Kalbim Kudüs!

08 Aralık 2017 Cuma

ABD asarım keserim, buraların ağası benim yaklaşımıyla küresel siyaset yapmaya ve kararlar almaya devam ediyor. En son skandal Kudüs’ün İsrail başkenti olarak ABD tarafından tanınması oldu. Durum sadece İslam dünyasından değil, tüm dünyadan tepki topladı. Kararın uluslararası dayanağı ve geçerliliği yok. Üstelik Birleşmiş Milletler kararı açıkça ihlal ediliyor. Verilen kararın hali hazırda yangın yeri olan Ortadoğu’ya daha fazla gerginlik ve acı getireceği kesin. Ortadoğu bu kadar gerginlik ve şiddeti daha fazla ne kadar taşır bilinmez. Alınan kararla bilinçli bir şekilde savaş ortamının ve kaosun beslenip büyümesi amaçlandığı ise kesin.

Oysa ki Trump kararın açıklarken birçok kez barışa vurgu yaptı. İsrail ve Filistin halkları için iyi dileklerini belirtti. Ancak kararın açıklanmasından önce tüm yurt dışı temsilciliklerine Kudüs’e seyahat edilmemesi için uyarı telgrafı yolladı.

Şimdi bu durumda ABD samimi bir adım atmış mıdır? Madem bu adımın barışı temin edeceğine olan inancın yüksek neden Kudüs’ü tehlikeli bölge ilan ediyorsun?

Amerika varlığını savaşa ve çatışmaya borçlu olan bir devlet. Dünyada huzurlu barış içerisinde 20 yıl sakin geçse, belki de ortada ABD diye bir devlet kalmayacak ve çökecek. ABD’nin sürekli savaşlara ihtiyacı var ki, savaş endüstrisi durmasın sürekli üretsin ve satsın. Müslüman ve mazlum insanların kanı, dolar ve altın olarak ABD’ye aksın dursun.

Şimdi buraya “uyan ey ümmet, Kudüs’e sahip çık sesini yükselt” gibi İslam dünyasının her başına gelen şerden sonra alışılagelmiş şeyleri yazmamı bekliyorsunuz belki.

Ama hayır!

Bugün Kudüs önemli ve muhakkak sesimizi çıkartmamız gerekiyor. En azından kabul etmediğimizi ve etmeyeceğimizi göstermemiz gerekiyor. Hatta en son Filistin olaylarında Cumhurbaşkanımızın “durumu müsait olan herkes oraya gitsin, orada bulunsun” dediğini hatırlıyorum. Ancak unutmayalım ki, öncelikli olarak bizim Kudüs’ümüz mahalle camiimiz. İlk önce onu ayağa kaldıracağız.

Bizim Mescid-i Aksa’mız ailelerimiz, ilk önce onu sağlamlaştırmamız lazım.

Kadınlarımıza, erkeklerimize ve gençlerimize sahip çıkmamız lazım.

Bizi, biz yapan, ümmet yapan değerlere sarılmamız lazım.

Bunlar olmadan nasıl güçlü olabiliriz? Nasıl dünyayı titretebiliriz?

Her geçen gün batının şımarıklığı artıyor, azgınlığı artıyor.

Dünyanın Müslümanlara ihtiyacı var, dünyanın müminlere ihtiyacı var!

Anamuhalefet Sirki

Elinde dekontlar, ağzında yalan ve iftiralar bas bas bağırıyor. Medyası bağırıyor, kabinesi televizyonlarda bağırıyor.  Ağzınızda da “bunlar FETÖ ile beraber yürümüştü” sakızı.

ABD, FETÖ köpeğini kullanarak 17-25 Aralık operasyonunu yaparken destek veren sen değil misin?

Grup toplantısında kurgulanmış FETÖ tapelerini dinleten sen değil misin?

Her fırsatta, FETÖ ile mücadeleyi sulandırmaya çalışan sen değil misin?

Her fırsatta FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimine, tiyatro diyen sen değil misin?

Ülkesini yurtdışında her fırsatta FETÖ gibi şikâyet eden ve karalayan sen değil misin?

Halen daha FETÖ’den gelen kurgulanmış bilgi ve belgeleri kullanarak muhalefet yapma acizliğini gösteren sen değil misin?

Şimdi, PKK’nın HDP’si varsa, FETÖ’nün de CHP’si yok mu?

Şimdi kalkmış dünü işaret ederek kendini aklama çabası içerisindesin. Yahu 2013’ten bu yana bu vatan haini köpeklerle her alanda mücadele verilirken, sen ne yaptın? Sen hala FETÖ’nün kucağındasın, sana ne fısıldarlarsa onu diyorsun. Koltuğunu dahi muhtemelen bunlara borçlusun ama hala konuşuyorsun.

Elinde paçavralar ağzında yalanlarla konuşuyorsun. Ağzın FETÖ ağzı, aklın CIA aklı, insanlığın İsrail insanlığı, ahlakın pardon ahlakın yok, konuşuyorsun.

Elbet bunların hesabını vereceksin, ama bugün ama yarın bu aziz millete hesap vereceksin!

Günün Özeti

YORUM YAZ