THY- Euroleague

Ve "Dünya birden büyük"!

22 Aralık 2017 Cuma

İslam İşbirliği Teşkilatı Kudüs olağanüstü toplantısı sonrasında uluslararası gündemin ateşi belirgin bir şekilde yükseldi. Öncelikle İsrail, Suudi Arabistan’ı Arap dünyasının lideri ilan ederek ülkesine davet etti. Evet, İsrail! Yahudi İsrail, Müslüman ülkelere lider tayin ediyor. Kim olarak, ne olarak, belli değil! Aslında belli, Müslüman düşmanı, Müslüman kanı dökmeyi adeta bir ibadet olarak gören İsrail, evet o vampir ve terörist devlet İsrail Müslümanlara lider gösteriyor.

Komedi!

Zaten, özellikle son 5 yılda uluslararası politika en sıkı komedi dizilerini aratmayacak düzeyde. Mizahta çok ayrı bir düzeye sahip olan ABD, bu komedide başı çekiyor. Suriye’de tüm kabulleri, değerleri ve uluslararası antlaşmaları çiğneyen bir süreç yaşanırken, ABD 3 maymunu oynadı.

Stratejik müttefikimiz, aynı başarılı komediyi bugün halen daha, devam ettiriyor.

Dost ve müttefik ülke ABD, Gülen şeytanını himaye ediyor ve hatta bununla yetinmeyip, FETÖ terör örgütünün 17-25 Aralık davalarını Amerikan mahkemelerine taşıyor. Müttefik ve büyük dost ülke ABD, düşmanları mumla aratıyor!

Ama dünya işlerin komedi ile devam edemeyeceğinin farkına vardı. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde Kudüs kararının iptali oylanırken veto eden sadece ABD oldu. Tüm dünya ABD’ye sırtını dönerken arka çıkan tek bir ülke olmadı.

Değerli ya da değersiz, bugün ABD yalnızdır ve bu hızla giderse bugünleri dahi arayacağı bir yola girecek!

Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda, Türkiye’nin öncülüğünde hazırlanan ve Trump’ın Kudüs kararını eleştiren, Kudüs’ün statüsüne ilişkin karar tasarısı 21 Aralık 2017Perşembe günü yani dünakşamoylandı.

Amerika’nın bağrında Mevlüt Çavuşoğlu, besmele ile başladığı tarihi konuşmasında;

“Filistin davası hala bizim davamızdır” dedi.

“Bugün adalet ve barış için sesimzi yükselteceğiz” dedi.

“ABD bu oylama için BM üyelerini tehdit ediyor” dedi.

Yüksek dozda eleştirileriyle devam etti ve konuşmasını “Türkiye asla Kudüs’ü yalnız bırakmayacaktır. Filistin halkı asla yalnız kalmayacaktır. Dünya beşten büyüktür” diyerek sonlandırdı.

Sonuç!

Durumun vahametini gören Trump, BM ülkelerine açıktan tehditler savurup ve uluslararası kabadayılığına devam etmişti, ancak kararın geçmesini engelleyemedi. ABD bütün kabadayılığına ve tehditlerine rağmen, BM’de istediği sonucu alamadı. Tüm dünyanın gözü önünde ABD tehditleri yerle yeksan oldu. ABD için, uluslararası politikada karşı cephe büyüdü.

Sonuç!

Türkiye’nin hazırladığı Kudüs tasarısı BM’de kabul edildi!

Sonuç!

ABD’nin artık dünyanın hükümdarı olmadığı BM tarafından onaylanmış oldu.

Erdoğan ise ABD’yi ve Trump’ı uluslararası arenada yalnız bırakmakla yetinecek gibi durmuyor. Erdoğan bu süreçte, yedirdiği uluslararası tokatların sersemliği geçmeden ABD’ye ringin döşemesini öptürecek.

İş işten geçti Trump!

Trump kendini ve ABD’yi o kadar sert bir yola soktu ki, geri adım atsa artık onu ABD’de barındırmazlar. Devam etse şamar oğlana dönecek ve durumun farkında! Zor duruma soktun kendini Trump, çok bozdun kendini! İlk döneminde daha ülke yönetimine yeni yeni ısınırken ne gereği vardı bedavadan kendini harcatmanın!

Bürokratik yapısı ve demokrasisiyle son yıllarda sirkten farksız olan ABD’yi zor zamanlar bekliyor.

ABD durumun çıkmazını fark edince, Türkiye’ye farklı bir cepheden politik saldırı başlattı. Amaç belli, Türkiye’yi karalayarak İslam dünyasının Türkiye ve Erdoğan etrafında birleşmesinin önüne geçmeye çalışılıyor. İsrail’in Arap dünyası için lider ilan ettiği Suudi Arabistan’dan verim alamayacaklarını düşünmüş olacaklar ki, bu sefer ses başka yerden geldi.

Bu arada madem öyle bugünden tezi yok, bizde Yahudi âleminin lideri olarak Almanya’yı gösterelim! Bu liderliği için ülkemize davet edelim.

Bu sefer ABD’nin güdümünde “uluslararası karalama kampanyası” için devreye sokulan ülke Birleşik Arap Emirlikleri oldu.

Kimi karalayacak?

Türkiye’mizi ve hizmetlerle dolu olan tarihimizi!

Ümmetin hac ibadeti için Medine’ye ilk demiryolunu götüren, orayı ilk kez elektrikle aydınlatan ve kutsal beldemizi işgalci İngilizler ve emirlerinde ki ilkel Arap kabilelerine karşı son ana kadar savunmuş ceddimizi karalamaya kalkacaklar!

Kim karalayacak?

Bugün Mekke’ye batının otellerini getiren, Allah’ın evine gökyüzünden bakan kuleleri diken anlayış, zavallı zihniyet bana ve ecdadıma iftira atacak, karalamaya çalışacak!

Nasıl? Sosyal medya üzerinden çıkış yaparak.

Fahrettin Paşa’ya ve Medine müdafaasına kara çalmaya çalışan Birleşik Arap Emirlikleri bakanı Zayed, 1916 yılında Medine müdafaasında İngilizlerin eline geçmesi engellenen kutsal emanetleri diline doladı. Muhtemelen kutsal emanetlerin İngilizlerin eline geçmemesinden ciddi şekilde rahatsızlar. E tabi, İngiltere asli vatanları olunca, hayatlarının çoğunu İngiliz toprakları üzerinde geçirince, insan haliyle kutsal emanetlerineden British Museum’da göremediğini sorguluyor ister istemez.

YORUM YAZ