Ak Parti ve MHP istiklal fermanı yazmalı

11 Ocak 2017 Çarşamba

Türkiye olarak nihayet kendi öz kimliğimize kavuşmanın ve bu kimlikle yeni bir Türkiye kurmanın eşiğindeyiz.

Bu büyük kuruluş, İnşaallah Ak Parti ve MHP’nin oylarıyla gerçekleşecek. “İstiklal Fermanını” yazmak bu iki partiye nasip olacak.

Her iki partinin milletvekilleri, İstiklal Fermanını” yazan vekiller olarak tarihe geçecekler. Arkalarından bırakacakları en büyük şerefli miras bu olacaktır.

Umar ve ümit ederiz ki, üç günlük dünyanın geçiciliğine aldanıp, bin yıllık bir devletin kendine dönüş fırsat ve imkânını kaçırmazlar.

Hepimizin bildiği gibi ülkemiz son on beş yıla kadar siyasi istikrara kavuşamamış, geçmiş iktidarların üzerinde hep İttihat ve Terakkinin kötü artıkları hâkim olmuştur.

Şimdi de yine aynı zihniyetin çelimsiz artıkları, atalarının izinden giderek, yeni anayasa ve yeni Türkiye’nin önünü kesmeye çalışmaktalar.

Ülkemizin, Batı beslemeli İttihat ve Terakki zavallılarından kurtularak, kendi özüne dönmesi, özünden aldığı enerjiyle, “Milli Devlet” hüviyetine kavuşması gerekir.

Büyük Osmanlı Devleti’ni de içeriden çökertenler, İttihat ve Terakkicilerdi.

Bugün yeni Türkiye ve yeni anayasaya karşı çıkan Haçlı sömürgeciliğinin elemanları da yine aynı zihniyetin kalıntılarıdır.

Malum kesimin Türkiye’ye dair istediği tek fotoğrafı vardır. Baskı ve şiddet yoluyla iktidarı işgal ettikleri yıllarda da aynı manzaralar yaşanmış ve görülmüştür.

Türkiye’yi öyle bir noktaya getirip yönetmek veya yönettirmek istiyorlar ki, “devlet ve millet aklı büzüşmüş, ruhu kamaşmış, iradesi pörsümüş, umumi bir felç geçirmiş olsun”.

Türkiye üzerine ihanette ittifak etmiş yerli ve yabancı bütün örgütlerin beklediği ve istediği böyle bir devlet-millet fotoğrafıdır.

Ülke ve toplum olarak bu kirli geçmişten kurtulmak ve “milli istiklalimizi” elde etmek mecburiyetineyiz.

Kendi toplumuna ve devletine karşı “aidiyet” duymayan kimselerin, dünyanın hiçbir ülkesi ve milletiyle barışık yaşaması mümkün değildir.

Böylelerin beyni, kendi milletinin gerçeklerine karşı paslı ve keçelidir. Bilge insanlarımız bu tür kişilikleri şöyle tarif eder:

-“Kendi halkının manevi ve ahlaki hayatını, sosyal ve siyasi kanun ve prensiplerindeki olgunlukları, yani milletin dehasını gösteren; milli, fikri ve ahlaki varlığını meydana getiren kıymetleri bilmedikleri için küçümser, hatta tahkir ederler”.

Elbet, Ak Parti ve MHP’li vekiller, nasıl bir zihniyete karşı mücadele ettiklerini bilmekte ve görmektedirler.

Yeri gelmişken “İstiklal Fermanı” yazacak vekillerin bildiklerini, bir kere de buradan tekrar etmekte fayda vardır.

Biz Osmanlı Devleti’nin devamı bir toplumuz. Bu hakikati inkâr edenler yahut aleyhinde bulunanlar, memleketimize ve milletimize karşı düşmanca tavır almaktadırlar.

Bu düşmanca söz ve hareketlere aldırış etmeden, 90 yılda ancak yakalayabildiğimiz devlet-millet birlik ve beraberliği güçlendirilmeli ve artık ülkemiz rayına oturtulmalıdır.

 

YORUM YAZ

 • haritacıharitacı1 yıl önce
  egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.Millet iradesinin icraatının tek yeri TBMM dir,.cumhurbaşkanlığı degildir .milli birlik beraberlik meclisle mümkündür.milletin denetleyemediği tek adam ülkemizin birlik ve bütünlüğüne büyük zararlar verir. Balık hafızalı olmayalım.Son yaşadığımız 15 yıl gözler önünde.... beraberlikller,,ergenekon kumpasları,....oslo görüşmeleri,. tek adam denemesi yapıldı sonuç 15 temmuz felaketi.
 • Veli GÜLVeli GÜL1 yıl önce
  Yer çekimi kanununa göre ; sular hiç bir zaman tersine akmaz.Akarsuların önüne barajlar yapabilirsiniz. Ama suyun akışını hiç bir zaman durduramazsınız.Bilimden başka çaremiz yoktur o da Atatürk'ün kurduğuTürkiye Cumhuriyetidir.Bugün, Batılı güçler olarak tanımladığınız insanlar bilim ve mantıkla kullandığınız her şeyi ama her şeyi yapıp size sunmuşlardır. Bize düşen bunları kullanmak ve batılıların kölesi olmaya devam etmektir.Müslüman toplumlar için bir fırsat olan Atatürk Cumhuriyeti , boş hayallerle yıpratılmakta ve zaman kaybedilmektedir. Yapılan başka bir şey yok.
 • Demirkan KıranDemirkan Kıran1 yıl önce
  Kemalist Akit okurları... Seslerini gittikçe daha çok duyuyoruz. Sinir uçlarına basılıyor galiba. Tarihi özgürlük ve bağımsızlık masallarının iç yüzü anlaşıldıkça, gerçek kahramanlarla ingilterenin yarattığı sahte kahramanlar birbirinden aydıldıkça beka sorunu yaşıyor gibiler. Korkunun ecele faydası yok, mukadder son kaçınılmaz, samimi tevbekarlara ise kapı ardına kadar açık.
 • veli kayabaşveli kayabaş1 yıl önce
  selam ustad.15 temmuzda horasan erlerince kanla mermere bayraga yazilan islam ehli sunnet bagimsizligi simdi mecliste onurlu milletvekillerince tbmm de oyla yaziliyor.
 • AliAli1 yıl önce
  ismine vatandaş diyen zati muhterem yazmış.hersey ithal.İşte devleti yetmiş yıl yöneten atalarına sor.nasıl olurda bi mürekkebi yapamadınız diye.nankörlük böyle bişey.
 • aliali1 yıl önce
  ya düne kadar.. adam yerine koymazdınız be.
 • SonicSonic1 yıl önce
  Bunların çevirdiği dolapları tarih yazacaktır
 • Serdar gültaşSerdar gültaş1 yıl önce
  HÜSEYİN BEY,90 YILDA ANCAK YAKALAYABİLDİĞİMİZ DEVLET-MİLLET BİRLİĞİ DEMİŞSİNİZ,O BİRLİK VARDI DA SİZ Mİ FARKINDA DEĞİLDİNİZ HOCAM? RAYINDA OLAN ÜLKEMİZ NE ZAMAN RAYDAN ÇIKTI BİR ARAŞTIRIP YAZINHOCAM.OSMANLI BİR HANEDANDI,ATALARIMIZ DA ONUN TEBAASIYDI.İSTİKLAL FERMANI ULU ÖNDERİMİZ ATATÜRK TARAFINDAN ÇOKTAN YAZILDI.SELAMLAR.
 • Mehmet BALABANMehmet BALABAN1 yıl önce
  Evet o zamanınchp zihniyetine sahip olanlar çökertti.
 • fazlıfazlı1 yıl önce
  ... İSTİKLAL FERMANI ÖYLE KURU GÜRÜLTÜYLE YAZILMAZ İSTİKLAL FERMANINI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARI YAZMIŞTIR ÇOKTAAAANN...SEN ÖZGÜRLÜĞÜNDEN VAZGEÇEBİLİRSİN AMA BEN GEÇEMEM ARAMIZDAKİ FARK BU SN HOCAM SAYGILAR SELAMLAR
Daha fazla yorum göster