İMSAK 03:34 GÜNEŞ 05:29 ÖĞLE 13:09
İKİNDİ 17:05 AKŞAM 20:35 YATSI 22:21
İstanbul Oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi size de farz kılındı.

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allah’ımıza hamd, Başöğretmenimiz, Önderimiz, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehl-i Beyt’ine, Ashabına, canımız ana ve babamıza, mü’min kardeşlerimize ve Allah’ın (cc) ilke ve inkılabı İslam’a tabi olanlara salat ve selam olsun.

On bir ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif’e her sene ‘’Hoş Geldin’’ diyoruz da, Kur’an-ı Kerim ‘e ne zaman ‘’Hoş Geldin’’ diyeceğiz!?

Ramazan-ı Şerif ayına üstünlük veren ve otuz günlük oruçlarımızı üç yüz altmış beş günlük oruçtan üstün kılan anayasamız Kur’an-ı Kerim’dir!

Ramazan-ı Şerif, Kur’an-ı Kerim’in bize emanet edildiği aydır!

Kadir Gecesi’ni, ‘’bin aydan hayırlı’’ kılan da anayasamız Kur’an-ı Kerim’dir!

‘’Ölçü’’ ve ‘’paha biçilmez kıymet’’ manasına gelen (Leylet’ül Kadr) Kadir, Kur’an-ı Kerim’in iniş gayesini tek kelimeyle özetlemektedir!

Kur’an-ı Kerim, Allah’ın (cc) üzerimizdeki sayısız nimetlerinin en kıymetlisi ve paha biçilmez hediyesidir!

İnsan ve akıl sahibi olma nimetlerinden de üstün, en büyük nimet Kur’an-ı Kerim’dir!

Kur’an-ı Kerim, ölçü ve ilke kitabımızdır!

Hayatımızın oksijeni ve ilmi, ticari, siyasi, hukuki ve ahlaki tüm ölçülerimizin kaynağı Kur’an-ı Kerim’dir!

Kur’an-ı Kerim anayasamız, Sünnet ise anayasamıza uyum yasaları olan hukukumuzdur! 

Kur’an-ı Kerim, Sünnet-i Seniyye, Salih Ulema’nın icması, kıyas ve ictihadı tüm kanunlarımızın temel dayanağıdır!

Eşyaların ustasını bilen insanoğlu kendi yegane ustası ve sanatkarı; yaratıcımız ve yaşatıcımız Allah’ımızın yöneticilik sıfatını unutarak terkettik!

Ve büyük günahlarımız için şefaat dileyecek olan Sevgili Peygamberimizin (sav) … Ve Peygamber, ya Rabbi dedi, bu kavmim, şu Kur’an’ı ihmal etti, terkedilmiş bir hale getirdi’’ (Furkan 30) ifadeleriyle şikâyet ettiği toplumlardan olduk!

“Onlar hala Cahiliyye dönemlerinin hükmünü mü arzuluyorlar? İnanan bir toplum için kimin hükmü ve hukuku Allah’ın hükmünden ve hukukundan daha güzeldir?!” (Maide 50)

“Yaratan yönetmeyi bilmez mi?’’ (Mülk 14)

“Dikkat edin! Yaratmak da yönetmek de sadece Allah’a aittir!”(A’raf 54)

“Yoksa kitabın bir kısmına inanıp bir kısmını inkar mı ediyorsunuz? Sizden böyle yapanın cezası; dünya hayatında rezil olmaktan başka bir şey değildir. Kıyamet gününde ise onlar, azabın en şiddetlisine uğratılırlar. Allah, yaptıklarınızdan gafil değildir.!’’ (Bakara 85

“Kim zikrim olan ilkem İslam’dan Kitabım Kur’an’dan yüz çevirirse o kişi ve topluma tam bir hayat darlığı vardır! Onlar Kıyamet günü kör olarak diriltilip haşrolacaktır!” (Taha 124)

“Ey Muhammed! Senin Rabb’in olan zatıma yemin olsun ki; Kur’an’ı bir kısmını serbest bir kısmını yasaklayarak parçalayanların hepsinden mutlaka hesabını soracağız ama mutlaka!!’’ (Hicr 91-92) ilahi mesajlarının ışığında;

Nefsimiz, neslimiz, hanemiz, ticarethanemiz, mahkemelerimiz, meclimiz, askeriyemiz ve medyamız ne zaman Kur’an-ı Kerim’e hoş geldin sefalar getirdin diyeceğiz!?

Ramazan ayı tek kelimeyle Kur’an-ı Kerim’e kavuşma ayıdır! 

Ramazan ayı; Kur’an ayı, Kur’an bayramıdır!

Ama ne acı ki Kur’an, tam yüz yıldır hayattan kovuldu! 

Ona; siyasi, ictimai, ticari ve ahlaki tüm kapılar kapatıldı!

Haramları serbest, birçok helali de yasaklatıldı!

Ana hayat yasamız öğrenilmesin ve anlaşılmasın diye İslamî harflerimiz kaldırıldı!

İslam medeniyetini övmek suç sayıldı! 

Öğretenler idam sehpalarında sallatıldı! 

Yeter artık!

Yeter!

Kur’an-ı Kerim’in tüm mü’minlere emanet edildiği Mekke-i Mükerreme’den haykırıyorum!

Roma merkezli zulüm, şirk ve necis kanunlarını tarihin çöp sepetine ne zaman atacağız?

Ne zaman; hanemizi, okulumuzu, adliyemizi, meclisimizi, kışlamızı, gönlümüzü Allah katında tek düzen olan İslam nizamına açacağız?

Kabir başlarında sadece ölülere okunan kitap haline getirilen ana hayat yasamız Kur’an-ı Kerim, ölmüş kalblere, perişan nesillere, harabeye dönmüş ailelere, mazlumun ağladığı, zalimin güldüğü adalet saraylarına, ahlakımızı ve devletimizi çökertmekle görevli ahlaksız tapınak şövalyesi medyaya ne zaman okunacak!?

Ana hayat yasamız Kur’an-ı Kerim’in yaşayan öğretmeni Hz. Muhammed (s.a) Efendimizin “Size iki emanet bırakıyorum! Allah’ın kitabı Kur’an ve benim Sünnetim! Bu emanetlere sahip çıktıkça ve ihanet etmedikçe asla şaşırmaz ve sapıtmazsınız ve saptırtmazsınız!” mesajlarına uyan sadıkların Ramazan’ı Şerif ayı mübarek olsun!

Allah (c.c) bizleri; tüm azalarıyla, yasaklara uyarak oruç tutanlardan eylesin!

Ramazan ayımızın evvelini rahmet, ortasını mağfiret, sonunu da cehennemden ve günahlardan azad kılsın!

Amin!

Salı akşamı saat 20:45’te, Akit TV (Kanal 34) ile Kocaeli TV’nin ortaklaşa yayınladığı “Milli Diriliş” programının canlı yayınında buluşmak üzere; Allah (c.c)’a emanet olunuz.

Tatil olması dileğiyle Cuma bayramımız mübarek olsun. 

Selam ve duayla.

 

YORUMLAR
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adam

Hasan akar a fetullahçı operayona seyirci kalan Şevki , gerçi yazdıklarımı okumassın bile , neye yararsın, heeeeç yok Bişey !

Cevapla

Alanya63

Kadir Topbaş un damadı üzerinden Müslümanları vurmaya çalışan arkadaşlar. Biz tüm zalimlere karşı ve mazlumların yanındayız. O vatandaşı savunmuyoruz ve bizi ilgilendirmiyor. Keşke cezasını çekseydi. Zalimler için yaşasın CEHENNEM

Cevapla

Melike

Allah razi olsun hocam.Amin.

Cevapla

Suleyman

Allah razı olsun hocam.

Cevapla

Ubeydullah Karaburun

Hocam kadir Topbasin damadina sus pus oldunuz bumu sizin iktidariniz adaletiniz Allah cc den peygamberimizden bahsediyorsun .Allah cc peygamberimiz böylemi emrediyor .siz Hz Ömer diye bir zati duydunuzmu.

Cevapla

Cihangir Selçuk

EVET DİNİMİZİ İSTİSMAR EDEN BU ŞEYTAN 'IN GÜLEN YÜZÜ KENDI BAŞINA TUVALETE BİLE GİDEMEZ.KALDI Kİ ...HAŞHAŞİN -ZOMBILERİNE TALIMAT VEREBİLSİN !..FETÖŞ SADECE 1970 LERDEN BERİ CIA - M16 VE MOSSAD 'IN 45 YILLDIR " ÖZEL SAKSIDA YEYISTIRDİĞİ BİR YERLİ LAWRENCE' DİR.

Cevapla

Vahdet'e davet.

Mühterem hocam Tarsus'tan vahyin kalbine emin beldeye ve onun misafirlerine selam olsun elinizden öpüyorum saygı değer hocam yüreğinize ve dilinize sağlık her zaman gibi yine duygularımıza tercüman oldunuz Rabbim ömrünüze ömür katsın taki bu ölmüş dirileri uyandırmaya devam edesiniz ne olur sizden İman ve istikamet selameti için dua istiyoruz.

Cevapla

Jurnal

BU DUYGULARINIZI CANI YÜREKTEN PAYLAŞIYORUZ.BU HAYKIRIŞI HÜKÜMETE YAPIYORSUNUZ FAKAT ÜSTÜ ÖRTÜLÜ YAPIYORSUNUZ.İNANAN MİLLETDE AYNI HAYKIRIŞIN İÇİNDE HAYKIRIYOR AKP'YE.

Cevapla

mhmt

Allah razı olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun. Allaha emanet olunuz.

Cevapla

Berlin den

Esselamü ala menittebe al hüda. Taha suresi Ayer 47 .selam olsun hidayete tabii.olanlara.

Cevapla

MÜKREMİN SARIGÜL

seni yarsdana bu güzel sözleri sana ilham edene sönsuz keresonsuz kurban olayım hocam A dan Z YE kadaryazdıklarının hepsi doğrukursnı mubarek ramazan gecesi indirene yaratıcımıza ve hz muhammet mustafa SAV E BİZİ ÜMMET EYLEYENE SONSUZ KERE SONSUZ HAMDOLSUN O NUN KİTABI RESOLONÜN SÖYLEDİKLERİNDEN BAŞKA HİÇ BİR YOLU TANIMIYORUM. BÜTÜN CANLAR IMIZ VRLIĞIMIZ İSLAMA FEDA FEDA OLSUN.FEDAKE ÜMMİ VE EBİ VE NEFSİ VEVELEDİYA RESÜLELLAH DİYORUZ . HAYAT REHBERİ KURANVE RESÜLÜNÜ BİZE ÖNDER KILAN ALEMLERİN RABBİNİ HERŞEYDEN ÇOK SEVİYORUZ.

Cevapla

Ali

Madem ordasın kendin ve bizim için ıslah isteyin.öyle kaçak kullanıma göz yummakla sevdiceğinin hatalarını görmezden gelmekle liyakatsız kişilerin koltuğa oturması ve böyle köşeden atmasıyla olmaz bu işler şevkicim

Cevapla

orhan eyüp

Dün kulaklarını çınlattık Şevki hocam Allah senden sizlerden Razı olsun

Cevapla

Şevki Yılmaz
Şevki Yılmaz Tüm yazıları için tıklayın »
Yeni Akit
Gündeme dair önemli haberler ve son dakika gelişmeleri anında bilgisayarınızda!
Masaüstü bildirimlerini almak ister misiniz?