THY- Euroleague

“Tükürün milleti alçakça vuran darbelere!”

17 Temmuz 2017 Pazartesi

2016 Temmuz’unun 15’inde yaşasaydı kendini tankların önüne atacak ve mutlaka münafıklık üzerine bir şiir yazacak olan Mehmet Akif’in sözleriyle başlayalım yazımıza; 

Tükürün milleti alçakça vuran darbelere! / Tükürün onlara alkış dağıtan kahbelere!

Tükürün Ehl-i Salîb’in (Haçlılar) o hayasız yüzüne / Tükürün onların aslâ güvenilmez sözüne!

Medeniyet denilen maskara mahlûku görün: / Tükürün maskeli vicdânına asrın, tükürün!

Hep birlikte tükürdük darbeye teşebbüs eden alçaklara, darbeyi alkışlayan yerli ve yabancı hainlere, Haçlılardan zarar gelmez deyip onlara neferlik edenlere, medeniyet denilen maskara mahlûka ve asrın maskeli vicdanına. Çünkü 1 dolar kıymetindeki satılmışlar 15 Temmuz’da paha biçilemez ülkemizi tek dişli canavarın önüne yem olarak koymuşlardı. Neyse ki İlahi inayet, halkın ve liderinin arkasındaydı da başarılı olamadılar. 

Şahsen 15 Temmuz’a bakınca Hz. Yunus’un (a.s.) başına gelenler geliyor aklıma. Büyük bir balığın yuttuğu Hz. Yunus, balığın karnında ölmeyi bekliyordu. Balıktan kurtulsa fırtınalı denizde boğulacaktı. Fırtına olmasa, karaya uzak olduğu için yüzmeye takati yetmeyip yine de boğulacaktı. Balık, deniz, kara ve hava Hz. Yunus’a muhalifti ve biri olmazsa diğer canını alacaktı. Ancak Allah’ın takdiri olmadan kimse kimseyi öldüremezdi. Gerekirse tüm menfi şartlar müsbete dönebilirdi. Nitekim fırtına dindi, gece gündüze döndü ve balık Hz. Yunus’u karaya bırakıverdi. 

Tıpkı Hz. Yunus’un kıssasındaki gibi, 15 Temmuz akşamı da devletin kara, deniz ve hava kuvvetleri hain bir örgütün eline geçmişti. FETÖ’nün köleleri Cumhurbaşkanının peşine düşmüştü. Karada bulamayınca denize baktılar. Denizde bulamayınca havaya baktılar. Yetmedi, CIA’nın gölge şirketi Stratfor twitter hesabından Erdoğan’ın uçağının yerini gösterdi ama yine de bulamadılar. Bilemediler ki oyunlar üzerinde oyun, oyuncular üzerinde oyuncu vardı. O oyuncu (Allah) Erdoğan’ı hainlere kurban etmedi ve gecenin bir vaktinde halkla buluşturdu. İşte o zaman kara, deniz ve havadaki kötülük durulmaya başladı. Hainler tek tek yakalanıp hak ettikleri hapishane çukurlarına atıldılar. 

15 Temmuz’un üzerinden bir yıl geçti. Nedir 15 Temmuz? 

15 Temmuz, halkın onay vermediği hiçbir değişimin mümkün olmayacağı, zorlanması halinde sokaklarda tanklara uçaklara karşı savaşılacağının ispatıdır. Haykırışlarda hapsolmuş, “Yeter söz milletindir” isyanının tecelli ettiği gündür. 15 Temmuz’da millet, yöneticilerini bırakmayıp darbecilere karşı birlikte mücadele etti. Bu kutlu gün Menderes’e, Özal’a ve Erbakan’a reva görülen akıbetin Erdoğan’ın ve ülkeyi bundan sonra yönetecek liderlerin başına gelmeyeceğine dair milli bir taahhüttür. Millet FETÖ’ye, Erdoğan’dan kurtulmakla ülkeyi ele geçiremeyeceğini tankları yumruklayarak ilan etti.

Son ve en büyük oyunun bittiği gündür. Vücuttaki kanser urlarının bedeni öldürecekken ameliyatla alınmaya başladığı tarihtir. Bir kanser ameliyatıdır. Ya da memlekete kasteden bütün pisliklerin bünyeden atılmak için bağırsaklarda toplandığı bir süreçtir. 

15 Temmuz ayrıca bağırsaktan çıkan kısmı baş tacı eden Amerika’ya, NATO’ya, BAE’ye, Almanya’ya ve Avrupa’ya karşı kazanılan bir zaferdir. Kimisi istihbaratıyla, kimisi parasıyla darbeye destek verdi. Daha önceki darbeler gibi bu darbenin de başarılı olacağını hesap ediyorlardı. Ancak hesap edemedikleri halk darbeyi başlarına çaldı. 15 Temmuz ikinci kurtuluş savaşıdır ve bu aziz millet bir kez daha muzaffer olmuştur.

15 Temmuz aynı zamanda Sırat-ı Müstakim’in (Allah yolunun) ne kadar zor olduğunu, dindar olmanın Sırat-ı Müstakim’de kalmak için yeterli olmadığının göstergesidir. Darbeye teşebbüs edenler kendini tanrılaştıran bir sapkının uydurduğu dine inanan hainlerdi. O gün öyle bir İlahi tokat yediler ki hem kendilerinin hem de Fetullah’ın uyduruk dininin sonu geldi. Dolayısıyla 15 Temmuz İslam’ın, sahte bir dine karşı zaferidir.

Tek bir cümleyle 15 Temmuz; Hakkın batılı, halkın batıyı yendiği gündür. 

 

YORUM YAZ