THY- Euroleague

Nefret edilen ülkeler

19 Aralık 2017 Salı

Nefret edilen ülkelerin şimdilik İsrail ve Amerika olduğu sanırım tahmin edilir.

Çünkü Amerika ve İsrail’in tarihinde; “kan, vahşet, gözyaşı, şiddet, kin ve zulümden başka ne var” sorusunun cevabı henüz bulunmuş değil, bulunacak da değildir.

Sömürge terörünün başı İngiltere’den, sömürgecilikle birlikte silahlı terör ihalesini de alan ABD ve İsrail’den nefret etmeyen kaç devlet ve halk vardır?

Dünya insanlığının nefretine sebep olan Amerika başkan ve adamlarıyla, bunların “idareci ve komutçuları olan silah ve para teröristlerinin kimler oldukları”, namuslu herkes tarafından bilinmektedir.

ABD ve kölesi ülkelere nüfuz eden Yahudi soylu kimselerdir.

¥

Belki de “Nefret Edilen Ülke” yerine “Nefret Edilen Trump” demeliydim. O zaman da nefret sadece Trump’la sınırlı kalırdı.

Oysa Yahudileştirilmiş Bush ve Obama da terörizme karakucak dalmıştır.

Her ikisi de “göreve getirilir getirilmez, Ortadoğu, Afganistan ve Afrika ülkelerine kin kusmuş, İsrail’in kendini savunmak zorunda olduğuna dair destek vermişlerdir.

Gerçi şimdiye kadar görevlendirilen diğer başkanlar da aynı yolun yolcusu olmaktan çıkmamış, ilk demeçlerinde kan döküleceğine dair beyanlarda bulunmuşlardır.

¥

Örneğin Amerika ve İngiltere’nin geçim kaynağı Ortadoğu, bir asırdır kan gölü olmaya devam etmektedir. Bu durum bile nefret etmek için yetmez mi?

Her biri diğerinden daha vahşi, daha intikamcı, daha kindar ve daha kirlidir. Her biri diğerini aratacak kadar ruh hastası ve hücrelerine kadar katildir.

Hangi dilden, dinden, ırktan olursa olsun, normal bir anne ve babadan dünyaya gelen tüm insanlar, elbet bu ülkelerin başkan ve adamlarından nefret edeceklerdir.

¥

Nefret yeterli veya çözüm mü? Yeterli de değil, çözüm de değildir. 

Maalesef bir avuç katil sürüsüne karşı Türkiye hariç, koca bir dünya çaresizmiş gibi yaptırımsız beklemekte ve seyretmektedir!

Hıristiyan dünyadan cılız sesler çıksa da ülkemizden başka güçlü ses çıkaran, çözüm arayan başka devlet ve lider de yoktur.

Hani insan bekliyor ve istiyor ki, bu katil sürülerinin terörizmine karşı, İslam ülkeleri ve liderlerinden de çıkışlar olsun, ortak çözümlerde aynı ses ve soluğun sahibi olsunlar.

Lakin gelin görün ki, kıyafet ve midelerindenbaşka önem verdikleri bir mesajları olmadığı ortada.

Her biri dilinden ve belinden sanki bu teröristlere bağlı gibiler.

¥

Ezcümle:

Şu anda İslam dünyasının ve diğer mazlum milletlerin yükü tamamen devletimiz, halkımız ve liderimiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sırtındadır.

Rabbim güç, kuvvet, sabır ve ihsan eylesin!

Hamdolsun ki, dışarıdan ve içeriden fırtına ölçeğinde ekilen bütün fitne ve fesat tohumlarına rağmen ayakta ve dikkatteyiz.

Var olmak için bu davayı omuzlamak mecburiyetindeyiz vesselam.  

 

YORUM YAZ