PKK’nın J harfi aşkı

19 Haziran 2017 Pazartesi

P

KK yani “Partiya Karkaren Kürdistan” yani Kürdistan İşçi Partisi!

“Partiniz batsın” diyesi geliyor insanın.. Sizin partileriniz olsa olsa uyuşturucu partisi olur. FETÖ’nün haşhaşileri ile PKK’nın hint keneviri çiğneyen yöneticileri arasında fark yok, kaynakları aynı! Kürt gençleri 12 Eylül’ün askeri darbecileriyle el ele vererek, parti parti harcayanlar bunlar işte!

Bir sürü isimleri var: PKK, YPG, PJAK, YPJ, KJK, TJA, PAJK, YPSJİN, KJB, KJA, TEVGERAJİNAN, TAVÇANDAJİNEN, YJK, YAJK, YJŞ, RAJIN, TAJE, HPCJİN, YJŞ… Liste uzayıp gidiyor!

Dikkat edin çoğunda “J” harfi var. Bu harfin cazibesi yahut sırrı nedir?

“J” Kürt dili ve edebiyatında kadın anlamına gelen “Jin” kelimesinin ilk harfi! “Jin” aynı zamanda “hayat” demek! Ama PKK ve tasmalı diğer örgütler bu hayatı ölüme çevirdi. Yukarıda içince “J” geçen tüm örgütler “kandırılmış ve ele geçirilmiş” kadınlardan kurulu terör örgütleri! Kadınların nazenin duygularını “özgürlük” yalanı altında talan ettiler. Kadınlar kocalarından boşanınca “özgürleştik” sandılar, oysa anlamını bile bilmedikleri kör ideolojilerin sadece birer “militanı” oldular.

Kadınlardan terör ordusu kurmaya çalıştılar ve bunu sadece dağlarda değil şehirlerde de yapmaya çabaladılar. “Kadın ve Özgürlük” ne kadar sihirli bir ifade değil mi? “Kocasına bağlı kalmayan, özgür ve bağımsız kadın” ifadesi rezildir aslında! Aynı ifadeyi “Karısına bağlı kalmayan koca” dediğinizde de görürsünüz.

Kürt sanatçı “Çiyager” 18 ay önce bu duruma başkaldırmış ve saldırıya uğramıştı. Kendisiyle çıktığımız televizyon programında hüznü gözlerinden okunuyordu. Onu eşinden PKK ve HDP “Sana özgürlük vereceğiz” diyerek ayırmıştı.

PKK nasıl kadınları hedef alıyorsa, dünyanın Batı tarafından üretilmiş bütün terör örgütleri de onları çeşitli yollarla hedef alıyor.

Cahiliye devrinde yeni doğmuş kız çocuklarını diri diri gömenler, yeni yüzyılda bunu başaramayınca onlara “özgürlük” kılıfı altında bir reçete yazdılar. Bu reçeteyi içen ölüden beter oldu. Ailesi dağılmış, çocukları etrafa saçılmış kadınlar, bizim kadınlarımız!

28 Şubat’ın en büyük hedefi de yine kadınlar değil miydi?

“Başörtü” yasağının birinci sebebi İslam düşmanlığıysa, ikinci önemli sebebi kadını toplumdan tecrit etmekti. Müslüman kadının sosyal hayatta yerini alması ümmetin şefkatli bireyler ve topluluklar olmasının yolunu da açacaktır ve içimizdeki-dışımızdaki “gavurlar” bunu istemedi.

Feminist bakış açısı hep “özgürlük” vaat etti ama bu özgürlük sadece bir “ezme/ezilme” biçimiydi.

 Kadın ve erkek özünde Âdem ile Havva’dır.

Topluma Kerem ile Aslı’nın sevdasını, Leyla ile Mecnun’un ayrılık ateşini unutturanlar maalesef ekranlara manken-futbolcu aşkını(!) yerleştirdiler.

Oysa Hz. Hatice değil miydi ovaları, taşları ve dağları aşarak eşine bir kap yiyecek götüren! Hz. Hatice özgürlük simgesidir, “ahde vefa”nın ve sabrın adıdır.

Bana ilk duam olan “Sübhaneke”yi bir caminin avlusunda 5 defa tekrarlatarak ezberleten rahmetli anneannem, okuma yazma bilmediği halde toplumun vicdanı olan, çocuklara her gün küçük şekerler dağıtan, çocuğu üniversite okusun diye halı dokuyan, dualar eden rahmetli anneannem özgür bir kadındı!

“J” harfine esir ettiğiniz kadınların çocukları sizden elbette hesap soracak. Kadını güya özgürlüğüne kavuşturdunuz ama kocasını eşsiz bırakıp uçurumlara attınız ve arada kalan çocukları dağa kaçırdınız.

“F” seri numaralı 1 dolarlar ile güya taltif ettiğiniz kadınların çocuklarına gün geldi büyükelçi vurdurdunuz, gün geldi TIR durdurttunuz, banka önlerinde cevşen okuttunuz, devletin malını yağmalattınız!

“J”leriniz ve “F”leriniz sizin olsun; kadınımız, annemiz, eşimiz, kızımız, ablamız, kardeşimiz, halamız, teyzemiz bizim için çok ama çok kıymetlidir.

Bizim için özgürlük, Allah’ın bize çizdiği ve Hz. Muhammed’in (sav) işaret ettiği yolun bizzat kendisidir.

 

 • MustafaMustafa1 ay önce
  Allah razı olsun emeğine sağlık
 • SİBELSİBEL2 ay önce
  İyi guzel de bizim basortululer de cocuklarini bakiciya birakip manken gibi suslenerek para kazanmaya gidiyor. O cocuklar cok mu hayirli olacak. Yarami destim yine...
 • Ceza Ceza 2 ay önce
  Birde yrk var onuda unutmayın
 • Bir dost. Bir dost. 2 ay önce
  Allah razı olsun Hacı Bey.Her iki dünyada da kurtuluşa götürentek yol islamdır. Peygamberimize ümmet olmaktır. Özgürlük sadece gerçek manada Allah'a teslimiyetle olur. Onun bunun kurtarıcılığına sığınarak değil. Kaleminize yüreğinize sağlık.
 • ercanercan2 ay önce
  Yılın annesi diye okuyan çocuğu veya askerdeki oğlu için karton plastik teneke toplayan anneyi değilde polis taşlayan anneleri seçmedikmi vakti zamanında
 • AliAli2 ay önce
  Güzel yazı.onlar tıkır tıkır sistemi kurmuş işliyor.ya biz?
 • Serdar yilmazSerdar yilmaz2 ay önce
  SA Hacı beyÇok iyi bir noktaya deyinmissiniz PKK o J harfini avrupada pazarlama amacı ile kendini temize çıkarma adına çok iyi kullanıyorKadınları ozgurlestirdiyi onlari ortaca zihniyetinin yassndigi bölgede adeta modern dünyanın kadına verdiyi değeri pkk nin kadına verdiyi argümanı çok iyi satıyorDanimarka da ne zaman pkk tartışılsa hemen pkk nin kadınların kurtarıcısı olduğu tüm gazeteci politacilar tarafından dinlendiriyor Koca ülkemizin buyukelcisi ve Dışişleri ise adeta uyuyor yada mevki makamı sadece maaş ve statü için işgal eden memur bürokratlar olunca pkk ya kalıyor tüm alan Doğru dürüst ingilizce kaynak yok bizi savunanNeden akademik doktora master tezleri yazdırılması pkk nin kadın uyuşturucu çocuklara karşı suçlarına dairrrrr!!!!@
 • NevzataNevzata2 ay önce
  Kuranın ve peygamberin yolunu takip edipimanlı yaşamaktan başka bir ne özgürlük vardır ne de kurtuluşaçıkışvardır. Tek çare islama inanıp bilinçli yaşamak.Diğer tüminanç ve yasamlarin Ahirette çarpanı sıfırolacaktır. Sıfıra carpilan sıfırlanır.

Hacı Yakışıklı


Son Yazılar