Almanyak

20 Mart 2017 Pazartesi

Hollanda ile yaşanan krizle birlikte, Türkiye karşıtlığını körükleyen asıl ülke olan Almanya’nın faşizan tavırları arka gündeme alınmış gibi görünüyor. Hâlbuki Türklerle ve özelde Cumhurbaşkanı Erdoğan’la hesabı olan ülke Almanya’dır. Hollanda en fazla bir taklitçi olabilir. Almanlar makul olanı yapsaydı muhtemelen Hollanda da sorun çıkarmayacaktı. 

Almanya’nın düşmanlığı siyasi veya ekonomik değildir. Bizzat genleriyle ilgilidir. O genleri taşıyanlar siyasi teorileriyle ve pratikleriyle 20. yüzyılı önce kendilerine sonra da tüm insanlığa haram etmişlerdir. Bunu anlamak için siyaset bilimi ile ilgili herhangi bir kitap okuduğunuzda alıntılanan meşhur filozof ve siyaset bilimcilerinin milliyetine bakmanız yeterlidir. Karl Marx, Engels, Hegel, Carl Schmitt ve diğerleri…

Karl Marx ve Engels gibi düşünürlerin teorileri komünist rejimlerin esin kaynağı olmuştur. Onların zararlı fikirleri yüzünden milyonlarca insan ya katledildi, ya sürüldü ya da sefalet içinde bir hayat sürdü. Hegels bireyi yok sayıp devleti kutsar. Onun da faşist ve totaliter yönetimlerin fikir babası olduğu söylenir. Hitler’e danışmanlık yapan Carl Schmitt’e göre her anayasa, diktatörlüğü meşru görmelidir. Schmitt ayrıca din için tanrı ne ise toplum için devlet odur der.  

İşte bu Almanyak akıllar yüzündendir ki dünya, Almanya’nın başlattığı iki dünya savaşını yaşadı. İlk savaşta 14 milyon insan öldü ki; bunların 2,8 milyonu Osmanlı vatandaşıydı. İkinci Dünya Savaşı’nda 52 milyon insan öldü.  Birinci Dünya Savaşı’nda Ermenilerin sürgün edilmesi için baskıda bulunan kişi, o dönem Osmanlı’da Genelkurmay Başkanlığı yapan Friedrich Bronsart von Schellendorff isimli Alman generaldi. Osmanlı’da çalışan diğer bir Alman general olan Limon Von Sanders, Rumların da tehcir edilmesini istemişti de hükümet sıcak bakmamıştı. İkinci Dünya Savaşı’nda tartışmalı Yahudi soykırımını gerçekleştirenler yine Almanlardı. 

30 yıla iki dünya savaşını sığdırabilen ve insanlık tarihinde bu kadar insanın ölümüne sebep olan başka bir ülke yoktur. Varsa belki Moğollar vardır. Bu yüzden İkinci Dünya Savaşı’nı Almanlara karşı kazanan Batı ve Doğu Bloklarının Almanya’yı ikiye bölüp kendi ordularıyla kontrol altında tutmaları boşa değildir. Almanlar son zamanlarda tekraren tehlikeli hesaplar peşinde koştuklarını ima eden tutumlar sergiliyorlar. Trump’ın kendilerini Rusya’ya karşı korumayacağına düşünen Almanya ciddi bir biçimde atom bombasına sahip olmayı planlıyor. 

Atom bombasına ilk sahip olmak isteyen ülke yine Almanya’ydı. Albert Einstein, 1939’da ABD Başkanı Roosevelt’e bir mektup göndererek Almanların nükleer silah üretmeye çalıştıklarını yazar. Panikleyen Başkan, hemen talimat vererek 200 bin kişinin çalıştığı ve Alman asıllı fizikçi Robert Oppenheimer’ın liderliğini yaptığı Manhattan projesini başlatır ve Almanlardan önce atom bombasına sahip olurlar. Özetle, atomu bir silah olarak kullanma fikri de ilk olarak Alman zekâsından çıktı. 

İki dünya savaşının müsebbibi ve tarafı, soykırımların faili ve atom bombasının akıl hocaları olan Almanlar bir de nükleer silaha sahip olursa dünya nasıl bir hal alır acaba? Eğer tarih gelecek için bir ibretse dünya düzeninin eskiden daha tehlikeli olacağı muhakkaktır. Bu yüzden acımasız Alman aklının değil siyaset üretmesi, düşünmeye başlaması bile dünya için felaket olacaktır. 

Avrupa Birliği’ni yıllardır Almanlar yönetir ve yönlendirir. AB sınırlarındaki hükümranlık belli ki tatmin etmiyor ve bu yüzden dışa açılmak istiyorlar. Türkiye’deki gelişmeleri dert edinmesinin bir sebebi de bu yayılmacı politikalardır. Almanya geçmişte üzerinden geçtiği her ülkeyi fil gibi ezdiğine göre bu sefer de farklı bir politika izlemeyecektir ve 21. yüzyılı da tıpkı 20. yüzyıl gibi heba edecektir. Bu yüzden durdurulmalıdırlar. Çünkü gen değişmez.

 

YORUM YAZ

 • Antepli CemilAntepli Cemil1 yıl önce
  Almanya asla ABD nin izni olmadan bir Adim atamaz.AB nin Basi da olsa bu böyledir.Türkiye'ye karsi tutumu da yine ABD emri ile Feto ve PKK yi korumasi da öyledir.Almanya'daki Vatandaslari mizi geri dönmeye tesvik icin de Politikalar üretiyorlar."Isimiz bitti sizinle haydi güle güle"diyorlar.Türkiye belki Ekonomik olarak Onlardan Zayif fakat Sosyal olarak,Vatan Sevdamiz,Imanimiz çok çok Güçlü elhamdülillah.
 • TuncayTuncay1 yıl önce
  Mehmet fatih bugday aliyoruz diye kafamizi ezmesini mi bekleyeleim.bedava almiyoruz. Tabiki kafa tutacagiz hepsine. Bunlar eski turkiyede kaldi yeni turkiyede boyun egmek yok hadlerini bilecekler.eskiden avrupa duy sesimizi diyorduk simdi ise kes sesini diyoruz nokta.
 • Mehmet FatihMehmet Fatih1 yıl önce
  Korkum yine herhangi bir yarginlanma durumunda avrupa insan haklari mahkemesinden medet ummaktir, tarihimizde ornekleri vardi. Bide hadi AB ile muzakareleri keselim, merak ediyorum is dunyasi ne diyecek buna. Ozellikle de AKP ile yukselise gecen avrupa ile ticaret yapan isadamlari....Yahu bir malimiz kalmadi, herseyi baska yerlerden aliyoruz, daha kime ne icin kafa tutuyorsunuz? Bugdayi nerden aliyoruz misal...
 • Okan KAYACIOkan KAYACI1 yıl önce
  Güzel farklı bir bakış açısıyla tebrikler.
 • BilalBilal1 yıl önce
  Son zamanlardada şöyle tipler peydah oldu, yazar mesela Almanyayı eleştiriyor bir okur çıkıyor diyorki Almanlar şöyle Almanlar böyle öve öve yere göğe sığdıramıyor, ya sana ne Almanların ileri olmasından, Almanlar her bakımdan bizden ileri diye onları tenkit etmiyecez yani, ne biçim mantık ne biçim zihniyet bu.
 • TekinTekin1 yıl önce
  İyi söylüyorsun tamam bence de Almanlar durdurulmalidir lakin hastanelerde kullanılan tıbbi cihazların,ilaçların büyük çoğunluğu Almanyadan geliyor.Füze savunma rampalarimizi Almanlar kurdu.Siyasette,bürokraside kullanılan araçların neredeyse tamamı Alman markası...Bir Konya kadar dediğimiz Hollandanin tarım ihracatı Türkiyenin 4 katı kadar vs.
 • 15 TEMMUZVE241ŞEHİDİMİZİUNUTMADIK!...15 TEMMUZVE241ŞEHİDİMİZİUNUTMADIK!...1 yıl önce
  HASTA ADAM AVRUPA'NIN "HASTASI" İÇİMİZDEKİ SÖZCÜSÜ ,YADA TRUVA ATLARI ÇOK. BİR TANESİ DİNDAR KILIKLIKLI ,ÇOK ÖZEL AK PARTİ VE SN. CUMHURBAŞKANIMIZIN SİNSİ DÜŞMANI BİR YALAN HABER CERİDESİ.....EVET !....BU NİFAK YUVASI HALİNE GETİRİLEN ve NUR TALEBELERİ İLE HIÇ BİR ILGILERİ OLMAYAN BU " HAYIRCI " YENİ ASYA 17 YILDIR FİTNE VE İFSAD EDİCİ FETÖ YANLISI VE REİS KARŞITLIĞI VE DÜŞMANLIĞI YAYINLARINI ;BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ HAZRETLERININ MUAZZEZ İSMINI KALKAN YAPARAK , İFSAD VE FİTNE YAYINLAR YAPAN -FETÖ-FETÖNÜN ARKA BAHÇESİ YENI ASYA DERHAL KAPATILSIN !...