THY- Euroleague

Sağlıksız tarihimizden; hayattayken Deniz Baykal’a sağlıklar!..

20 Ekim 2017 Cuma

Evet hep bahsederiz 5000 yıllık Türk tıp tarihi, 1500 yıllık İslam tarihi ve son 50 yılda dünyada büyük gelişme gösteren modern tıp dedikleri Ortodoks tıbbı ve tabii ki son yıllarda gündemde olan ve Türkiye’nin bu konudaki en büyük savunucusu belki de hayat yoldaşı Emine Erdoğan’la birlikte cumhurbaşkanımızın gayretleriyle ite kaka, zorla, muhatapları tarafından istemeyerek çıkarılan “tamamlayıcı tıp”ın beş yıldır hayatımızdaki çalkantılı ve yasaklı etkileriyle bugünleri yaşıyoruz...

Nasıl yaşıyoruz!

Türkiye dünyada en çok ilaç tüketen ilk üç sıralamada birle üç arasında gidip geliyor. OECD ülkeleri arasında ise daima birinci sırada. İlaç tüketiminde dünyada en çok ameliyat yapma nüfus oranına göre birinciliği muhafaza ediyoruz. Büyük bir maharetmiş gibi adına sağlık turizmi diyerek Almanya’dan Hollanda’dan hastalar getirilerek ameliyatlarını Türkiye’de yapıyoruz. 

Neden mi dersiniz acaba ucuz işçilik var Türkiye’de ondan mı dersiniz bir araştırın bakalım. Yoksa “elin gavuru” dedikleri niye bize para kazandırsın mutlaka bir menfaatleri var.

Türkiye’de şehir hastanelerini, özel hastaneleri açtık. Sağlık turizmi adı altında dolar kazanacağız ya.. Acaba öyle mi? Bir de madalyonun öbür yüzüne bakalım! Türkiye’nin en büyük hastalık kategorisinde birinci sıralamada %40 küsûrla kalp damar dolaşım, ikinci sırada ise %20 yaklaşık kanser hastalıklarından ölümler ilk sıralarda yer alıyor!

Hastalık muhatapları diyor ki:

Şimdi gel safra kesende taş var kestir, yaşlandın diz kapağın ses mi yapıyor değiştir, kalbinde tıklama mı var bypass ol, kabızlık mı çekiyorsun, şeker hastasıysan bağırsağını ters çevirelim. Arkadan da gelir elinize 15 maddelik bir liste: “Bundan sonra böyle yaşayacaksın.” 

Yani ameliyatların sonu; öksürme, aşk yapma, hararetli muhabbet etme, top oynama, zıplama, atlama, üzülme, vesaire yağlı-tuzlu-tatlı yeme.. Yani artık: yaşama! Peki bunun sebebi ne? Olduğumuz ameliyatlar! Hani o beş yıldızlı şehir hastanelerindeki devlete de her operasyonda 40-50 milyar TL sağlıklı insanların da bütçesinden gider gösterilerek yapılan haksız harcamalar …

Bir kişi de çıkıp “Yahu son yıllarda artan bu kadar ilaç tüketiminin bu kadar hastalıkların, kanserin, kalpten rahatsızlığının, şeker hastalıklarının, çocuklardaki tip bir diyabetin depresyonun sebebi ne acaba?” diye hiç sormaz mı? Cambaza baktırıyorlar ya bize enflasyon, deflasyon, borsa, lig maçları, Suriye savaşı Fetö, PKK bak da bak.

Yahu 100 milyar dolarlar sağlık sektöründe harcanırken neden önlem almıyoruz, beyaz ölüm kitabında yazdığımız gibi tuzu, ekmeği, şekeri, beyaz tavukları; kısaca “beyazlar”dan gelen zararları neden araştırmıyoruz da beş yıldızlı hastaneler açıyoruz.

“Peygamber Efendimiz (sav) yemeğe tuzla başlar, bitirirdi” diyenlere niçin cezalar yağdırıyorsunuz?

Hep derdim, bir gün, bir oğlum olup hukukçu olursa, şu “SSK’ya ödediğim ve bugüne kadar hiç kullanmadığım sigorta paralarını geri istiyorum!” İnşallah bunu yapacağım, gününü bekliyorum. Elin adamı meyhanelerde, kerh…de , sağlıksız yaşıyor, her tür maddeyi kullanıyor. Hastalandığı zaman da ameliyat ve ilaç parasında benden pay alınıyor.

Zaman zaman Onkolog Prof. Erkan Topuz hoca da konuşmasa, duymayacağız. Zaten o kanallar bizleri çıkarmıyor. Adam da uzman olduğu için sözünü kesemediklerinden söylemiş bulunuyor da, doğruları ve Türkiye’nin yurtdışına harcadığı 100 milyar dolarları öğreniyoruz. Allah razı olsun doğruları söylüyor. Biz söyleyince “kim bu otçu” deniliyor. 

Bu ülkede tarihimizde bir vaka var. Bizim ecdadımız Fatihler, Yavuzlar, Kanuniler dün hep doktorların elinden çekmişler, ölümleri şüpheli olmuş. 

Son dönemlerde Menderesler, Özallar, Ecevitler, Türkeşler yok edildi.

 Şimdi Deniz Baykal’a da dikkat çekmek istiyorum. Rahmetli Cumhurbaşkanı Turgut Özal için doktor ve hastane bulunamamıştı!,

Bülent Ecevit’i İstanbul Milletvekili Ahmet Güzel’i uyararak son anda kurtardık. Ecevit hastaneden çıktı da, ülkenin makus tarihi tekerrür etmedi. Yoksa durumumuz çok kötüydü.

 Hani Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı da ameliyata alma hazırlıkları yapıldıydı ya!!!

 Teşbih yapmak istemiyorum ama aynı senaryolar herkese yapılmış mıydı?

 Deniz Baykal hastanede. Önemli bir şahsiyet. Ana muhalefetin ayakta kalabilmesinin bam teli. Zor zamanların siyasetçisi, inşallah kader ömrünü yaşar da biz de görürüz ama yine de bir dikkat çekmek İstiyorum. Bütün bu yazdıklarımı “21. yüzyılda ki stratejik oyunlar” kitabında devletin kaynaklarıyla anlattım, tarihi bir eser bıraktım.

Cennet ucuz değil cehennem lüzumsuz değil, her yere adam lazım. Cennet sadece ahrette değil dünyada da cennet ve cehennem var. 

Allah’ın verdiği ömrü uzatmak mümkün değil. Ama o verilen öyle bir kaliteli yaş almak var, bir de ilaç torbalarıyla, eksik organlarla, sidik torbaları cebimizde, bez bağlayarak yaşamak var! Türkiye’de pek çok devlet büyüğümüzün başbakanımızdan bakanlara, dünyanın en zengin adamlarında, bunun pek çok örneği mevcuttur!!

Sağlıksız Türkiye’nin bu tablosu karşısında duranlar da; cezalarla yasaklarla yıldırılmak isteniyor. Tabii durmak yok, yola devam...

 Ha Deniz Baykal’a da, hayattayken geçmiş olsun diyelim!

 

YORUM YAZ