Fethullah Gülen Hocamız neden taşlanıyor?


Yaratıcımız, yaşatıcımız ve yöneticimiz Allah (c.c) biz kullarına sayısız nimetler ihsan ediyor. Bu nimetlerinin başında Allah’a (c.c) kul, Eşsiz Önderimiz ve Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (a.s) Efendimize ümmet olma makamıdır. Eşsiz önderimizin izinden giden, gerçek varisleri olan âlimlerimiz de bizlere verilen nimetlerin büyüklerindendir. Peygamberlerden sonra insanları nefis ve şeytanın tuzaklarından kurtarmak için çilenin, sıkıntının en büyüğünü onlar yaşadılar. İhanete uğradılar. İftiraya uğradılar. Yurtlarından çıkarıldılar. Zindanlarda Medrese-I Yusufiye’nin talebesi oldular. Darağaçlarında şehadet şerbetini içtiler. Ama susmadılar. Susturulamadılar.
Asr-ı Saadet’teki yıldızlarla başlayan bu onurlu duruş ve davet hareketi kıyamete kadar gecenin yıldızlarının omuzlarında devam edecek. Şehitlerin kanlarından üstün olan kalemleriyle ve sohbetleriyle hep insanlığa nur ve ışık olacaklar. İşte günümüz insanlığının, Şeytan ve yandaşlarının tuzaklarından kurtuluşuna sohbetleriyle rehber olan muhterem âlimlerimizden biri de şüphesiz Fethullah Gülen hocaefendidir. 1968 yılında İzmir’in Kestane Pazarında başlayan sohbet halkalarıyla ilim halkasını oluşturmayı başarmış örnek bir şahsiyet. Oluşturduğu bu gönül, sevgi ve merhamet fedaileriyle Asr-ı Saadet’in davet ve tebliğ ruhunu dünya çapında yeniden canlandırmayı başaran, birçok ilim ehline; “bakın, çalışınca oluyor” gerçeğini eserleriyle ispat etmiş örnek bir şahsiyet.
Böyle muhlis, mümtaz ve muterem ilim ehli bir insan bazı çevrelerce neden taşlanıyor? Bu çevrelerden ateistlerin, Ergenekon çetelerinin ve uşaklarının, Apo ve PKK çevrelerinin taşlamasını anladık. Çünkü meyveli ağaçları haramzadeler hep taşlarlar. Ama helal lokmayla büyüyen kardeşlerimizin hocamızı taşlamalarındaki sebebi anlamakta güçlük çekmekteyiz. Ömürlerini İslam Davasına adamış Fethullah Gülen gibi şahsiyetlerin Doğu Perinçek, Apo ve benzerleri gibi yeterince düşmanı varken Müslümana nasıl sıra gelebilir ki?
“Karanlık!” isimli gazeteye ve “Uluyan TV”ye dayanılarak söylenen iddiaları, atılan iftiraları ve kendisine haya, edep ve ahlaka sığmayan hakaretleri yazarak bu nezih sütunları kirletmek istemiyorum.
Allah’ımıza, Peygamberimize ve Yüce İslam Dinimize ve müntesipleri bizlere yıllarca hakaret eden, alay eden ve zulmeden bu gazetelerin, radyo, televizyon fitnevizyon kanallarının ve çetelerinin Fethullah Hocaefendiyi ve bizleri methetmelerini mi bekliyorduk? O zaman imanımızdan ve duruşumuzdan şüphe etmemiz gerekmez mi?
Ne olur birbirimizle uğraşmasak! Ne olurdu kardeşlerimizin hizmetteki başarılarını kıskanmasak? Ne olurdu kendimizin uzanamadığı hizmet ve hedeflere murdar demesek!
Yalan ve iftiralarla uğraşanların hayallerinin bile yetişemediği hizmet kervanı arabasının tekerleklerine çomak sokmasak! Ne olur kulluğumuzun gereği işlediğimiz ve işledikleri, günah ve hata dikenlerine bakarak Güllerin solmasına sebep olmasak!
Rahmani çizgideki cemaat ve sivil toplum örgütlerinin çok oluşu bir fitne değil rahmet sebebidir. Bu tarikat, cemaat ve toplum örgütlerinin hepsi İslam okyanusuna su taşıyan nehirler gibi olmalıdır. Hiç birisi ana nehire giden İslam Hayat Suyunu kesen veya kirleten olmamalıdır.
Aziz Mahmud Hüdai Vakfı gibi bu ilim ve hizmet kervanına dâhil olan nice tebrik edilecek örnek vakıflarımız, Muhterem kanaat Önderleri ve Gönül Doktorlarımız var. Halkımızın inanç değerlerine bağlı, alnı secdede Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız var. Artık tam yüz yıldır dışlanan, horlanan ve ezilen müminler Musa’sız ve Asa’sız değil elhamdülillah.
Şeytan ve yandaşlarını öfkesinden çatlatacak bu nimetlere bizi kavuşturan Allah’ımıza şükür ve hamd makamında olmalıyız. Hırs, haset, yalan ve iftira çukurunda değil… “Yarattığı şeylerin kötülüğünden, bastıran kapkara karanlığın şerrinden düğümlere üfleyen falcı ve büyücülerin kötülüğünden (karanlık işlere düşkün tüm insanların) şerrinden ve kıskandığı vakit kıskanç kişinin şerrinden sabah aydınlığının Rabbine sığınırım.! (Felak S.1-5)”
“Ey Rabbimiz! Bizi ve bizden evvel iman etmiş kardeşlerimizi bağışla. Ey Rabbimiz! Mümin kardeşlerimize karşı kalbimizde zerre nokta kadar kin, hased ve düşmanlık bırakma. (Haşır S.10)” dualarıyla, Rabbimden birlik ve beraberliğimizi daim eylemesini, ahirete kadar sürecek bir kardeşlik iklimini bizlere lutfetmesini temenni ediyorum.
Selam sevgi ve dualarımla…

YORUMLAR
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

içinizden biri

Aldatilanlar topluluğu çok yazık müslümanlar bu gibileri sahte müslümanların yüzünden çekiyor ne çekiyor şa artık .millet uyandi ..... yere Batsın bu sahtekarlar

Cevapla

muzaffer koç şehirli

yormlari okudum hocamızın yazısını okumadan hani tarihte yazılmış ona baktım, daha sonra okudum ,kanaatim ŞU hocamız ogün herkesin inandığı gibi inanıyor o zata öyle değer veriyor du öyle yazdı ama şimdi yaza cak olsa inanıyorum o yazdıklarını asla yazmaz di selamlar

Cevapla

İsmail Bayındır

Takiyye nedir bilir misin hocam? Biz kullar gördüğümüzle amel ederiz. Görünen de şudur; karşımızda, dini siyasi ve şahsi emellerine alet eden bir zat vardır. Bu kişi devlet kurumlarını ele geçirmeye kalkmasaydı, başörtüsüne teferruat demeseydi, İsrail için dostumuz demeseydi, Çevik Bir gibi bir din düşmanına methiyeler düzmeseydi, Erbakan hocaya "bırakın gidin" demeseydi vs vs bizde senin gibi düşünebilirdik. Biz "bizi aldatan bizden değildir" hadisinin gereği olarak Fethullah hocayı bizden saymıyoruz. Şimdiye kadar yaptığı hizmetleri de amaçları uğrunda yapılmış takiyeler olarak görüyoruz. Saygılarımla...

Cevapla

hamza

feto munafiktir onu sevenler de aldatılmış ahmaktır

Cevapla

Emrah cilan

Şevki ağabey sen hangi gezegende yaşıyorsun hele bi anlat muhterem hocanın daha kim olduğunu kimlere hizmet ettiğini anlamadınmı? Abd . Nur cemalinemi hasret te vermiyo onu sen bide erbakan hocamızın yolundan giden adamsın gerçekten ben seni uyanık. Biri zanardır meger sende gözyaşı buyüsüyle aforoz edilmişsin

Cevapla

Birlik ve ve beraberlik

Şevki Yılmaz hocam. Acaba 3 sene önce yazdığınız bu birlik çağrısına, ki İslami bir algıdır, değerli Fethullah Gülen Hocaefendiye bakış açınızda bir değişiklik oldu mu? Olmaması lazim... Eğer öyleyse neden AKP içinde giden bu yanlışa dur demiyorsunuz...

Cevapla

Ahmet kaya

Rabbim sizi cennetine koysun inshallah hocam

Cevapla

Yusuf

Şevki hoca yine yanıldı. Erbakan hocaya ihanet etmesinden belliydi ferasetinin karardigi

Cevapla

Furkan

Şu anda yaşadığımız dönem o kadar sıkıntılı ki helak olan kavimlerin bütün özellikleri taşımaktayız bize islamı anlatanları kabul etmiyoruz. Yanlışlara karşı kafamızı çevirip gözümüzü çeviriyoruz. Gayrimüslim in taptığına saygı duymayı geçip evlerimize kadar sokuyoruz. Ama ne tevafuk ki Yüce Rabbimiz Allah (c.c.) bizi helak etmiyor. Bunun ne yapıyoruz yine hiç birşey...

Cevapla

Hasan Aksoy

Demek ki vicdanı ölmeyen kalemler de varmış bu ülkede. Tebrikler...

Cevapla

ukba

Şevki hocam yüreğine ve kalemine sağlık. herkesin günümüzde saldırmayı seçdiği zaman kalbinin sesini dinlemişsin ama korkarım malum taş yakından gelir o taşlardan sende nasibini almayasın......!

Cevapla

göz

bu yazidan dolayi Sevki beyi tebrik ediyorum. demekki görmek sadece gözle olmuyor. kalbi aciklara selam olsun

Cevapla

mehmet

ibretlik bir yazı.. şimdi daha bi anlam kazanıyor..

Cevapla

Şevki Yılmaz
Şevki Yılmaz Tüm yazıları için tıklayın »