Dicle Kenarından Çok Kuzu Kayboldu Reis..

14 Kasım 2017 Salı

Hz. Ali bir kaleyi kuşatır ve kale düşmek üzeredir. Akşam namazı vakti girer. Hz. Ali, bir grup savaşa devam ederken diğer grubun geri çekilerek namazı eda etmelerini emreder. Komutan; “Efendim kale düştü düşecek, biraz daha devam etsek, sonra eda etsek olmaz mı?” dediğinde İslam halifesinin verdiği cevap şu olmuştur: “Uğruna savaştığımız şeyi ihmal ederek savaşmanın hiçbir anlamı yoktur.”

Aliya İzzetbegoviç, 6 kişiyle başladığı yolculuğunda 120 bin kişilik bir orduya ulaşmıştır. Ve ordusunun % 10’u Hristiyanlardan oluşmaktadır. Müslüman bir korgeneral, Hıristiyan bir albaya dini terminoloji ile onun dinini rencide ederek hakaret eder. Albay, durumu şikâyet eder. Savaş devam etmektedir. Aliya derhal mahkeme kurulmasını emreder. Komutanlar savaş halinde olduklarını ve savaştan sonra bu konuyu görüşmenin daha uygun olacağını ifade ettiklerinde Aliya“Eğer adaletten vazgeçeceksek, savaşı kaybetmiş oluruz” der.

Şimdi okuyacağınız hikâye, ülkemizin etrafındaki ateş çemberinin iyice daraldığı ve savaşı artık çok daha yakından his ettiğimiz, müttefik olarak görülen ülkelerin artık maskelere bile ihtiyaç duymadığı şu günlerde, en çok ihtiyacımız olan birlik ve beraberliğimizin nasıl bozulduğunun bir örneğidir…

28 şubatta takibe uğrayarak binlerce kişi ordudaki görevinden ayrılmak zorunda kalmış, başörtüsü yasağından dolayı “füruattır” diyenlere değil Allah’ın emrine boyun eğerek kızları için üniversite kapılarını kendine kapatmış ailelerin hikayesidir.

Sonra içimizden biri çıktı. Bizi dışlayanlar, ötekileştirenler ona saldırdıkça daha çok sevdik O’nu… daha çok sahip çıktık..”minareler süngü, kubbeler miğfer..” dediği için hapse attılar O’nu…çıktığında daha candan bağrına basan bir halk olduk ve bir millettin sesi olmuştu. Yaşlısı genci bu kadar mı gurur duyar… akın akın millet yığınları olur. Onu sevenler .. evini parti çalışmaları için açtı …iktidar oldu.. yüzümüz güldü onunla sevindik onunla üzüldük. Davos’ta yılanın başına meydan okuduğunda gözyaşlarımıza hakim olamadık canını canımızdan aziz bildik. 

Sonra FETÖ çıktı. Bizler ise hiçbir zaman FETÖ’cü olmamıştık. Bağrımıza bastığımız, Feto ile ilgisi olmayan komşu, dost, akraba dediklerimiz veya partili bildiklerimizin ve hatta şahitlik bile yapacağımız kişilerin bir bir etraftan toplanarak Feto’cu oldukları gerekçesi ile gözaltı ve tutuklama veya ihraçları gördüğümüzde inanın şok ve travma yaşanıyor. Şunu ifade edemeden geçemeyeceğim, gizli bir el bu gibi olayları kasten ve bilinçli Feto ile bağlantısı olmayanları fişleyerek 2019 seçim öncesi AK Parti’nin sonunu getirmeye çalışıyor. Kamu çalışanlarının keyfi yıldırma politikası yaparak mağduriyetti hükümet yapıyor izlemi yarattığını.. halk tarafından sıkça dile getirildiği açıkça söylenebilir. Yazının başında iki örnek vererek adalet herkes için geçerlidir ilkesi ancak vicdanları rahatlatır.

Bu arada; örnek olsun diye siz değerli okuyucularımla bir ailenin mağduriyetini anlatmak için kamuoyunun bilgisine sunmak isterim. Bu paylaşımın tek maksadı soysuz alçak FETÖ terör mağdurlarının bir an evvel topluma kazandırılması, parçalanmış ailelerin Allah rızası için ailelerine kavuşması içindir.  

Gelelim mağdurun yakınına. Mahkemenin FETÖ’cü olanla olmayanı ayırmak gibi bir misyonu var mı emin değilim, ancak böyle bir misyonu varsa bunun bize izdüşümü, FETÖ’cü olmadığına kanaat ettiği kişileri de hapiste tutmaya devam ediyorlar şeklindedir. En azından bizim davamızda hissettiğimiz ve yaşadığımız budur.

15 Temmuz gecesi ne yaptığını nerede olduğunu ispatlayan, ve bunu da darbecilere bedeniyle direnerek yapan birinin durumu nasıl önemli olmaz, nasıl esasla ilgili değil denilir akıl mantık adalet veya hiçbir insani değer bunu sindiremez.

9 aydır tutuklu bulunan yeğenimle ilgili son gelişme evlere şenlik, lütfen okuyun; Gelen HTS/IP kayıtlarına göre;

1- User id (kullanıcı adı) YOK ! (yani programa bilinen yöntemlerle bir kayıt yapılmamış, bir profil oluşturulmamış)

2- Mesaj içeriği yok (yani 1 tane bile mesaj atılmamış)

3- Bütün bağlantılar arasında 1 saniye var (yani bir insan evladı bu kadar sıklıkla mesaj atamaz, bunu yapan belli ki bir başka yazılım)

4- Bağlantı sayısı 68 (yani ByLock kullanıcılarının binlerle ifade edilen mesajları var)

5-  En bombası da bu, bağlantıların önemli bir kısmı, tam ezan vaktinde olmuş.

6-  Namaz vakti yazılımını yazan kişinin Alper Yıldız, FETÖ’cü olduğu, TÜBİTAK’tan ihraç edildiği tesbit edilmiş vs vs..

Şimdi öğrenmek isterim Reis,

2014 yılında, tam da bizim bağlantı yaptığımız iddia edilen zamanda demişsiniz ki, Bu ülkenin başbakanı olarak açıkça ifade ediyorum ki, Dicle’nin kenarında kurdun kaptığı bir koyun bile benim mesuliyetim altındadır.”

Şimdi, bizim kuzumuzu da kurt kaptı !! 

FETÖ kurdunun kurduğu tuzak mı dersiniz, devletin kuru ile yaşı ayıramayan adalet sistemi mi dersiniz, ne derseniz deyin ama bizim kuzumuzu da kurt kaptı…

Şimdi soruyorum, bununla kim ilgilenecek? Hakimler korkuyor… Kim bu adaletsizliği giderecek?

Hz. Ali ve Aliya’nın misallerindeki gibi, uğruna savaştığımız adaleti bugün ve acilen tesis etmeyeceksek mücadelenin bir anlamı var mı?

Bu kadar delilden sonra hâlâ kayıtsız kalınıyorsa şunu bilmenizi isteriz ki, biz sizi bugüne kadar Allah için, Allah’ın davasına sahip çıktığınıza inandığımız için sevdik… Zira gerçek dostun Allah olduğunu biliyor ve iman ediyoruz. 

www.twitter.com/sabribalaman

www.facebook.com/sabri.balaman

 

 • mağdurmağdur1 gün önce
  Teşekkürler Sabri Bey,inanın öyle alakasız kişilerde bylock suçlaması varki abdest duruyor.Esim 9 aydir cezaevinde.4 aylık bebegimizi 80 dk görebildi.Ailelerimiz perişan oldu.Bunları hiç haketmedik.Fetönün sokagindan bile geçmedik biz.Hiçbir kriter yok.Sadece bylock iftirası. User İDyok,mesaj yok,içerik yok.3sn,4sn ve 7 sn ip bbağlantısı varmis.Hepsi farklı günlerde. Hakimler anladı bunda bir yanlislik olduğunu ama nafile...Artık dayanacak gücümüz kalmadı. Çözülsün bu yanlislik Allah askina.Yetkililer birşeyler yapsin.Yazık günah bunca insana.
 • Can ÖmerCan Ömer2 gün önce
  Doğru söze ne hacet. Durum özetle şu ; eve ateş düşene kadar herkes sessiz, ateş eve düştüğü anda gücümüzün yettiği kadar bağırıyoruz ancak sessiz bir çığlık gibi kimse bizi duymuyor( O ki, gece kara kayanın üzerinde kara karıncayı görür Allah (c.c) haricinde), kimse duymak istemiyor. Mazlumların ahı arşı titretiyor. Eşim hakkında tek iddia bylock.. 71 tane bağlantı talebi. ID yok Kullanıcı adı yok, şifre yok, mesaj yok, log kaydı yok diğer kriterler yok vs. vs. eşimin tek suçu dini inançları gereği ezan proğramı indirmek ve çakalların kurmuş olduğu tuzağa düşmek. Maide suresi 9. ayeti kerimesi der ki ; Allah için şahitlik edenlerden olun, bir guruba olan kininiz sizi adaletsizliğe götürmesin... Bütün yetkililere sesleniyorum, görevinizi Allah için yapın inancınız yoksa, erdemli bir insanın göstermesi gereken asgari düzeydi bir ehemmiyet vererek yapın... Ben ve ailem ne kadarimize küstük nede devletimize, bu memleket bizim, bu devlet bizim, bu vatan, şehadeti dinin temeli olan ezanlar bizim. Bu topraklar üzerinde ben çocuğum, ilerde yaşayacak olan torunlarım yaşayacak, bizim başka gidecek yerimiz yok biz hep burda olacağız ha diri ha ölü... Böyle bir kumpas ile bizi Devletimize karşı gelmeye mecbur bırakmaya çalışanlar, Bilmenizi isterim.
 • MAĞDUR MAĞDUR 3 gün önce
  Olan hep mazluma oluyor.sizinde bildiğiniz gibi feto mikrop üst kademesi yurtdışında villada sefa sürüyor it.yaptigi pisligin bedelini milletinevladı ödüyor.kimi zindanda kimi işsiz insanlar dertli.herkez Allah peygamber dedi diye ne bilsin buram buram pislik koktuklarını onların kurumuna atamasını yapan da devlet.okullara izin veren de teşvik veren de devlet..bankayi açan da devlet.onlarin kurumunda calisiyosun para alamiyosun para yatir su gun maaş verecez bugün verecez o yaliyorlar.nerden bileceksinTohumları ithal olduğunu.ne güzel türk bayrağı her yerde dalgalanıyor diye seviniyoruz.ne bilelim.sn cumhurbaşkanı devletin başı bile ben bunları bilmiyormusumaldatildik diyorsa.fatura mazlumlar kesiliyorsa bu çoook büyük bir yanlışlıkvar demektir.yurtdisindakaymak yiyenler mapusda mazlum insanlar.her zaman mi böyle olur.bylok 2014 kalkmış ve içeriğine bakilmadan insanlar insanlar iceri atıyorlar.1.5 yıl olmuş hala OHAL var birşey çözülmüyor.Rabbim imtihanlarimizi kolaylastirsin Rabbim yüzümüze baksin
 • FerhatFerhat5 gün önce
  .....15 temmuzun rövanşı sessizce alınıyor.Evet herkes sessiz...Ve bunun adı sessiz darbe.Sanırım FETÖ nün B plânı buydu.Allah devletimize zeval vermesin,bir an önce Fetönün bu tuzağını görmelerini nasip etsin.Ama işleri çok zor.Bu millet iktidarı bundan sonra bu kadrolara zor verir.Çünkü "Bad-el harabül Basra" demiş eskiler.Yani, Basra (bizim kanayan gönüllerimiz) harap olduktan sonra...
 • Söylemez Söylemez 7 gün önce
  Bazı mahkemeler Reisine gözüne girmek için yalandan ceza yağdırıyor.Duzmece ve yapıştırma belgelerle .Allah herkese insaf versin.Bir olalım aldatmayalım,devlete pusu kuranlardan uzak duralım Inşallah.
 • ÖmerÖmer7 gün önce
  Reis bu gazeteyi okuyor mu ? Danışmanları çetin ki önüne getirsinler. El insaf diyorum ben de KAP li.olarak.
 • HüseyinHüseyin8 gün önce
  Sabri bey yazdıklarınızı aynısı bizim de başımızdaayňı gerekçelerle benim damadımda cezaevinde.Milli Nizam Partisinden bu tarafa bu davanın fanatik savunucusu olan ben ve çevredeki benim gibi olanlar Artık içimiz burkularak soğumaya başladık.İsminin başında adalet bulunan partimiz Kemalistler den ve başkalarından destek arayacağına bizim gibi hakiki AK Parti ve Erdoğan sevdalılarına adaletin tahakkuk ettiğini gösterse daha doğru olur.Unutmayalım ki dost acı söyler ama gerçeği söyler.Yanlıştan bir an önce dönülmesi ümidi ile selam ve dua ile Allaha emanet olun.
 • MelikMelik9 gün önce
  Gerçek aydın, söylenmesi gerekeni söylenmesi gerektiği zamanda söyleyendir, TEBRİKLER Sabri bey, Allah zeval vermesin.. Bylocktaki bu hatalar arşa yükseldi.. BUGÜN YARIN BİR ÇÖZÜM BEKLİYORUZ ARTIK
 • Zalimler için yaşasın cehennemZalimler için yaşasın cehennem9 gün önce
  Hz.Ali ve Aliya samimiyeti ve vicdanı hakim olmadıkça mazlumlar zulüm görmeye devam edecekgörünüyor. Acırsanız acınacak hale gelirsiniz sözü üzerine hangi yargıç ya da savcı yüreklilik gösterip de adaleti tesis edecek karar verebilecek merak ediyorum.
 • AhmetAhmet9 gün önce
  Sabri bey; kurt senin kuzuna ilişene kadar hiç umrunda bile değildi. Kurdun dişi ne zaman senin etine de battı o zaman feryat başladı... Hayatı mahvedildi insanların, hayatları karartıldı. Tankla tüfekle darbe başaramayan fetö işte böyle mazlumların oluşmasına sebebiyet vermekten asıl darbe budur diyordur şimdi herhalde... Ben hakkımı mahkemei Kübraya havale ettim, artık insanlardan ümidim yok.
Daha fazla yorum göster (1/10)