THY- Euroleague

Şehitlerimiz vatan kutsalıdır

13 Şubat 2018 Salı

Şehitliğin ne demek olduğuna ve ne anlama geldiğine inanmak için öncelikle Müslüman bir kimlik ve kişiliğe sahip olmak gerekir.

Bu kimlikten yoksun olanlar için ne şehitliğin ne vatanın ne milletin ne toprağın ne de devletin bir kıymeti harbiyesi yoktur.

Topraklarını kaybedenler, dini ve milli değerleriyle birlikte vatanlarını da kaybederler.

Vatanlarını kaybedenler ise el kadar bir toprağa sahip olmanın ne demek olduğunu iyi bilirler.

Devlet ve milletine ihanet edenlerse, başka millet ve devletlere sığındıklarında anlarlar, doğdukları ve doydukları kara parçasının, ne büyük bir nimet ve nasip olduğunu.

Kölelerin vatanları yoktur, dolayısıyla inançları başta olmak kişilikleri zaafa uğrar, efendilerinin kırbacı olarak yaşarlar.

¥

Dünya halkları içerisinde köleliği asla kabul etmemiş, köle düzenlerine karşı direnmiş, işgalci kuvvetlerle sürekli savaşmış milletimizin vatan ettiği kutlu coğrafyamızın tapusu ve sahibi şehitlerimizdir.

Bu topraklar, İslam’ın son karakoludur. Devletinden ve dininden olmak istemeyen her insan evladının gözü gibi baktığı topraklardır.

Şehitlerimizin dualarla uğurlanışı içimizdeki ihanet çetelerini sersemlettiği gibi dışarıdaki Haçlı Batılıları da çılgına döndürmektedir.

Terör ittifakında birleşen kesimlerin, milleti ve devleti karşılarına alma çılgınlığı gösterecek kadar gözlerinin dönmesi, bu son karakolun direnmesidir.

¥

Devlet ve milletimizin bekası için Afrin operasyonuna muhalefet eden “onursuz kümeler”, ABD çıkarları uğruna ruhları köleleştirilmiş itaatkâr sürülerdir.

Haçlı bir kalıpta yetişen yahut yetiştirilen bu kimseler, Amerika ve Avrupa’nın kimlik, kişilik yok edilen laboratuvarlarında yetişmiş hareketli kadavralardır.

Malum zihniyetin ataları bundan yüz yıl önce de vardı. Ecnebilere kalp ve ceplerinden bağlanarak; kendilerini Batılı, milleti cahil, bir işe yaramaz topluluk olarak niteliyorlardı.

Şimdi onların nesilleri de aynı nitelemeyi yaparak, devlet-millet bütünlüğünü bozma çabalarını sürdürmekteler.

Görülen o ki, atalarının mayalarıyla mayalanmış bu arızalar, hâlâ devlet-millet bütünleşmesini göremeyecek ve idrak edemeyecek kadar; dilleri, zihinleri felç olmuş.

¥

Şehitlerimiz Cennet-i aladaki yerlerini aldılar ve milletine, devletine, vatanına, bayrağına karşı, vazifesini yapmış olmanın onurlu huzuru içerisindeler. 

Rabbim, aile ve yakınlarına sabrı cemil nasip etsin. Şehit annesi ve babası olmanın idraki içerisinde bir sabır ihsan buyursun.

Şehitlerimizden Kırıkkale doğumlu olan Kara Pilot Erdem Mut’un babası Ali Bey ile annesi Ayşe Hanımı tanırım, tam bir Anadolu insanıdır.

Evlatları gibi vatanı da “canları” bilen insanlardır. Kötülerden, kötülüklerden uzak yaşamayı; iyilerle, iyiliklerle olmayı seçmiş bir hayatları vardır.

¥

Ezcümle:

Dikilen her yerde bayrağımızı dalgalandıran rüzgâr, gücünü Avrupa’dan, Amerika’dan devlet ve millet düşmanlarından almıyor.

Bayrağı dalgalandıran rüzgâr, gücünü imanlı milletimizden, Mehmetçiklerimizden alıyor. Bu hakikati anlamak için milletimizi tanımak ve anlamak gerekiyor.

 

YORUM YAZ