THY- Euroleague

Manda Sever!

10 Ekim 2017 Salı

15 Temmuz darbe girişiminde havada ki F16’lara yakıt takviyesi yapan tanker uçağı incirlik askeri üssünden kalktı.

Darbe kalkışması, Amerikan mutfağında hazırlandı! Buna karşı Türkiye 3 maymunu oynasın istendi.

Pensilvanya şarlatanını, pardon papazını, vermiyorlar!

Amerika yıllardır Türkiye’de ki terör örgütü PKK’ya silah yardımı yapıyor. Teröristlerin elinde ABD yapımı silah ve mühimmat var. Yakın zamanda ise PKK’nın Suriye koluna verilen silahın haddi hesabı yok.

ABD, Türkiye’nin güney sınırına terör bandı yerleştirme planını, biz “mal mal” izleyelim istiyor.

Son olarak da, darbe kalkışmasına karışmış ajanlar millet adına hesap vermesin istiyorlar. Bu hukuki değilmiş de intikammış! Eğer hukuktan konuşacaksak en başta Amerika’nın bu kelimeyi azına almaması gerekir.

Son dönem Amerika Türkiye ilişkilerini hatırlatmaya gerek var mıydı bilmiyorum. Aslında “ilişki” tabiri de çok doğru değil. Hakkıyla yazarsak, son dönemde stratejik ortağımız Amerika’nın attığı kazıkları hatırlatmaya gerek var mıydı bilmiyorum, olmalı. Çünkü Amerika’nın bildiği tek ilişki türü bu!

Ortağını kazıklamaya çalışmak!

Her türlü ortaklıkta, sen ölmeyecek ve minimum yaşam şartlarını koruyacak kadar alacaksın, kalan tamamen Amerika’nın olacak. Hep o, kazanacak, o semirecek. Bununla da kalmayacak istediği gibi sana müdahale edebilecek, senin yolunu o çizecek. Sen ise ses çıkartmayacaksın. İstediği yeri haraca bağlayacak, karşı çıkmayacaksın. Neden göstermeksizin istediği yere saldıracak işgal edecek, eyvallah edeceksin.

Sen bu dünyanın başına bela mısın arkadaş?

Anlaşılan o ki, Amerika için diğer ülkelerin varlık nedeni, Amerikan çıkarlarını korumak ve yüceltmekten başka bir şey değil.

Tüm ülkeler ona hizmet etmeli, ona biat etmeli!

Hadi bunları anlıyorum, gerçekten anlıyorum! Boşuna gâvur demedi dedelerimiz. Bunlara vampir deniyorsa bir nedeni var! Aynı zamanda 2015 Rus uçağının düşürülmesini de hatırlayalım, savaş senaryoları konuşuluyorken bugün Rusya ile neredeyiz. Devletlerarası ilişkilerde böyle durumlar çok doğal olmasa da yaşanabiliyor. Ancak benim anlamadığım içimizde ki Amerikanlar. Bildiğiniz açıkça ABD mandası olmayı istiyorlar. İradesini, hayatını, vicdanını, geleceğini, inancını ve namusunu Amerika’nın eline veriyor, kullandırtıyor ve bunu haklı görüp birde savunuyorlar.

Bir insan vatanına, devletine, tarihine karşı nasıl böylesi bir nefrete sahip olabilir! Azıcık milli olun arkadaş, nasıl bir zihin ve ahlak zehirlenmesidir bu? Kendi toprağına tükürmen seni aydın yapmaz, uygar yapmaz, hele batılı hiç yapmaz!

Yapsa yapsa ezik yapar!

Dünya Şampiyonuyuz

Ampute Milli Futbol takımımızı uzun soluklu bir mücadelenin ardından finalde İngiltere’yi yenerek dünya şampiyonu oldu. Muhteşem bir duygu, A Milli takım dünya şampiyonu olsa böyle duygulanmazdık. Gerçek milli takım ruhunu ve yüreğini sahalarda gördük. Bizlere bu sevinci ve gururu yaşattıkları için hepsine teşekkür ediyorum.

Sene-i Devriye

Bugün Akit köşemin sene-i devriyesine iştirak etmiş bulunmaktayız. Bir sene içerisinde, yazılarımızın tashihinde ve hukuki denetiminde yardımcı olan Barış hocama, içerik çalışmalarında yardımcı olan aynı zamanda yazı üslubunun oturmasında ki eleştirileri ile desteğini esirgemeyen danışmanım Hande Merve hanıma, yürüdüğümüz ve hak için mücadele verdiğimiz bu yolda bize destek veren kardeşlerimize yol arkadaşlarımıza, elime kalemi ilk aldığımdan bu yana düşünceleriyle ve her türlü desteğini fazlasıyla vererek yanımda olan anne baba ve kardeşlerime, yazılarımızı gerek okuyarak ve paylaşarak gerekse yorumlarıyla destek veren siz değerli Akit okurlarına, özellikle her yazıya yorum yazan “karanfil” rumuzlu okurumuza canı gönülden teşekkürlerimi ve hürmetlerimi sunuyorum. İnşallah, daha güzel, daha gönülden ve hayırlı yazılarımızı kaleme alacağımız, devletimizin ve ümmet-i Muhammed’in başarılarını hayırlı haberlerini sizlere aktaracağımız yıllar olur. Rıza-ı ilahiyeyi kazanmak için çıktığımız bul yolda sizlerin her daim duasını bekliyorum.

YORUM YAZ