Maymun mu insandan, insan mı maymundan çıkmıştır

17 Şubat 2017 Cuma

Tavuk mu yumurtadan, yumurta mı tavuktan çıkmıştır” sözünü çokça duyardık da, “Maymun mu insandan, insan mı maymundan çıkmıştır” döngüsünü sanırım ilk kez duyuyorsunuz.

Mucidi –övünmek gibi olmasın ama- bendeniz.

Sebebi ise güzide üniversitelerimizin çok seçkin “bir kaç profesörü”.

Biliyorsunuz, geçen haftalarda MEB müfredatından “evrimi” çıkararak “maymun meselesini” halletti.

Fakat maymun tartışmaları, geçen onca süreye rağmen bir türlü bitmek bilmedi.

Birkaç gün önce, özel bir TV kanalında, bir hanımefendinin karşısına hatırı sayılır üniversitelerimizin allı şallı profesörleri oturmuş, “İlla da maymundan diyor başka bir şey demiyor”.

Kızcağız ara sıra “insan” diyecek oluyor, lafı ağzına tıkıyorlar.

Fakat bu profesörlerimiz –haklarını teslim edelim- evrimi, daha önce duyulmamış bir yenilik katarak savunuyorlar.

Yani bir yönü ile “evrimi evrimleştiriyorlar”.

Hani bilinen uydurulmuş haliyle evrim teorisinde, “tek hücre balık olmuş, balık sürüngene dönmüş, sürüngenden maymun oluşmuş, maymun ormandan geçerken kuyruğu ve diğer fazlalıkları çalılara takılarak kopmuş (hayvancağız nasıl kan kaybından ölmemiş, hayret!) ve insan ortaya çıkmış (Evrim ağacı masalı)” diye iddia edilirdi ya.

Tabii aklı başında olanlar bu saçmalığı yutmayınca veya yutmayacakları anlaşılınca, bizim çok akıllı profesörlerimiz hemen duruma el koyarak, yeni bir teori geliştirmiş.

Bu teoriye göre aslında evrim, evrim ağacında olduğu gibi maymunların orası burası koparak değil de, besin zinciri üzerinden gerçekleşiyormuş.

Yani, canlılar yedikleri besinler yüzünden evrime uğruyormuş.

Bu teoriye göre, bir canlı uzun süre beslendiği canlıya benzemek durumunda.

İtiraf edeyim ki bu yeni teoriyi diğerleri yanında iki nedenden dolayı acayip tuttum.

Birincisi bu teoriye göre, “İnsan maymundan değil de maymun insandan türemiş olacak”.

Çünkü besin zincirinde insan, maymundan önce geliyor.

İkincisi de, “Eğer ben şu bizim fırsatçı Avrupalıları yanlış tanımıyorsam, bu fikrin üzerine bodoslama dalar ve seneye biyoloji dalında Nobel Ödülünü bu çok seçkin profesörlerimize verirler”.

Bu sayede tamamen yerli üretimimiz olan profesörlerimizle ilk kez bir Nobel bilim ödülü almış oluruz.

Gerçekten hayali bile gurur veriyor insana!

Fakat burada uykularımı kaçıran bazı riskler de yok değil.

Mesela, eğer bu zatlar öküz eti ile besleniyorsa Nobel ödül törenine kadar –kendi teorileri mucibince- dua edelim de öküze dönüşmesinler. 

Bunun için Sağlık ve Milli Eğitim bakanlıklarımız duruma müdahale ederek, bu zatların insan etinden başka besinle beslenmesinin önüne geçmelidir.

Yoksa maazallah Avrupalılar ödülümüzü “cuk” diye çekiverir de Norveç’ten eli boş döneriz.

Sonuçta tüm dünyaya rezil olmamız bir yana, böyle önemli bir buluşumuz daha mürüvvetini göremeden çöpe gider ki, nereden bakarsanız bakın, tam anlamı ile yazık olur.

Biliyoruz, Arşimet yer çekimini keşfettiğinde, hamamdan yarı çıplak “buldum” diye bağırarak sokağa fırladı.

Benim ki de o hesap.

Bu teori üzerine çalışırken, meğer farkında olmadan yepyeni bir “sav” bulmuşum.

Emin olun ki bu sav, bildiğiniz bütün maymun teorilerini hak ile yeksan edecek.

Bu sayede, maymunlar da insanlarda derin bir “oh” çekecek.

Çünkü ilk kez evrim, koldan, bacaktan, kuyruktan kurtularak ruhla buluşacak.

Yani bir yönü ile basit fiziksel görünüşten sıyrılarak ruhun derinliklerine inecek ve evrimin gerçek mahiyeti ortaya çıkacak.

Nasıl mı olacak?

Basitçe şu: Benim teorime göre “ne insan maymundan ne de maymun insandan çıkmıştır”.

Fakat insanlar, diğer hayvanlarla olduğu gibi maymunlarla da iştigal ettikçe, biri diğerinden etkilenecek. 

Atalarımız demiyor mu “kıratın yanında duran ya huyundan ya da suyundan” diye.

Bu söz adeta benim savımı ispatlamak için söylenmiş, dense eksiği var fazlası yok.

Pek tabii buradaki etkileşimin şiddeti, temasın mahiyetine bağlı olarak değişim gösterecek.

Sonunda kim daha dominant ise, diğerini baskı altına alarak, ruhi yapısını (tavır ve davranışlarını) kendine benzetecek.

Böylece, bazı insanlarda maymunsu karakter, bazı maymunlarda da insanımsı davranışlar gelişebilecek.

Yani, bundan böyle “kendini maymun zanneden insanlara” sıkça rastlayabileceğiz.

Bu yeni olgudan sonra hâlâ “Darıca Hayvanat Bahçesindeki maymunlar niye insana dönüşmüyor” türünden tuhaf soru soranlara şüphe ile bakacağım, bilesiniz.

Çünkü dönüşüm, yeni savımdan da anlaşılacağı üzere, fiziksel değil ruhsaldır.

İşin aslı da budur. 

 

 • İBİB8 ay önce
  Küçük bir dalgınlık, hoş karşılayınız. Neticede insanız hatadan hali değiliz.
 • veli kayabaşveli kayabaş8 ay önce
  selam ustadim.cokcok cok guzel tesbit yapmissiniz.zaten onemli olan beden degil ruh.milyon milyarlarca insan var ama ruhu gelismemis.daha hayvanlar maymunlar seviyesinde.beden zaten hayvani bir beden ayni gorevleri hayvanlarda yapiyor.ama ruhu gelistirip bedeni o yolda yaraticiya hizmet yolunda kullanmak onemli.bugune kadar bir maymunun silah bilgisayar yahut bir traktor taksi yaptigi yazi yazip plan cizdigi gorulmusmu.darwinci maymunlarfa biliyorlar ama camur at izi kalsin kabilinden uydurma yalan atiyorlar.bu sebeble evrimcilik darvincilik ilmi br deger degildir.bir safsatadir.insan bile islam fitrati uzerine doguyor ama kendini gelistirmedikce hayvan olarak kaliyor.hayvanlar sadece kendilerine verilen sabit bir prigramla hareket ediyorlar.ama insanda program sonsuz.istedigi programi seciyor.istedigi gibi hareket ediyor.meleklerden bile ustun.zaten beden diye bir sey yok.aslinda yakin ilmine gore madde yok.gavurlar bile bunu biliyor.ekektrik manyetizma ilmi yani miknatislanma.manyatizma mânâ ilmi demek.cunku miknatis dalgalari yani elektomagnirk dalgalar bir manâdir.alfa beta gama x isinlari manâdir.madde ışik veelektirk dalgalarindan huzmelerinden meydana gelmistir.bu dalgalarda Hz.Allahin cc kudretve diger sifatlarindan meydana gelmistir.yani hz.Allah cc herseyi kudretiyle yaratmis onlara birer zerre sifat ve fiillerinden vermistir.insan bile oyledir.ruha sifatlatindan vermistir.isan ve butun varliklar cenabi hakkin kudred timsalleridir.madde yok olunca Hz Allahin sifatlarindakudretinde yok olur.insanin ruhu seyri sulukla hz.Allaha cc yukselir.fenafillah mertebesinde yok olur.ama seytanin tarikatinda yuruyende yine Cenabi hakkin kudretiyle seytanin sonu husran olan sahte vahiy uydurmalarnda yok olup kahruperisan olur gayyaya duser.bir bilgisayar madde olarak 72 tane 10 un birbiriyle carpimi kadar pprigramlidir.ama insan ruhu akl 300 milyar o in birbiriyle carpimi kadar yukselir.kainat madde degil aslinda manadir.madde vasitadir.butun kesifleri hikmetleri gelismis insan beyni yamistir ama gelismemis maymun beyinliler onlari kotuye kullanir.cok guzel bir konuya deginmissin ustadim.ama insanin ruhunu gelistirmesi bu dunyayadan ziyade ahirete mutealliktir.evet dunyada da ihtiyac halinde bu hikmetlet kullanilmali kullaniliyir ama kotu yolada cok kullaniliyor.silah mesela katliama soykirima kullaniliyor.atom enerjisi aslinda cok guzel ama insanlari yok etmet icin kullaliyor.hurmetler.
 • Yusuf canYusuf can9 ay önce
  Burada mucize ariyanlar kitabimizi okumadan ahkam kesiyorlar,insanin nasıl yaratıldığını ve sonra nasıloluştuğunu anlatıyor ama maymun soyunda gelen olduklarından anlamıyorlar,kendi geçmişinde galatadan uskudara ucan bir gayri müslim olsa heykelini dikerlerdi,birde sifirsiz milyon milyarlarca yazın bakalımtabi bunlar sifirida kimin bulduğunu bilmezler,tıbbın babasinin İbni sina, deve hendek atlar bunlar anlamazlar ha birde kuran'i okuyun derken türkçesini okuyun sonra bir bakin bakalim
 • SedatSedat9 ay önce
  Hoca yer çekimini arşimet deyil niwton bulmuşdur bunu dahi bilmeden evrim gibi bir konuda ahkam kesiyosun allah aşkına .
 • Magdur66Magdur669 ay önce
  Allah ademi topraktan yarattim buyuruyor maymundan degil
 • Alaattin kılıçgurunAlaattin kılıçgurun9 ay önce
  Maymunkökenliler 1977'...78. Yıllarından bu iddiaları yapıyorlardı biz ilk okulmezunu olmamıza rağmenbunlarınöğretmenlik yapmışavukatlık yapmış noterlik yapmış. Maymunsoyundageldiğini iddia. Edenlerlemücadele yaparken onlarasordum Öyle olmadı amavar sayalım öyle balık nereden gelmişdediğimdeşaşırdı lar oda öküzün ... kurt olurya öyleolmuşdiye cevap verdiler tekrar sordumO. Ok..oz nereden geldi nereye .. cevap veremedi bunlar dünyanın Sarı öküzün.boynuzundan durduğuna inanıyorlar di sordum sarı öküz nereden.duruyor. kaplumbağa üzerindeduranuyormisKURANİ Kerim'debiz onlara zelil ay.i lar olunuz dedikayeti kerime. AzgınlıkyapankavimlereAllah. CCceza.ve belavermiştir
 • RmznRmzn9 ay önce
  Allah cc yüce kitabımızda kimin kimden türdediğini açıkça biz zavallı insanlığa ayetinde açıkça ifade etmiştir. Bunun dışındaki söylemler sapıklıktır. (Bakara suresi 65 inci ayet, Maide suresi 60 ıncı ayet,Araf suresi 166 ıncı ayet)
 • mardinli mardinli9 ay önce
  Sayın hocam bu evrimciler hedefler insanların akılları karistirmaktir biz mumin olarak babamız adem as dir evremciler kendi babaları meymun kabul ediyorlerse kabul etsinler profesör miş kemeselilhimari yehmilu esferan af edersiniz esseke gübre veyahut altın yuklersen onun için hiç bır fark yok bunlarda hiç ilimden bilimden anlamıyorlar evrim teorisi batildan merduttir bunlar kendine kendine hem çalar hem oynarlar Onlar için dua Allah cc onları ıslah etsin bize onlara aklı selım versin
 • Osman turanOsman turan9 ay önce
  Butun canlilariin altinoranda ve disili erkekli olmasi ateizmi daha baslamadan bitirir. Evrim ise mucizeleri siradan olaylar gibi aciklamaya calisir. Timsahin keciye donmesi yani surungenin memeliye donusmesi kademeli olarak tabi evrimciler icin normal.cunku onlar hayal dunyalari genis in San lar. Evrimciler oldu der ama nasil neden nicin , bunlara cevap veremezler. Timsah yumurtlayarak urer, keci dogurur timsahin ust cene oynar kecinin alt cène, timsahin suda bogulmamasi icin akciger yapisi farklidir vs.arti evrimin mekanizmalari dogal secilim ve mutasyonun Boyle organ cikaracak ozellikleri yoktur. Mutasyon canlilarin dna sina zarar ver ir .1859 dan yani darwinden buyana mutasyonun hic bir evrimlestirici ozelligi bulunamamistir.
 • ismet nusret mollamehmetoğluismet nusret mollamehmetoğlu9 ay önce
  hocam çok güzel bir yazı olmuş yüreğinize elinize sağlık..aslında hayvani ruhu insani ruha terfi edememiş aşağılık yaratıklar insan olma sıfatına çıkamadıkları için, insani ruha sahip olanları kendi aşağılık, alçak derecelerine indirme gayretindeler..selamlar.ALLAHA EMANET OLUNUZ.
Daha fazla yorum göster (1/10)