Cumhurbaşkanımızı dinlerken

29 Eylül 2018 Cumartesi

Sayın Cumhurbaşkanımızın ABD’deki konuşması dolayısıyla milletimizin bir ferdi olarak onunla bir defa daha iftihar ettiğimi söylemeliyim. Çünkü:

Konusuna hâkim ve bilgili idi. Açık sözlü ve söylemleri netti. Geniş kültürle ve her yön göz önüne alınarak hazırlanmıştı.

İkna edici ve etkileyiciydi. Heyecanla ve inançla tezlerini savundu. İnandırıcılığı üst seviyedeydi.

Yüz mimiklerini ve beden dilini kullanmakta usta idi. Yerine göre gülümsedi, bazen sertleşti, kimi zaman da sesini yükseltti. 

Sürükleyici ve cümlelere vurgusu yerindeydi. Kimseyi sıkmadan, bıktırmadan akıcı ve coşkulu konuştu. Verilen süreyi çok iyi kullandı.

Kendine güveni tamdı. Konuşmasında bu rahatlıkla hissediliyordu.

Samimi ve candandı. Tüm içtenliği ile konuştu.

Yenilikçiydi. Teklif ettiği proje uygulanabilirdi ve uygulanması da gerekirdi. İnşallah bu proje hayata geçtiğinde Birleşmiş Milletler artık 5 ülkenin değil çoğunluğun isteğine ve görüşüne göre karar alacaktı. Yani elbette dünya 5’ten büyüktü. Böylelikle dünya çok daha adil yönetilecekti ve barış daha iyi tesis edilebilecekti.

Bütün mazlum milletlerin umudu oldu. Onu merakla ve sempati ile izlediler.

İslam ülkelerinin zaten doğal lideri idi. Hepsinin gözü ve kulağı Sayın Cumhurbaşkanımızda idi.

Korkusuzdu. O sadece Allah’tan korkan, kuldan çekinmeyen bir kahraman lider olduğunu bir kere daha gösterdi.

Uyarıcı ve bilgilendirici idi. FETÖ’nün kalleşliklerini ve ihanetini anlatırken, “Tedbir almaz ve bu hainleri ülkenizden kovmazsanız, yarın sizin de başınıza bunlar felaket getirecekler” şeklinde ikaz etti.

Sayın Cumhurbaşkanımız BM tarihine geçecek bir hamlede bulundu ve sadece Türkiye’nin değil tüm mazlum ülkelerin ve Müslümanların ümidi oldu. Lehte aleyhte tüm izleyenlerce konuşması beğenildi. Rabbim onu başımızdan eksik etmesin.

MANEVİYAT PSİKOLOJİSİ 

Daha önce dört defa ulusal olarak düzenlenen ve büyük bir ilgi ile takip edilen, sonrasında bilimsel kitap haline de dönüşen Maneviyat Psikolojisi Sempozyumu bu yıl “Gençliğin Durumu veGelecek” teması ile düzenleniyor. Gençliğin yaşadığı bunalımlar ve sıkıntı haline yönelik hem durumu ifade etme hem de şimdi ve gelecekte yapılması gereken pratik önerilerin sunulacağı sempozyumda maneviyat geleneklerimizden esinlenen Maneviyat Psikolojisi Yaklaşımının gençliğin yaşadığı depresyonu, kaygı bunalımını, yalnızlık duygusunu aşmada ve ahlaki erdemleri kazanarak kalbi olarak arınmada insanlığa yol göstereceği kanaatindeyiz. 

Sahasında uzman olan kıymetli bilim insanlarının katılımıyla gerçekleşecek olan sempozyumun Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi işbirliği ile 5-6 Ekim 2018’de Tokat’ta düzenlenecektir. 

Önceki toplantılar büyük ilgi görmüş ve beğeni ile izlenmişti. Dinleyicilere açık olan sempozyum hakkında geniş bilgi için sanal adres:  www.maneviyatpsikolojisi.erciyes.edu.tr

HATAY GÜNLERİ

30 Eylül Pazar günü gecesine kadar İstanbul Maltepe sahilinde Hatay Günleri devam ediyor. Ülkemizin gurme merkezi olan Hatay’ımızın başta yiyecek ve mutfak tatları olmak üzere tarihi ve turistik güzelliklerini yaşamak isteyenler burayı ziyaret ederlerse memnun olacaklardır. 

Bu muhteşem organizasyonu düzenleyen HATİAB Başkanı İbrahim Güder beye ve ekibine Hataylı olarak teşekkür ediyoruz.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • HukukçuHukukçu10 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki öğrenci kıyımına müdahale edip, kıyımı durdurmanızı, saygılarımızla, istirham ediyoruz.
 • nostalji nostalji 10 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanımızın ABD’deki konuşması dolayısıyla milletimizin bir ferdi olarak onunla bir defa daha iftihar ettiğimi söylemeliyim diyorsunuz. Güzel tabii. ama ben iftihar edeck pek bir bulamadım. ne ile iftihar ettiniz? Müslümanların ümidi olması ile falan mı? : Habusadecesizi ilgilendiriyor pek iftihar konusu değilmiş bu..ondan bulamamışım. !
 • Nur SemaNur Sema10 ay önce
  Ağladınız mı?
 • Ali Hasan Ali Hasan 10 ay önce
  Sefa Hoca siz bir doktorsunuz ,ruh ve akıl sağlığı ile ilgilenen biri..Sizce Hitler hasta bir tip değil miydi!.Ama koca bir Almanya yı idare etti.Bilim ,felsefe, teknoloji, edebiyat vs alanlarında etkisi halen olan yetişmiş insanları vardı..

Günün Özeti