Ey millet doğru yoldayız, durmak yok!

25 Kasım 2016 Cuma

Dünyanın ve Amerika’nın en fazla izlenen haber sitelerinden birine, her gün sabah bilgisayarımı açtığımda şöyle kabaca bir göz atarım.

Türkiye hakkında haftada ortalama bir habere yer verilir.

Genellikle bu tür basın organlarında, “Türkiye’den çıkan İslam ve Türklük karşıtı çatlak sesler ve PKK’nın hakları” en fazla rağbet gören konulardandır.

Azınlıklar, din istismarcıları, zina serbestisi, eş cinsellik, kokona hakları da bu tür medyanın sık sık çiğnediği sakızlardandır.

Ara sıra da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Kasımpaşavari çıkışları”, karalama amaçlı olarak yer alır.

Bunlara alışığız.

Burada yadırganacak bir durum yok.

Amerikan veya Batı medyası çıkıp, Müslümanları ve onların değerlerini savunacak değil ya.

Geçen çarşamba yine bilgisayarımı açıp, bahse konu siteye göz gezdirmeye başladığım da kelimenin tam anlamı ile “ters köşe oldum”.

Türkiye hakkında aynı anda tam dört haber birden yer alıyordu.

Ve biri hariç diğerleri, hiç de yabana atılır türden değildi.

İşte onların başlıkları;

İlki: New missile system delivered to Turkish military (Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yeni füze sistemi teslim edildi).

Haberin içerisinde ise, “Kasırga, tamamen Roketsan tarafından geliştirilen ve 120 kilometrelik menzile ulaşan son derece hassas sisteme sahip bir füzedir” yorumu yer alıyor.

Adamlardaki endişeye bakar mısınız?

Sanırsınız ki, onlar değil de biz yarım asır önce kıtalararası menzile sahip füzeleri yapmışız. Onlar da daha yeni yeni 120 km menzilli füzeler geliştiriyor.

Bana göre bu haberin en önemli değeri, Batı’nın bizim uyanışımızdan duyduğu endişedir.

Emin olun ki bizim uyanışımız, onları basbayağı korkutuyor.

İkinci haberimiz ise, NATO’s second-largest military power is threatening a dramatic pivot to Russia and China (NATO’nun ikinci büyük askeri gücü (Türkiye), dramatik bir şekilde Rusya ve Çin’e dönmekle tehdit ediyor).

Demek ki bazı durumlarda ‘Kasımpaşalılık’ işe yarıyor.

Haberin içerisinde ise “Türkiye eğer SCO (Şangay örgütü)’ya katılsaydı, şüphesiz ABD ve NATO ile ilişkileri büyük ölçüde değiştirecekti” değerlendirmesi yapılıyor.

Haberin devamında, Türkiye eğer bu yaklaşımını sürdürürse, bu tutum Rusya’nın genişlemesine önemli katkılar sağlayacaktır” yorumlarına yer veriliyor.

Üçüncü haberde ise “Turkey Looks East as EU Mulls Suspending Its Membership Bid (Avrupa Birliği O’nun üyeliğini askıya alma teklifini düşünürken, Türkiye Doğuya bakıyor)”.

Ne derseniz deyin.

Adamların uykuları iyiden iyiye kaçmaya başlamış.

Bu haberler yayımlandığı gün “Türkiye, Şangay İşbirliği Örgütü Enerji Kulübü’nün 2017 dönem başkanı oldu” haberi daha duyulmamıştı.

Sanırım, adamların bu haberi okuduğunda görecekleri kâbus, hayal bile edilemez.

Bu haberlerden aldığımız ışık o ki, yakın bir gelecekte inşallah ABD ve Batı “out”, Türkiye ve Müslümanlar “in” olacak.

Bu ışıklar aynı zamanda istim üzere olduğumuzun da göstergesidir.

Durmak yok.

Şurası da göz ardı edilemez bir gerçektir ki, Türkiye, medeniyeti Batıdan, edebiyatı Doğudan, maneviyatı İslam’dan almak zorundadır.

Son haber, tam da onların ağızlarına pelesenk ettikleri türden, “Turkey withdraws child sex bill after protests (Türkiye protesto gösterileri sonrasında çocuk istismarı tasarısını geri çekti)”.

Gözünüz aydın!

Nihayet bu kadar korkunun üstüne, ete dişe dokunur bir “çöp” buldunuz.

Didin didebildiğiniz kadar!..

 

YORUM YAZ

 • Refigül Baltaci Refigül Baltaci 1 yıl önce
  Sayin yazarimiz yaziniz icin tesekkür ediyoruz.yalniz Türkiye m medeniyeti Bati dan deyil ISLAM DAN ALSIN Bati medeniyetini kendine saklasin selam ve dua ile
 • Refigül Baltaci Refigül Baltaci 1 yıl önce
  Sayin yazarimiz yaziniz icin tesekkür ediyoruz.yalniz Türkiye m medeniyeti Bati dan deyil ISLAM DAN ALSIN Bati medeniyetini kendine saklasin selam ve dua ile
 • Peygamberler şehrinden Peygamberler şehrinden 1 yıl önce
  Sayın gazeteci yazın gayet güzeldi lakin sonunu iyi ayarlayamamişsin Bunu da herhalde batıdan aldığın medeniyete veriyorum medeniyeti batıdan öğreneceğiz tev tev tev derim buna !
 • acı gerçekleracı gerçekler1 yıl önce
  İslamcıların çok fazla Polyanna romanı falan okudukları yok ama, son günlerde gerçekleşen olaylar karşısında içimizdeki bazı süprüntü takımı çok fazla rahatsız olmuşa benziyor. Süfli hezeyanlar eşliğinde, akılları sıraİslama vurma içgüdüleri harekete geçip, gerçekleri peçetelerle örtme çabası içindeler. Ama bu tarz zavallılar bilmiyorlar ki, gerçekler ne peçeteyle ne de başka bir yaygıyla örtülemez. Sizin kafanızdaki güruh memleketimizde artık bitiyor. Sizleri delirten de işte bu gidişat...
 • ahmetahmet1 yıl önce
  Türkiye rusya ve çine yöneliyor, onlar da enayiydi Türkiyenin yükselmesine göz yumacaklar, İslamcılar bugünler de çok polyanna romanları okumuş
 • gökhan bedirgökhan bedir1 yıl önce
  abi medeniyet diye avrupanın mehasini olan fen ve teknolojiyi kastediyor olmalı ki o da müsademe i efkardan sudur ediyor
 • abbasabbas1 yıl önce
  En iyi medeniyet İslam medeniyetidir. Tarihimizi karıştırırsanız Osmanlı Medeniyetindeki güzellikleri görürsünüz. Yabancılardaki iyi denilen medeniyet örneklerinin aslında müslümanlardan alındığı yani çalındığı görülür. Geçmişimizi iyi öğrenmeli ve güzelliklerimizi uygulamalıyız. Huzurlarının kaçması huzurun geliyor olmasındandır. Batı çöküyor. Çöküşünü durdurmak istiyorsa İslamı yaşamak zorunda kalacak. İslam güneşi batıdan doğacak. Belkide bu kast ediliyor olabilir. DURMAK YOK YOLA DEVAM.
 • Adil NuşirevanAdil Nuşirevan1 yıl önce
  Medeniyeti de İslam'dan alalım.
 • Reşit DemirReşit Demir1 yıl önce
  Türkiye, medeniyeti Batıdan değildeteknolojiyi batıdan alacak dense daha iyi olur