Bu yazıyı okuduktan sonra, hâlâ yatağınızda “rahat” uyuyorsanız, başka sözüm yok!

09 Aralık 2016 Cuma

AB ile Türkiye arasında ana restleşmelerin başında “mülteciler” konusu geliyor.

AB ile mart ayında bir anlaşma yapıldı.

Ben “AB’nin sözünü tutmayacağını” yazmıştım.

Hâlâ da aynı görüşteyim.

Anlaşmaya uyun, yoksa mültecileri, “gönderirim ha!” diye Türkiye rest çekiyor.

AB de “gönderemezsin be!” diye reste restle karşılık veriyor. 

Bu madalyonun bir yüzü.

Diğer yüzünde ise gerçek bir “dram” var.

Geçenlerde İsrail gazetelerinden Jerusalem’de konu ile ilgili Hollanda’dan yapılmış ‘Niçin bu kadar çok Müslüman aniden Hristiyan olmaya başladı?’ başlıklı bir haber-analiz yayınlandı.

Aşağıya (tercümesini) özetliyorum;

Yüzlerce Pakistanlı ve Afgan, Almanya Hamburg’da, Hıristiyanlar olarak vaftiz edilmek için yerel bir yüzme havuzunda sıraya giriyor. Hollanda ve Danimarka’da da pek çok kişi İslam’dan Hıristiyanlığa geçiyor ve bu eğilim giderek artıyor. Dönenler (Mürtedler), eski Hıristiyanlarca terk edilen bazı Avrupa kiliselerine yerleştiriliyor.

Sığınma hakkı kazanma şansını artırmak için bazılarının yapmacık teklifleri yaptığı irtidatların kuşkulu olmaktan çok daha fazlasını taşıdığı muhakkak. Ve ileriye dönük olarak, başka bir inançtan vazgeçmekle yükümlü olduğu topraklara geri dönmek için İncil’i kabul edenler, İslam için büyük bir tehlike arz edecek.

Her şeye rağmen, birçok vaiz (papaz) durumdan oldukça memnundur. Berlin’deki Evangelist Lutheran kilisesinin Alman papazı, dönüşüm (irtidat) fenomenini “Tanrıdan bir armağan” olarak adlandırıyor. Mütevazı kilisesinde, başta Afgan ve İranlılar olmak üzere 1.200’den fazla şaşkın Müslüman, yalnızca üç yıl içinde dönüştürüldü (Mürtedleştirildi).

Yine, Alman ARD televizyonu, Pakistanlılar ve Afganlıların Pers Kilisesi papazı tarafından vaftiz edilmek üzere sırada olduklarını gösterdiği Hamburg’da 600’den fazla Müslüman cemaate dâhil edildiğini (mürtedleştirildiğini) bildirdi.

Kuzey Avrupa’daki irtidatlar için güvenilir genel bir rakam yok, ancak farklı medya organlarından gelen haberlere göre, bu sayı binlerce, hatta on binlere ulaşıyor. Bu kişiler (korkutan Kur’an yerine) “iyi haberler” veren İsa Mesih’in “İncilini” benimsiyor.

Örneğin, İranlı bir genç kadın mürted, Alman haberler dergisi Stern’e verdiği demeçte, “Yaşamım boyunca barış ve mutluluk arayışı içindeydim, ama İslam’da onları bulamadım” dedi. Başka bir müerted de, aynı dergiye, “İslam’da hep korku ile yaşıyorduk” dedi. “Tanrı korkusu, günah korkusu, cezalandırma korkusu”. Oysa, “Mesih sevginin bir tanrısıdır” dedi.

Amsterdam Keizersgracht kiliselerinin mülteci görev gücünü yöneten papaz G. Scholte, “80’li yılların başından beri mültecilerle birlikte çalışıyoruz ve isteyen herkesi dönüştürüyoruz” diyor. Öte yandan, Avrupa’da birçok evangelist cemaat bugün çalışmalarına “misyonerlik gayretiyle” devam ediyor ve kendileri söylemeseler de, yaptıkları yardımların dönüştürme (mürtedleştirme) ile bağlantılı olduğu açıktır.

Hollanda ve diğer Kuzey Avrupa ülkelerinde, bu tür kiliseler mülteci yardımı yapmada çok aktiftir. Bunlar, (yardımları karşılığında) mültecilerin, İsa’yı kabul etmesine ve Sevgi İncili’ni benimsemesine teşvik ederler. Aynı zamanda, mültecileri Hollandalı Hıristiyan ailelerin yanında geçici olarak misafir de ediyorlar.

Bu yolla, Hollandalı Yeni Yaşam Evangelist topluluğu, bir yılda saflarına 50 yeni mürted eklediğini bildirdi. Bunların çoğu İran ve Afganistan’dan geliyor. Kulaklıklardaki Farsça tercüme edilen vaazları dinliyorlar.

Bu yüzden, Müslüman mültecilerin Hıristiyanlığı kabul etmelerinin sebepleri ne olursa olsun, sığınma talepleri reddedilirse ve bunlar kendi ülkelerine geri gönderildiklerinde irtidatları onları tehlikeye atabilir.

Ancak, Berlin Evanjelist Lutheran Kilisesi’nden papaz Martens, “Dönenlerin (mürted), Hıristiyan olarak kendi ülkelerinde yaşamak için gelecek tehlikeden çekinmeyeceklerini” de söylüyor.

Biz hâlâ oyunda oynaşta devam edelim.

Ama, bilelim ki “atı alan Üsküdar’ı çoktan geçti”.

Geriye bize iki şey kalıyor;

Biri üzerimize düşeni yapmadığımız için yükleneceğimiz “vebal”,

Diğeri de, gidenleri “yaşlı gözlerle ve yaralı bir vicdanla” seyretmek.

Eğer buna “HAYAT” denirse, “uzun ömürler” diliyorum.

 

YORUM YAZ

 • xerathalassiaxerathalassia1 yıl önce
  acem rafıziler zaten mürted.mohac atlılari vaziyeti açiklamiş.1 tane inançli acem görmedim.dünyanin en sapik milleti
 • tuzcutuzcu1 yıl önce
  Sahtekar adamlar kazıklıyor papazları.....Varsın kazıklasın uykumuzu bozmaya değmez....
 • EnginEngin1 yıl önce
  3 günlük dünya için Sonsuzluktan vaz geçtiler yazık , Altta cc lakaplı bi hıristiyan yazmış mesih gelince görüşürüz diye :) Cahil Cüheylan Hıristiyancık , İSA A.S. geldiğinde sizin uydurma dininiz üzerine deleceğini sanmaktan daha saçma bişey olabilirmi ? Allahın izniyle GelirseİSLAM üzerine gelecektir bunu böyle bil ver iyi araştır...
 • karamuratkaramurat1 yıl önce
  Hidayet üzere iken sapıtanlara neden acıyalım. SONLARI CEHENNEM. Zaten mümin olupta dönen yoktur. Zaten arafta durupta maddeye yönelenler şeytana meyledenler dönmüştür. Dönmüşte değillerdir. Zaten iman etmemişlerki dönmüş olsunlar. Sayılara takılıp kalmayalım. Birlik olalım. Bir olalım. laflarla değil olanlarla ilgilenelim. İnanıyorsanız ve bunun için çalışıp didiniyorsanız zafer İslamındır. Zafer inananlarındır. Cehennemin yakıtıda mürtedlerdir. Dönekler için yaşasın CEHENNEM. İyiliğe, mücadeleye, yaşamaya ve anlatmaya devam. Birlikten güç doğar. Bir olalım.Diri olalım.Durmak yok yola devam.
 • memetmemet1 yıl önce
  işte ne acı bir tablo şimdi biz Müslümanlar şapkamızı önümüze koyup bir düşünmeliyiz
 • cccc1 yıl önce
  MESİH GELİNCE SORACAK SİZE MESİH İMANLILARINA MÜRTED DEMENİN HESABINI....MÜSLÜMAN ASIL ŞEYTANIN YANINA GİDİNCE GÖRECEK MÜRTEDİ-MAKARAYI-BAKARAYI...!!!
 • Huseyin yasinogluHuseyin yasinoglu1 yıl önce
  Merak etmeyin bunlardan ne gercek hiristiyan olur nede musluman gercek musluman olsaydilar ulkelerinde kafir isgakine karsi savasirlar ve sehit olurlardi jarni tok kopek olacagima ozgur kurt olmayi tercih ederim
 • Mohaç AtlılarıMohaç Atlıları1 yıl önce
  Rafiziler Kuran haşa Ashab tarafindan tahrif edildi diyen kitapsiz zindik kâfir zaten. Ehli kitap kafirin azıcık aklı varsa bu seytanlari aralarina almaz. .Safeviler kendine sonunda bi kitap buldu demek (!) Aferim. .Ama Avrupa Ehli Kitap kâfirlerine yazık olmuş, koyunlarina akrep sokmuslar :)
 • ibrahim yılmazibrahim yılmaz1 yıl önce
  Adı üstünde mürted hocam.Onlara neden üzüleyim ,HAKKI Gördüğü halde bayıla sapıyorsa ÜZÜLMEM.HALEP ,ARAKAN, VE DİĞER BELDELERDE GAVURUN TECAVÜZÜNE UĞRAYAN BACILARIMIZA,AÇLIKLA KARŞI KARŞI KALAN KARDEŞLERİME,VE BU ZULMÜ GÖRDÜĞÜ HALDE YERİNDE DURAN ÂLEMİ İSLÂMA ÜZÜLÜRÜM...AMMAR BİN YASİR GİBİ YAŞAYAN YİĞİTLERE SELÂM OLSUN.CENNET UCUZ DEĞİL,CEHENNEM DAHİ LÜZUMSUZ DEĞİL...
 • abdullahabdullah1 yıl önce
  ne var ki bunda ?!tercihmeselesi...isteyen istedigiyolusecervesonucuna da katlanir...