Zillet figüranları

13 Şubat 2019 Çarşamba

İzzetin devreye girmesi zilletin bitmesiyle doğru orantılıdır. Zilletten kurtulmadan izzetle buluşmak mümkün değildir. İzzeti yanlış durakta bekleyenler, zilletin kurbanlarını çoğaltanlardır. Onlar her dönemin zillet figüranlarıdır. Rabbimiz zillet figüranlığına karşı uyarıyor:

“Onlar, ‘Andolsun, eğer Medine’ye dönersek, üstün olan, zayıf olanı oradan mutlaka çıkaracaktır’ diyorlardı. Hâlbuki asıl üstünlük, ancak Allah’ın, Peygamberinin ve mü’minlerindir. Fakat münafıklar (bunu) bilmezler.” (Munafikun Sûresi/ 8)

Dikkat edilirse, Mekke müşrikleriyle birlikte hareket eden münafıklar, Hz. Peygamber (sav)’e ve O’na iman etmiş olanlara “zeliller” muamelesi yapıyorlar, iktidar ve muktedir olmalarını kendilerine asla layık görmüyorlar. Bugün de İslâmî bir hayat yaşayarak bir tek dinleriyle idare olunmak isteyen Müslümanlara çağın müşrikleri, münkirleri ve münafıkları bir olup “mürteci, yobaz, gerici, çağdışı” muamelesi yapıyorlar. Kur’ân-ı Kerim, bu yolun bir zillet olduğunu hatırlatarak izzetin doğru adresini gösteriyor. Müslüman oldukları halde bu dünyada izzeti Allah’ın, Peygamberinin ve Mü’minlerin yanında değil, dinsizlerin ve donsuzların yanında arayanlar, zillet figüranlarıdır.

İzzet ve şeref Allah’a aittir, izzet ve şeref Peygamberdedir, izzet ve şeref mü’minlerdedir, ama münafıklar böyle bilmezler. Peki, bugün kimler izzet ve şerefli? Meşru olanlar değil, meşhur olanlar, malı olanlar, serveti olanlar, arabasının modeli şöyle olanlar, omuzu kalabalık olanlar, evi eşyası şöyle şöyle olanlar, villası, köşkü, sarayı olanlar, makamı mevkii olanlar… Rabbimiz tefsiri mana ile buyuruyor ki; “varsın münafıklar böyle bilsinler, Peygamberim sen bil ki izzet ve şeref Allah’tadır, Allah’la beraber olanda, Peygamberle ilgi ve irtibat kurandadır. İzzet ve şeref Allah’ın kitabından haberdar olmadadır, izzet ve şeref Peygamberin sünnetinden haberdar olmadadır. İzzet ve şeref iman ehli olanlardadır.”

Müslüman ümmet olarak hilafetin ilgasından bu yana bir zillet süreci yaşıyoruz. Şayet Müslüman ümmet olarak yeniden Raşidi hilafete dönüş hareketini başlatırsak, bu asırlık zillet sürecine son noktayı koyacak ve kendi küllerimizden yeniden doğacağız. Müslüman ümmet izzetine ve haysiyetine yeniden kavuşacak, tarihte tatil yapan bir figürandan yeniden tarih yapan bir aktöre dönüşecek ve tarihin akışını değiştirecek bir yolculuğa çıkacaktır. 

Müslüman olduklarını iddia etmelerine rağmen kendi dinlerinin gereğini yapmak yerine düşmanlarının emir ve talimatlarının gereğini yapanlar, zillet figüranlarıdır. Hayatta varlık sebepleri din düşmanlığı olanları iktidar ve muktedir yapmak için yapılan ittifaklar; izzet değil, zillet ve illet ittifaklarıdır. Din düşmanlarının itibarını iltifattan sayanlar, meskenete ve esarete kurban gidenlerdir. “Her iltifata itibar etme. Kurban kesilmeden önce boynu okşanır!”

Hayatta kriterleri din değil para olanların muhatapları dindarlar değil tüccarlar olur. Onları her mevsim başka bir fiyata pazarlayanlar çok olur.  “Gelen Ağam, Giden Paşam” sendromuna yakalanmış bir toplumu zulümle tedavi etmeye çalışanlar, bu çağın zillet figüranlarıdır.

Kediyi aslan sanan fare yüreklilerle yola çıkanlar, meskenet elbisesini giyip zillet durağında esirler kampına gönderilecek günü beklemeye mahkûm olurlar. Hayatta taht oyunlarını sevenlerin, küresel akıl oyunlarındaki rolleri, zillet figüranlığından başkası değildir.

Müslüman olarak dininiz size dost ve düşman kazandırmamışsa; ya dininizi anlamamışsınız, ya da siz Müslüman değilsiniz. Müslüman olarak dosta kin, düşmana himmet. Dünyada var mı ki böyle bir zillet? Şayet senin nezdinde bir değer ifade etmiyorsa Müslüman ümmet, düşmana çok kolay gelir seni esir almak için beklemez mühlet!

Müslüman olup da İslâm diniyle idare olunmamak büyük zillet. Bu zilletin figüranı olmamak için hicret son Nebiye oldu ateşten gömlek!

“Celladına âşık olmuşsa bir millet

İster ezan, ister çan dinlet

İtiraz etmiyorsa sürü gibi illet

Müstehaktır ona her türlü zillet!”      

Genelde İslâm coğrafyasında, özelde ise ülkemizde Allah’ın dinine karşı kesintisiz savaşmayı hayatta kalmalarının sebebi ve gerekçesi görenlere âşık olan Müslümanların celladına âşık olandan ne farkları vardır? İşte bunlar zillet figüranlarıdır. Müslüman olarak din, iman, şeriat, ümmet, hilafet, cami ve ezan düşmanları karşısında tavırsız ve kararsız kalırsan düşmana kolay gelir her gün senin kulağını çekmek. Hayatın her karesine put diken ve diktirmeye çalışan küresel ve bölgesel Nemrudların en büyük korkusu İbrahim baltasıyla devrilmek!

Müslüman olarak hep Müslümanlarla birlikte diriliş ve direniş ehlinden ol, sakın zaaflarını düşmana etme teşhir. Bunun aksini yaparsan izzetin zilletle birleşir. Zillet figüranları nezdinde Allah’ın dinine hizmet etmek boş. Zillet figüranlarından itibar görmek istiyorsan İslâm’ın ve Müslümanların istiklâl ve istikbâlini bırak günü kurtar ve çıkarına koş! 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • FedaiFedai5 ay önce
  Müslümanlar asıl zilleti hilafetin ilgasından önce yaşamıştır. Bütün islam alemi bir bir kuşatılmış ekonomisi çökmüş bilimde teknikte sanayide geri kalmış düşmanına muhtaç hale gelmiş. Kimin zamanında saraylarda sefa içinde yaşarken ülkeyi yönetmeye çalışan halife hazretleri zamanında. Allah islam alemine acımış ona kendini yönetme fırsatını sunmıştur. İslam alemi bu fırsatı değerlendirmişmidir hayır değerlendirememitir. Ve bugün bu fırsatı değerlendirememin sıkıntısını yaşamaktadır. Yeniden saray yeniden hilafet sevdası dillendirmenin faydası yok. Bu abesle iştigaldir. Çünkü eski hal muhal. Bakınız batılı batıl alemi hilafetlemi yönetiliyorki bu kadar sanayide teknolojide ekonomide devletler müvazenesinde etkili bir şekilde başarılı olmuşlardır. Hilafette raşit halifeler döneminin sonunda son bulmuştur. Bu hakikat hakındada efendimiz (s.a.v) beyanda bulunmuştur. Önemli olan insani, islami, kur'ani dsvranışlarda bulunmaktır. Ben bunu göremiyorum. Yazık yazık çok yazık ışık olamamak batıl söylemlerin arkasında sürüklenmek. Asrın adamı şöyle der "inkilabatı alem içinde en gür seda islamın sedası olcaktır" der ama onuda bir şarta bağlıyor insan insanlığın çığırından çıkıp kiyamet kopmazsa. Allah bizi gür sedayı sağlayacak faziletli ihlaslı müslümanlardan eylesin insanını zelil görmyen zillete mahkum etmeyen insani davranışlarda bulunan izzetli müslümanlardan eylesin. Allah doğru yerde olmaya yar ve yardımcımız olsun.
 • özgürözgür6 ay önce
  ya hocam nekadar güzel ve aydınlatıcı yazılarınız var.ufuk açıcı insanın bam teline basıp şiir tadında insanı ayıktırıp gerçekleri insanın zihnine çivi gibi çakan kaleminiz var.benim gibi şeytanın vede öfkesinin esiri olmuş bir insanın duası nekadar kabul olur bilmiyorum ama allah bu millete bu ümmete sizin gibi akil hocalar ve tttayyip erdoğan gibi liderler
 • özgürözgür6 ay önce
  çok güzel ve tam gerçekleri ifade eden bir yazı olmuş.allah kalemine kuvvet versin.rabbim senin gibi insanların sayısını arttırsın.arttırsınki benim gibi günahkar vede meteryalist gözü kör olmuş müslümanların gözü açılsın.
 • Nazım KARAMEHMETNazım KARAMEHMET6 ay önce
  Ulan gidin PKK ile birleşin, ülkenin birliği için hangi vaadi verdi, terörü lanetledi, millet ittifakı deyin sonra. Allah akıl vicdan versin size.Troller.
 • MustafaMustafa6 ay önce
  Hangi müslüman ramazanda ki dini yayınlar Sultanahmet avlusu mahşer yeri gibi kadın erkek iç içeyapışık, Kur'an ve İslami eserler satıldı, şimdi sebze satış yerleri ne helallere HARAMlara riyayet var .
 • Ali rızaAli rıza6 ay önce
  Öyle tenkitle olmaz, çıkmeydana ne demek istediğini anlat millet sana inansın doğruysa ikna et , devleti hatta bütün islam ümmetini yönet yalnız bir noktayı atlamışsı kur’anı kerimin hanği ayetinde hilafet ümmete farz kılındı onu zikr etmemişsin hatırlatırım bir dahaki yazınızda unutmayın lütfen , tabiki varsa öyle öyle bir ayet.
 • melih53melih536 ay önce
  zillet değil kardeş o illet dedeğil..millet**ittifakı..hani bu ülkede doğdular dedeleride bu ülkede doğdu ..daha büyük dedeleride bu ülkede doğdu..vatanseverdirler..sevgi ve saygı doludurlar.kin nefret bu yorumlarda görüyorlar..lüks asla değil ama iyi yaşamak istekleri hakları bu ülkenin her vatandaşı için..dilekleride öyle..siz basın kin nefreti devam edin biz asla bulaşmayacağız o nefret kine..herşeyden önce Yüce ALLAH zaten öyle emrediyor..İslam öyle emrediyor .Sevgili Peygamberimiz öyle emrediyor..siz basmaya devam edin kin nefreti...bizim o sularda işimiz olmayacak...yükselen vicdani millet halk ittifakı yükselmeye devam edecek...sevgiyle ..saygıyla..
 • cmcm6 ay önce
  kendini tarif etmişsin
 • KemalYıldırımKemalYıldırım6 ay önce
  Ağzınıza sağlık Mustafa bey çok güzel ifade etmişsiniz
 • FerhatFerhat6 ay önce
  Allah Razi olsun kardes milletimizi aydinlatmak icin yazmis oldugun mekaleden dolayi.Malesef milletimiz ve islam cografyasi asr-i zilleti yasiyoruz. Insanlarimizin kafasi allak buullak olmus vaziyete. Tanzimat döneminden bu yana yasamis oldugumuz iki yüzyillik ihanet süreci bizleri yaradilis gayemizden uzaklastirdi ve asli degerlerimize yabancilastirdi. Malesef iki yüzyildir Kültürel, ekonomik, bilimsel ve siyasi olarak tamamen masonik küresel gücler tarafindan kusatilmis vaziyetteyiz. Asr-i saadete dönüs ancak ve ancak millietimizin oynanan oyunlari ve kurulan tuzaklari farkederek tekrardan kendimizi öz kimligimiz ve öz degerlerimiz dogrultusunda gelistirmemiz ile mümkün olacaktir.Fakat bu cok zor olacaktir, zira genclerimiz ve gelecek nesillerimiz tamamen bu masonik ve siyonist küresel güclerin tesiri altindadir. Bütün inananlarin üzerine düsen en büyük görev Cesaretli olmaktan gecer, zira hakki ve dogruyu haykirip yanlisi ve batili red etmeliyiz. Sesimizi her alanda hic birseyden cekinmeden ve korkmadan sesimizi duyurmaliyiz. Baskilara zulmlere ragmen yilmadan yolumuza devam etmeli ve gelecek nesillerimize Allah c.c. in üzerinde hic bir kudretin olmadigini ve teslimiyetin ancak ALLAH c.c. oldugunu anlatmaliyiz.Zira hepimizin üzerinde büyük bir vebal var. Zalim sesimizi kismak icin hertürlü zulme basvuracaktir fakat biz yilmadan yolumuza devam etmeli ve gelecek nesillerimize Allah c.c. in üzerinde hic bir kudretin olmadigini ve teslimiyetin sadece ona oldugunu anlatmaliyiz. Allah kaleminize ve elinize güc versin.
 • Garip bir yolcu Garip bir yolcu 6 ay önce
  Selamün Aleyküm Hocam Rabbim Sizden Razı Olsun elinize sağlık yüreğine sağlık
 • Uzeren NursungurUzeren Nursungur6 ay önce
  *Muminde her hal olabilir,yalan ve ihanet asla*Bu hadisi şerif sahih midir bilmek icinR.Allahi tanimak gerek.Tanimak icin yolunda yurumek gerek.Birfilm seyretmistim sanirim bir uzak dogu ulkesinde darbe olur.Darbenin oncusu muhim bir yonetim binasina giriyor ,gorevlileri temizledikten sonra,bir tanesi kaliyor canimi bagisla diyor bazi sirlar karsiliginda.Lider kabul ediyor onu kullaniyor.Filmin sonunda amacina ulaşinca odül bekleyen hainin beklentisini kurşunla cevapliyor.Çunku ekmek yedigi yere yar olmayan ,satan yarin benide satar diye garantiye aliyor lider kendini.Hainleri yardimcisi olmaz dunya ahiret.Guzel bir deginim olmuş.Hak yolundaki emeklerin karsilik bulmasi ve Rizai ilahiye erilmesi temennisiyle.Selamlar...

Günün Özeti