AĞAÇ AŞ

“Gözüm Dumlupınar’da, kulağım İnebolu’da” (2)

02 Eylül 2017 Cumartesi

(Dünden devam)

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan!

Kastamonu ve İnebolu halkının umudu sadece sizsiniz. Yıllardır gelen siyasetçiler ve yerel yöneticiler bölgemizi karanlığa gömmüş uçurumun eşiğine getirmişlerdir.

100 yıllık tablo yukarıdaki gibidir.

100 yıl önce ile bugünü karşılaştırdığımızda fazla söze, izahata, savunmaya, matematiğe gerek yoktur, sonuç ortadadır!

Sayın Cumhurbaşkanımız;

Kastamonu ve İnebolu’nun yiğit insanları sizden bugün;

1- Antalya’da, Bodrum’da, Çeşme’ye bir ilçeye otobanlar yapılabiliyorsa neden bu bölgenin yiğit insanlarının istiklal yolu otoban yapılmaz! 

Bartın-İnebolu-Sinop arasında niçin duble yol yapılmaz!

Onu bırakın, İnebolu’dan merkeze sınır en yakın benim köyüm olan Çamlıca’da bile, köy yolunun çamurdan yürünmez halde olduğunu biliyor musunuz? Bırakın arabayla gitmeyi, ister seniz size belgeli resimli bir dosya hazırlayabiliriz!

2- İnebolu limanı atıl bir vaziyetten kurtarılarak yeniden projelendirilip Karadeniz’in en büyük limanı yapılmalı.

3- “Orman kanunu” adı altında halkımızın elinden “zorla, zorbalıkla” ve “hile” ile alınan araziler, planlı bir çalışma ile kestane, ceviz, meyve tarlalarına acilen çevrilmesi sağlanmalı, Kastamonu’ya göçün geri dönmesine teşvik edilmelidir!

Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan, bu bölge halkı cumhurbaşkanlığı başkanlık sisteminde size % 75-85 arasında oy vererek desteğini göstermiştir. 

Şimdi sizden istiyoruz.

Bugüne kadar bölgeye hiçbir çivi dahi çakmayan.. 

Eseri dahi bulunmayan siyasetçilerden.. 

Devlet adamlarından, mahalli idareler yöneticilerinden, belediyelerinden.. 

Bugün dahi hâlâ hiçbir icraatları bulunmayan yetkililerden ve etkililerden ve yöneticilerden hiçbir netice alınmadığı için..

% 85 oy atarak destek verdiği sayın cumhurbaşkanından bu millet istemektedir ve hizmet beklemektedir!

Ben bir vatandaş olarak diyorum ki; 

Sayın Cumhurbaşkanım, bunları size kimse anlatamaz! 

Ne bölgenin vekilleri anlatabilir, ne belediyeciler ne devletin ildeki temsilcisi olan valiler.. 

Bunları ancak vatandaş size söyleyebilir. 

Ben de, bu bölgenin yetiştirdiği bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bir kere daha söylüyorum; bizim bu Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasına vesile olduğu için ilçemize verilen “İstiklal Madalya”mızı alın, bize 100 yıl önceki nüfusumuzu, yanaşan yedi tane gemimizi, ticaretimizi orman kanunları ile elimizden aldığınız tarlaları ve o günkü imtiyazlarımızı geri verin!

Madalyayı geri vermekle, biz yiğitliğimizden hiçbir şey kaybetmeyiz!

Çanakkale’de 100.000’e yakın şehit veren Kastamonu vilayetidir ve her zaman da devletin yanında olmuştur! Sağduyu sahibi, suç işleme oranı en geride, devlete hizmet noktasında her zaman Selçuklu’dan, Osmanlı’dan günümüze kadar hep devletinin yanında “evlad-ı Fatihan” olmuşuz!

Devlete hiç isyan etmemiş, düşman ayağını bu bölgeye bastırmamışız!

Bu mudur Kastamonuluların suçu?

Bu mudur devlete tabi olmamız, bu ülkeye ihanet edenlerin yanında olmamamız, bu mu suçumuz Sayın Cumhurbaşkanımız!

Türkiye’nin umudu olan Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, biz  biraz acı da olsa 100 yıl öncesini 1918’li yıllarımızı istiyoruz !

Gazi Mustafa Kemal’in 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlanabiliyorsa ve Ankara kısaca bugün Anadolu varsa, bugün orada siz Türkiye Cumhuriyeti’nin başkomutanı-Cumhurbaşkanlığı makamı bulunabiliyorsa!

Gazi Mustafa Kemal’in “gözüm Dumlupınar’da, Kulağım İnebolu’da” sözünü ve istiklal mücadelesinin verildiği İnebolu-Kastamonu-Çankırı-Ankara-Dumlupınar’ı hatırlayınız ve bu millete hatırlatınız lütfen! Hatırlatmaktan ziyade bu ülkenin varlığının sebebinde İnebolu’nun katkısına tarih kitaplarına yazın!

Allah (c.c) buyuruyor: “İsteyin vereyim”. Evet bugüne kadar başımızdakiler, başta siyasiler olmak üzere seçilen vekillerimiz, yerel yöneticilerimiz istememiş, istemenin metodunu bilememiş veya sessiz kalmış olabilirler. Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak 100 yıllık hakkımızı istiyorum!

Geçmişte hakkımızı vermeyenlere de, aramayanlara da hakkımızı helal etmiyoruz! Ve onları Allah’a havale ediyoruz!

Sayın Cumhurbaşkanım umudumuz siz de!

İstiklal mücadelesini veren Çankırı, Kastamonu ve İnebolu’nun yiğit insanlarının isteklerinin karşılandığı gün onların “bayram”ı olacaktır. Bunu bu necip milletin torunlarına çok görmeyiniz. Hayırlı bayramlar!

Amin. Saygılarımızla. 

(WhatsApp ihbar ve paylaşım hattı: 05302000096)

 

YORUM YAZ