Referandum ve yeni bir Müslüman katliamı!

18 Eylül 2017 Pazartesi

Türkiye’yle 330 kilometre sınırı olan ve Irak ile Türkiye’den tamamen bağımsız bir “devlet” kurulduğu takdirde Misak-ı Milli’nin son kırıntıları ortadan kalkacağı gibi diplomasi de sekteye uğrayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti “referandum” görünümlü bir dayatmaya razı olacak görünmüyor. Şimdi soru şu: “Kanlı mı olacak kansız mı olacak?” 

Mesut Barzani dost mu düşman mı; sadık Türkiye dostu mu yoksa MOSSAD ajanlarıyla dağlarda poz veren Amerikan yalaması mı?

Barzani ve IKBY’nin Türkiye ilişkileri çok olumluydu, ticaret üst seviyede idi ve hâlâ öyle! Ne oldu da sanki her şey rayına en güzel şekilde girmiş gibi gözükürken “birdenbire” bağımsız Kürdistan referandumu gündeme geldi? Mesele “Kürdistan” ise o çoktan kurulmuştu ve adı da Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) idi! Bu gidişat birilerine yeterli gelmedi, gelemedi. Referandumu açıkça destekleyen tek ülkenin “İsrail” olduğunu da belirtelim.

“ERBAKAN’IN MECLİSTE YAPTIĞI O KONUŞMA”

Rahmetli Necmettin Erbakan yıllar önce meclis kürsüsünden yaptığı konuşmada, “Kürtlerin derdi bir Yahudi’ye kalmış hâle bakın” diyerek o Yahudi’nin sözlerini kürsüden şöyle okuyordu: “Kürtler hâlâ bekliyor. Türkiye, İran, Irak ve Sovyetlere dağılmış olarak yaşayan Kürtler bağımsız devletlerini kurma imkânını bulamamışlardır. Ancak farklı olan milli kimliklerine sıkı sıkıya sarılmaktadırlar. Kürtler kendilerine tahakküm etmek isteyenlerin acımasız baskılarına cesurca direnmekte, en yeni silahları kullanan güçlü ordulara karşı yiğitçe mücadele vermektedirler. Kürtlerin devlet olma iddiaları Filistinlilerin bu yoldaki iddialarına karşı çok daha güçlüdür. Ancak Kürtlerle kimse ilgilenmemekte, Filistinlilerle ise tüm dünya ilgilenmektedir.”

Rahmetli Erbakan, Yahudi’nin bu sözleri niçin sarfettiğini sorgulayarak; “Bu Yahudi bu sözleri Kürtlere hizmet etmek için mi söylüyor? El insaf! Bu adam sadece Müslümanı Müslümana kırdırmak için, sadece bize huzursuzluk çıkarmak istiyor. Bugün en ufak bir fırsat bulsalar hemen Kürt kökenli Müslüman kardeşlerimizi ezmek için ellerinden geleni yaparlar” diyordu.

Erbakan Hoca, Türkiye’deki Kürt meselesini kışkırtmak isteyen İzak Şamir’in sözlerini hatırlatarak; “Bu kendi topraklarında bağımsız olmak isteyen bir halkın sorunudur. Kürt topraklarını işgal altında tutan ülkeler hiçbir söz dinlemediklerinden söz konusu halk amaçlarına ulaşamamaktadır.”

“KÜRTLER AÇ KARNINA DEĞİL TOK KARNINA ÖLECEK”

İsrail Dışişleri Bakanı David Levi’nin sözlerini aktaran Erbakan; “ABD’nin Kürtlere yiyecek yardımı yapmasının Kürtlerin aç karnına değil tok karnına ölmelerine yarayacağını, ABD’nin Kürtlere silah yardımı yapması gerektiğini söylüyorum” diyerek tarihi gerçeği açıklıyordu.

Necmettin Erbakan’a neden darbe yapıldığını, Recep Tayyip Erdoğan’a niçin kumpaslar kurulduğunu çok iyi anlıyoruz.

“KÜRDİSTAN’I KÜRTLER YÖNETMEYECEK”

Yahudi’nin mazlumuna da sahip çıkan bir Türkiye’den bahsediyoruz. Kendi öz be öz Müslüman kardeşlerimize sırt çevirecek değiliz, onlar da bize sırt çevirecek değil.

Mesele bir kez daha Kürt-Türk meselesi değil! Burada kurulacak devleti Kürtler yönetmeyecek. Her şeyin iyi gittiği IKBY’de maalesef kirli eller dolanacak.

Bu işi yine Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi kabiliyeti çözecektir.

Bizim en büyük sorunlarımızdan biri “diaspora”ya sahip olmayışımız ki Ermenilerin bile diasporası var. Bunu da başka bir yazıda ele alalım.

Bir de Kılıçdaroğlu var. “Gazeteciyim, çok da fazla yüklenmeyeyim, siyasi alana çok da girmeyeyim”  diyorum ama şu basitliğe bakar mısınız? Türkiye devasa bir darbeyi atlatmış, dünyada söz sahibi konuma gelmiş, su akıp yolunu bulur olmuş, Ege Adaları’ndaki haklarını savunacak pozisyona gelmiş, Suriye’de savaşa girmiş, PKK’yı bitirmeye en çok yaklaştığı devreye gelmiş, tüm bunların yanında yüzde 5 büyümüş; ama Kemal Kılıçdaroğlu çıkıp “Erdoğan’ın tek derdi benim” diyebiliyor.

İnsan gerçekten hayret ediyor. Keşke sağlam bir “ana muhalefet” sahibi olsaydık. Ama Allah’a hamdolsun ki sağlam bir lidere sahibiz.

Cumhurbaşkanımız ve heyeti ile beraber Birleşmiş Milletler 72. Genel Kurulu için ABD’deyiz. 21 Eylül dönüş, 22 Eylül’de ise Milli Güvenlik Kurulu, Erdoğan başkanlığında toplanacak. Ana konu IKBY referandumu! Buradan önemli bir karar çıkacak ve o gün hep beraber göreceğiz. Ülkemiz için daima hayırlısını diliyoruz.

 

YORUM YAZ

  • OSMANOSMAN7 ay önce
    Bravo çok güzel yorumlamışsınız referanduma gelince bu zaten en başından beri bir İsrail Amerikanprojesi olduğu besbelliydiama Yahudi uşağı Barzani bizi iyi kandırdı biz onu dost bizden sandık meğerse buda Yahudi uşağıymış kendini iyi kamufle etmiş. Zaten Barzani'nin de aslı yahudiymisinşallah reforondum olmayacak diyelim ki eş kaza oldu ne sadece İsrail'e yem olurlar küffarın güçlenmesine sebep olurlarke.male gelince o kim Erdoğan kim o kimki Erdoğan'la kendini kıyaslıyorona asıl bizler halk olarak çok kızıyoruz adam gibi ülke menfaatlerine milletin yararına olan işlere hizmetlere destek olacağına köstek oluyor ülkeyi şikayet ediyor ülkeyi kötülüyor onun adam gibi ülke menfaatlerine ülke çıkarlarına uygun ana muhalefetlik yapamamasının açısını biz çekiyoruzhükümet çok şeyler yapıyor Allah razı olsunbunlar her konuda olmasa bile ülke menfaatlerine uyğun işlerde hükümete destek olsalar ortaya daha iyi hizmet çıkacak ve bu halka yansıyacak refahımız artacak ama neredebu gezi ,zekalı ana muhalefet partisinin lideriher hizmete karşı çıkıp her hizmete köstek olmaktan başka işe yaramıyor o sebeple Erdoğan'ın onla hiçbir derdi olmaz olmadıda bizim halk ımızın tekderdio inşallah böyle bir ana muhalefetten tez zamanda kurtulur onun yerine ülke menfaatlerine ülke çıkarlarına uygun vatanına ve milletine iyi hizmet eden vatanını ve milletini sevenülkenin belasını milletini refahını düş ünen bir ana muhalefete kavuşuruz bu muhalefet ve bu muhalefet lideriyle hiç bir şey olmaz muhalefetteki beyler siz hiç bir şey yapmıyorsunuz ve yapma düşünceniz de yok bırakın bari yapana köstek olmayın ülkenin ve ülke insanın ın Ali menfaatlerini öne siyaset yap ın ülkesi için gece gündüz çalışan liderimiz rahat bırakın düş ün yakasından şunu bilin ki halkın büyük bir çoğunluğu sizin yaptığınız siyasetten ve sizlerden nefret ediyor. Nokta