THY-66-TL-Mart-2018

Fetö’nün YÖK’teki ve üniversitelerdeki trolleri tam gaz devam ediyor

11 Ocak 2017 Çarşamba

Fetö’nün uluslararası üniversite anlaşmaları hâlâ devam ediyor, YÖK’ün bunları tespit edip yurtdışındaki Fetö üniversiteleri ile hem de 2015’den sonra yapmış olduğu, Bologna, Erasmus ve Mevlana isimleri altındaki bu anlaşmaların, acilen iptal etmesi gerekir. 

Dünya çapında 180 ülkede Fetö tarafından açtırılmış üniversiteler, Türkiye’deki üniversitelerle bu anlaşmalar altında, talebe değişimi ve proje anlaşmaları yapmışlardır. 

Milyonlarca dolar yurtdışına akmakta ve Fetö’ye gönderilmektedir. 

Yurtdışındaki Fetö üniversitelerinden mezun olup, öğretim üyesi olarak, yine Türkiye’deki boşaltılan kadrolara yerleştirilmektedir. 

Yapılan operasyonlar hiçbir netice vermemektedir, aynı zamanda buradan yine Fetö üniversitelerine gönderilen, ihtisas yapmak üzere giden elemanlarda, Türkiye tarafından finanse edilmektedir. 

Yani kısacası Fetö’nün faaliyetleri, dünya çapındaki üniversite organizasyonları, aynen YÖK’ün ve Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin imkanları kullanılarak devam ettirilmektedir. 

Bu üniversitelerin hangi üniversiteler olduğunu tespit etmek hiç de zor değildir. Özellikle yeni açılan üniversitelerdeki, öğretim elemanı ihtiyacı, Fetö elemanlarının ihtisas ve proje alanına göre planlanıp, kadrolar onlara göre hazırlanıp, yani adrese göre ihaleler hazırlanıp, o kadrolar Fetö elemanları tarafından doldurulmaktadır. 

Biraz da kapatılan askeri okul ve polis kolejlerinden, polis okullarından da, belli kadroların kolaylıkla bu üniversitelerde yer bulması imkanları hazırlanmıştır. 

Rektörlerin ve Fetö’cü yöneticilerin, bu atılan veyahut da kapatılan polis ve askeri mekteplerde ki kadroları, bu üniversitelere almak üzere planları ve hazırladıkları kadrolar onlara göre planlanmaktadır. 

Gönderilen mailler üzerinden yapılan araştırmalar, mutlaka ciddiyet ile yeniden ele alınmalıdır. Bilhassa içişlerinde, skandal üstüne skandal diye aldığım mesajlar, beni bir hayli etkiledi. Umarım İçişleri Bakanlığı da, bu konuları ciddiyetle ele alır. İçişleri bakanlığındaki gariplikler, birbirini izlemeye devam ediyor. 

Fetö soruşturması kapsamında, tutuklanıp serbest bırakıldıktan sonra, Ankara Valiliği hukuk müşavirliğine atanan Iğdır eski Vali Yardımcısı, Mevlüt Özmen’den sonra, şimdi de Van Vali Yardımcısı iken gözaltına alınıp tutuklanan Vefa Kaya, Kayseri Valiliği Hukuk Müşavirliği görevine atandığı söylenirken, diğer yandan, Kaya’nın halen cezaevinde tutuklu olduğu da iddia ediliyor. 

Bu konuların ne kadar gerçek olup olmadığının mutlaka araştırılması gerekmektedir. Mevlüt Özmen’in Kırklareli’nde tutuklu iken serbest bırakıldığı, şimdi ise Ankara’ya atanmış olduğu, dosyasındaki delillerin çıkarıldığı, Kırklareli’nde konuşuluyor. 

Bu Mevlüt Özmen ve Önder Aytaç’ın aralarındaki mailleşme de, (Hoca Efendi’nin talebeleri aralarında gün sayıyor.) İçişleri Bakanlığı’ndan, kimi üst düzey isimlerin girişimleriyle, serbest bırakıldığı iddia edilen ve hemen akabinde yine aynı kişilerin girişimleriyle, geçtiğimiz günlerde yayınlanan kararname ile Ankara Valiliği Hukuk Müşavirliği görevine atandığı ortaya çıkan, Iğdır eski Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen’in firari Fetö’cü Önder Aytaç ile Twitter üzerindeki yazışmasında,   (Hoca Efendi’nin talebeleri tahtı devralmak için gün sayıyor, 10 yıl sonra 50 yıllığına ülkenin yönetimini devralacaklar, ifadelerini kullandığı ortaya çıkmıştır.) 

Paylaşım tarihi eski olsa da kullanılan dil, örgüt mensubiyeti çerçevesinde değerlendirilerek, Özmen’e çok büyük eleştiriler yöneltilmişti. 

Mesaj aynen şöyle; Önder Aytaç’a ulaştırılan mesaja cevaben, olmaz Hoca Efendi’nin talebeleri tahtı devralmak için 10 yıl değil, gün sayıyorlar. 50 yıllığına ülkenin yönetimi devralacaklar, Özmen’in bir başka paylaşımında ise, firari terör örgütü lideri Gülen’in, Twitter hesabının paylaşımını yaparak, Fetullah Gülen’in resmi Twitter hesabı, F.Gülen com.tr şeklinde yazdığında anlaşılmıştır. 

Yapılan ihbarlar, Fetö’ye ait kurumlarla ilişkisi olanların, çok ciddi takibe alınması gerekirdi. Gri listede yer alan, katil Rusya büyükelçisini vuran Mert Altıntaş işte bu gri listede yer almıştı. 

Fakat yine de görevden el çektirmemiş ve silahı elinden alınmamıştı, ihtimaller bile önemsenmeli ve silahlı bir görevde olmamalıydı. 

 

YORUM YAZ

 • veli kayabaşveli kayabaş1 yıl önce
  selam ustad.bu kripto haçli siyonistsabataistlerin acilen devletten temizlenmesi lazim.1908 yilindada ayni kriptolar siyonistlerle birlesip osmanliyi yiktilar.
 • hadihadi1 yıl önce
  sayin hocam. Ben yurt disinda yasiyorum. Bir cok Fetocu ogrenciler ile iliskim oluyor. soyledikleriniz yuzde yuz dogru. ben bile sizlere bir cok isim verebilirim.
 • ademadem1 yıl önce
  Sayın yazar dolar 3.93 olmuş ne dersin.Bunlarda fetö işleri mi.
 • Teyyo Teyyo 1 yıl önce
  Sayın veren biri sizi yanlış bilgilendirmiş veya unuttunuz galiba.İlk KHK da Fetö ye ait yurt dışı Üniversitesitelerden alınan diplomalara denklik verilmeyecek şeklindeydi.İlk KHK ya bir gözatın. Bence siz ve Kemalettin Özdemir devlet tarafından neden üst düzey Fetö yöneticisi olarak gözaltına alınmıyorsunuz? Onu açıklarmasınız?
 • NurayNuray1 yıl önce
  Savcıların komisyonların siximutlaka dinlemesi faydalanması lazım.burokrasi ne kadar hantal.hele bu olaylarda.aklim almıyor.memuf kafasıyla bu işler cozulmez.ohal zaten yeterince uygulanmıyor.
 • sedatsedat1 yıl önce
  zavallı. tuvalet kağıdı olduğunun farkında mo acaba.
 • kübragülkübragül1 yıl önce
  neden bir fetö inceleme komisyonu yok ve sizde içinde değilsiniz neden sizden faydalanmıyorlar bilginizden tecrübenizden hocam
 • ReisReis1 yıl önce
  Sayin Veren bu Feto denen ahlaksız yapı sırf tam anlamıyla onlara adapte olmayalım diye bir sürü pislik yapıyor. Biz buzdağının görünen kısmını trasladik . Fakat bir sürü kripto cu hala dışarıda bekliyor. Birçok bilgi sosyal medyada havada uçuşuyor fakat henüz sonuç yok ve uzun yıllar devam edecek gibi görünüyor. Kimse ülkeye bu kadar zarar veren bir terör örgütünün tam anlamıyla üstüne gidemiyor. Siyasi ayağı,finans ayağı, bürokrat ayağı ve üniversitesi ler ayağı hala tam olarak deşifre olmadı. TSK ve polis teşkilatı içinde halen varlar . Siz yıllarca yanında bulunmuş bir kişisiniz bizim bilmediğimiz bir sürü şeyi bilirsiniz . Lütfen buna göre bize daha aydınlatıcı bilgiler veriniz. Savcılara gidip belki buradan aciklayamadiginiz şeyleri açıklayınız.