydı
 • HaydarHaydar4 ay önce
  Uyandırın ilahiyatcıları KURAN KERİM aşıklarını uyandırın bir kac yüzyıl mesheplerimizi tarikatları mızı örfümüzü bir kenara bırakalım KURANMÜSLÜMANI OLMAYA NE DERSİNİZ.
 • HaydarHaydar4 ay önce
  Ümmet olursak birleşiriz yoksa çok zor çok. Öncülük yapın bırakalım mesheplerimizi tarikatları mızı örfümüzü KURAN catısı altında birleşelim .
 • Mehmet Mehmet 4 ay önce
  Taban akşama kadar babacana küfür ediyor.Sayin yazar sizi Erbakani nasıl zora soktugunuzla taniriz.Batan gemiye,bitem adalete,bitirilen kurumlara kim ortak olur.Hayaller bizi 50 yıl geriye goturdu.Devlet dizayn etmek her adamın işi değil.Kamyon uçurumun kenarinda
 • Cengiz ocakçıCengiz ocakçı4 ay önce
  Muhterem Şevki hocam Ahmet Davutoğlu'nun şimdi şikayet ettikleri konuları acaba kendisini dışarıdan Dışişleri Bakanı yapsak Yok yok milletvekili seçsek yok milletvekili de yetmez acaba Başbakan yapsak acaba bu söyledikleri hususları kendisi düzeltirmi kendisine bu kadar hak verildi görev ve makam verildi o zaman neredeydi haklısınız reise sırt çevirdiler el uzatıp barışma zamanı ama siyaset bazen Omurgalı olmayı gerektiriyor
 • Mehmet Mehmet 4 ay önce
  Ya kardeşim kurumlar bitti.Dusunun er ilan general olacak.Torpille asker ol torpille general ol.Universitede gereksiz üniversite bölümü kazanan biri ,askeri liselerini kazanan birinin yerini tutarlı.Memleketin yetenekli ve zeki insanları yine yurt disina
 • EfrasiypEfrasiyp4 ay önce
  Biz çoktan bölünüp parçalanıp yutulduk hocam. Bu ülkede neredeyse her ailede hadi geçtim mutlaka her sülalede bir terörist veya terör şüphelisi var. Siyasi cenahta da durum bundan başka değil. Biri fetöcü, biri pkklı, biri DHKP-C’li bilmem ne. Bundan sonra iflah olmaz bu toplum diyeceğim ama Rabbimin taktiri ne yöndedir bilemem.
 • Adnan DUYAR Kurucu ilçe başkanı KANGALAdnan DUYAR Kurucu ilçe başkanı KANGAL4 ay önce
  Şevki Hocam çok sağol tesbitleriniz doğru ben hastalığından kurtularak kucaklaşmamız lazım konuştuğumuz dilin uyguladığımız politikaların yatırımların teşviklerin ülkemize faydasımı var zararımı tepeden bakan milletvekillerimiz teşkilatlarımızın tavırları televizyonlarda veya köşelerinde konuşan yazan yalaka insanların tabanda nasıl bir karşılığı var bunları istişare yaparak değerlendiip ona göre tekrardan ya ALLAH diyip ülkemizi ayağa kaldırmamız lazım önce gönüllere hitap etmek gerek saygılar
 • AlperenAlperen4 ay önce
  Kanaatimce Türkiyeyi cendereye sokan,dolara, faize ve uluslararası yahudi semeyadarlara muhtaç edeniktidar çıkış yolunu birileriyle bulmak zorunda olduğunu anladı Şevki kardeş kanalıyla ufak ufak mesaj vermeye başladı..Liderliği diktatörlük haline getirmek, önüne geleni harcamak ,önüne gelenle çatışmak sonunda çıkmaz sokak..
 • VicdanVicdan4 ay önce
  Tayyip Erdoğan tek şartla onlarla birlik olur.Onlar Tayyip Erdoğan'ın yanında görüntü fonu olursa musalaha eder.Yoksa Ali Babacan'ın mali disiplini Abdullah Gül'ün hukukun üstünlüğü gayretleri, Ahmet Davutoğlu'nun dini ve ilmi hassasiyeti olursa bu işler Tayyip Erdoğan'ı bozar.
 • Yücel ÇoturYücel Çotur4 ay önce
  Sevgili Hocam yıllardan beridir sohbetlerini dinlerim takip ederim.İlk MGV teşkilatımızı kurduğumuzda ev sohbetlerine başladık ve sizin sohbet kasetlerinizden kardeşlerimizi irşat eyledik.Yine gönlümüzden geçene tercüman olmuşsunuz. Bende diyorum ki ! Birlikte vahdette rahmet vardır.Ya birleşirsiniz yada bir leş olursunuz. Nefsi ikballeri uğruna davadan ayrılanların savruldukları noktaları bir bir görmekteyiz. Selam ve Dua ile Allah c.c. Yar ve Yardımcımız olsun Bir Halifenin şemsiyesi altında birlik olarak yeryüzünde İSLAMI hakim kılmayı bizlere Rabbim nasip eylesin.
 • derviş hasanderviş hasan4 ay önce
  kaygı duymakla haklılığınız var ümmet için.çünkü ibadet şevkine muttali değiliz.dünya ahiretin tarlasıdır sözü unutulduğunda belalar ard arda gelir.yunusun ifadesiyle kendimizi yenileyerek vasıl olabiliriz hakka.işte kalp nazarıyla bakmanın inceliğinde gizlidir salih ameller.kuranı öğreten ve insanı halk eden rahman için şükrümüzü ifa etmeliyiz.eşyanın hakikatını anladığımızda zafer inananların ayeti doğrulayacak sabrımızı.itikat ve iman bahsi insana güzel vasıflar kazandırır ancak.kötülükle imtihandayız.onun için fikirle mücehhez olmalıyız kurandan başlayarak dünyada ikbal aramakta.ve anlaşılacak olan kuranın rehberliğidir ancak insanlığa faydalı olmanın anahtarı.
 • Şaban EkinciŞaban Ekinci4 ay önce
  “Allah ve resulüne itaat ediniz, birbirinize düşmeyiniz, sonra zayıflarsınız ve zaferi elden kaçırırsınız. Sabrediniz, kuşkusuz Allah sabredenleri sever. “Enfâl, 8/46. AyetCuma gününün feyzi ve bereketi üzerinize olsun
 • Şaban EkinciŞaban Ekinci4 ay önce
  “Allah ve resulüne itaat ediniz, birbirinize düşmeyiniz, sonra zayıflarsınız ve zaferi elden kaçırırsınız. Sabrediniz, kuşkusuz Allah sabredenleri sever. “Enfâl, 8/46. Ayet
 • Fahretdin İLHANFahretdin İLHAN4 ay önce
  sevgili hocam, yazınız çok güzel olmuş ve bütün kalbi duygularımla Allah razı olsun diyorum. Ancak bir cümlenize takıldım : "Uhud okçular tepesi nöbetini terk eden isyankarları" kısmı ne kadar doğru? Okçular tepesindeki bulunanlar sahabe efendilerimizdi. İsyankar da değillerdi. Bir şekilde savaşın mü'minler lehine döndüğünü zannederek meydana inmişler ve bu hataları sonucu da islam ordusu büyük yara almıştı. Efendimizin sözünü tutmamışlardı ama bu isyankarlıklarından değildi. Saygılarımla
 • gülgül4 ay önce
  şöyle bir bakıyorum da ak parti de yıldızı parlayan bir kişi harici yok. gelecek de nasıl birliderin etrafın da birleşilecek ki?bir tek sayın soylu var. yok başka isim sayamıyorum.büyük tehlike bu. düşman tayyip sonrası diyerek avuç okşayarak bekliyor . bu anlam da çok kıymetli bir yazı bu. umarız kayda alınır önerileriniz.
 • misafir-16misafir-164 ay önce
  Bazıları menfaatleri için trenden atlamayı severler. Refah treninden atlarlar Ak trene binerler. Ak trenden atlarlar kara trene binerler. Memlekette trenler bol çıkarlar da çok oldukça trenlerden atlamalar sürer gider.
 • rizelirizeli4 ay önce
  yeterli mütabakat sağlanamadığı için dünya lideri REcep tayiip erdoğan a karşı aday çıkacak kişi abdullah gül  değilmidir. Tayyib bey bu adama tekrar nasıl güvenir. bırakın bu işleri şevki hocam. Melih gökçe yi anlarım tmm ama abdullah gül tam bir iki yüzlüdür. Tayyib erdoğanı arkadan hançerlemiştir.
 • ErdemErdem4 ay önce
  Hedef çok güzel. Ama kibir boyumuzu aştı. Hadi ordan,sen kim oluyon, trenden inenler bir daha binemez derken. Çok güzel bir söz var. YOLA CIKARKEN YANINIZDA OLANLARI,YOLDA BULDUKLARINIZ ILE DEGISMEYIN
 • HaytaHayta4 ay önce
  Şimdi beğendim yazınızı bir ara neydi gece sağlığınıza çok dikkat edip sabahta vatan millet yazısı yazıyordunuz zaten öylesine olduğu belliydi ve sn yazar yahu bu neki toplanma falan neyin çabası 3 günlük dünyada nimetlerden yararlanmak varken sonuçta halk taktir ederse başka yönetici gelir bu dua lar bu ayetler yorumcular da da olan yahu siyaset için değermi hastalar garipler derman arayanlar için edin dua yoksa yanlış anlaşılır parti için edilirse sen o partiden ekmek yiyorsun diye olabilir
 • İbrahim M.İbrahim M.4 ay önce
  Adaletsizliklerden, yalancılık ve riyakarlıklardan, menfaatler için hakkaniyetten uzaklaşmalardan, kılıfına uydurulmuş hırsızlık ve bu hırsızları koruma-hoş görme tutumlarından vaz geçme olmadan; kısaca samimi ve dinimize sadakatle bağlı müslüman olma özelliğini göstermeden "kendini iyi müslümanmış" gibi görmekkıyamet alametlerinden olsa gerek!.
 • ihsan özlenihsan özlen4 ay önce
  allah razı olsun gönlümden gecenleri yazmış hocam ilk defa bir yazının altına yorum yazıyorum bayrağı belli bir yere getiren reis bayrağı teslim ettiği davutoğlu hocadan almıcaktı ilk defa akp ye oy vermedim elim gitmedi cünkü kalbim kırıktı böyle giderse hala kırık kalır
 • TALİP TUNCERTALİP TUNCER4 ay önce
  MUHTEREM ŞEVKİ HOCAM ALLAH RAZI OLSUN HİSLERİMİZİN TERCUMANI OLDUNAU.TAYYİP BEY PINARHİSARA GİDERKEN İLK PARTİLEŞMEYE GİDERKEN,BİRİLERİNİN MUHTAR BİLE OLAMAZ DERKEN,YANINDA YAKININDA BULANANLAR,YOL ARKADAŞLARI CAN YOLDAŞLARI,SN.ABDULLAH GÜL,SN.BÜLEND ARINÇ,SN.ABDULKADİR AKSU,VE DİĞERLERİ.BUNLARAL MUTLAKA KUCAKLAŞMALI İLK ADIMI SN.CUMHUR REİSİMİZDEN BEKLİYORUZ ALLAH RIZASI İÇİN BUNU BEKLİYORUZ VE BUNU BEKLEMEK HAKKIMIZ OLDUĞUNU ZANNEDİYORUZ.
 • Masum bir kulMasum bir kul4 ay önce
  Yürekten söylüyorum; fetö bir terör örgütüdür. Lakin ben ve benim gibilerin ne günahı var?28 Şubat mağdurusunuz. Anlamanız gerekirdi. Bilesiniz ki size de hakkım helal değildir.Meryem suresi 61. Ayet: Senin rabbin unutmaz.
 • Gölge Gölge 4 ay önce
  Şevki Yılmaz hocamız çok doğru yazmış eğerki böyle giderse 2002 öncesine dönüş kaçınılmaz ve bu insanlar reis için oy verdiler canlarını verdiler reisin yapacağı enbaşta danışmanlarını ekibini. baştan aşağı gözden geçirmesi cafelerde ben şuyum ben buyum diyerek caka satmayla olmuyor bu işler beyler olmuyor.
 • DOST ve DÜŞMAN DOST ve DÜŞMAN 4 ay önce
  Onlar,zarar vermeyeceklerinden emin oldukları için dostlarını kendilerinden uzak tuttular. Kendilerine bağlamak ve kazanmak için de düşmanlarını yakınlaştırdılar. Yakınlaştırılan düşman dost olmadı. Ama uzaklaştırılan dost düşman oldu. Herkes düşman safında birleşince de,yıkılmaları mukadder oldu. (Eba Müslim Horasani)
 • MertTelyasMertTelyas4 ay önce
  Böyle naif yazarları okuyunca şaşırıyorum. Acaba yazar, aynı minvalde yazıyı Erbakan hocadan ayrılırken Erdoğan hareketine ithafen de yazdı mı? Ak Parti'ye saadete kucaklaşmasını da tembihleyecek mi? Malumunuz Erdoğan Erbakan hocamla yollarını kendi iradesiyle ayırdı diğerlerine kucak açması için mantıken önce saadet çatısına dönmek icap eder. Son olarak da gönlü kırıklar diye etiketledigi duayen siyasetçiler kendi iradeleriyle gitmedi ki, bizzat Erdoğan tarafından sutlandı. Şimdi sutladıgı kişileri kucaklamaya çağırmak dünya liderine yakışmaz.
 • Selahattın CORA Selahattın CORA 4 ay önce
  Hocam Allah razı olsun sözlerinize noktasina katar katılıyorum.
 • Selahattin SOLMAZSelahattin SOLMAZ4 ay önce
  VALLAHİ ÇOK DOĞRU SÖYLÜYOR.TÜMÜNE KATILIYORUM. VE SONUCUN BİRLEŞME İLE KARDEŞÇE SARILMA İLE BİTMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM. PARTİMİZİN İÇİ BOŞALTILIYOR. KALİTELİ İNSANLAR DIŞLANIYOR. EĞER MESELE DAVA İSE BİRİBBİRİMEZE SAHİP ÇIKMA VE SARILMA DÖNEMİDİR. KİM AYRILIKTAN KAZANDI Kİ. TENKİTLE DEĞİL İLTİFATLA YAKINLAŞMAMIZ LAZIM. SELAM VE DUA İLE.
 • Mustafa ÇerkesoğluMustafa Çerkesoğlu4 ay önce
  Şevki hocam ALLAH'IM ebeden razı olsun sizden yahu şu reisi cumhurumuzla beraber bı araya gelip istişare yapmıyormusunuz böyle bı zamanda bizim gibi karşıdan karşıya tiwitle mesajla mektupla gorusüyorsunuz vallahiaklım almıyor. Yarabbim şu Resulü Ekremin Aleyhisselam'ın yüzüsuyu hürmetine yurdumuzun üstümüzdeki gaflet bulutlarını kaldır yine bize İslamın bayraktarlıgını nasip eyle bizleri nefsimizle başbaşa birakma
 • feyzullah çakırfeyzullah çakır4 ay önce
  birlik olunuz
 • AK PARTİ dekiPELİKANCILARkimdir...AK PARTİ dekiPELİKANCILARkimdir...4 ay önce
  Hocam 90 lı yıllarda sizin kasetlerinizi dinleyerekbüyüdüm ve Akparti kurulduğu günden beri toz zerresi kadar menfaatim olmadan sırf Allah rızası içinbir fazla oy alsın diye canrışah ak partiyi her ortamda savundum, ama ....bazı gördükerim ve duyduklarım maalesefbeni sukütü hayale uğrattı, Ak Parti içinde ''Pelikancılar'' olarak bilinen bir grup olduğu iddia ediliyor. İddiaya göre Ahmet Davutoğlu'nun Başbakanlıktan istifa etmesini sağlayan bu grup, şimdi yerel seçim sonuçlarına da en fazla itiraz eden grup.Hocam Allah aşkına bu konuda bir yazı kaleme aliniz ,kimdir bu PELİKANCILAR? AMAÇLARI NEDİR ?biz tabanda vatan millet sakarya diye partiyisavunurken parti içindeki rant ve makam çekişmesi olduğu doğrumudur? lütfe bizi aydınlatın.. hayırl cumalar
 • samisami4 ay önce
  Ektiğinizi biçeceksiniz,rahmetli Erbakan hocaya ve değerli dava arkadaşlarına attığınız iftiraların milli görüş davasını yüz üstü bırakıp dünyalık peşine koşarak bu milleti nasıl paramparça yaptıysanız AYNISI BAŞINIZA GELMEDEN bu dünyada huzur bulmayacaksınız.Ahirette ise yakanıza yapışan çooooooooooook olacak.
 • İmam Hüseyinİmam Hüseyin4 ay önce
  Allahın rahmeti bereketi tüm inanan kullarının üzerine olsun.Kıymetli hocam sizleri takip ediyoruz, hissiyatlarımızı yazıyorsunuz.İnsanlık büyük bir buhrandan geçerken, islam alemi tarihinin en büyük kırılmasını yaşarken, tarihte yaşanmış bunca acı tecrübeler varken, bölünüp habire parçalanmak kime fayda verecek.İslam gemisi çeşitli bahanelerle bölüp parçalayıp, gemicikler, sandallar yapmaya çalışmanın kime ne daydası olacak.Söz uzun ancak şunu diyorum, islam aleminin her bir ferdi şu zamanda gözünü Türkiyemize dikmiş medet umarken, küçük hesaplar, inatlar uğruna bizlerin başını yere eğdirenlere, hakkımızı helal etmiyoruz, etmeyeceğizde.Böyle biline.....
 • RecepRecep4 ay önce
  Bilderbergci ali babacan ve rantçı kadir topbaş haricinde diğerleriyle ilgili görüşlerinize katılıyorum
 • Ahmet koç Ahmet koç 4 ay önce
  Büyük boyları ikna etmekte sizlere düşer.. Biz seçmenler olarak ne bir makam ne bir menfaat elde ettik.. Bu gün kaymağı yiyip rüyalarında bile göremeyecekleri başbakanlık, cumhurbaşkanlığı ve de bakanlık gibi en üst makamları işgal edenler küsmüşlermiş.... Bilmem ne olsunlar... Onlara varya bir araba dayak atmak lazım... Onlar ayetle hadisten ikna olmaz... Seyrediyoruz acizliklerini...
 • Ahmed SerhendAhmed Serhend4 ay önce
  "El-cemâ'atü rahmetün vel-furkatü azâbün." [Hadis-i şerîf]
 • AliAli4 ay önce
  Şevki hoca çok geç kaldım, manifesto verildi, zaten reis için onlar trenden inenler
 • VatandaşVatandaş4 ay önce
  Senin zihniyetinde olupta ülkeyi yönetenler ayrışma politikası uyguluyor. kendilerinden olmayanlar için neler dediler bu ülkede sen neyi savunuyorsun.
 • Veysel Karani Veysel Karani 4 ay önce
  Sayin Şevki Yilmaz...Sayin R.T.ERDOĞAN,BÜLENT ARINÇ,ABDULLAH GÜL...vs MILLIGÖRÜŞDEN ayrilirkende böyle düşünüp "...NECMED'DIN ERBAKAN'in yanindan ayrilmayiniz ve bölünüp parçalanmayiniz" dedinizmi yoksa AKP ile beraber olup MILLIGÖRÜŞE ve NECMED'DIN ERBAKANA hakaretlermi ettiniz. Lütfen AKP için değilde ALLAH için dürüst,samimi ve adaletli olunuz.Unutmayinizki kim kime neyi yaşatti ise onun aynisini yaşamadan ölmezmiş.Benim burada bunlari yazmamin ana sebebi AKP'nin bölünüp bölünmemesi meselesi değildir çünkü bunlari yazmamin ana sebebi ise sizin nasil bir tutum sergilemiş olmanizdir...
 • Metin BeyşehirMetin Beyşehir4 ay önce
  Hocam ağzınıza sağlık Allah razı olsun inşallah çok doğru yazmışsınız fakat milli düşünen milli olan her şey çok güzeldir ayrılıkta azap vardır inşallah kuçaklaşalım..bir olalım bütün olalım diri olalım inşallah bölücüleri siyonistleri sevindirmeyelim inşallah 2023 e inşallah çok güçlü gireceğiz ..
 • nnynny4 ay önce
  tırsana kadar yiyip,çatlayana kadar tıka basa yiyip, SONRAAAA AKPARTİ DEN AYRILIYORUZ. hadi yaa, ayrılacakmış, ..KLAR TABİİ Kİ AYRILSIN.KİMİN NE DEDİĞİNİ İYİ İRDELEYİN!HI.SIZ AYRILACAK MIŞ,HEMEN AYRILMALIDIR.YÜZÜNE AKPARTİ MASKESİ GEÇİRİP,ŞIH IN DAN EMİRLE YÖNETİLENLER HEMEN AYRILMALIDIR. HAKSIZ KAZANÇ VERİN YOKSA AYRILIRIM HA !DİYENLER DERHAL AYRILMALIDIR. PİSLİK LERAYRILSIN Kİ TEMİZ İ GÖRELİM. PİS İLE TEMİZ İÇ İÇE OLMAZ.

Günün Özeti