THY- Euroleague

Yersen, "demokrat diktatör" ! Terörizm; Terör ve terörist…

15 Eylül 2017 Cuma

Bir mesleğiniz var ancak ek iş olarak “terörizm sektörü”ndesiniz. Sabah mesaide, görünürde bir üniversitede hocası, gazeteci, yazar. Ama mesai bitmeden bir teröristsiniz, ya da destekçisi! Böyle bir durumda adalet karşısına çıktığınız vakit hangi kimlikte yargılanırsınız?

 Bir hoca ya da yazar, belki de millet için hizmet etmeye gönül vermiş bir siyasetçi olarak mı mahkeme karşısına çıkarsınız yoksa terörist olarak mı?

 Ne yazık ki, ülkemizde terörizmi “ek iş” olarak göstermeye ve normalleştirmeye çalışan bir ana muhalefet zihniyeti var. BŞaşılacak diğer bir durum ise bir türlü milletin oylarıyla iş yapan hükümeti kabullenememeleri, sindirememeleri. Onlar için kan döken teröristin dahi bir meşruiyeti varken, demokratik sistem ile seçilmiş hükümet “diktatör”!

 Neden? Neden, sürekli bu tabir üzerinden siyaset yapılıyor? Millet görmüyor, anlamıyor ama bunlar her şeye gayet hâkim, “devletin milletin başı” diktatör, neden? Seçimleri bile gayri meşru göstermekteki amaç ne?

 Türkiye’de anamuhalefet, ülkeyi öz bağımsız çizgisinden saptırarak, global çetenin rayına sokacak bir zihniyetin kumandalı uşağından başka bir şey değil. Halen rüyalarda gördükleri başarılı olacak bir iç ya da dış müdahale sonrası ülkede öyle bir kaos çıkartmayı planlıyor ki, yapacaklarını haklı göstermek için AK Parti hükümetlerine baskı rejimi ve liderine diktatörden başka bir şey diyemezler.

 Bugün kan döken teröristleri savunmak için her türlü yolu kullanan ve her şekle giren ana muhalefet, yarın ülkede kan dökecek bir rejime geçmede tereddüt eder mi? Anamuhalefete, 2002 yılından beri kazanılan her türlü hakkı, elde edilen gelişmeleri ve kazanımları yerle yeksan etmeyi ve ülkeyi bir iç karışıklığa sürüklemeyi kafasına koymuş bir zihniyet hâkim.

 Yoksa ırkçı yaklaşımı ile ayrı bir devlet kurmayı amaçlayan HDP ile nasıl kol kola girilebilir? Ülke parçalanarak, doğuda büyük Ermenistan ve bir Kürdistan devleti nasıl kurulabilir? Ülke küresel çetenin emellerine uygun bir eksene nasıl getirilir?

 Eğer ki;

 İnsan yaşamını daha yüksek standartlara taşımak için yapılan düzenlemelere “özgürlüklerimiz kısıtlanıyor” derseniz,

 “Ülkeyi 15 senedir diktatör yönetiyordu, kendisine karşı çıkan siyasetçileri hapse attırıyordu” derseniz,

 “Aynı şekilde düşünmeyen yazarı ve gazeteciyi kodese tıkıyordu” derseniz,

 “Aynı yolda yürümeyen iş adamlarının mahkeme köşelerinde süründürdü ve demir parmaklıklarının ardına attırdı” derseniz,

 “Şansı olanlar anca kaçabildi ülkede baskı rejimi var demokrasiden uzaklaştık ve koptuk” derseniz,

 Ülkeyi bu kadar keskin bir şekilde ekseninden kaydırmak için ihtiyacınız olan zemini, bütün bu iftiralarla hazırlamış olursunuz.

 Bunlar inanılamayacak gibi geliyor. Mümkün değilmiş gibi geliyor.

 15 Temmuz’dan önce, darbe girişimi de aynen böyle geliyordu…

 

 

 

 

YORUM YAZ