Basın namussuzluğu!

14 Eylül 2017 Perşembe

Myanmarlı bir albay, tecavüzcülüğünü örtmek için aynen şöyle demiş… “Şu kadınlara bakın! Kim bu kadınlara tecavüz etmek ister?” Cumhuriyet Gazetesi de bu sapık askerin pişkin savunmasını gündemine olduğu gibi taşımış!

FETÖ savunuculuğu yaptı…

Gezi savunuculuğu yaptı…

PKK savunuculuğu yaptı…

LGBT savunuculuğu yaptı…

Ha bir tek bu kalmıştı işte Cumhuriyet’in yapmadığı! 

Myanmarlı tecavüzcü askerlerin savunuculuğunu… 

Onu da yaptı.

Dünyanın gözleri önünde cereyan eden bu vahşeti, Myanmarlı tecavüzcü askerlerin bakış açısıyla görmeyi tercih etti.

Hani en azından İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW)’nün raporuna bile baksa, Myanmarlı askerlerin kadınlara ve çocuklara tecavüz ettiğini görebilecekken, soykırıma uğrayan Arakanlı kadınları, bir tecavüzcünün ağzıyla aşağılamayı tercih etti.

O Myanmarlı sapıkların şehvetiyle, Arakanlı kadınları işaret edip, “Şu kadınlara bakın! Kim bu kadınlara tecavüz etmek ister?” demeyi…

Bence bu vaka Türk Basın literatürüne “medya ahlaksızlığı” olarak girmeli… İletişim fakültelerinde, “kadına ve çocuğa karşı cinsel istismar vakalarının, medya tarafından koruyucu, aklayıcı ve onaylayıcı bir haber dili kullanılarak verilmesi” başlığı altında bir ders olarak okutulmalı!

Köpek, eşek, koyun, keçi, kaz… Hatta papağanın tecavüze uğradığı bir dünya ve ülke konjonktüründe, “Şu kadınlara bakın! Kim bu kadınlara tecavüz etmek ister?” diye soran bir sapığın saçmalamalarını, yine benzer bir sapkınlıkla sunmanın başka ne açıklaması olabilir?

Bence tecavüzcüye ses olan bu Cumhuriyet vakası, en az Myanmar’daki soykırım kadar büyük bir insanlık vahşetidir! Basın ahlaksızlığından da öte basın namussuzluğu!

Yazıklar olsun!

 

 • MiLLETMiLLET7 gün önce
  Cumhuriyet denen gazete ahlaksizin önde gideni bu ahlaksizlar dine peygambere namusa saldiyorki milleti gaylana getirip kaos çikarmak ama bunu millet yemez ama kanun yolu ile mahkemeler bunlara firsat vermemeli
 • OSMANOSMAN7 gün önce
  Bravo çok güzel yorumlamışsınız o namussuzlara gelince onların Haçlılarınve fetönünköpekleri olduklarını çocuklar dahi biliyor şunu bilsinler ki ne cumhuriyet bir gazete nede aradakiler gazetecionların hepsi korkak ve kahpe vatan hainleri bunu böyle bilsinler bunlarda sadece basın namussuzluğu değil bunlarda her türlü namussuzluk var daha doğrusu bunlarda namus yok namus olsa adliye önünde karısının arkasına saklanırmı namus olsa Alman cum. başkanının önünde çeketini ilikleyip el pençe divan durur ülkesini kötülermi namussuzlarki ülkesini satıyorlar vatan demek namus demek bunlar vatanını sattıktan sonra ülkesini hayda hayda satarlar bunların kanı bozuk kanıAllah korusun bir savaşa girsek bunlar bizi arkadan vururlar artı bunlar zaten savaşmazlar savaşamazlar korkar kaçarlar bunlar öyle sütü bozuklardır .nokta
 • Konyalı Konyalı 7 gün önce
  Her kaptan içindeki sızar ablacığımSiz kötülerin kötülük yaptığına niye şaşıyorsunuz Asıl onlar iyilik yapınca şaşın
 • UĞUR DÜNDAR' dan BOL KÖPÜKLÜ TIRAŞ!UĞUR DÜNDAR' dan BOL KÖPÜKLÜ TIRAŞ!7 gün önce
  Fen lisesinde okuyan çocuk usulca Türkan Saylan' a yaklaştı; ADETA SARILIRCASINA: 'hocam biliyor musunuz, biz çok başarılıyız, çünkü okulda kız öğrenci yok, KIZLAR ŞEYTAN' dır!' dedi! Allah Allah! Kızların şeytan olduğunu bilen bu çocuk,Türkan Saylan' ı nasıl ŞEYTAN olarak görmeyip de ona SARILIRCASINA OLMUŞTU ki?
 • erol tarbasar erol tarbasar 7 gün önce
  yıllardırbu ülkededinsiz lerinde toretdiginice niceleri var kimler bunlar hic düşündünüz mü
 • ali - 74ali - 748 gün önce
  ver mehteri, bul bahaneyi, uyut milleti, eski fetöcülerden kim kalmışki
 • Faruk Vural olsun Faruk Vural olsun 8 gün önce
  Bu gazete tescilli islam düşmanlığı yapan namussuz alçak ve vatan hainlerinin çıkardığı bir gazetedir.Dilinize sağlık ama bunlar yetmez.Bu ve bunun gibi gazeteler (cumhuriyet sözcü) bir an önce kapatılmalıdır.SağolunuzMehtap Hanım. Bunların hakkından ancak siz geliyorsunuz.
 • pınardemirpınardemir8 gün önce
  arayıp protesto edin ben aradım istanbul yapmış telefonları susmasın ana sayfalarından protesto edinyorum yapın anlasınlar terbiyesizliklerini
 • MisafirMisafir8 gün önce
  Gurur kibir ve Müslümanlara bakış açısı....Bu zihniyetin ülkemizdeki bakış açıları da buydu.Bu ahlaksızlara en güzel cevap imza toplanıp mahkemeye verilmesi.Bu reziller karşısında eleştirdim tamam denilmemeli.
 • Metin palamutMetin palamut8 gün önce
  Doğruya ne denir.Bu cumhuriyet ve avanesinin çok kötü akıbetlerini bize göstermeden bizi öldürme yarabbi....AMİN.
Daha fazla yorum göster (1/10)