Amerika’dan düşman olur ama müttefik olmaz/1

03 Ekim 2018 Çarşamba

Amerika ile Rusya bazen sağdan geliyorlar, bazen de soldan. Ayrı gibi görülseler de kökleri aynı koldan. Müşterek işleri işgal, istila, yağma, talandır ve yolları da küfürdür hiç ayrılmıyorlar bu yoldan.

Amerika’ya itiraz etmek, köleliğe ve uşaklığa itiraz etmektir. ABD’li eski bir diplomat olan Jim Jatras der ki: “Aslında bizim müttefiklerimiz yok, uşaklarımız var. Bir ülke uşak gibi hareket etmek istemiyorsa, elimize büyük bir sopa alıp tehdit ederiz.” 

Amerika; kendi içindeki hainleri temizleyen, dışarıdaki hainleri kahramanlaştıran küresel bir şeytandır. ABD’nin eski Dışişleri Bakanı Henry Kissinger’a 1990’lı yıllarda sormuşlar: “Amerika, nasıl bu kadar güçlü olabildi?”

Kissinger; “Biz Amerika olarak neden güçlüyüz biliyor musunuz?” diye başlayıp, şöyle sürdürmüş sözlerini:

“Bizler Amerika olarak içimizdeki vatan hainlerini çabuk etkisiz hâle getiririz... Dünyanın birçok ülkesindeki vatan hainlerini de kahraman yapar, onları ülkelerinde önemli yerlere getiririz.”

Kissinger’ın bu sözlerinden anlıyoruz ki; bir ülkenin “güçlü” olabilmesinin birinci şartı, “vatan hainlerini etkisiz hale getirmek”, ikinci şartı da “yabancı ülkelerdeki vatan hainlerini kahraman olarak lanse etmek” ve onları “önemli yerlere getirmek”tir!..

Dünyada terörist diye suçlanan tüm örgütler bir araya gelseler Amerika’nın katliamlarına yetişemezler... Amerika, insanlığın kerbelasıdır. İsrail’i insanlığın başına o bela etmiştir.... İsrail, Amerika’nın İslâm topraklarında kan akıtmak ve katliam yapmak için kurduğu ve himaye ettiği bir terör karakoludur.

Amerika; ezici bir askeri güce sahip olan ve bu gücü diğer devletlerin davranışlarını kendi menfaati doğrultusunda etkilemek için kullanan kanlı küresel bir katildir.

Amerika’yı düşman ilan etmek yerine müttefik ilan ettiğimiz günden bu yana yabancının parasını, yabancının bankasından ihtiyaç kredisi diyerek alıp, yabancının elektronik mağazasından hiç ihtiyacımız olmamasına rağmen dev televizyonlar alıyoruz. Amerikalının telefonunu bin dolara almak için geceden kuyruğa giriyoruz. İşte gelinen nokta dolar silahıyla vuruluyoruz. Amerika doları silah niyetine kullanıyor. Müslüman olarak Amerika para birimi olan doları İslâm topraklarında geçersiz para birimine dönüştürmek için çalışmak, stratejiler geliştirmek, Allah yolundaki cihad cümlesindendir. Amerika doları bir savaş aracı yani silah olarak kullanıyor. Amerika dolar silahıyla sofralarımızdaki helal lokmalarımızı almaya çalışıyor. Amerika, faiz lobisinin sahibi fakir fukaranın etini yiyen ve kanını içen bir vampirdir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Amerika’yı müttefik edinmek, bir peşin mağlubiyet karinesidir.

Amerika, küresel bir mikroptur. Her insana, her aileye, her cemiyete ve devlete bulaşabilir. Amerika’dan uzak durmak, insan ve Müslüman olmanın gereği, insan ve Müslüman kalmanın da alâmetidir.

Amerika; neslin ve bitiklerin fıtratıyla oynamayı, bozmayı, kargaşa çıkarmayı, yıkmayı, kötü sonuca sebep olmayı ifade  eder. Amerika nerede iktidar sahibi olmuşsa, nesli ve ekini, yani toplumun ve insanların geçim kaynaklarını tahrip etmiştir. Rabbimiz uyarıyor:  “O, (senin yanından ayrılınca) iktidar olunca yeryüzünde bozgunculuk yapmaya, ekin ve nesli yok etmeğe çalışır. Allah ise bozgunculuğu sevmez.
Ona “Allah’tan kork” denildiği zaman, gururu onu daha da günaha sürükler. Artık böylesinin hakkından cehennem gelir. O ne kötü yataktır!”
(Bakara Sûresi/205-206) Bu âyetlerin haber verdiği insan ve devlet tipi, Amerika’ya ve Amerikalılara tekabül etmektedirler. ABD’nin resmi devlet politikası olan Kızılderili soykırımı, Nazi Almanyası’nda Yahudilere karşı uygulanan soykırımdan çok daha büyük bir soykırımdı. ABD’nin resmi makamları Kızılderili kellesi başına 5 dolar ödemişti. ABD’liler, “Bu vahşi hayvanların yani Kızılderililerin tamamen imha edilmesi gerekiyor. En iyi yerli ölü yerlidir” politikasıyla kıtayı binlerce yıldır üzerinde yaşayan yerli halkın elinden zorla almıştı. Bu kapsamda ilk biyolojik silah, Kızılderililer üzerinde uygulandı. Sürgüne gönderilen Kızılderililere yardım olarak dağıtılan battaniyelere çiçek mikrobu bulaştırılarak çok sayıda yerlinin öldürülmesi sağlandı. Kızılderili soykırımıyla bugünkü Amerika’nın da temelleri atıldı. Dünyada en büyük soykırım suçlusu Amerika Birleşik Devletleri’dir. Tam yetmiş milyon Kızılderiliyi kendi vatanlarında katlettiler. Amerika’da vicdan olmaz, merhamet olmaz. Amerika denildiğinde akla insanlık düşmanı gelmelidir.

Amerika, emperyalist yönetimiyle dünyanın baş belası olmuştur. Nitekim dünya genelinde ABD baş belası olarak kabul ediliyor. ABD yönetimi, dünya toplumlarına, insanlığın temel sorunlarını çözebilme umudu/ışığı veren bir odak değil. Hatta tam tersine, bu sorunların müsebbibi olarak görülüyor. Dolayısıyla Amerika’dan kurtulmak, Amerika’sız bir dünyada yaşamak insanlığı müşterek hasreti haline gelmiştir.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • kezbankezban9 ay önce
  Meraba iyi günler ilk defa köşe yazınızı okudum ve Amarikadan dost olmaz 2. köşe yazınızda bakara51 birden aldığıbız alıntı yanlıştır. çünkü bakara 51 de"Bir vakitte Musa’ya Tur’da vahy için, kırk gece vade vermiştik. O, Tur’a gittikden sonra, siz buzağıyı tanrı edindiniz. Ve bu halinizle zalimlerden olursunuz"yazıyor ki sizin yazdığınızla hiçbir alakası yok kuranı örnek gösterirken lütfen doğru alıntı yapın kendi düşüncenizi kuranda var gibi gösterip insanların aklını bulandırmayın.
 • Mir Akif Fakirullah Mir Akif Fakirullah 9 ay önce
  Mustafa Hocam,Nazi Almanyası hiçbir zaman Yahudi katliamı yapmadı.bu bir efsanedir.Hitler siyonist Yahudilerin has adamıydı.bunu yine Akit de yazan Ahmed Varol'a sorabilirsin.
 • hasanhasan9 ay önce
  valla duruma göre her ikisi de olur ...
 • TalhaTalha9 ay önce
  Kardeşim sen hakikati görmüşsün anlamışsın bize yeter, amarikaya israile göbekten değil başka yerden bağlıymışız meyer
 • AydınAydın9 ay önce
  Hükümetin ABD ye bağlı olduğu iddası çok ahmakça, çok aptalca.Bu beyinsizler asla hakikatı göremeyecekler.
 • CanercanikliCanercanikli9 ay önce
  Güzel bir yazı olmuş. Amerika, beşeriyet alemi için bir güvenlik sorunudur. Amerika'yı dost ve muttefik edinenler, kendilerini ve ülkelerini tehlikenin içine atanlardır. Artık bu ülke Amerikan kafalı olmaktan vazgeçmeli.. Amerikanın insanlığa ve İslam ümmetine düşman olduğunu söylemekten rahatsız olanların karanlıklarından da müslümanlıklarından da şüphe etmek gerekir. Sadece Amerika"dan değil, Ametika'nın vicdanına sığınanlardan da nefret etmek gerekir.
 • AdnanAltiparmakAdnanAltiparmak9 ay önce
  Yazar beyABDyesoylemekistediginiguzelcesoyluyorama .17senedir ABD ye gobekdenbagli Hukumete birseydiyemiyor .Asagisoylese sakal, Yukarisoylese biyik .darilacak . ,
 • SeyitalitemizelSeyitalitemizel9 ay önce
  Sayın hocam lehinizdeki ve aletimizdeki durumları çok güzel izah ediyorsunuz. Yapılan yorumlara bakıyorum da Amerika muhabbeti ülkemizde zirvede. Amerikanın düşmanlığının, kötülüklerinin açıklanmasından rahatsız olanların yeri bu ülke olmamalı. Sizin gibi ney, açık bir şekilde yazanların işi çok zor. Cellatlarına âşık olanlarla karşı karşıyasınız. Allah yardımcınız olsun.
 • irfanirfan9 ay önce
  Selamın aleyküm HZ.ömerin adalet anlayışıyla harekat edeceğiz diyerek gelenler ?bu gün halkını emperyalist sömürgecilerin adaletine teslim etmiş durumdalar? Ya adalet üzere yazın yada kaleminizi kırın yazıktır bu millete yazıktır
 • AdnanAltiparmakAdnanAltiparmak9 ay önce
  Yazar beyABDyesoylemekistediginiguzelcesoyluyorama .17senedir ABD ye gobekdenbagli Hukumete birseydiyemiyor .Asagisoylese sakal, Yukarisoylese biyik .darilacak . ,
 • AdnanAltiparmakAdnanAltiparmak9 ay önce
  Yazar beyABDyesoylemekistediginiguzelcesoyluyorama .17senedir ABD ye gobekdenbagli Hukumete birseydiyemiyor .Asagisoylese sakal, Yukarisoylese biyik .darilacak . ,
 • engineerengineer9 ay önce
  ... Allah cc Mazlum Milletimize acısın, sahipsizlerin sahibi olan Allah cc ne sığınmaktan başka elimizden ne gelir bilmem ki..
 • mhmtmhmt9 ay önce
  Allah razı olsun hocam da kime anlatıyorsunuz? Bilmeyen mi var? Dosdoğruyu yıllarca yazıp anlatıyorsunuz ama uygulamaya geçmiyorsa ŞÜPHELER artarak devam etmiyor mu? Kimi kandırıyoruz? Samimi miyiz yoksa dünyalık için siyasi miyiz? Her şey ortada. Din nasihattir. Her koyun kendi bacağından asılır. Ahirette REFERANS, TORPİL, RÜŞVET, YALAN DOLAN, GÖZ BOYAMANIN, ADAM KAYIRMANIN, ... yeri yoktur. İnşallah KEŞKE deme noktasına olmayız. Ya Rab! Beni baştan yarat. İnan senin istediğin gibi dosdoğru yaşayacağım demek durumuna gelmeyiz. Onun da zaten cevabını görüyoruz. Uyarmaya devam. Nasihata devam. İsteyen doğruya isteyen cehennemine doğru yol alsın. İnanmayanlar gerçekleri gördüklerinde ne yapacaklar görürüz. Kitabımızda cevabı var. Merakta etmiyorum. Çoğunluk elimizdeyken "KISASA KISASTA SİZİN İÇİN RAHMET VARDIR" diyen RABBİMİZİN buyruğu bile uygulanamıyorsa daha neyi anlatmaya çalışıyoruz. Hiç ölmeyecekmiş gibi şirke girmekten dünya kazık çakmaktan başka ne yapılıyor? EY İNSANLAR! ALLAH'IN VÂDİ GERÇEKTİR, SAKIN DÜNYA HAYATI SİZİ ALDATMASIN VE O ALDATICI DA ALLAH HAKKINDA SİZİ KANDIRMASIN! (Fatır süresi 5.ayet.). Allah yar ve yardımcımız olsun.
 • Tamer OlukTamer Oluk9 ay önce
  Yazdıklarınızı zaten halk böyle düşünüyor da Mc kinsey'i bir anlayabilsek açıklayabilsek. Hani yerli ve milli atağa kalkmıştık.
 • BurhanBurhan9 ay önce
  Bunu bir de hükümete anlatabilsek!....

Günün Özeti