Ağaç AŞ

Petrol, doğalgaz, enerji oyununun yeni provası; ARAKAN!

08 Eylül 2017 Cuma

Cumhurbaşkan yerine vekili “Emine Erdoğan” Arakan’da!

Gönlümüz geçtiğimiz Kurban Bayramında her ne kadar güzel, mutlu ve umutlu günler geçirmek istese de, Arakan’dan gelen haberlerle bunu başaramadık. 

Allah (CC) peygamberine “insan boğazlanmasın” diye kurban göndermiş.

Bugün medeni dünya, hâlâ insanları kurban ediyor. Nasıl bir bayram yaşadık ey Müslüman ülkeleri! Kurbanın koyun olduğunu biliyorsunuz. 

“Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” 

Ne yapıyorsunuz? Elinizle mi dilinizle mi yardıma koşuyorsunuz? 

Türkiye bir an önce, Birleşmiş Milletler’e rağmen onun üzerinde bir rol üstlenerek Müslüman ülkelere Arakan’da yaklaşık 5000’er aileye vatandaşlık vererek ülkesine kabul etmelidir. 

O zaman “dünyanın beşten büyük olduğu” gerçeği ortaya çıkarılmış olacaktır

Yine Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve onun her zaman bu gibi konularda beraber yürüdüğü hayat yoldaşı Emine Erdoğan hanımefendi Arakan’a giderek işe sahip çıkması, İslam âlemindeki liderlere ve onların süslü eşlerine örnek olmalıdır!

“Dünya beşten büyük” 

Hepimiz Hrant’ız diyerek sokaklarda boy gösteren, adalet şemsiyesi altında yolları işgal ederek yürüyen ve bunu yaparken başkalarının seyahat etme haklarını çiğneyen ya da en azından engelleyen kişilerin Arakan’da yaşanan katliama karşı bir ses çıkarmamasını kelimelerle ifade edebilmek mümkün mü? 

Müslümanlar gaflet uykusunda

Eskilerin bir sözü vardır; “Üzerine ölü toprağı serpilmiş” gibi durmak İslam âlemine yakışmıyor. Hani benim yüzyıllardır bulunduğu bölgeye medeniyeti, barışı, ilmi ve hepsinden önemlisi kardeşçe yaşamayı getiren atalarımın ruhu, nerede gaflet uykusundan uyanacak kişiler?

Gerçek Müslümanlar nerede!

Burada bir hatırlatma ile gerçek Müslüman olanlara, dini hayat tarzı olarak benimseyenlere elbette söyleyecek lafımız yok. Onlar duaları ile maddi manevi yardımları ile Müslüman kardeşlerine “ellerinden geldiğince” ulaşmaya çalışıyorlar. 

Batı hayranları! 

Yıllarca alkışlamaktan ellerinizi patlattığınız batılılar, Suriye halkını zulüm ile sindirdi!

 Mısır’a göz dikip buradaki Müslümanları asimile etmeyi, uymayanları yok etmeyi planladılar.

 Müslümanlar ne mi yaptı?

 Ellerinize verilmiş survivor oyuncakları, şarkı yarışmaları gibi oyuncaklarla avutuldunuz. Size cambaza baktıranlar arkanızdan ne oyunlar oynadılar şimdi hâlâ cambazın maharetlerini bir birinize anlatıyorsunuz. Artık silkinip kendinize gelme zamanıdır. 

Birleşmiş Milletler…

BM’de görevli olduğum dönemde de şahit olduğum gibi kökü dışarıda hainlerin maşa olarak kullanıldığı pek çok ihaneti yakından görmüş biri olarak bugün de uyarıyorum. Suriye’de, Irak’ta, İran’da, Arakan’da yapılanlar, ülkemiz üzerinde oynanmaya çalışılan oyunun provasıdır.

 Bu provalardan birisini bu topraklarda 15 Temmuz’da yapmaya kalktılar, olmadı. Şimdi bu emellerinden vaz mı geçtiler sanıyorsunuz? 

“Çok saf mıyız, yoksa!!!”

Biz hâlâ basit olaylarla birbirimizi çelmelemeye uğraşalım, kendi iç dünyamızda kısır döngülerle uyutulalım. Dünya biz durunca durmuyor aksine dünya döndükçe düşmanlarımızın stratejileri değişiyor. Peki bizler ne yapıyoruz?

Hiçbir şey yapılmıyor

Şimdi birkaç örnekle hiçbir şey yapılmadığını özetlemek istiyorum;

Katar konusunda Avrupalılar güç birliği yaptı. 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan haricinde Katar’a sahip çıkıp, “Dünya 5’ten büyüktür” diyen oldu mu? 

Türkiye’ye karşı düzenlenen siber saldırılara karşı, 

yerli tohumun yok edilmesine karşı ne yaptınız?

TV kanallarında milli şuuru yok eden programlarla, evlilik programları ile kızlarımız küçük düşürülürken ne yaptınız?

Çocuklarımız reklamların etkisiyle gıda terörün pençesinde ilken; hastane kuyruklarında yaşayan 100 kişinin 80’i ilaç kullandığı ortam! Kim yüksek sesle bunlara itiraz etti?

Uzatmaya gerek yok ülkenin hali ortada!

Ne sağlıklı beslenme biliyor ne de sağlıklı düşünebiliyor tabii ki sağlıklı da yaşayamıyor!

Büyük imtihan Arakan!

Şimdi önümüzde büyük bir imtihan var; ARAKAN…

Bu imtihan sırasında göstereceğimiz tutum düşüncemizi ortaya çıkaracak.

 Unutmayalım! Bırakın bir şeyler yapmayı ayrıca bu konulardaki suskun kalışımızdan da imtihan edileceğiz!

Arakan’da Müslümanlar yok edilirken aslında; dünyanın en tabii doğal ve korumalı limanı olan, doğalgaz ve petrol zengini Arakan Müslümanları yok edilerek bölge kontrol altına alınıyor!

 Arap Baharında Mısır’a, Cezayir’e, Libya’ya, Irak’a, Suriye’ye dün Afganistan’a ayar verildiği gibi yeniden ayarlar tazeleniyor!!!

Ölenin Müslüman olması da hiç önemli değil bir kere daha düşünün ey Müslüman!

RTE VEKİLİ “Emine Erdoğan” Arakan’da!

 Hedef tüm bunların karşısında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın dik duruşu ve eşleri Emine Erdoğan hanımefendiyi bölgeye göndermesi isabetli ilk adımdır.

Nasıl Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığına değerli eşini atadığı gibi bu işi Türkiye’nin düşmanları karşısında dik duruşuyla ve söylemleriyle hiç çekinmeden anında dile getiren Emine Erdoğan hanımefendi bu makama şu anda en layık kişi olarak görünmüyor mu sizce de!

Vesselam.

WhatsApp İhbar ve paylaşım hattı; 

0530 20 00 96

 

YORUM YAZ