Dikkat! FETÖ’nün yurtdışı hainleri Türkiye’yi kuşatıyor

13 Eylül 2018 Perşembe

FETÖ ilk ihanet adımını, kendi devletinin kamu kurumlarının içerisine, kılcal damarlara sızarak yerleştirdiği elemanlarıyla yapmıştır.1990 yılında Rusya’nın yıkılmasından sonra ortaya çıkan otorite boşluğunu, Türk bayrağını ve Türklük itibarını kullanarak, yurtdışında daha hızlı ve daha rahat altyapısını kurmuştur. O ülkeler de, Türkiye›nin itibarını kullandığı için endişe ve tereddüt göstermeden bütün kapılarını örgüte açmıştır. Daha sonra bütün siyasilerin yurtdışına yapmış olduğu seyahatlerde, örgüt onların isimlerini ve resimlerini öne çıkararak, o ülkelerde itibar kazanmıştır. 

Darbeden sonra Başkanımızın yurtdışı seyahatlerinde, FETÖ hakkında bazı konuşmalar yapması, onları ikna etmek için yeterli değildir. FETÖ’nün o ülkelerdeki teşkilatları tarafından Başkanımızın uyarılarını etkisizleştirip örtbas ederek, yollarına devam etmişlerdir. Özellikle, şu anda Türkiye sınırlarına yakın olan Balkan Jeopolitiğine ilgi artmış ve oraya yönelmiştir. Saray Bosna, Makedonya, Arnavutluk, Kosova ve Karadeniz’e kıyısı olan ve vizesiz gidilecek olan ülkeler, Afrika ülkeleri FETÖ’nün tamamen kontrolü altına girmiştir. 

En son TİKA Filipinler Koordinatörü Yeşim BAKTIR, FETÖ konusunda duymak istediğiniz haberleri maalesef veremiyoruz. Malum FETÖ buralarda varlığını mükemmel bir şekilde sürdürüyor. Başkent Manila da uluslararası nitelikte, ilk, orta ve lise bölümünde eğitim adı altında, faaliyetlerini sürdüren okulları var. 

Hatta küçük ada devletçiklerinde bile, MİNDENEO Adası’nda, Zamboanga bölgesinde pek çok okulları var. Yüksek duvarlarla korunan Cizvit okulları gibi, dışa kapalı olan bu okullar, Filipinli Devlet yöneticilerine ve onların çocuklarına ulaşma amacı ile faaliyet göstermektedir.

Özellikle o ülkelerdeki politikacıların çocuklarına ulaşarak, onlara imkan ve burslar sağlayarak, öğrenci almaya ve okullarını çoğaltmaya devam ediyorlar. Bu söylediğim Ada devletçiklerinin haritada yerini bile bulmak, hatta takip etmek bile çok zordur. Fakat sınırımızda olan kardeş Saray Bosna, Makedonya, Arnavutluk, Romanya, hatta Karadeniz çevresindeki diğer komşu devletler Estonya, Letonya, Ukrayna, Moldovya, Gürcistan gibi ülkelerde de, FETÖ devlet yönetimini ve kademelerini ele geçirmiş durumdadır. 

Orta Asya ülkelerindeki durum ise daha vahimdir. Avrupa Birliği’ne girmek isteyen bir kısmının da, NATO üslerinin kurulmuş olduğu bu ülkeler, ABD tarafından kontrolleri altında tutulacak duruma getirilmiştir. 

1993 yılında Sayın Demirel ile gitmiş olduğumuz Gürcistan, Moldova, Saray Bosna, Makedonya, Arnavutluk, Gürcistan gibi ülkelerde, gelen heyetin Demirel ve Özal ile gelmiş olması, oralarda büyük bir avantaj sağladı. FETÖ bunu kendi adına bir güven ve itibar olarak o ülkelerde kullandı ve hiçbir ücret ödemeden o ülkelerde Azerbaycan başta olmak üzere Türk Cumhuriyetlerinde, Türkmenistan, Kazakistan, Kırgızistan, Gürcistan gibi ülkelerde bedava okul binaları, eğitim imkanları temin edildi. 

Balkanlarda da aynı şekilde gidilen seyahatlerde, Demirel’le gittiğimiz 1993-94 senelerinde, Türkiye’nin Büyükelçiliği yokken, Başkan Stefan Topal Çadırlunga da FETÖ okulları için pek çok yer vermiş, 1994 yılında da Büyükelçiliğin açılışı gerçekleşmişti. Kısaca Rusya’nın kontrolünden dağılan kardeş cumhuriyetler, FETÖ tarafından o denemden itibaren işgal edilmeye başlanmıştı.

15 Temmuz darbesinden sonra, o ülkelere yapılan uyarılarla FETÖ temizliği başlamıştır. MİT’in, Kosova yetkilileriyle birlikte yürüttüğü operasyon sürecini, eski Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanı İsmail Hakkı Pekin şöyle değerlendirdi: MİT FETÖ’nün Balkan ayağına ağır darbe indirerek, örgütün 6 üst düzey elemanını Türkiye›ye getirdi. 

Operasyonun duyulmasından sonra, Kosova Başkanı Ramuş Haradinaj ve Flavour Sefaş Kosova İstihbarat Ajansı başkanı Diriton Gaşi’yi görevinden aldı. Ramoş’un hamlesi, Türkiye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sert tepkisiyle karşılık buldu. Erdoğan, Ramuş’a Milli İstihbarat Teşkilatımız Kosova’da yaptığı operasyonda, FETÖ’nün Balkanlardaki en üst düzey yöneticilerini almak için bu operasyonu yaptı. Fakat Kosova Başkanı Ramuş’un, kendi ülkesinde, İstihbaratın başındaki kişileri, görevinden almasını büyük bir yanlış olarak niteledi. 

Şimdi soruyorum: Ey Kosova’nın Başbakanı, kimin talimatıyla sen böyle bir adım attın, ne zamandan beri Türkiye Cumhuriyeti’ne darbe yapmaya gayret edenleri koruma altına aldın. Kosova’yı bir kardeş olarak bağrına basan Türkiye’ye darbe girişiminde bulunan bu hainleri, sen koynunda nasıl beslersin. Bunun hesabını sen de vereceksin. Benim Kosovalı kardeşlerim sana bunun hesabını soracaklar diye, halka seslendi. Asıl sorun bu gibi operasyonların açığa çıkmasıdır. 

170 ülkeye yayılmış bu örgütü, buna benzer örgüt elemanları yakalanıp, Türkiye›ye getirmek üzere yapılan operasyonlar, o ülkelerle aramızda büyük skandallar ve şok anlaşmazlıklara, siyasi gerginliklere, ticari engellemeye sebep olacaktır. Zaten FETO’nun istediği de; Türkiye’nin siyasi, ekonomik itibarını yok edecek, Türkiye›yi dışarıdan kuşatacak bu gibi skandallara yol açmaktır.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Cowboy gunmanCowboy gunman1 yıl önce
  Ordu uc sekilde savasir.1.kenti yikici2. mezar gomucu 3. klasik meydan savasi.Giyabinda baskasi veya degil herkesin basina mutlaka birgun gelebilir Sirasiyla 1.Isanin tutuklanip yargilanmasi ceza gormesi kirbaclanma gibi .2.Isanin carmihi suruklemesi capraz tutus .3.isanin carmiha gerilmesi.Bu uc asama mutlaka gerceklesir sakin birini bile ihmal etmeyin.Not.Turkiye ruslarla savasamaz sarikamis faciasindan biliyoruz basinizda Ataturk yok canakkaleyi kolayca gecebilirler kahramanca savasirsiniz fakat ne balkan savasini kazanabilirsiniz ne de trablusgarb bingaziyi ancak sivillerin guvenligi saglanabilir terorle mucadele edilebilir biz orada birlesmis milletler gucuyuz bence.Bu canakkalenin geldikleri gibi gideceklerini hatirlayarak yagma talan ve namus savasi oldugunu biliyorsunuz.
 • saint bernardsaint bernard1 yıl önce
  Saddamin yamyamlarini biliyorsunuz ne kadar pis ve igrenc bakin simdi onlarla nasil alay edeceksiniz VAMPIRNE ?
 • KangalKangal1 yıl önce
  Halicdeki demirden bulgar kilisesinde rum papazlar ayin yapsin o zaman ayasofya ibadete acilir degil mi kirklareline buyuk bir gumruk kapisi acilsin gumruklerdeki cile bitsin
 • KangalKangal1 yıl önce
  Fener patrikhanesi ibadete acilsin kirklareli bulgara verilsin kibris bizansin olsun hatayda suleymansah devleti kurulsun allah bu sahiden delilere akil fikir versin giderken mayina bassin gelirken mayina bassin allah hakikatten belalarini versin.Bu kadar vatansizliga millet guler ya bu ne yuzsuzluk utanmiyor mu bunlar namuslari supheli bunlarin
 • kitmirkitmir1 yıl önce
  Azizler 7/24 calisir evliyalar 7 gun / 6+6 12 ay at biner 7/24 calisir.Dervisler vadi ova demeden coban gibi sopayla gezerler.
 • kitmirkitmir1 yıl önce
  Araplarda ve yahudilerde mezar muallakta turklerde turbenin yaninamezara at gomduklerine gore matruskayi bilmiyen var mi misirdaki piramitler gibi obur dunya ne kadar ilgincmis.Ayni mezara ucbes kisi gommekle hacca yolunda olenlerin colde kemiklerini buldugunuzda uzulmekle musluman olabilirsiniz ancak asker olamazsiniz.Asker isini sansa birakmaz.
 • +Bernard+Bernard1 yıl önce
  Burnuma curumus ceset kokulari gelmeye basladi okumakla daha beter kokar.Curumun kadar yer yakarsin dedikleri.Simdi allahin dedigi oluyor idlipte ancak rahatsiz olanlar sonra kafaniza gore gomebilirsiniz musanin sopasi yokki sakali olsun zaten musa da etnik olarak yahudinin gordugu seraptan baska birsey degil.Colde insanin basina hersey gelir kumlarin ustunde olmus hayvan kemikleri gibi.Yalniz isa gomuldugu yerde aci cekiyorsa cikarip baska bir mezara gommeye herkesin akli erer bulunca kafaniza gore gomersiniz.Esegi saldim cayira kadir mevlam kayira.Goc dalgasini nasil besliyecekler bilmiyorum vergiden kesmekle olmazsa islam ulkeleri arasinda yardim kampanyasi gerekebilir sekerim tansiyonum var sakinlestirici musekkin kullaniyorum.Herkese selamum aleykumler gule gule hadi gittim bakalim.
 • giraygiray1 yıl önce
  Idlipte heryer yakilip yikilirken bir ayaginiz sehirdeyse digeri mezarlikta olsun aklinizda bulunsun.Stalinin aslinda nasil korktugunu farkettiniz mi yahudiler de korkuyor austwitch kampindan.Mezarlik deyip gecmeyin.Sabunu dunya mali saniýor ruslarin yenilen osmanli ordusunu cirilciplak soyup cesetlerini cuval gibi karda kista ust uste dizmesini sarikamis faciasini dunyevi isler sanip belki de kucumsuyorsunuz aslinda kaybettiginiz mezarlariniz degil aziz dostum akliniz onu kaybetmek cok tehlikeli.
 • musamusa1 yıl önce
  Lacivert kravatli adamlar siyasiler ne kadar onemliymissiyaset tu kaka isciler issiz gucsuz okullar sahipsiz sanildi bu ulkede oysa bunlarin kiyamet alametleri oldugunun farkinda misiniz ? Once ahlak bitecek sonra terbiyesizlik basimiza bela olmiyacak mi ! Daha simdiden kufur ediyoruz sonra sacimizi basimizi da yolacagiz.Talim terbiye noksanligi iste arap bahari dedikleri sonra hersey daha kotu oldugunda elimizden birsey de gelmez olacak bugunler iyi gunlerimizse kotusunu siz hayal edebiliyor musunuz.Tramp filistinden destegini cekti almanlar ne zaman ayni seyi yapmisti hatirladiniz mi irana bile terorist demiyor mu ruslar hic terore teror der mi bi bakmissiniz bosna hersek osmanli devleti olmusuz hilafet gelsin de kuresel cihatcilar baslarina bela olsun biz de ucuncu dunya ulkesini itip kakalim mantik bu bazilari da biz kurtaririz nah kurtarirsiniz akliniz daha once nerdeydi onu bir kere kaybetmeye alismadiniz mi dun allah icin ne yaptiniz bugun ne yapiyorsunuz yarin birsey yapamiyacaksiniz mesele bu
 • Cem TunaCem Tuna1 yıl önce
  Tarikatlar ve cemaatlarNiye sorun yaratıyorlar acaba? ... 
 • melih53melih531 yıl önce
  yurt dışı tehlikeleri yazmışsınız.teşhisler doğru tabi.yahudi destekli *bu örgütlenmeler bi derece başarılı oldular.daha büyük sorunda içerde hala bunların devam ediyor olması .bugün örnek merkez bankası % 6 gibi çok yüksek oranda faiz artırmak zorunda kaldı(ki faiz gelişime ne kadar zarar herkesçe bi,liniyor)borsa bankalar özellikle hemen olumlu tepki verdi.özeller özellikle .bakıyoruz devletin kontrolundaki vakıfbank hala direniyor bu olumlu havaya.**hala direniyorlar.**vakıfbankın borsadaki son 5 günlük çöküşü anlamsız çöküşü ve bugün merkez bankası olumlu kararına direnmesi **tuhaf**?*
 • gestapogestapo1 yıl önce
  Stalin bir gurcuydu yani helenistti ve prometeusun cilesini cekmisti.Ikinci dunya savasinda austwitch kampinda yahudilerle beraber kurtulan ruslari bunlar fasist diye surgune gonderdi kirimda rus ordusunda kahrananca savasip gazi olan tatarlari fasist diye sibiryaya surdu.Kazaklari devlet ciftliklerinde calissinlar diye hayvanlarini ellerinden alip ac birakti yeni dogmus bebekkerini acliktan onlara yedirdi bunlar tatar degil osmanli diye tatarlari kirimdan baska memleketlere surdu.Ataturkun aslinda bir sirin tatari olabileceginibiliyor muydunuz cunku o burjuva turku.Biz turkiye olarak ikinci dunya savasina girmedik savas hakkindaamerikan filmlerinden baska hicbirsey bilmiyoruz.Fakat onlar yani ruslar ve balkan milletleri biliyorlar kurtulus savasini mumla ararsiniz.
 • HukukçuHukukçu1 yıl önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki öğrenci kıyımına müdahale edip, kıyımı durdurmanızı, saygılarımızla, istirham ediyoruz.
 • politburopolitburo1 yıl önce
  Sayin hocam siz onlara aldirmayin gecmisinizde hicbirsey yok sadece fetullahcilarla basiniz biraz belaya girmis o kadar.Bugununuzde ne varmis acaba yollarinizin ayrildigiaılenizden baska bir sorununuz yok estagfurullah bu sizi rahatsiz edebilir de otekiler rahatsiz mi oldunuz gormek istemiyor musunuz aile yoktur millet vardir siz benimle kafa mi buluyorsunuz.
 • mehmet beymehmet bey1 yıl önce
  Sayın Veren uzun süredir zaman zaman yazılarınızı okuyorum, sizi ekranlarda dinliyorum, Doğrusu fetö ile ilgili konularda önemli bilgileride paylaşıyorsunuz. Fakat fetö ile derin geçmişi olan siz, keşke tüm bu bilgilerinizi devletin ilgili birimleriyle paylaşıp ordan takipçisi olsanız. O geçmişinizle vitrinde görünmenizin doğru olmadığını düşünüyorum. saygılar..
 • canoncanon1 yıl önce
  Turkiyenin en onemli meselesi turancilik milliyetciliktir inanilmaz degil mi kendi vataninin turanciligi kibris girit adalar bizans komsu ulke turanciligi suriye irak bulgaristan kuresel turancilik buyuk dunya savaslari.Insan turk olmayinca hersey ters gidiyor yani.
 • Levent15Levent151 yıl önce
  Son bolum oldukca rahatsiz edici. Ne yani MIT yurtdisindaki feto hainlerini paketleyip Turkiye'ye getirmesin mi?
 • canoncanon1 yıl önce
  Turk milletinin en korktugu an daesin irakta turkmenlerin ve kurtlerin soyunu kirmak icin mezhep catismasini bahane etmesidir.Rusya ve iranin bu derece birbirini desteklemesinin ardindaki sebep azerbaycan ve tackistan olabilir mi turk milleti belki de o kadar sahipsiz degildir olamaz mi acaba.
 • canon canon 1 yıl önce
  Korkunc birsey yazayim acaba arakan muslumanlarinin oldugu yerde myanmarda feto okulu var mi yoksa heryerde varda bir tek orada mi yok bazen dusunuyorum islama turkligun katkisi militarizm eksik oldugu icin muslumanlar musgul durumdalar.Musluman teroristler gerillalar yuzunden oldugu bahane ediliyor silahli olmak sizin asker oldugunuz anlamina gelmez osmanliciligin turkculuk akimi olmadigi gibi imam da silahli olabilir.Din yani teokrasi insani son derece rahatlatir ancak militarizmin din uzerindeki etkisi daha belirleyicidir cunku imam askerin taklidinden ibarettir fakat sadece o kadar degil bir irkin baska bir irk uzerinde militarist etkisi varsa bu etki varlik yokluk boyutunda olabilir her irk baska bir irkmis gibi davranabilir bu o irkin akli melekelerini kullanma gucudur.Budistlerin muslumanlara saldirmalari onlarin hristiyanligin teokratik tesiri altinda kalmalariyla alakali olabilir mogol imparatorlugunun cin uzerinde buyuk bir militarist etkisi vardir hunlarin ve gokturklerin hristiyanlarin uzerinde etkisi de militaristtir osmanlinin yeni cagin baslaticisi oldugunu hatirlatmakta fayda vardir.Arabayi bir yere toslarken sizin elinizde olmayan sebeplerden kaynaklanmasi ise makus bir talih kader olabilir bu insani daha cok uzer.
 • sezaisezai1 yıl önce
  sabah sabah bu güzel haberlerle moralimizi düzelttin Nurettin abi..sağol varol.
 • Ahmet Faruk ÇarıkcıoğluAhmet Faruk Çarıkcıoğlu1 yıl önce
  İnşallah başta ülkemiz olmak üzere tüm Dünyada fetönün kökü kazınacak.
 • canon canon 1 yıl önce
  Konu feto nun okullarindan acilinca okul herzaman konudur zaten budist rahipler ellerinde takunyalarla kir bayir demeden her on adimda bir yere uzanir secde ederler.Gerillalar vurup kac taktigi uygularlar ya onlar kirlardan sehirlere saldirirlarbu budist rahipler tapinaklardan kirlara dogru veya sehirlerden kirlara dogru insani carparlar yani perde diken hristiyan rahip karate yaparken isi bittiginde onun dayagindan kacmak nerdeyse mumkun degildir.Onun icin bisiklete binerken birkez daha dusunun ...
 • Fetö, kanamalı dizanteri,Fetö, kanamalı dizanteri,1 yıl önce
  Fetö bitmiştir. Şu an altına ... sürecini yaşamaktadır. Haa,üzerine gidilmemeli midir; hayır: it kopuk takımı elbette toplanıp paketlenecektir.