THY- Güney Avrupa Haziran

Vatanım için buradayım

17 Temmuz 2017 Pazartesi

Ezanımdan alışıp tekbîre, 

Buldunuz mutluluk, imanımla...
Vatan ettim sizi ey topraklar
Beş vakit damgalayıp alnımla.
Arif Nihat Asya

-“Ya Bismillah!.. Vatanımızın ha ekmeğini yemiş, suyunu içmişiz, ha uğruna kurşun yemişiz”. Halkımızın dilinden….

Milletimizin; dilini, dinini, tarihini, kültürünü, malını, mülkünü 40 yıldır gasp eden, bu gaspın sonucunda, devleti ve milleti, taşeronluk yaptıkları terör devletlerine köle etmek isteyen FETÖ terör örgütünün, 15 Temmuz 2016 gecesindeki darbe kalkışmasına karşı meydanlara çıkan halkımızın tek gerekçesi vardı ve şöyle haykırıyordu:

-“Vatanım için buradayım, bayrağım için buradayım, devletim için buradayım, dinim için buradayım, ailem için buradayım”!

Önceki gün de aynı düşünceyle yine milyonlarca insanımız meydanlarda ve sokaklardaydı. Fert fert her insanımızın hedefi birdi. “Vatanım İçin Buradayım”.

15 Temmuz Şehitler köprüsünün üzerindeydik. Namusunu, devletini, bayrağını, dinini, ailesini, “vatan” sahiplenmesi ve koruması içerisinde zapt eden; “vatan giderse, bunların hepsi gider” diyen milyonlarca insanımız, fevç fevç nöbet yerine geliyordu.

Millet olmanın ne anlama geldiği meydanlarda çok net gözlemleniyordu. “Sen yahut ben” karşılaşmaları yoktu.

Yaşlı, genç, çocuk, kadın gibi ayrımlar hiç yoktu. Yediden yetmişe, hatta kundaktaki bebeleriyle katılan anneler vardı.

Biz 15 Temmuz Şehitler Köprüsünü görebiliyorduk ama bütün bir memleket sathında, aynı duyguda birleşen milyonlarca insanımız kendi meydanlarındaydı.

Her ferdimiz tek inançla nöbete gelmişti. “Vatan için”.

Yine her insanımız birer Mehmetçikti. “Vatanımız için buradayız” ifadesi, yer ve göğe, hepsinden öte kalplere ve yüreklere binlerce defa kazındı.

Bir kere daha anlaşıldı ki, millet olarak bizim dinimiz ve vatanımızla oynanmaz.

Şimdiye kadar oynamaya kalkanlar nasıl cevaplarını aldılarsa, FETÖ de cevabını aldı ve daha almaya devam edecektir.

FETÖ terör örgütü ihanetinin, yüzyıllarca nesilden nesile anlatılarak lanetleneceği bir kere daha görülmüştür.

Bu toprakları vatan yapan ne kadar kutsalımız varsa, hepsini mahvederek millete ve devlete karşı darbeye kalkışmışları kıyamete dek unutulmayacaktır.

Halkımızla birlikte devletimizi yönetenler de bu hakikatte birleşerek, devlet-millet bütünlüğü içerisinde, “Yeni Türkiye’nin” belgesini bütün dünyaya göstermişlerdir.

Bu fotoğrafı görenler ve anlayanlar bize yetecektir. Görmeyen yahut gördükleri halde dürbünün tersinden görenler, terör örgütleri ve destekçileridir. Milletimiz de devletimiz de malum şer odaklarını bilmektedir.

Bizim topraklarımız merhamet coğrafyasıdır ve merhametli insanlara bahşedilmiştir. Üzerinde yaşayan ve sahip çıkan halkımız, merhamet toplumudur.

Cumartesi gecesi tüm yurtta; “vatan, bayrak, devlet, millet ve din” adına bir araya gelişimiz, bu değerlerimize merhametle sahip çıktığımız içindir.

Meydanlar şu hakikati bütün dünyaya ilan etmiştir. “Hiçbir zulme ve zalime, bu topraklarda hayat hakkı yoktur”.

 

YORUM YAZ