İslamcılık kavramı fitneye yelken açmaktır

05 Mayıs 2017 Cuma

İslam’a karşı duyarlı olan ve İslam ahlâkı ile ahlaklanmış insanları iki tip kimseler çok yormaktadır.

Birinci tipler; arkasında bir sürü kul hakkıyla yaşayıp, İslam adına ahkâm kesenlerdir.

İkinci tipler ise İslam’a mesafeli yanaşıp, bencil duruş ve ifadelerle, İslam adına bilgelik (!) taslayan hadsizlerdir.

Bu iki tipolojiden siyasette ve medyada bol miktarda bulmak mümkündür. Hangisinde ararsanız karşınıza çıkar ve paçasından akan pisliklere bakmadan nutuk çekerler.

Samimi her Müslüman bilir ki, dinin ve din gününün sahibi Allah’tır.

Allah adına kimseye; “İslamcılık veya dincilik” adı altında, dini ve değerlerini pazarlama vazifesi verilmemiştir.

“İslamcılık” kavramını siyasette ve değişik kulvarlarda satanlar, fitne ve fesat taciridirler. İslamcılık” tabiri, zihni kirliliğin bir tezahürüdür.

Kur’an-ı Kerim ve Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’e tam iman etmiş, amentüsü sağlam hiçbir Müslüman, bu kavramı kullanmaz ve üzerinden dini bir tebliğde bulunmaz.

Malum son günlerde Ak Parti üzerinden yine bir İslamcılık fitnesi dolaşmaya ve Ak Parti’den İslamcıların tasfiyesi gibi çok iğrenç ifadeler yer almaya başladı.

O ne edepsiz bir beyandır. Bu ifade öncelikle İslam’a karşı yapılmış ciddi bir hıyanetlik örneğidir.

Öte yandan Ak Partili yetkililerin de bu söylemi derhal reddetmeleri beklenir (di).

Şimdi aklı eren ermeyen, dost düşman herkese; “Ak Parti’de imanı en kavi insan kim” diye sorsanız, alacağınız cevap “Cumhurbaşkanı Erdoğan” olacaktır.

Mesela TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ak Parti’deki amentüsü en sağlam olanların başında gelmektedir.

Bir Cumhurbaşkanı düşünün ki, ekranlarda, meydanlarda, Tecvidle Kur’an-ı Kerim okuyor. Beş vakit namazını kaçırmıyor, Peygamberimiz (s.a.v)’den söz ederken, salavatı şerifeyi eksik etmiyor.

İslam dininin bir mensubu olduğunu ve bu kimliğini, bütün dünyada bangır bangır “anlattıkları ve amelinde” görebiliyoruz. 

Eğer Cumhurbaşkanı Erdoğan, fitnecilerin çıkardığı “İslamcılık” kavramının içine girmiyorsa, onun dışındakilerin girmesi asla mümkün değildir.

İslamcılık kalıbını gündemde tutmaya çalışanlara şunu da sormak gerekir. Zihni çepelleşmiş bu kimselere göre acaba hangi tip Müslümanlara “İslamcı” denilmektedir.

“İslamcılık” yaftası dışında dinimize yapılan diğer ihanetlerden birisi de “dinci-dinciler” damgasıdır.

“Dinci-dinciler” yahut “İslamcı-İslamcılar” benzetmesi, insan olan ve herhangi bir inanca mensup bulunan hiç kimsenin kabullenebileceği bir tabir değildir.

Peki, şimdiye kadar; “Hıristiyancı”, “Katolikçi”, Protestancı” gibi kavramları duyan var mı?

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti üzerinden bu meseleyi çeşitli şekillerde ekerek fitne sahalarını genişletenlerin, bilinçaltlarındaki İslam’a olan hoşnutsuzluklarını iyi bellemelidir.

Bu kavramlar üzerinde duranlar, topluma fitne ve fesat tohumu saçmayı görev edinmiş kesimlerdir.

Yalnız amentüsü sağlam hiçbir mümin, böyle bir tuzağa düşmemelidir. Yeter artık!

 

YORUM YAZ

 • FATİHYAVUZCİHANGİROĞLU FATİHYAVUZCİHANGİROĞLU 11 ay önce
  DÜNYA LİDERİREISIMIZRECEP TAYYİPERDOĞAN, bir çağkapadı..Yeni bir ÇağAçtı. ALLAH (C.C) in izniyle....İste BuMahzuzeder bizi....Ecdadım....Ecdadım....sana150 yildırihanet edenİngiliz anahtarları ...yerliLawrenceler ...Britüsler...Bilerbergpensilvanya postacısı Fehmiler....Mütevazi kılıklı;Abd-AB Ne derdiyeyıllarcakulağıkirişte ;onlardan gelecek talimatladevlet yönetmeyı marifetsayanSiyasetçiler UTANSIN !... utanacakyüzlerivarsa ...
 • şemsinurşemsinur11 ay önce
  lankul hakkını dünyada sizden daha fazla yiyen varmıdünyaya sorun en çok kim çaldı. sorun enbela insanlar kimsorun tüm dünyayı dolaşıpsadece bir ülkede tecavüze uğruyan kadın hangi ülkede bu oldu.ulan siz kadınınız ve erkeğinizleküfürbazlar.lanet olsun
 • Hasan YILMAZ Hasan YILMAZ 11 ay önce
  Bu zamana kadar İslamcı tabirinden kimse rahatsız değildi.Milliyetçilik varken ve herkes sahiplerken İslamcılık tabirinden ise sanki İslamcılar hoşlanmamaya mı başladı?
 • Adem BeşirAdem Beşir11 ay önce
  İslam Allah' ındır; İslamcılık beşerin!
 • MuratMurat11 ay önce
  Garip olan akp den ses çıkmıyor.
 • MehmethanMehmethan11 ay önce
  Hay Allah razı olsun kardeşim.. sizin gibi cesur muharrirlere ihtiyaç çok.. Selâmlar
 • AliAli11 ay önce
  Referansla koltuğa oturanların kaçının amentüsü sağlam acaba?