Çok fazla iyilikten maraz hasıl olur

14 Eylül 2017 Perşembe

Ekonomik krizlerle boğuşan Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ülkesinde darbe girişiminde bulunulması ihtimali hakkında konuştu:

Maduro ülkesindeki darbe gruplarına karşı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan çok daha sert önlemler alacağını söyledi. 

Mesajım açıkça şudur dedi: “Darbeye kalkışılması halinde, Birleşmiş Milletler ya da, ABD’nin ne diyeceğine bakmadan, daha önce hiçbir zaman yürürlüğe koyulmamış yasaları uygularım.”

Maduro olası bir darbe girişiminin karşısında, Venezuela halkının buna karşı olacağından emin olduğunu da ekledi. 

Darbe yaptıran FETÖ, kendi ayıplarını unutturup, AK Parti hükümetini ve Sayın Cumhurbaşkanımızı suçlamak için, en son yapmış olduğu video konuşmasında, El Nusra’yı ve El Kaide’yi desteklemek için TIR’lar ile silah gönderildiğini, bunun büyük bir uluslararası suç olduğunu, Suriye’ye girmesinin de İslam dünyasında Esed’i devirerek, Emir El Mümin olma isteği olduğunu iddia ediyor.

ABD’nin ve AB ülkelerinin, yüzlerce TIR ve konteynerler ile bütün dünyanın gözleri önünde ağır silahları, PKK ya, PYD’ye, açık açık göndermesine karşılık, Türkiye’nin Türkmen kardeşlerimize göndermiş olduğu yardımları, FETO bakın neye dayandırıyor: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Emir El Müminin olmak istediğinin alameti olarak söylediği şu sözleri öne çıkarıyor.

Selahattin’in Türbesi’nde Fatiha okuyacağım, Emevi Camii’nde namaz kılacağım. 

Bir devlet başkanının yıllardır hasretini çektiğimiz bu sözleri söylemesini, onu karalamak için kullanan FETO, kendisi Vatikan’a gidip papazların elini eteğini öptüğünü, ABD vatandaşlığına geçtiğini, gözlerden saklamak ayıbından, utancından yerin dibine geçmesi gerekirken, bu güzel sözleri bir suç unsuru olarak sunuyor ve kendisi Vatikan’a gidip, açık kardinal pasaportuyla Amerikan vatandaşlığına geçtiğini millete unutturduğunu mu zannediyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Suriye’ye girdikten sonra, Ürdün ve mağrip ülkeleri ve Mısır’ı da arkasına alıp oralara gireceğini söylüyor. Hatta Mısır’daki darbe hareketini destekleyerek, (Sisi’nin yaptığı darbeye farklı bir tablo deyip geçiştiriyor) Erdoğan’ın darbeci Sisi’ye firavun demesini eleştiriyor. Buradan çıkardığı mana, kendi kafasına göre, her firavunun bir Musa’sı vardır. Öyle ise; Erdoğan kendinin Musa olduğunu ima ediyor, diyor ve iftiralarına karamalarına devam ediyor.

FETÖ vatanına ihanet ettiğini bütün dünyanın gözleri önünde, yaptığı bu iftiralar ile, hâlâ daha ülkesini karalayıp, kendisini temize çıkarma telaşı içerisinde, böyle bir örgüte karşı bu kadar müsamahalı davranmak, onlara bu cesareti veriyor ve kazandığı zaman içerisinde, Türkiye’yi topyekûn bir lobi ve hain diaspora işbirlikçileri içerisinde, değişik medya kuruluşları ile beraber, Türkiye aleyhinde büyük kampanyalar, işte görüldüğü gibi yapılabilmektedir.

Satın aldığı televizyonlar ve dergilerle Türkiye aleyhinde açıkça röportajlar yapıp, yandaşlarına cesaretler vererek, örgütün dağılmasını önlüyor, Almanya’da yeni satın aldıkları Merih televizyon ile FETÖ’nün her gün örgüte talimatları, narkozlamaları devam ediyor.

Darbeden bir yıl geçtiği halde, takım elbiseli, kravatlı olarak bugüne kadar normal hukuk kuralları içerisinde yargılanma ile, dünyaya demokrasi dersi vermeye kalkıyoruz, olağanüstü hal ve darbe hukukuna göre, bu davranış hukuku onları cesaretlendiriyor ve mahkemeler ile dalga geçiliyor.

Maduro’nun dediği gibi, beklediklerinden çok daha yumuşak bir muamele görüyorlar, darbecilere karşı, darbe hukuku uygulanması, olağanüstü hal durumuna göre, olağanüstü hukukla üzerlerine gidilmesi lazım. Bu yapılan yumuşak muamele onları cesaretlendirdi ve kurtuluş umutlarını arttırdı, birbirleriyle irtibatlı halde güçlendiler, aldıkları küçük yaraları da tedavi etme durumundalar.

Eğer onları caydırıcı davranışlar ve kesin bir tutum içerisinde olunmazsa, çok yakında onlar devleti sorgulamaya, hukuku sorgulamaya başlayıp, zeytinyağı gibi üste çıkıp, dünyaya şikâyet ederek, normal vatandaş statüsünde her hususu lehlerine çevirebilirler. İşte FETÖ’nün yapmış olduğu en son açıklamasındaki küstahlık, açıkça bunu göstermektedir.

İlker Başbuğ Paşanın da şu uyarısını da buraya eklemek gerekir: Kozmik odaya girildikten sonra, yurt dışında yabancı servis ve terör örgütlerine yerleştirilmiş Türk istihbarat görevlisi 813 kişi, tasfiye edildi ve pek çoğu şehit edildi.

Cuma günü saat 20.45’te Akit TV’de Perde Arkası’nda görüşmek dileği ile.

 

 • AlikocAlikoc7 gün önce
  Kozmik oda oraya girilmesine izin verenler nerde bazen bizim aklimizla dalga gecildigini saniyorum inanin hukuktan anlamam ama bir savcidan daha iyi calisaca.gima inaniyorum rehAmuhtar derdi ya nerde budevlet nerde bu millet yahu kendinize gelin bakin ajanlarimizi katletmisler yazik be
 • Lâ TahzenLâ Tahzen8 gün önce
  Dışardan bakınca bizim ülkemizide farklı gösteriyorlar, dikkatli olmak lazım.
 • Yunus 16Yunus 168 gün önce
  KOZMİK ODAYA NEDEN GİRİLDİ? KİM İZİN VERDİ?Devletimizin sırlarının düşmanların eline geçmesine sebep olan herkes VATAN hainidir. O zaman MİT ajanlarının açığa çıkmasına sebep olan herkes haindir. ŞEHİT olanların sorumlusudur. Genel Kurmay KOZMİK ODASI katındaki yazıcı, çaycı, temizlikçi sorumludur, üst makamlarda çalışanların haberi yoktur.
 • maraşlımaraşlı8 gün önce
  Birileri hala fetö örgütünün ülkeye verdiği maddi ve manevi vede insani zararların farkında değil, hala masum ve mağdur edebiyatı ile insanları kandırmaya devam ediliyor. demekki insanımıza tam anlatılmadı , yada insanımız olayı umursamayıp , dizi ve eğlence programları ile uğraşıyor. Bu arada fetönün siyasi ayağına henüz bir şey yapılmadı.
 • Metin palamutMetin palamut8 gün önce
  BAKARA SURESİNDE ALLAHÜ TEALA ŞÖYLE BUYURUYOR....KISASTA SİZİN İÇİN HAYAT VARDIR EY AKIL SAHİPLERİ......BU kadar suç işleyip te benim vergilerimle bu adamları besleyenler ve idamı getirmeyenler bilerek veya bilmeyerek isteyerek veya istemeyerek bunların suç ortağıdır.
 • Yunus 16Yunus 168 gün önce
  GENEL KURMAY KOZMİK ODASI; Fetö nün hakim ve savcıları odaya girdiğinde nelere baktılar,? ne götürdüler? O VATAN hainleri odayı karıştırırken, belgeleri götürürken İlker Başbuğ neredeydi? Bir sandalye atıp neden yanlarına oturmadı? Türkiye Cumhuriyeti nin en önemli sırlarının kurcalanmasına neden izin verdi? O gün namus meselesi ONUR meselesi deyip istifa etseydi, bugün kahraman olurdu.
 • sabri KARADEMİRsabri KARADEMİR8 gün önce
  Bu papanın piçi hain satılmış, kansız Türk vatandaşlığından derhal atılmalı leşi mensup olduğu yandaşlarına verilip yakılmalı .Bu münafığın tek amacı papanın koltuğuna oturmak.Kedi üzüme uzanamayınca koruk dermiş.Asıl bu hain attığı iftiraya kendisi adaydı oymadı.türk milleti haine gerekli dersi verdi şimdi ise itler gibi ürürüyor duruyor.Garbın afakını sarmışsa hainler çeteler bizim iman dolu milletimiz var.İt ürür kervan yürür.
 • Bu söz çok doğru!Bu söz çok doğru!8 gün önce
  Yılmaz Morgül de çok iyi! Ne oluyor ama? Her gün dövüyorlar çocuğu!
 • Fatih EMLİKFatih EMLİK8 gün önce
  Emirül mü'minin kendi olup muslümanları İsraile satsa daha iyi olurdu. Reis birleştirmek istiyor ,siyonist ler, bunlar ayrıştırma.lokma kabilinden hani rahat çiğneyipyutmat içün.
 • Cevat Cevat 8 gün önce
  FETO SAPIGI MOSSADIN CIAE NIN KÖPEGINE...TAPANLAR6HALA VAR.....BU KAFIR ADAM MUSRIK ADAM..SAV DILIYLE ISLAMDECCALI....DUNBUK HAKIKI MUSLUMANI ASLA KANDIRAMAZ SEYTAN ARKASINDAN KENDISI GIBI OLANI GÖTURUR....ZATEN PAPAYA GITMESI ONUN ITI KOPEGI OLDUGUNU TESCILLEDI....ENSONUNDA DA GOREV ALDIGI YERDE IBLIS IN YANINDA...SADECE TURKIYEDE DEGIL BIRKAC ISLAM ULJESINDE DE BU IBLIS ÖRGUTUNDEN VAR....KURUCULARI AYNI....VATIKAN MOSSAD CIAE.....ROTSILD IN ITI KÖPEGI BUNLAR HEP.......MASA ELIN OGLU MASALAR LA YURUYOR ANLAYANA.... ....CEVAT51
Daha fazla yorum göster (1/10)