Bay Abdullah Gül, yine cuma çıkışı aldı sazı eline!

13 Ocak 2018 Cumartesi

Bay Gül, “Bu konularla ilgili polemiğe girmek bana yakışmaz!” demiş… 

Peki, kaçak güreşmek sana yakışır mı? 

Yüzde gülüp arkada iş çevirmek sana yakışır mı?

HDP’liler gibi OHAL’e yüz ekşitmek sana yakışır mı?

Darbeci gazetecilerin tutuklu yargılanmasını eleştirmek sana yakışır mı?

“Polemik bana yakışmaz” diyorsun… Peki, bu yersiz açıklamalar polemik değil mi?

İHA’lara, SİHA’lara karşı çıkan CIA ajanı Sezgin ağzıyla OHAL’e yüz ekşitmek polemik değil mi?

Bal gibi de polemik tabii ki… 

Farkında mısın Bay Gül? Gazetecilerin tutuklu yargılanmalarına karşı görüş beyan etmek, yine Cumhurbaşkanı Erdoğan’a muhalif basın söz konusu olunca aklına geldi!

Tıpkı, okuma aşkınızın Biseksüel Elif Şafak için, adalet anlayışınızın Gezi vandalları için, demokrasi anlayışınızın OHAL mağdurları için galeyana geldiği gibi…

Yoksa FETÖ ile mücadele sürecinde sümüklü Feto evime haciz koydurduğu zaman, polis operasyonlarına maruz kaldığım zaman, polis zoruyla ifadeye götürüldüğüm zamanlarda aynı Bay Gül, üç maymunu oynamayı tercih etmişti! Pensilvanya Şeytanı’nın bize reva gördüğü linç ve baskıya karşı yanımızda olmak, Bay Gül’ün aklının ucundan dahi geçmedi!

Yeni akit olarak uğradığımız çok yönlü baskıları, rahmetli Hasan Karakaya Abi’ye açılan davaları bildiği halde Bay Abdullah Gül, Feto şarlatanını tek satır eleştirmedi!

Demek ki Müslüman gazetecilerin hak ve özgürlükleri Bay Gül için, bir imaj sorunu değildi. Bizim davalar yoluyla susturulmaya çalışılmamız, Türkiye’nin uluslararası imajı için bir sorun değildi. 

Bir başörtülü yazar olarak 2007’de yayımlanan kitabıma uygulanan F Tipi ambargo sürecinde Bay ve Bayan Gül, biseksüel Elif Şafak için tâ Urfa’ya kadar gelip destek vermişti! 

Demek ki neymiş?

Bay Gül, AB’nin alkış tuttuğu darbeci gazetecilere, Soros beslemesi Gezi’cilere, biseksüel yazarlara gelince hak ve özgürlükçü takılan biriymiş…

E bizim de bir günahımız varmış ki Allah bizi Elif Şafak’a, Gezici vandallara, OHAL’e gıcık Sezgin Tanrıkulu’gillere özgürlükçü birini başımıza getirerek belamızı, müstahakkımızı vermiş!

*

Ha yeri gelmişken söylemezsen ölürüm. O dönemde kendine İntifadacı Bayan Gül’e birkaç kez yazmıştım! 

Yazık… Biseksüel Elif Şafak’a, Gezi vandallarına olduğu gibi başörtülü bir yazara da özgürlükçü bakacaklarını zannetmişim zahir! 

Ay ne olacak? Cevap alamadım tabii…

Anladım ki ulaşabilir olmak için önce AB’nin ekmeğine yağ süren, CIA-MI6 tasmalı bir gazeteci olmak lazım! Elinin her yere yetişmesi için kaldırım taşlarını söküp, alınlarının ortasına fırlatmak lazım! Ta Urfa’ya kadar gelip PR yapmaları için biseksüel falan olmak lazım! Bayan Gül’den yanıt almak için İngiltere’den refere edilmen lazım! Bay Gül’ün hak ve özgürlüklerine sahip çıkması için Türkiye’nin AB imajına yararı olacak bir gazeteci olmak lazım!

MİT TIR’ları olayını piyasaya sürecek kadar AB uğruna her şeyi feda edecek kadar, terörist ABD bayrağına hüşu ile sarılıp poz verecek kadar, PKK destekçisi Almanya Cumhurbaşkanı ile saraylarda pişpirik oynayacak kadar satılık olmak lazım.

Bay Gül kriterleri bu… Yoksa? O emoji gibi Gül’en yüz bir ekşir ki…

 

 • 10 gün önce
  tam bir ....ya.bu adama dikkat etmek lazım
 • LbzLbz10 gün önce
  Sayın yazar sonuna kadar haklısınız. Gozlerimizin önünde aklimizla alay edecek derecede somut ihanet parametreleri bunlar.
 • İsmihan Gökhanİsmihan Gökhan10 gün önce
  "Hukukta muğlak cümle olmamalıdır"Kullandığı cümle sadece bu.Bu bir görüştür ve sonrasında polemiğe girmek bana yakışmaz"Bu iki cümle üzerine bu kadar hakaret anlaşılır değil.Sizi eleştiren herkes Fetöcü,Terörist,Komplocu ve kumpasçı.Hadi bunu anladık fakat içinizden birini bu kadar bu kadar kısa sürede ani sırt çevirmek bu dönüş inanılır gibi değil.Bu gerginlik,kin,tahammülsüzlük,kendimin dışındakiler hepsi düşman anlayışı nereye kadar böyle devam edecek???
 • ErhanErhan10 gün önce
  Bir kadının etkilemesiyle hatalar yanlışlıklar girdabına sürüklenmekte olan biri yine bir başka kadının uyarılarıyla doğruluk sahiline çekilmeye çalışılıyor.Umarım hatasından döner.
 • Cihan Cihan 10 gün önce
  Aucunuzu yalarsiniz sen ve senin gibi eski ak parti artik lari sirtlan gibi pusuda beklediginizi biliyoruz REIS kirmizi cizgimizdir size yedirtmeyiz onu ingiliz masasi
 • SancarSancar10 gün önce
  Meral akşener fetöcü diyenlere şerefsiz alçak diyo. Delilleri çıkartıtsın. Yort solh diyodu dan başka mantıklı bir delilin varsa tabi.
 • i.gençi.genç10 gün önce
  Çok güzel deyinmişssin abla tasma var bunlarda
 • Kadir bashoruzKadir bashoruz10 gün önce
  Korkmakmi insan ancan allahdan korksun haksiz karsisinda susan dilsiz seytandir
 • UĞUR MUŞUĞUR MUŞ10 gün önce
  Mehtap hanım,adım gibi eminim siz bu mahmut paşayı tanıyorsunuz biz anlayalım diye de böyle yazıyorsunuz,ben de derim ki bu mahmut paşa (ulu hakan Abdulhamit han dönemi) usul ustadır korkak olduğu için tarih yapamaz,işini gizli,sessiz yapar,ne şiş yansın ne kebab yansın,okları üzerine çevrildiğinde evdeki avradı daha erkekdir tahminim bu mahmut paşa dan,bulanık havaları çok sever.
 • derya ozanderya ozan11 gün önce
  ablam nedir bu gül takıntısı korkuyorsun galiba
Daha fazla yorum göster