Fetö’nün uluslararası üniversite anlaşmaları hâlâ devam ediyor, YÖK’ün bunları tespit edip yurtdışındaki Fetö üniversiteleri ile hem de 2015’den sonra yapmış olduğu, Bologna, Erasmus ve Mevlana isimleri altındaki bu anlaşmaların, acilen iptal etmesi gerekir. 

Dünya çapında 180 ülkede Fetö tarafından açtırılmış üniversiteler, Türkiye’deki üniversitelerle bu anlaşmalar altında, talebe değişimi ve proje anlaşmaları yapmışlardır. 

Milyonlarca dolar yurtdışına akmakta ve Fetö’ye gönderilmektedir. 

Yurtdışındaki Fetö üniversitelerinden mezun olup, öğretim üyesi olarak, yine Türkiye’deki boşaltılan kadrolara yerleştirilmektedir. 

Yapılan operasyonlar hiçbir netice vermemektedir, aynı zamanda buradan yine Fetö üniversitelerine gönderilen, ihtisas yapmak üzere giden elemanlarda, Türkiye tarafından finanse edilmektedir. 

Yani kısacası Fetö’nün faaliyetleri, dünya çapındaki üniversite organizasyonları, aynen YÖK’ün ve Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin imkanları kullanılarak devam ettirilmektedir. 

Bu üniversitelerin hangi üniversiteler olduğunu tespit etmek hiç de zor değildir. Özellikle yeni açılan üniversitelerdeki, öğretim elemanı ihtiyacı, Fetö elemanlarının ihtisas ve proje alanına göre planlanıp, kadrolar onlara göre hazırlanıp, yani adrese göre ihaleler hazırlanıp, o kadrolar Fetö elemanları tarafından doldurulmaktadır. 

Biraz da kapatılan askeri okul ve polis kolejlerinden, polis okullarından da, belli kadroların kolaylıkla bu üniversitelerde yer bulması imkanları hazırlanmıştır. 

Rektörlerin ve Fetö’cü yöneticilerin, bu atılan veyahut da kapatılan polis ve askeri mekteplerde ki kadroları, bu üniversitelere almak üzere planları ve hazırladıkları kadrolar onlara göre planlanmaktadır. 

Gönderilen mailler üzerinden yapılan araştırmalar, mutlaka ciddiyet ile yeniden ele alınmalıdır. Bilhassa içişlerinde, skandal üstüne skandal diye aldığım mesajlar, beni bir hayli etkiledi. Umarım İçişleri Bakanlığı da, bu konuları ciddiyetle ele alır. İçişleri bakanlığındaki gariplikler, birbirini izlemeye devam ediyor. 

Fetö soruşturması kapsamında, tutuklanıp serbest bırakıldıktan sonra, Ankara Valiliği hukuk müşavirliğine atanan Iğdır eski Vali Yardımcısı, Mevlüt Özmen’den sonra, şimdi de Van Vali Yardımcısı iken gözaltına alınıp tutuklanan Vefa Kaya, Kayseri Valiliği Hukuk Müşavirliği görevine atandığı söylenirken, diğer yandan, Kaya’nın halen cezaevinde tutuklu olduğu da iddia ediliyor. 

Bu konuların ne kadar gerçek olup olmadığının mutlaka araştırılması gerekmektedir. Mevlüt Özmen’in Kırklareli’nde tutuklu iken serbest bırakıldığı, şimdi ise Ankara’ya atanmış olduğu, dosyasındaki delillerin çıkarıldığı, Kırklareli’nde konuşuluyor. 

Bu Mevlüt Özmen ve Önder Aytaç’ın aralarındaki mailleşme de, (Hoca Efendi’nin talebeleri aralarında gün sayıyor.) İçişleri Bakanlığı’ndan, kimi üst düzey isimlerin girişimleriyle, serbest bırakıldığı iddia edilen ve hemen akabinde yine aynı kişilerin girişimleriyle, geçtiğimiz günlerde yayınlanan kararname ile Ankara Valiliği Hukuk Müşavirliği görevine atandığı ortaya çıkan, Iğdır eski Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen’in firari Fetö’cü Önder Aytaç ile Twitter üzerindeki yazışmasında,   (Hoca Efendi’nin talebeleri tahtı devralmak için gün sayıyor, 10 yıl sonra 50 yıllığına ülkenin yönetimini devralacaklar, ifadelerini kullandığı ortaya çıkmıştır.) 

Paylaşım tarihi eski olsa da kullanılan dil, örgüt mensubiyeti çerçevesinde değerlendirilerek, Özmen’e çok büyük eleştiriler yöneltilmişti. 

Mesaj aynen şöyle; Önder Aytaç’a ulaştırılan mesaja cevaben, olmaz Hoca Efendi’nin talebeleri tahtı devralmak için 10 yıl değil, gün sayıyorlar. 50 yıllığına ülkenin yönetimi devralacaklar, Özmen’in bir başka paylaşımında ise, firari terör örgütü lideri Gülen’in, Twitter hesabının paylaşımını yaparak, Fetullah Gülen’in resmi Twitter hesabı, F.Gülen com.tr şeklinde yazdığında anlaşılmıştır. 

Yapılan ihbarlar, Fetö’ye ait kurumlarla ilişkisi olanların, çok ciddi takibe alınması gerekirdi. Gri listede yer alan, katil Rusya büyükelçisini vuran Mert Altıntaş işte bu gri listede yer almıştı. 

Fakat yine de görevden el çektirmemiş ve silahı elinden alınmamıştı, ihtimaller bile önemsenmeli ve silahlı bir görevde olmamalıydı. 

 

YORUMLAR
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

veli kayabaş

selam ustad.bu kripto haçli siyonistsabataistlerin acilen devletten temizlenmesi lazim.1908 yilindada ayni kriptolar siyonistlerle birlesip osmanliyi yiktilar.

Cevapla

hadi

sayin hocam. Ben yurt disinda yasiyorum. Bir cok Fetocu ogrenciler ile iliskim oluyor. soyledikleriniz yuzde yuz dogru. ben bile sizlere bir cok isim verebilirim.

Cevapla

adem

Sayın yazar dolar 3.93 olmuş ne dersin.Bunlarda fetö işleri mi.

Cevapla

Teyyo

Sayın veren biri sizi yanlış bilgilendirmiş veya unuttunuz galiba.İlk KHK da Fetö ye ait yurt dışı Üniversitesitelerden alınan diplomalara denklik verilmeyecek şeklindeydi.İlk KHK ya bir gözatın. Bence siz ve Kemalettin Özdemir devlet tarafından neden üst düzey Fetö yöneticisi olarak gözaltına alınmıyorsunuz? Onu açıklarmasınız?

Cevapla

Nuray

Savcıların komisyonların siximutlaka dinlemesi faydalanması lazım.burokrasi ne kadar hantal.hele bu olaylarda.aklim almıyor.memuf kafasıyla bu işler cozulmez.ohal zaten yeterince uygulanmıyor.

Cevapla

sedat

zavallı. tuvalet kağıdı olduğunun farkında mo acaba.

Cevapla

kübragül

neden bir fetö inceleme komisyonu yok ve sizde içinde değilsiniz neden sizden faydalanmıyorlar bilginizden tecrübenizden hocam

Cevapla

Reis

Sayin Veren bu Feto denen ahlaksız yapı sırf tam anlamıyla onlara adapte olmayalım diye bir sürü pislik yapıyor. Biz buzdağının görünen kısmını trasladik . Fakat bir sürü kripto cu hala dışarıda bekliyor. Birçok bilgi sosyal medyada havada uçuşuyor fakat henüz sonuç yok ve uzun yıllar devam edecek gibi görünüyor. Kimse ülkeye bu kadar zarar veren bir terör örgütünün tam anlamıyla üstüne gidemiyor. Siyasi ayağı,finans ayağı, bürokrat ayağı ve üniversitesi ler ayağı hala tam olarak deşifre olmadı. TSK ve polis teşkilatı içinde halen varlar . Siz yıllarca yanında bulunmuş bir kişisiniz bizim bilmediğimiz bir sürü şeyi bilirsiniz . Lütfen buna göre bize daha aydınlatıcı bilgiler veriniz. Savcılara gidip belki buradan aciklayamadiginiz şeyleri açıklayınız.

Cevapla

Yeni Akit
Gündeme dair önemli haberler ve son dakika gelişmeleri anında bilgisayarınızda!
Masaüstü bildirimlerini almak ister misiniz?