Bu kış sezonunda da sağlıklı düşünüp, sağlıklı beslenip, sağlıklı yaş alabilmek için..

06 Ekim 2017 Cuma

Her şeyi öteleme lüksümüz olabilir!

Ama sağlığımızı ötelersek başka lüksleri zaten yapamazsınız!

Çünkü sağlıksız bir insan hiçbir riske giremediği gibi normal hayatında da yaşayamaz işte bugün insanlar maalesef bu dediğimiz gibi yaşıyor sanıyorum hak veriyorsunuzdur peki ne yapalım!

Yaz sezonu biterken, kış mevsimi de kapımızı çalmakta. Bu süreç içerisinde dünya gündeminin hareketliliği, ülkemizde yaşananlar derken yaşanan strese bağlı olarak bedenimiz de toksinlerin saldırısına uğradı. Şimdi yeni mevsimde hastalıklarla boğuşmadan sağlıklı bir hayat sürmek için yenilenme zamanı. Aynı evlerimizin, arabalarımızın bakımı gibi bedenimizin de rektifiye gereği duyacağını bilmemiz gerekir.   

Allah kainatı yarattı, bitkiler, sular, hayvanlarla dizayn etti ve insanoğlunun emrine verdi. Ama insanoğlu, bunun karşılığında ne yaptı? Tabii ki hızla tabiatı kirletti.

 İnsanlık bindiği dalı kendi kesiyor!

Mesela tedavisi mümkün olmayan rahatsızlıklarda ciddi boyutlarda artış oldu.  Dünyayı kirlettiğimiz gibi, bedenimizi de hiç acımadan kirlettik. 

Şimdi çözüm zamanı…

Peki, ama bunu nasıl yapacağız? Kirlenmiş, asidik hale gelmiş iç organlarımızı nasıl tekrar sağlıklı hale getireceğiz? Bunun için önümüzde büyük bir fırsat var; detoks ve doğadan gelen sağlıklı şifalı çayları tüketerek içimizden toksinleri atarken, ruhumuzun da dinlenmesine vesile olabiliriz. 

Tabii bu arada tutacağımız oruç ve yapacağımız ibadetlerde işin gerçeğini bilmeli, ibadetlerimizi buna göre yaparak ruhumuzu temizlediğimiz gibi, aynı zamanda, bedenimizde biriken toksinlerden de kurtularak bir açıdan bedenimizi revizyona sokmalı, yenilenmeliyiz. 

Oksijensiz kalan hücre hastalıklara davetiye demektir. Burada bir yanlışa daha düşerek doğal yöntemler dışında, kimyasal ürün ve ilaçlarla çözüm arayanlar için sonuç yine hüsran olur ve bu kısır döngü devam ederek gider.

Kronik bir hastalığı tedavi ederken sindirim sistemini dolayısıyla kanı ve vücut sıvılarını temizleyip arındırmadan tedavide çok başarılı olamazsınız. 

Aynı zamanda günümüzdeki bu bozuk sağlık koşullarını düzeltmeden hiçbir zaman insan sağlığını koruyamazsınız. Yani esas sebepleri ortadan kaldırmak lazımdır. Bu da ancak vücudumuzu arındırmakla mümkündür. 

Sağlığımızı koruyucu önlemler...

Koruyucu önlemlerde kanı alkali yapar, kan ve dokuları oksijenle besler aldığınız gıdalar da sağlıklı olursa mikropları yok eder, hastalıklarla mücadelede başarılı olursunuz. Burada vücut içi temizliği çok önemlidir. Hatta hocam derdi; siz de doğal hayatı tercih edin, kimyasallardan uzak durun. Zaman zaman bedeni temizleyin, 1 günlük, 3 günlük, 7 günlük açlık oruçları tutun. Kesinlikle bağışıklık sisteminiz güçlenir. 

Arınmalarda, günde 2-3 litre alkalik su içilmelidir ki dokulardan çıkan asitler ve toksinler daha çabuk atılsın. Boşaltım organları, alkali su, yeşil çay, bitki çayları ve sebze suları içildiği takdirde daha iyi çalışır ve toksik atıklar ve asitler kan ve dokulardan daha çabuk atılır.

 “Sebzeler temizleyicidir, MEYVELER besleyicidir”

Dolayısıyla bütün organlarınız temizlenir. Fonksiyonlarını daha iyi yerine getirir ve hücreler yenilenmiş olur. 

Kan aşırı asidikse kalpten geçerken kalp dokusuna ciddi hasar verir. Asidik kan, oksijenin taşınmasını azaltır. Akciğerler bildiğiniz gibi, boşaltım organıdır. Karbondioksit atıp doğru nefesle en yüksek seviyede oksijen alarak kana verilir. Şayet kan asidikse bu görevi yetine getiremez. Neticede hipoksi meydana gelir. Bu durum sonucu rahatsızlıklara zemin hazırlar. 

Netice olarak, bütün bu hayati organların düzgün çalışması kanın vücut sıvılarının temiz yani alkalik olması Oksijenli olması gerekir ki organlar normal fonksiyonunda çalışsın. Organlar tıkanmadan toksinler dışarı atılsın. Metabolizma düzgün çalışsın.

Gelecek yazılarımızda bedenimizi yenileyici sağlıklı beslenme formüllerine yer vereceğimizi belirterek hayırlı cumalar dilerim.

Şunu asla unutmayalım «Sebzeler temizleyici» olduğu gibi temizlenmeyen bir bedene -MEYVELER besleyicidir- yani besleyici meyveleri vermek bağışıklık sistemini  güçlendirmez oradaki zararlı olan parazitleri, mantarları, virüsleri bakterileri ve diğer zararlı yaratıkları besler! Bugün olduğu gibi sizin sağlıksızlığınız hep devam eder..

Sağlıklı yaş almak için yılda iki defa ilkbahar ve sonbahar da bedenimizi temizlememiz lazım vesselam...

 WhatsApp soru hattı 0530 200 00 96

 

YORUM YAZ