THY - Yeni Havalimanı Promosyon - Antalya İzmir

ABD ve FETÖ’nün mahkeme tiyatrosu

27 Aralık 2017 Çarşamba

Halk Bankası ve Reza Zarrab davası üzerinden, Türkiye›ye karşı bir sindirme ve ekonomik bunalım meydana getirmek için, ambargoyu delme bahanesiyle kendisini dünya kamuoyunun hakimi gibi göstermeye çalışan ve tiyatro mahkemenin hakimlerinin bir kuklacının kuklası ve maskeli bir tiyatrocu oldukları ortaya çıktı.

Rıza Zarrab davasının 12 kişilik mahkeme heyetinden, 4/1’i değişik bahaneler ile ayrıldı. Meğerse mahkeme üyelerinin FETÖ tarafından planlanmış ve Türkiye’de daha önce hazırlanmış ve satın alınmış olduğu da ortaya çıktı. 

2014’te İstanbul Barbaros Four Seasons oteldeki ödeme faturasının, FETÖ’nün kozmik hukuk bürosu tarafından ödendiği belgelendi ve mahkemenin tarafsızlığı tamamen çöktü. Böyle bir tiyatro mahkemenin FETO tarafından yaptırıldığı açıkça anlaşılmış oldu.

Kendini dünyanın hakimi ve yargıcı olarak gören ABD’nin, bu son içine düşmüş olduğu BM’deki oylamadan sonra, dünyanın en sahtekar, yalancı, adaletsiz ve merhametsiz, karaktersiz, acımasız, zalim ve gaddar bir ülke olduğu tescillendi.

Her yeri işgal etme ve herkesi sorgulama hakkını kendinde gören ABD, meğerse kendisi bütün dünya tarafından sorgulanması ve yargılanması gereken bir ülkeymiş. 

17/25 Aralık’tan 5 ay sonra düzenlenen, Barbaros oteldeki organizasyonda, ABD’li hakimleri ağırlayan FETÖ, nöbetleşe birbirini kullandıkları, bazen ABD’nin onu, bazen de onun ABD’yi kullandığı anlaşıldı.

Bugün ambargoyu delmekle suçladığı Halk Bankası yetkilisi ve T.C hükümeti, Rıza Zarrab olayına bakan hakim Richart Berman’ın, İstanbul’da 2014 de katıldığı Sempozyumu, FETO’nun finanse ettiği katılımcılar için, otele 264.869 TL ödendiği faturası yayımlandı. Memurlar sitesinde yayınlanan belgede, FETÖ’nün kozmik hukuk bürosu olarak bilinen ortaklarından Yüksel Karkın Küçük tarafından organizasyonun ödemesi yapıldı. 

Sempozyumdan iki gün önce otele gelen Richard Berman, sempozyumdan iki gün sonra da otelden ayrıldı. FETÖ’nün ABD sorumlusu olan Faruk Taban da, 9 Mayıs 2014 de İstanbul’a aynı otele geldiği ve ertesi gün otelden ayrıldığı ortaya çıktı. Sempozyumu düzenleyen YKK avukatlık bürosuna, Temmuz 2016’da baskın düzenlendi. 

Avukatlık bürosu olarak Otele ödeme yapan, YKK avukatlık bürosu ortakları Cüneyt Yüksel, Murat Karkın, Tolga Karkın, hakkında yakalama kararı çıkarıldı. İşte daha önce de, 35.’si yapılan Gazeteci Yazarlar Vakfı etiketi altında, 5 yıldızlı Abant otelindeki Abant Platformu toplantısına katılan hainlerin, bilim adamı görüntüsü altında Türkiye aleyhinde yapmış olduğu, beş yıldızlı otellerde balayı tatilleri gibi organizasyonlarla ve şişkin dolar zarfları ile ödüllendirilen bu maskeli hainlerin, medyaya, yargıya ve değişik kurumlara eleman transfer listeleri oluşturulduğu, bunların finansının da FETÖ’nün Gazeteci Yazarlar Vakfı tarafından karşılandığı ortaya çıkmıştı. 

Soru çalmak, diploma satmak, bir kelime dahi İngilizce bilmeyen cahil insanları, yard. doçent, doçent, profesör yapmak, hırsızlıktan daha beter bir sahtekarlık ve zalimlik değil midir?

Bu hakkı rutin ve meşru olarak kendi örgüt elemanlarına senelerce cevaz veren bir sahtekârın doğruluktan, dürüstlükten bahsedip birilerini eleştirme hakkı yoktur. Kendilerine bir özeleştiri yaparak, bu kadar büyük günahlara cevaz vermek ve karşı tarafın suçlarını görmek, kırk harami başının ve çetesinin, başkalarına dürüstlükten bahsetmesi gibi bir çelişkidir.

Bu arada; whatsapp hattımıza gelen Makedonya’daki FETÖ yapılanmasının, suikast timlerinin ve Türkiye’ye yönelik KAOS çıkarmak için yapmış olduğu silahlı eğitim yapılanması ile ilgili duyumlar gelmeye devam ediyor. 60 dönümlük bir arazide eğitimlerin yapılmakta olduğu ihbarları geldi. 

Burç Üniversitesinin de, yönetiminin ABD’li bir müdüre devredildiği gelen bilgiler arasında. Daha önce de 6 milyon Euro ödenmeyen vergi borcu karşılığında Diyanete devredilmek istendiği, medya yoluyla kamuoyuna duyurulmaya çalışılmıştı.

FETÖ’nün kuvvetli örgütlendiği önemli yerlerden olan Makedonya ile irtibatlarımızı sıkı tutarak, bu örgütlenmenin önlenmesi için tedbirlerin arttırılması uyarıları yapmıştım. 

 

YORUM YAZ