THY- Euroleague

Ne gün

01 Aralık 2017 Cuma

Bugün sizlerle olan hasbıhalimizin ön üçüncü senesini dolduruyoruz. 2004 yılında bu köşenin ilk satırları klavyemden döküldüğünde daha çiçeği burnunda bir üniversite hocasıydım. Washington’daki odamda sizlerle birlikte bu köşeyi açtığımız o gün, ilginçtir, üniversite hocalığım da başlamıştı. O zaman sizinle de paylaşmıştım. Şimdi de tekrar edeyim. Benim hayatımda hayırlar hep aynı zamanlarda gelir. Hani deriz ya, “imtihanlar da ard arda gelir de, acaba biz o imtihanları hem sabrederek hem de aynı zamanda aşarak geçebilir miyiz, asıl mesele budur” diye. Aynı şekilde nimetler de aynı zamanlara rastlaşır sanki. Bilgisayar mühendisliği diplomamla ülkeme dönüp siyasete ilk adımımı attığım 1994 sonbaharında hem Refah Partisi kadınlar komisyonunda gönüllü olarak çalışmaya başlamıştım, hem de hafızlık çalışmama. İşte o zaman da yine üst üste gelen kader meyveleriyle George Washington Üniversitesi’ndeki ofisimde sizlerle dertleşmeye başladığımda aynı zamanda bir öğretmen, bir eğitici olmanın da tadına varıyordum. Evet, bu köşe benim açımdan Rabbimin lütfettiği lütuflar arasında yerini almıştır. Siz okurlarımızla milletvekili kimliği ile başlayan “dert ortaklığımızı” ve “derdi olan olmaklığımızı” bu köşeden sözlere döktük yıllarca. Elhamdülillah hadha min fadhli Rabbi. Buna vesile olan Akit, Vakit, Yeni Akit ailesine minnettarım. Onlar, kimseciklerin ortalıkta olmadığı 28 Şubat yıllarında hep benim yanımda oldular. Mesele Allah’ın emri başörtüsüne sahip çıkmaktı. Şartsız. Allah için!

Şimdi yeni bir sayfa açma zamanı. Neden mi...çünkü hepimizi inim inim inleten yasak kalktı, çünkü başörtülü kadın başörtüsünün dışında bir meşgale edinebilme lüksüne kavuştu, çünkü tesettürlü kadın başındaki örtünün ötesinde kabul görür hale geldi, çünkü bence benim bu noktada görevim tamamlandı. Ebabil kuşları misali hepimiz elimizde ne varsa onunla birlikte mücadelemizi verdik. Şimdi yeni bir sayfa açma zamanı. Çünkü artık bu devletin gözünde resmi olarak bir eski milletvekiliyim. Milletvekili olamasam da eski’si olabildim :)

 

Sizinle paylaştığım bu kimlik kartını yeni görevim olan T.C. Kuala Lumpur büyükelçiliğinin bana resmen tevdi edildiği günde aldım. İnsan hayatı bir gerçek roman. Bir sayfa kapanırken mutlaka bir başka sayfa açılır.

Şimdi yeni şeyler söylemek lazım...Mı....Aynı şeyi farklı yerlerde söylemek lazım....Emri bil mağruf nehyi anil münker yapmakta devam lazım.

Allaha emanet olunuz.

 

YORUM YAZ

 • Yaşlı DoçentYaşlı Doçent3 gün önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; Doçent olduğumuz gün, emsallerimiz hangi dosya ile Profesör oluyorlarsa, biz de aynı dosya ile Profesör olmak istediğimizi; deneyim kazanmanın murat edildiği 5 yıl Doçentlik kadrosunda boşuna kalmak istemediğimizi; 5 yılın 5 katından fazla Üniversitemizde öğretim elemanı olarak çalışıp, 10 binlerce öğrenci mezun edip deneyim kazandığımızı; Üniversitemizde Doçentlik kadrosunu almak için gerekli olan puanın 5 katından fazla bir puanla Doçentlik kadrosunu aldığımızı; emeklilik yaşımızı geride bırakıp ömrümüzü verdiğimiz Üniversitemizde, Profesör olmak için 5 koca yıl beklemememiz gerektiğini; dosyası dolu ama ömrü de dolu Yaşlı Doçentler olarak, Profesör olmak için, zaman sınırı olmadan, dosyamızı Doçent olduğumuz Üniversitemize sunmamıza kapı aralamanızı sizden istirham eder, saygılarımızla taleplerimizi arz ederiz: A-)1-5 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 5 yıl sonra Profesör olabilmelidir. B-)5-10 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 4 yıl sonra Profesör olabilmelidir. C-)10-15 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 3 yıl sonra Profesör olabilmelidir. D-)15-20 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 2 yıl sonra Profesör olabilmelidir. E-)20-25 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 1 yıl sonra Profesör olabilmelidir. F-)25 yıldan fazla öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent hemen Profesör olabilmelidir.
 • Yaşlı DoçentYaşlı Doçent4 gün önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; 25-30 yıl boyunca Üniversitelerde öğretim elemanı olarak çalışmış; 10 binlerce öğrenci mezun etmiş; 50 yaşlarını çoktan geride bırakıp emeklilik aşamasına gelmiş Yaşlı Doçentlerin, Profesör olabilmek için, 5 koca yıl beklemelerine gerek olmadığına karar vermenizi, Yaşlı Doçentler olarak, sizden istirham ederken, talebimizi şöyle arz etmek isteriz: A-) 10 yılın altında Üniversitelerde öğretim elemanı olarak çalışmış Doçentler, Profesör olmak için 5 yıl beklesinler. B-) 10 yıldan fazla Üniversitelerde öğretim elemanı olarak çalışmış Doçentler, Profesör olmak için 4 yıl beklesinler. C-) 15 yıl Üniversitelerde öğretim elemanı olarak çalışmış Doçentler, Profesör olmak için 3 yıl beklesinler. D-) 20 yıl Üniversitelerde öğretim elemanı olarak çalışmış Doçentler, Profesör olmak için 2 yıl beklesinler. E-) 25 yıl Üniversitelerde öğretim elemanı olarak çalışmış Doçentler, Profesör olmak için 1 yıl beklesinler. F-) 25 yıldan fazla Üniversitelerde öğretim elemanı olarak çalışmış Doçentler, Profesör olmak için hemen başvurabilme hakkına sahip olsunlar. Söylediklerimiz zatıâlinize yol göstermek değil, ricalarımız olduğunu belirtir, saygılarımızı arz ederiz.
 • Yaşlı DoçentYaşlı Doçent8 gün önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; 25-30 yıl boyunca Üniversitelerde öğretim elemanı olarak çalışmış; 10 binlerce öğrenci mezun etmiş; 50 yaşlarını geride bırakıp emeklilik aşamasına gelmiş Doçentlerin, Profesör olabilmek için, 5 koca yıl beklemelerine gerek olmadığına karar vermenizi, yaşlı Doçentler olarak istirham eder, saygılarımızı arz ederiz.
 • HukukçuHukukçu3 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki öğrenci kıyımına müdahale edip, kıyımı durdurmanızı, saygılarımızla, istirham ediyoruz.
 • HukukçuHukukçu3 ay önce
  Merve Hanım; lütfen, sık sık yazınız ve sorunlarımızın Sayın Cumhurbaşkanımıza iletilmesine vesile olunuz. Saygılar.
 • HukukçuHukukçu4 ay önce
  Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki öğrenci kıyımını durdurun, lütfen!