THY - Yeni Havalimanı Promosyon - Antalya İzmir

FETÖ, İslam düşmanlarını da fonluyor

25 Eylül 2017 Pazartesi

Amerika’da yeminli İslam düşmanları vardır. Çoğu Yahudi ve bir kısmı Evangelist Hristiyanlardan oluşan bu kişiler dernek, platform, vakıf, forum vs. kurarak Müslümanları karalamak ve İslamofobi’yi artırmak için çaba gösterirler. Çalışmaları o kadar etkilidir ki Amerikan halkının Müslümanlara olan olumlu bakışı 2010-2014 yılları arasında yüzde 35’ten yüzde 27’ye indi. Şimdi durum nedir bilmemekle birlikte eskisinden daha beter olduğunu söyleyebilirim. 

Bahsini yaptığımız kişi veya grupların kurduğu sivil toplum kuruluşlarına (STK) sadece 2014 yılında 57 milyon dolar bağışta bulunuldu. STK’ların hepsinin tek ve değişmez amacı İslam düşmanlığını körüklemektir. İslam’a ne kadar hakaret ederlerse o kadar çok para kazanıyorlar. 

İşte bunlardan biri olan Yahudi kökenli Daniel Pipes isimli şahıs, geçtiğimiz Salı günü yanına FETÖ’nün ABD’deki derneklerinden Rumi Forum’un başkanı Emre Çelik’i alarak NATO toplantısında Türkiye’yi karalamaya çalıştı. Rumi Forum, adını Mevlana’dan alan, Mevlana’nın “Gel, ne olursan ol yine gel” şeklinde aslında İslam’a çağıran sözünü kendilerine göre yozlaştırıp Budistinden Hristiyanına kadar herkesi çağırıp dinlerarası diyalog safsatasıyla rüşvete boğdukları dernektir. 

Neyse ki; Pipes’a ait Middle East Forum’un düzenlediği konferansta FETÖ’cü Emre Çelik’in konuşmasına AK Parti Milletvekili Ahmet Berat Çonkar ve diğer Türk milletvekilleri engel oldular. Bu arada; hatırlatalım ki küfür ehli Daniel Pipes’in Middle East Forum’u sadece 2014 yılında Müslümanlara küfür etmek için 12,593,745 dolar bağış almış. 

Güncel bağış miktarı mutlaka daha fazladır. Pipes denilen müsvedde tıpkı diğer bir üç kuruşluk adam olan Michael Rubin gibi 1 dolarlık FETÖ’cülerle takılmaya başlamışsa FETÖ’den de para alıyor demektir. Çünkü bu şahısların İslam düşmanlığının dışındaki değişmeyen diğer bir özellikleri, asla parasız iş yapmamalarıdır. 

Siyonist-FETÖ işbirliği, itikat namussuzlarının dinden ne kadar uzaklaştıklarının da göstergesidir. Pipes ve Rubin gibi kişiler imanı sağlam olan bir Müslümanla asla yan yana gelmezler. Nitekim yakın zamana kadar onlar da FETÖ’yü dini bir cemaat sanıp karşı geliyorlardı. Eğer bugün FETÖ ile işbirliğine bile gidebiliyorlarsa bu tavır, FETÖ’nün İslam’la olan bir bağlarının kılmadığına inanmalarındandır. FETÖ onlar için Müslümanların içinden çıkmış ve fakat Müslümanlıkla alakası kalmamış bir örgüttür. Bahsettiğimiz kişiler radikal Yahudi olmaları nedeniyle başka türlü bir araya gelmelerinin imkânı yoktur.

FETÖ’cüler bu tür azılı karakterlerle beraber oturup kalktıklarına ve finanse ettiklerine göre, Amerika’daki İslam düşmanlığını da fonlamış oluyorlar. Bundan böyle İslamiyet aleyhine yazılan her yazı, sokaktaki her İslamofobik reklamın masrafı FETÖ’nün himmetleriyle de ödenmiş olacak. Bunu söylemekle FETÖ’nün tabanına tavanın yozlaşmışlığını göstermek gibi bir niyetim yok. Çünkü tabanla tavan arasında bir fark olduğuna inanmıyorum. 

Tabanın tavan olamamasının sebebi saflığı değil eğitim, makam, maddi imkânsızlıklar gibi nedenlerden dolayıdır. Taban aynı güce erişse tavandan farkı kalmayacaktır.

Akrep sokar, köpek ısırır, FETÖ de dinini ve ülkesini beş kuruşa satar. FETÖ’yü fitne çıkarmaması için Türkiye’de olduğu gibi yurtdışında da susturmak kolay değildir. Hele de darbeye destek vermiş ABD ve AB ülkelerinde bu pek mümkün görünmüyor. 

Ancak Maarif Vakfının yurtdışında FETÖ okullarına alternatif olması misali Batılı ülkelerde forum, dernek, düşünce kuruluşu açılması (şu anda birkaç tane var ama sayı yeterli değil), gerekirse bizzat yabancı ülkelerde basılı ve/veya online gazete (straturka.com gibi) çıkarılması, büyükelçiliklerin kara propagandalara karşı daha faal çalışması gibi tedbirler alınırsa FETÖ ile yurtdışında da mücadele edilebilir. 

Bu ülkenin mücadele edecek kaliteli insan gücü yeterlidir. Ancak organize olmalarında sorun var. Organize olunabilirse İslam düşmanları ve İslam’dan çıkmışlarla baş edilebilir.

 

YORUM YAZ