THY - Kabin Kıyafetleri Lansman

Almanya’da seçimler ve himaye edilen terör örgütleri

20 Eylül 2017 Çarşamba

“Almanya terör örgütlerini himaye ediyor” eleştirilerini kabul etmeyen Almanya’nın ikiyüzlülüğü bir kere daha ortaya çıktı.

Bir yanda “Almanya, demokratik hukuk devletidir” ve “ Terör örgütlerine karşı ortak mücadelede Türkiye’nin yanındayız” diyen Almanya, diğer yandan terör örgütlerinin Türkiye karşıtı eylem, söylem ve siyasi faaliyetlerine müsaade etmektedir.

Referandum sırasında Türk hükümet yetkilileri ve Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın Almanya’daki vatandaşlarımız ile buluşmalarını engelleyen Almanya, bölücü terör örgütü PKK öncülerinin sempatizanlarıyla buluşmasına müsaade etmiş olması demokrasi ve devletler hukuku acısından utanç verici bir olaydır.

Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen ve terörist başı Abdullah Öcalan’ın serbest bırakılmasının talep edildiği “25. Kürt Kültür Festivali”nde Türk devleti aleyhinde konuşmalar yapıldı ve küstahça tehditler savruldu.

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın “Türkiye karşıtı partilere oy vermeyin” çağrısını Alman siyasiler “içişlerimize müdahaledir” eleştirisinden sonra Almanya’nın bölücü terör örgütü PKK’nın havlamasına müsaade etmesi bir misillemedir.

TERÖR ÖRGÜTLERİ RESMEN 

HİMAYE EDİLİYOR

Uluslararası düzeyde terörizm ile ortaklaşa mücadele kararlılığını dillendiren Almanya ve onun uydusu AB’nin, yasakladığı ancak isim değişikliği ile himaye ettiği PKK’nın Köln’deki gösterisi teröristlere ve terör örgütlerine verilen desteğin en bariz örneklerindendir. 

Alman basınında Almanya’nın faaliyetlerini yasakladığı halde PKK’ya gevşek davrandığı eleştirileri dikkat çekmektedir.

Bir süredir Alman medyasında PKK’nın Almanya ve diğer Avrupa Birliği ülkelerinden tehditle para toplayıp, taraftarlarını Türkiye’ye karşı savaşmaya hazırladıkları gerçeği hatırlatılıyor. 

Yıllardır bilindiği halde Alman medyasında yer almayan bu gerçeklerin şimdi yüksek sesle dillendiriliyor oluşu, Alman basınında bir ilk olması bakımından oldukça önemlidir. 

Ancak ondan da önemli olan Alman devlet politikasının değişmemesidir. Türk hükümetlerinin ısrarlı uyarılarına rağmen hâlâ 4500 PKK’lı terörist Almanya’da serbest dolaşmaktadır. Şimdilerde ise PKK gibi emperyalist güçlerin taşeronu olan FETÖ mensupları da PKK gibi himaye edilmektedir.

Bu davranış asla gevşeklik değil. Veya bir yanlışlığın sonucu da değil. 

Tam aksine “Türkiye’ye karşı kullanmak üzere bir gün işimize yararlar” anlayışına hizmet etmektedir.

SEÇİMLERDE TÜRK DÜŞMANLIĞI

Almanya seçimlere gitmeye hazırlanıyor. 

Alman siyasileri, oy uğruna Türk ve İslam düşmanlığı ile Cumhurbaşkanımız Erdoğan yapmaktadırlar. Farklı ırk ve inanç kesimlerinin barış ve huzur içinde yaşamasını baltalayan bir karşıtlık kampanyası sürdürülüyor.

Seçmene adayların kendilerini ve programlarını takdim etmesi gerekirken Türk ve İslam düşmanlığı yapılıyor. Hatta Türk ve İslam aleminin lideri olarak gösterilen Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuluyor.

Şimdiye kadar Almanlar, siyaset kapılarını Türklere değil, Türk görünümlü devşirme ve işbirlikçileri aralarına almaktadırlar. Maalesef Almanya’daki Türkler istismar edilmektedir.

Halen Alman meclisinde ve Avrupa Parlamentosu’nda milletvekili olarak bulunan Türk kökenli siyasilerin başında Alman Yeşiller Partisinin eş başkanı Cem Özdemir denen dangalak gelmektedir. 

İşte bu devşirme ve aslını inkar eden haramzadeler, sözde Ermeni Soykırımı Tasarısı’nı hazırlayıp Almanya Parlamentosu’na sunan alçaklardır.

Bu işbirlikçiler PKK, FETÖ ve DHKP-C gibi bölücü terör örgütleri ile bağlantılıdır ve yakın ilişkilerini de gizlememektedirler.

Almanya’nın terör örgütlerine desteği kabul edilemez. 

Almanya’nın terör örgütlerini desteklemedeki ısrarı yanlıştır ve iki ülkenin menfaatlerine aykırıdır. 

Bu yanlış politik tutumdan vazgeçilerek, iki ülkenin çıkarlarına olacak yeni bir siyasi konsept benimsenmelidir…

Dileğimiz ve beklentimiz budur…

 

YORUM YAZ