İyi Parti, Saadet Partisi ve HDP’de hakikati görenler çözülmeye başladı

21 Haziran 2018 Perşembe

Manisa’nın Salihli ilçesinde İYİ Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı İlyas Çınar ile birlikte 250 kişi partiden istifa etti. Son dakikada yapılan bu istifa İYİ Parti içerisinde bir şok etkisi meydana getirdi, çözülmelerin devam edeceği bekleniyor. Sandıklara da büyük ölçüde yansıyabileceği açıktır. 

Akşener’in milliyetçi muhafazakâr özellikle sağ kesimin ve liberal Kemalist kesimin, oylarına talip olarak yola çıkmasına rağmen, davranışları ve söylemleri ile Selahattin Demirtaş’ı açıkça desteklemesi PKK’ya yakın milletvekilleri ile aynı karelerde hareket etmesi ve görünmesi, diğer taraftan Muharrem İnce ile aynı çizgiyi paylaşması, kesinlikle kendisinden umut bekleyenlere güven vermedi.

Daha evvel FETÖ’nün ricası ile ilk defa Tansu Çiller tarafından İçişleri Bakanlığı yapmış olsa da, siyaset sahnesinde görülmemişti. En son Tansu Çiller’in Cumhur ittifakının yanında olduğunu açıklaması, Meral Akşener’in kolunu kanadını kırdı. Tansu Çiller çizgisindeki kitlenin de onun etrafından açıkça dağılacağının işaretini vermiş oldu.

İlyas Çınar milliyetçilik ve vatanseverlikten uzak bir yönetim olması nedeniyle partiden istifa ettiklerini belirten Çınar, Salihli İlçe Başkanlığı’nın gençleri dışladığını, il yönetiminin sorunlarını görmezden geldiğini savundu. 

Meral Akşener’i İçişleri Bakanı yapan Tansu Çiller’in genel başkan ve eski başbakan olarak AK Parti’ye açıkça destek vererek Yenikapı Mitingine katılması, milli birlik ve milli şuur için buradayım ve destek veriyorum demesi, Meral Akşener’in gittikçe çöken gücünün zayıfladığını ve projelerinin geçersizliğini ve parti içerisindeki danışmanların FETÖ dolayısı ile operasyon geçirmesi, yakalanması Meral Akşener’in oylarını ve güvenini gittikçe düşürmektedir. 

Özellikle Tansu Çiller’in bu kampanyada Erdoğan’ın yanında açıkça yer alması ve milli birlik projesinde ve ülkenin kumpaslarla kuşatma ile çepeçevre baskı altında olduğu bir dönemde, tek kurtuluşun milli birlik ve beraberlik ile AK Parti etrafında birleşmekte olduğunu açık ve net bir şekilde söylemesi, Meral Akşener’in durumunu iyice zorlaştırdı. 

Diğer taraftan, Adıyaman’ın Kâhta ilçesinde de, Saadet Partisi ilçe başkanı Ramazan Akbalık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermek için partisinden istifa etti. Saadet Partisi’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermemesi nedeniyle, Saadet Partisi Kâhta İlçe Başkanı Ramazan Akbalık, Cumhur İttifakı da Saadet Partisi’nin ön koşulsuz olarak yer alması gerektiğini belirterek, bu kutlu yürüyüşe omuz verilmesini her şeyden önce de Saadet Partisi’nin ve Karamollaoğlu’nun öncülük etmesi gerektiğini söyledi. 

Yıllarca Erbakan›ın yakınında olan ve İslami söylemlerle ve kimliği ile öne çıkan Karamollaoğlu’nun, Tansu Çiller’in yaptığı yiğitçe duruşu ve açıklamayı sadece inat ve kıskançlığından dolayı karşı çıktığı, inat ve kıskançlığını bir tarafa bırakıp Cumhur İttifakında milli menfaatlerimiz için Tayyip Erdoğan’a omuz vermesi gerekirken, terörist partinin temsilcisi HDP ile ve ilk defa parti kurup yola çıkan acemi bir başkan olan Meral Akşener ve yıllarca İslam ve Kur’an düşmanlığı yapmış CHP anlayışının yanında yer alması, uzun yıllar unutulmayacak ve Karamollaoğlu bu kadar tecrübesine rağmen yanlış saflarda yer almış olması, özellikle Mahmut Tanal, Muharrem İnce, Selahattin Demirtaş, Kemal Kılıçdaroğlu’na destek olması, “PKK sizi tükürüğüyle boğar, biz sırtımızı PKK’ya PYD’ye dayamışız” diyen Pervin Buldan’ın açıkça “Sayın Abdullah Öcalan bizim liderimizdir, serbest kalması lazımdır, kazanırsak onu cezaevinden çıkaracağız” demesini hazmedebilen, Karamollaoğlu, milletimizin kesinlikle affedemeyeceği ve unutmayacağı bir yola sapmıştır.

16 yıldır tek parti tarafından yönetilen, kesintisiz ve istikrarlı bir şekilde yönetilen ve yükselen ülkemiz, açıkça batı haçlı dünyasını korkutmuş ve ülkemizi tökezletmek için pusuda bekleyen haçlı dünyasının gözü 24 Haziran seçimlerindedir.

İnşallah yükseliş ve istikrar devam edecek, hainlerin ve haçlıların beklentileri kursaklarında kalacak.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • VatanseverVatansever1 yıl önce
  Tabikide akp mhp devam edecegiz bir sehit yakini olarak nepcaz ya polisimize askerimize kursun atan pkk la yoksa onlarla ayni yolu yürüyen chp mi sp leymi yuruycez cevremde ve yakinimda sp cok istifa eden devletin adami erdoganla 24 haziranda sandiga gomucez teror ve teroru destekleyenleri insalah vAkit Turkiye vakti
 • KALP GÖZÜ ALLAH İÇİN AÇIK OLANLARKALP GÖZÜ ALLAH İÇİN AÇIK OLANLAR1 yıl önce
  ÖztürkADIYLA YAZAN,BATI EZİĞİ, FETÖ SEVİCİ ,HDP-PKK SEVİCİ CHP Yİ DESTEKLEYEN saadet ve Temel Kara YA GERÇEK MİLLET OY DA VERMEZ GÖNÜLDE VERMEZ .MİLLİ GÖRÜŞÜ HDP-PKK-CHP ŞEYTAN ÜÇGENİNE SATAN SAADETVE TEMEL KARA. YA BU KALP GÖZÜ AÇIK YERLİ MİLLET OY VERMEZ. 15 TEMMUZ YENİ KAPI RUHU MİLLİ CUMHUR İTTİFAKINDA YAŞIYOR.
 • misafirmisafir1 yıl önce
  saadet "ince" elektir, dibi deliktir. saadetten medet umanlar sivasa gidecektir.
 • öztürköztürk1 yıl önce
  kim ne ye verirse versin bizler bu sefer saadete vereceğiz inşaallah
 • GÖNÜL ZEKASI OLANLARGÖNÜL ZEKASI OLANLAR1 yıl önce
  NURETTİN BEY CESARETLİ VE ADALETLİ YAZILARINIZ İÇİ ALLAH RAZI OLSUN. FETÖ SEVİCİLERİ, PKK-HDP SEVİCİLERİ İP-CHP -SAADET TEN ALLAH BU MİLLETİ KORUSUN.15 TEMMUZ YENİ KAPI RUHU MİLLİ CUMHUR İTTİFAKINDA YAŞIYOR.
 • salihlilisalihlili1 yıl önce
  kimsenin döndüğü falan yok hocam .atmayın..tam tersi her geçem gün millet ittifakına katılım çoğalıyor..inanç çoğaldıkça katılım çoğalıyor..siz gaz verin..de halk yemiyo artık.hele yandaş candaş basında hergün özellikkle işçi emekli mücdeleri**komedi gibi tam ters etki yapıyor..devam etsinler onlar yazdık.ça halk kitleniyor..gaza devam edin siz.patates 6 lira***domastes 8 lirsa.**nasılsa bol maaş lüks hayata devam siz..
 • şükrü onukşükrü onuk1 yıl önce
  Göze gördürençelik gibi sağlam yürek ve kıl kadar ince farklılıkları seçebilen ve tıkır tıkır işleyen sağlam bir beyindir .
 • fehmifehmi1 yıl önce
  mhp den ve diğer partilerden istifa edip saadete geçenlere ne diyeceğiz? neden dürüst davranmıyoruz?halbuki biz müslümanız dürüstlük sermayemiz olmalı
 • MilletMillet1 yıl önce
  Allah bu millete feraset ihsan etsin . İçimizde ne ahmaklar var . Ya Rabbim Ululemirimiz Reisimiz R. Tayyip Erdoğana Yardım et.Bu millete yardım et
 • Ahmet KoçakAhmet Koçak1 yıl önce
  inşaallah...
 • Sina SALIKSina SALIK1 yıl önce
  Siz onu geçin de tansu çiller, mehmet ağar, süleyman soylu gibi adamlar eğer akpyi devam ettirecekse darbe konusunda kafamda başka senaryoların canlanmaması için hiç bir sebep göremiyorum. Bunu görmeyen de zaten merkez sağın (zamanın faizci ekonomik krizcilerinin) trolüdür kesin. Burada yine sahte isimlerle trollük kasarlar. Akp bu adamları yıkarak kuruldu zamanında ki krizlerden ülke kurtulsun diye şimdi bunlar geri gelmiş doğal olarak krizler de geri geldi. Resmi görmeyen merkez sağcı troldür net.
 • DerkenarDerkenar1 yıl önce
  Selamunaleykum hocam sizde milletin büyük bir çoğunluğunu HAİN ve HAÇLI addettiniz ya söyleyecek söz yok artık.Sizin nefret dilinden ayrımcılıktan en uzak durup itidalli davranmanız gerektiğinde yaptığınız bu eyvallah mübarek eyvallah.Hain olmadığımı hele haçlı olmadığımı çok iyi biliyorum.Bana bu canı veren ALLAHİMDA buna şahit.Ama siz muhteremler siz ormanlara gomduklerinizi çıkartmak isteyen,oradan buradan gelmiş ezikler ne olduğu bellirsiz yaratıklar diyen siz,malum günden sonra mallariniz hanımlarımız kizlariniz bize helal diyen siz,insanlarımıza hain kâfir haçlı diyen siz.Unutmayin ALLAHİN önünde hesaba cekileceginizi unutmayın.HACLİ VE HAİN iz öyle mi.Mumin ve vatandas olmaktan dolayı zerre kadar hakkımız varsa İKİ CİHANDA HELAL ETMİYORUZ SİZE HELAL ETMİYORUZ HELAL ETMİYORUZ.RABBİM SİZE SELAMET VERSİN İSLAH ETSİN DİYELİM DE HİC OLMAZSA BUNDAN HESABA CEKİLMEYELİM.NEDE OLSA DİN KARDESİ VE VATANDASİZ.RABBİMİN TEZ ZAMANDA ADALETİ TECELLİ EDER İNSAALLAH.VESSELAM
 • anadolu kartalıanadolu kartalı1 yıl önce
  temel karamollaoğlu chphdp le bir olmasını tayyip erdoğan düşmanlığına bağlıyorum. öfkesi aklından büyük
 • Ferhat Ferhat 1 yıl önce
  Fetönün yılarca ayak yıkayıcığılığını yapmış bir kişinin bu yazdıkları çok komik kaçıyor. Çözülme dediğin birkaç ergenin yaptıklarını mı buraya taşıyabiliyorsun. Ülkenin bu hale gelmesinin baş sorumlularından birini savunmak ayrı bir garabet. Hem de neden savunduğunu bile bile bunuyapmak. Allah ıslah etsin diyeceğim ama sisin yolunuz belli zaten
 • 1 yıl önce
  sayin yazar bu millet tansu ciller donemini cok iyi biliyor ozellikle 2 anahtar deyipde 5 nisan kararlarini ve bir gecede herseye %100 zam donemini hepimiz yasadik o donemler unutulacak gibi degil hele bu milletin vergilerini ortulu odenek adi altinda kaptirmalari daha soylenecek cok sey var su anda bizler o kadar ekonomik bir sikinti cekiyoruz ki evlatlarimizi saglikli bir sekilde yetistiremiyoruz bu pahalilikta siz hic pazara kasaba markete gittinizmi evlatlarimiza hamur yedire yedire sagliksiz ve obez bir genclik yetisiyir
 • 1 yıl önce
  sayin yazar tansu ciller doneminin nekadar krizli bir donem oldugunu hepimiz biliyoruz ortulu odenek nedeniyle bu milletin paralarini selcuk parsadana kaptirdigini hepimiz biliyoruz
 • şuurluşuurlu1 yıl önce
  saadet gelecektir
 • Allah ehlifıskı yok etsinAllah ehlifıskı yok etsin1 yıl önce
  Allah bu seçimlerin sonuçlarını inşAllah müslümanlara nasib eder. Öte yandan Fatih Erbakan Belediye Seçimlerinden önce partileşeceğini açıkladı. Bu gelecek olan Belediye Seçimleri de Ak P ve Fatih arasında paylaşılırsa küffar yine disqualified olur inşaAllah ve 5, 6 yıl daha yönetim bizim biİznillah. Bu arada Ak P yeniden bir derlenme toparlanma ile işleri yoluna daha iyi koyar beklentisi ile yola devam!