İzin istiyorum

21 Mayıs 2017 Pazar

Köşe yazarlığı hayatına, bu gazetede 13.08.2005 tarihinde, “Terörize edilen İslâm’ın ifade hürriyetidir” başlıklı yazıyla başlamıştım. Anadolu’da Vakit gazetesiydi, Yeni Akit olarak yoluna devam etti. Biz de aynı köşede gerek fikir ve ilim gerekse siyasi ve kültürel içerikli yazılarımıza devam ettik. Amaç hayırlı hizmetlere karınca kararınca omuz vermekti.

Derken yıllar akıp gitmiş...

Oysa bana gazeteden köşe yazarlığı teklifi geldiğinde beş sene yazar, sonra akademik çalışmalarıma yoğunlaşırım diye düşünmüştüm. Beş sene on iki sene oldu. Okurlardan gelen geri dönüşümler yazılarımın faydalı olduğu kanaatini oluşturunca yazmaya devam ettim. 

Yazılarıma genel manada olumlu tepkiler aldım. Eleştirenler, yazılarıma kızanlar da vardı. Ama biz doğru gördüklerimizi yazmaya devam ettik. 

Bu yazıyı, okurlarıma, bir süreliğine yazılarıma ara vereceğimi bildirmek için kaleme aldım. Şimdilik ne kadar süreceğini bilmediğim bir ayrılık bu. 

Yeni Akit Gazetesi’nin tüm çalışanlarına gösterdikleri alakadan dolayı teşekkür ediyorum. Başta Karahasanoğlu ailesi olmak üzere Hasan Maden ve merhum Hasan Karakaya ağabeylere müteşekkirim. Kendilerinden hep destek gördüm. 

Okurlara veda etmiyorum. Bir süre üstlendiğim yeni görevlere yoğunlaşmak ve yeni okumalar yapmak üzere izin istiyorum. Hakkınızı helal ediniz.

Selâm ve dua ile...

 

 • Aysel ArslanAysel Arslan7 ay önce
  Helal olsun . Selametle
 • hamidohamido7 ay önce
  Allah Razı olsun .
 • Mehmet AltınkurtMehmet Altınkurt8 ay önce
  Hayırlı hizmetleriniz için bizden yana hakkımız helaldir. Yeniden buluşuncaya kadar Rabbim yar ve yardımcınız olsun.
 • Suat TekSuat Tek8 ay önce
  Malezya Uluslararası Al Buhari Üniversitesi'ne rektör olmanıza çok sevindik. Bu yeni görevinizde hayırı ve bereketli çalışmalar diliyorum...
 • Harun 15Harun 158 ay önce
  Aleyküm selam, helal olsun, siz de helal edin, rabbim ömrüne bereket versin, yeni haritanizda muvaffakiyetler nasip etsin.
 • Murat mercan Murat mercan 8 ay önce
  Hakkımız sana gani gani helal olsun hocam. Tekrar aramızda görmek dileğiyle
 • saf vatandaşsaf vatandaş8 ay önce
  Sana izin hocam. Atam izindeyiz diyenlerde izin yapıyorlar. Allah yar ve yardımcımız olsun
 • Demirkan KıranDemirkan Kıran8 ay önce
  Kıymetli yazar!Az çok yazmanın zorluğunu bilen biri olarak kararınızı saygıyla karşılarız. Ama bir kere göründünüz. Arayı fazla açamazsınız. Allah tevfikini, refik eylesin!
 • Yozgatli İhraç ÖgretmenYozgatli İhraç Ögretmen8 ay önce
  Allah işini rast getirsin samimi ve güzel insan. Yolun açık olsun. Hamasetten uzak akılcı entellektüel yazilarinizi ve zarif kişiliginizi özleyeceğiz.
 • Aydın aydenizAydın aydeniz8 ay önce
  Helal olsun hocam sizde helal edin umarım en kısa zamanda yazmaya devam edersiniz ben şahsen akit gazetesi yazarları sayesinde okuma alışkanlığımı geliştirdim kalın saglıcakla
Daha fazla yorum göster