THY- Euroleague

Ülkemle iftihar ediyorum

14 Ekim 2017 Cumartesi

Yaşananlara, dünyada olan bitenlere baktıkça; Türkiye’de yaşamaktan, Türk milletinin bir ferdi olmaktan gerçekten iftihar ediyorum. 

Neymiş Barzani bizi aldatmış. Ona güvenmişiz, zor anlarında bağrımıza basmışız ancak eline fırsat geçince bizi arkadan vurmaya kalkmış. İkiyüzlü olduğunu bilmemiz gerekirmiş.  Ama Türkiye’nin hep ilkeli ve her zaman dürüst olduğu konusunda ise sorun yok.

Neymiş Beşşar Esad Sayın Cumhurbaşkanımızdan ve Türkiye’den o kadar yakınlık ve dostluk gördüğü halde düşman olmuş, altımızı oymaya kalkmış. Ama ülkemizin Suriye hakkında da hep güvenilir hareket ettiği, bu konuda yanlış davranışlar içine girmediği, onu hep zalimliklerine karşı uyardığı açık.

Neymiş ülkemize haince tuzaklar kuran FETÖ yıllarca görmezlikten gelinmiş. Sonra da darbeye kalkarak yüzlerce insanımız şehit etmişler. Bunlara güvenmek hataymış. Ancak aldatıldıysak da aldatmadığımız bir gerçek.

Neymiş ABD vatandaşlarımıza vize uygulamaya başlamış. Ülkemizin düşmanları olan FETÖ’ye ve PKK’ya yardım ediyormuş. Ama biz dostluktan hiçbir zaman sapmadığımız, inanılır ve sağlam müttefik olduğumuz halde çifte hatta daha kötü standart uygulayarak bizi zor duruma düşürmeye çalışıyormuş.

Daha hangisini sayayım? Düşmanlıklara, kalleşliklere rağmen Türkiye hep güvenilir ülke olmaya devam ediyor. Başımız her zamankinden dik, alnımız ak ve gönlümüz rahat. Çünkü devletimiz verdiği sözü her zaman tutuyor, arkadan vurmuyor ve itimat telkin ediyor. Hele haksızlık ve zalimliğin kesinlikle karşısında yer alıyor. 

Aynı zamanda Türkiye aç ve muhtaç olan insanların her zaman yardımına koşuyor. Somali’de, Pakistan’da, Suriye’de, Irak’ta, Arakan’da ve dünyanın başka yerlerinde ülkemizden oraya giden dost elleri görebilirsiniz. Yardımseverlikte rekor açık arayla ülkemizindir.

Yeri yurdu olmayan insanların sığınağı da Türkiye’dir. Milyonlarca muhaciri ağırlamakta, onlarla ekmeğini paylaşmaktadır. Bu sebeplerden dolayı da ülkemle iftihar ediyorum.

Ülkemiz dostlara güven, zalimlere korku veriyor. Diğer İslam halklarına ve gelişmekte olan devletlere dengeli, örnek ve tutarlı tutumuyla öncülük yapıyor. Kesinlikle zikzak çizmiyor. 

Tarihte de böyle oldu. Osmanlı ve Selçuklu başta olmak üzere atalarımız gittikleri yerlere barış ve kardeşlik götürdüler. Kimsenin yaşantısına, inancına, ibadetine, tapınağına müdahale etmediler. Seyahat ettiğim Fas’ta, Tunus’ta, Filistin’de, Balkanlar’da bunu yaşlılardan gözyaşları dökerek dinledim. Cumhurbaşkanımıza Sırbistan’da gösterilen sevgi seli de bundandır.  Geçmişimizde zulüm, katliam, haksızlık yok çok şükür. 

100 zalim tiran adında yabancı bir yazarın İngilizce kitabını bir yurtdışı gezimde satın almıştım. İsimleri incelediğimde 100 zalim tiran arasında bir tane bile Türk liderin bulunmadığını gördüm. Çünkü bizim milletimiz merhametli ve adildir, haksızlık yapmaz.

Ancak şimdi görüyoruz ki Türkiye’nin bu ilkeli duruşu, dengeli ve huzur veren tavrı bazılarını rahatsız ediyor. Memleketimize her yoldan ve her yönden hile ve tuzaklar hazırlıyorlar. Onu da geçtik, artık açıkça saldırıyorlar. Birini savuşturuyoruz, bir diğerini devreye sokuyorlar. 

Şu anlarda oldukça zor durumdan geçiyoruz. Abluka altındayız. Sınırımızdaki ve içimizdeki teröristlere destek olunarak sıkıştırılmak isteniyoruz. FETÖ, PKK, DEAŞ ve benzerleri üzerinden bizi bitirmek istiyorlar. 

Ortalık çok karışık. Dört bir yandan ve içten hainlerin batırmak istediği gemideyiz. Kaptanımız ise Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Gecesini gündüzüne katarak ustalıkla Türkiye gemisini selâmete çıkarmaya çalışmaktadır. Onun yanında olmalıyız ve ona elimizden geldiğince destek vermeliyiz. 

Ancak inanıyorum ki Rabbim bizimledir. Duaya sarılarak, vazifelerimizi yaparak, üzerimize düşenleri yerine getirerek ve tabii ki hayır ve sadaka vererek bugünleri de atlatacağız inşallah.

IV. MANEVİYAT PSİKOLOJİSİ SEMPOZYUMU

Şimdiye kadar ülkemiz psikolojisinde maneviyata yer yoktu. Hâlbuki bütün dünyada bu konuda çalışmalar yapılıyor, yayın ve kitaplar çıkıyordu. İlk defa dört yıl önce Kayseri Erciyes Üniversitesi’nden Mustafa Atak hocamızın organizasyonunda sempozyumlar düzenlenmeye başlandı. Maneviyatın üniversite bünyesine ve akademik dünyaya girişi böyle oldu.

Şimdi bu toplantının dördüncüsünü İstanbul’da yapıyoruz. Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Birlik Vakfı ve Sıcak Yuva Vakfı’nın birlikte düzenlediği bilgi şöleni bugün ve yarın Birlik Vakfı-MTTB’nin Cağaloğlu’ndaki konferans salonunda gerçekleşecek. Birbirinden ilginç konu ve değerli konuşmacıların olduğu aile odaklı sempozyuma (maneviyatpsikolojisi.erciyes.edu.tr) tüm okuyucularımız davetlidir.

 

YORUM YAZ