Üç tuhaf vaka

Son güncelleme: 20 Mart 2017 06:16

NE ŞEHİT NE GAZİ 

Manastır’la Ohrid arasında Resne kasabası bulunur. Resne’nin Manastır’a uzaklığı 30 km’dir. Resne kıpkırmızı elmalarıyla meşhurdur; bir de İttihatçıların o dönemdeki önemli isimlerinden  Resneli Niyazi Paşa’yla....

Restneli Niyazi, Osmanlı Padişahı Abdülaziz Han’ın öldürülmesinden (intihar deniliyor, onu külahıma anlatsınlar!) sonra devlet hazinesini talan edenlerin arasında gösterilen eşkiyadır. Aynı zamanda cennet mekan, Ulu Hakan  Abdülhamid Han’a yapılan hain baskında, hain iblis Mahmut Şevket Paşa’yla birlikte hareket etmiş,  Siyonistlerin arzusunu yerine getirerek Ulu Hakan’ı  idareden el çektirmişlerdir. İşte bu Niyazi, Arnavutluk’tan İstanbul’a kalkan vapura binme hazırlığındayken limanda bıçaklanarak öldürülmüştür. Bunun üzerine çevresindekiler, “ Yazık oldu! Ne şehit ne gazi hiç yoluna gitti Niyazi!” demişler

 Diğer baykuş, iblis Mahmut Şevket Paşa da (baykuş, iblis diyorum, çünkü bu melun adam, devletin başı, İngiltere, Almanya’nın korkulu rüyası Ulu Hakan Abdülhamid Han’a aynen bu ifadeleri kullanmış, hatta ağza alınmayacak  ağır küfürler etmiştir,  ses kaydı bile var ) İstanbul Beyazıt Meydanı’nda arabasından inerken silahla vurularak öldürülmüştür.

GEYİK MUHABBETİ

 Geyik muhabbeti,  yine Restneli Niyazi’den kalma gerçek  bir vakadır.  Restneli Niyazi’nin, Makedonya  Restne’nin  Baba Dağları’nda geyik çiftliği varmış, ben de  gittim gezdim oraları. Çevresini bazen bu çiftliğe davet eder, güya memleket meselelerini konuşurmuş. Yine bir davette sohbet ediyorlarmış.  Arkadaşları memleket meselelerini konuşurken,  Restneli Niyazi sürekli geyiklerinden övgüyle bahsediyormuş, “Geyiklerim şöyle geyiklerim böyle” diye. Davetliler de artık dayanamamış, “Bırak artık şu geyik muhabbetini Niyazi, memleket elden gidiyor!” diye çıkışmışlar.

BOŞ DURAN ŞEYTAN KUYRUĞUYLA OYNARMIŞ

  Dünyanın en ünlü ekzorkisti (şeytan çıkarıcı) Peder Gabriel Amort isminde bir adam. Bu adamın verdiği bilgilere göre, 1900’lü yıllarda şeytan çıkarma işlemi yok denecek kadar  azmış. Sizin anlayacağınız, şeytan bu dönemde kuyruğuyla oynuyormuş.  2000’li yıllara gelindiğinde topu topu 50 şeytan çıkarma vakası yaşanmış.

Kendisiyle yapılan görüşmede ilginç bilgiler vermiş Bay Amort. 2000’li yıllardan sonra şeytan adeta üç vardiya halinde çalışmaya başlamış; insan bedenine şeytanların biri girip biri çıkıyormuş. Mesela 2010 yılında çıkarılan şeytan sayısı tam 80 bin. Yani 2000’lerde insan bedenine giren şeytan sayısında acayip bir tırmanış var.

 Tam da bu dönemlerde Papa Fransisko özellikle Avrupalılar’ı uyarmış, zalimliklere ve israfa son vermeleri gerektiğini ifade etmişti.

 Şu şeytanlar insan bedeninden çıkarılıyor da İngiltere’nin, Almanya’nın, Amerika’nın bedeninden ne zaman çıkar acaba? Sayın Peder bir icraat da Almanya, İngiltere, Amerika gibi ifritlere yapsa hiç fena olmayacak! Şeytanın büyüğü onlarda gizli çünkü, kuyruklusu!

YORUMLAR
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

rahim

Keyifli bir yazı

Cevapla

Nagehan

"Dünyanın en ünlü ekzorkisti (şeytan çıkarıcı) Peder Gabriel Amort isminde bir adam." Şaka gibi ya. Dünyada pederler gabrieller neler yapıyor bizim imamlar da bir cini cıkaramadılar içimden

Cevapla

Semih Bey,

Ne şeytan çıkarması? .....

Cevapla

Gülistan

Suya savunan dokunmayanlara, inat kalaminize kuvvet hocam. Allah razı olsun. Esselamünaleyküm

Cevapla

Ebru

Semih bey yazılarınız ufuk açıcı teşekkürler

Cevapla

Yeni Akit
Gündeme dair önemli haberler ve son dakika gelişmeleri anında bilgisayarınızda!
Masaüstü bildirimlerini almak ister misiniz?