THY-TR Çıkışlı % 10 İndirim

Gün doğmadan neler doğar...! Özal, Trump, Erdoğan?

15 Aralık 2017 Cuma

1980’li yılların sonu rahmetli Özal, iktidarı süresince ve son nefeslerine kadar danışmanlığını yapmaya çalıştığım başta Adnan Kahveci olmakla; Özal Başbakanlıktan Cumhurbaşkanlığına zorlanırken Türk dünyasını dolaştıktan sonra nabız ölçer ve tekrar partisinin başına geçip daha bir kararlı tutumla bugün belki de Erdoğan’ın yapmak istediğinin adımını atmak ister... Bizler bunun şahidiyiz!

Yerleşik düzen Özal’ı katletti!

Ancak bunu hisseden iç ve dış hainlerin iş birlikteliğiyle Özal zehirlenerek öldürülür!

Özal, cumhuriyetten bu yana statükonun dışında kendisine çizilen dairenin dışında çok önemli kararlar almış ve adımlar atmak istemiş bunu da hayatıyla ödemiştir. 

Özal’ın en önemli hedefi Türk İslam Birliğini kurup başına geçmekti!

Özal’ın danışmanları hocaların hocaları idi!

Akıl hocaları Prof.Dr. Nevzat Yalçıntaş, Prof. Dr. Sabahattin Zaim, bakanlarının da pek çoğunu idare eden Türk dünyasının bilim lideri Prof.Dr. Turan Yazgan benim de doktora hocalarım olan hocaların akıl hocaları, o zamanın ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Coşkun gibi yanında bu işi bilen vatanperver milli ve yerli bilim ve üreten gerçek iş adamı insanlar bulunduruyordu!

4444 - Dört inanmış adam-yalnızım...?

Dört inanmış adam dünyayı değiştirebilir!

Hele aynı ruhta aynı çizgide aynı hedefe aynı kızıl elmaya birleşirse dört dörtlük ise 4444 eder ki önünde kimse duramaz!

Erdoğan bu işin ilk adımına attı inşallah bundan sonra dört dörtlük kadrosuyla Türk İslam Birliği’nin liderliğine doğru yürüyecek düşen bayrağı devletin de desteğiyle kaldırıp yerine koyacak tarihte kendisini yazacaktır diye ümit ediyoruz inşallah!

Özal -İKT ile Türk İslam birliği liderliğine ilkadımı attı!

Rahmetli Özal, Prof. Zaim ve Prof. Yalçıntaş hocalar doktora tezim için İslam konferansı Teşkilatı ve organlarının şemasını oluşturacak bir tez çalışmamı yapmamı istediler!

Tam bir yıl içinde İslam Konferansı Teşkilatı’nın şemasını hazırladık ve ilmi literatüre akademik bir tez olarak hocalarım tarafından kabul edildi yayınlandı!

Türk dünyasında üniversitelerde okutuluyor!

Bu kitap bütün dünya İslam ülkelerinde 93 yılında gittiğim Azerbaycan üniversiteler sorumlusu olarak Birleşmiş Milletler programı çerçevesinde Azerbaycan’ın üniversitelerinin ve devletin yeniden yapılanmasında UNDP-UNV Uzmanı olarak uluslararası İslam teşkilatları ve organları kitabıyla adı ile milli mecliste kabul edilmiş halen Türkiye tarafından açılmış Türk dünyası işletme fakültesi iktisat üniversitesinde ve üniversitelerde bu kitap okutulmaktadır... 

Özal çok çalıştı Tayyip Erdoğan hamle yaptı!

25 Eylül 1969’da (İİT) İslam işbirliği Teşkilatı Kudüs’ün bağımsızlığı için kurulmuş; ancak işlevi ancak 2011 yılında Astana’da 38. Dışişleri Bakanları Konferansı’nda genel sekreterliğini Suudi Arabistan’ın ve Cidde’de olan kurumun 57 üyesi bulunmakta Suriye’nin üyeliği ise şuan askıda bulunmaktadır!

Bugün İslam Konferansı Teşkilatı ve İslam İşbirliği Teşkilatının bakanlar ve başkanlar kurulunun toplanıp teşkilatı üyelerince Filistin’in tanınması ve başşehrinin doğu Kudüs ilan edilmesi ve ABD’nin kınanması kararı alınabiliyorsa bunu rahmetli Turgut Özal’ın o zaman bu işin öncülüğünü yaparak bu satırların yazarının da ilk defa bu işin organlarının hazırlanma tezinden sonra aynen İslam İşbirliği Teşkilatı’nca kabul edilmesinde bir adım atılmasında. 

Rahmetli Özal’ın iç ve dış yedi düvelin birleşmesiyle başarıyla tamamlayamadığı “Türk İslam Birliği’nin İttifak-ı” yolundaki ve hedefindeki bu süreç Özal’ın hayallerini gerçekleştirmeye Rabbimin izniyle ve lütfuyla Sayın Erdoğan’a nasip olmuştur!

Türkiye’deki bilimin, din adamlarının, işadamlarından danışılanların, danışmanların, yardımcıların, yaverlerin, korumaların, akademisyenlerin, hali ortada hepsi ya FETÖ’den tutuklu veya müteahhitlik yolunda başka işlerle meşgul!

Adımız Ahmet yerli ve milli olup dönme veya devşirme olmadığımız için 55 akademik tebliği 30’a yakın 1 milyonun üzerinde satan kitaplarımızı ne de bu ülkenin işçisi ile çiftçisi ile yerli ve milli olarak ürettiğimiz ağaç diktiğimiz 750 adet ürünümüzü bugüne kadar Türkiye’de bunu ne soran ne isteyen ne arayan ne de okullarda dersini verdiren olmuştur!

Sadece düzenin yerleşik bürokratları mahkemelere sevk etmekle meşgullerdir. Bu ülkenin ve Tayyip Erdoğan’ın yanında olan milli ve yerli insanlarına zülüm eden bürokrat ve bilim adamlarıyla doludur!

Gerçek budur! İşte Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun tuzda aldığı son karar ibretliktir...!

Neden hiçbir üniversitemiz ve bilim adamımız kitabı veya makalesi ile dünyadaki ilk 500 üniversite ve bilim adamı sıralamasına girememiştir!

Dünyada bir Yahudi’ye yaklaşık 100 milyon Müslüman düşmesine rağmen; Yahudilerin 100 Nobel Ödülü’ne karşılık Müslümanlar dört Nobel Ödülü alabilmiştir!

Tarihine ve milli manevi değerlerine düşman bir nesil yetişiyor hiç düşündünüz mü? Çünkü bizim bütün bilimsel altyapımız sapı, adı bizden dönme devşirme taşeronlara havale edilmiş ve halen de aynı ruhla devam ediyor!

Allah sonumuzu hayır etsin! Millet olarak hayır olacağını düşünemiyorum! Ama fertler kurtulabilir diye ümitvarım!

Efendimiz (s.a.v) buyurmuş:

“Ümmetim 73 fırka olacak biri kurtulacak diye” 80 milyonluk Türkiye’de de bir % 1-1.5 kişi kurtulacak diye düşünüyorum!

Rabbim bizi de o kurtuluşa erenlerin listesinden eylesin âmin!

Hocam derdi:

“Oğlum sen iyilik yap doğruları söyle!Bir şey üret! İnsanlar bilmese de halik bilir!Sen kulları değil bütün işlerinde Allah rızasını gözet!O’nu razı et, O razı olsa bütün dünya sana karşı olsa hiç ehemmiyeti yok. Bir gün O isterse ve dilerse kalpleri burar, insanları, devletleri kitleleri razı ettirir...” 

İİT üye ülkeler toplantısı sonunda alınan bu karar belki de Kudüs için Özal zamanında atılmış olan gayretlerin ve Türkiye’ye olan sevginin neticesidir!

Yıllardır Türk dünyasında görev yapan binlerce lisans, mastır, doktora talebesi yetiştirmiş biri gibi ki; bugün onların hepsi çok üst düzeylerde devletlerinde görevdedirler...

Trump da bir lider, Özal ve Erdoğan da!..

Tarih bunları farklı olarak anacaktır!

Türkiye’de alınan bu karara bir de Filistin’in “büyükelçilik statüsünde temsil” ile tam bir devlet gibi tanınması güzel bir adım olacaktır!

Alınan bu son kararla lider Erdoğan!

Lider Türkiye’nin önünü açmıştır, gazamız cumamız mübarek olsun!

Rabbim bundan sonra da Allah’a kul, habibine ümmet olabilecek güzel işler yapmayı cümlemize nasip eylesin âmin.

WhatsApp ihbar hattı: 0530 200 00 96

 

YORUM YAZ