Mansur Yavaş benden 100 bin TL istiyor!

20 Mayıs 2019 Pazartesi

Bunu bir reklam mevzusu yahut şahsi mevzu görmüyorum. İçimde endişe ve korku yok! Allah’ın dediği olur. Şayet başımıza bir iş gelecekse Allah’ın rızasını gözeterek yaptığımız işlerden dolayı gelsin.

Geçenlerde AHMET KEKEÇ;“İmamoğlu benden 10 bin TL istiyor” başlıklı yazı kaleme alınca “mazbatasız” olan 10 bin TL’lik, “mazbatalı” olan 100 bin TL’lik davalar açıyor diye bilin istedim! 

Ne Ahmet Kekeç İstanbul’da İmamoğlu’na küfretti, ne ben Ankara’da Mansur Yavaş’a küfrettim. Eleştirdik, yazdık, durum tespiti yaptık, onları kimlerin desteklediğini ortaya koyduk.

Terör örgütü yöneticileri “İstanbul ve Ankara’da” bu kişilere destek çağrısı yaparken bu durum zorlarına gitmeyenler; biz “Bakın alenen destek var, bunun bedelini isteyecekler, onlar da vermek zorunda kalacak” dediğimizde zorlarına gidiyor.

Kandil’in ne idüğü belirsiz inlerinden seslenenlere çıt çıkarmayanlar, her şeyiyle ortada olanlara yüklenmeye kalkıyor.  Bir yandan “Basın özgürlüğü” derken diğer yandan “Herkesi kucaklayacağım” diyorlar. Yalan bunların sırtında yuva yapmış! 

 “İşte MİT TIR’ları” diyenler CHP’de, “B.kunda boğul Türkiye” diyenler, “İnandığınız Allah” diyenler, “PKK terör örgütü değil” diyenler, “YPG mi bizi vuracakmış?” diyenler, “5’i hariç hepsinin başını açtırdım” diyenler, “Devletiniz teröristtir” diyenleri destekleyenler, Kürtçe klip çekeceğim diyen Ahmet Kaya’ya çatal fırlatanlar; hepsi CHP’de! Herkesi böyle kucaklıyorlar işte!

Ancak dengeleri bozuldu. Seçimin yenilenmeyeceğini düşünen İmamoğlu “maskeyi” erken çıkardı. Seçim öncesi “Demirtaş’ın dava dosyasını bilmiyorum” diyen İmamoğlu birdenbire “Demirtaş’ın siyasi çizgisini beğeniyorum” deyiverdi. Şimdi ağzını yine bıçak açmıyor. 

Binali Yıldırım ise “çizgisini” bozmuyor. Sadece seçim öncesi ve sonrası çizgisini değil; 1990’lı yıllardan bugüne çizgisini “geliştirerek” muhafaza ediyor.

Mansurgiller ve Müdafagiller değil 10 bin, 100 bin; milyonluk davalar da açsalar biz hak ve hakikat bildiğimizi söylemeye devam edelim. Yol O’nun, varlık O’nun, gerisi hep angarya!..

MUSTAFA KARAHASANOĞLU: 

GECELERİ TAKIM ELBİSEYLE 

OTURURDUM

Kıymetli Mustafa Karahasanoğlu ağabeyimizin bize öğrettiği çok şey var. Mustafa ağabey 28 Şubat’ın karanlık günlerinde yaşadıklarını anlatırken; “Asansör gece 02’den sonra çalışmaya başlayınca, ‘bunlar beni almaya geliyorlar’ diyerek pijama ile görüntü vermemek için takım elbiseyi giyiyordum” derdi. Mustafa ağabey şahsi görüntüsünü düşündüğü için değil “Kendisi üstünden Müslümanlara laf gelmesin diye” böyle bir çileye talip olurdu. Gazetemize “bugün bile” açılan davalara bakınca çilenin devam ettiği görülüyor.

Bugünkü durumda “Evde takım elbise ile oturmasak bile” bazı davalarla susturulmaya çalışılıyoruz. Allah susturmasın, yüreklerimizde cesareti “hangi dönem olursa olsun” eksik etmesin!

“ERDOĞAN’A DÜŞMANLIK 

PKK’YI MEŞRULAŞTIRIR MI?”

Başkan Erdoğan’a düşman olacaklar diye FETÖ’cü oldular, PKK’lı, DHKP-C’ci, YPG’ci, LGBT’ci, devlet düşmanı oldular, hâşâ Allah’a bile düşman oldular. Tüm bu örgütlerden nefret etmeyenler Erdoğan’dan nefret ediyor. İşte biz de Recep Tayyip Erdoğan’ı bu sebeple seviyoruz.

 “Niçin Erdoğan’ı severek destekliyorsunuz?” diyorlar. Kraliçe Elizabeth’i mi destekleyelim, Benjamin Franklin’i mi sevelim, PKK’nın oy verin çağrısı yaptıklarının peşinden mi gidelim?

“İSTANBUL’DA YAŞAYAN

ARKADAŞLARA ÇAĞRI”

İstanbul’da ikamet eden sevgili dostlarım aman ha Ankara size ibret olsun!

Mansur Yavaş neredeyse 2 aylık sürede; alnının akıyla çalışan yöneticilerin işine son verdi ve Ankara’ya birkaç heykel dikti. İlk icraat Ulus Meydanı’nda bulunan Atatürk heykelini yıkatmak oldu. Şaka yapmıyorum, gerçekten böyle oldu. Daha sonra belediye meclisine Atatürk fotosu astırdı. Parktan çalınan bir heykeli buldurup yerine törenle monte etti. Ayda 5 defa yapılan Belediye Meclis toplantılarını 1’e düşürdü. Bir meclis üyesi söz alıp, “15 Temmuz” diye konuşmaya başlayınca “Sesinizi kesiyorum” diyerek mikrofonu kapattı.

Hepsi bundan ibaret! Asfaltmış, altyapıymış, üstyapıymış, Ramazan etkinlikleri imiş, sosyal etkinlikler imiş inanın tık yok! Ak Parti döneminde yapılan çalışmalara, “Bunlar zaten belediyenin görevi kardeşim” diyorlardı ama artık o da yok! Mansur Bey cevap hakkını kullanmak isterse sütunlarımız açık, buyursun, bir icraatı varsa söylesin!

SON SÖZ: Bunları eleştiriyoruz ama bir de dönüp kendimize bakmamız gerek; çünkü neye layıksak öyle yönetiliyoruz. Uyumaya başladığımız an mabedimizin göğsüne namahrem eli değmeye başlıyor!

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • aydın çiçekaydın çiçek5 ay önce
  PKK elebaşları bu gidişle APO’yu bir kenara bırakıp İmamoğlu’nun heykelini dikecekler. dersen davayı tabiki açar,gazetecilik yap,yalakalık yapma
 • mvlütmvlüt5 ay önce
  bu haçlı uzatıları eleştirilemez....ne de olsa onlar üstün ırkın kutsal ınsanlarıdır....kemalistler gibi...millete rağmen milleti ezmek genlerinde vardır....
 • 5 ay önce
 • hacı arifhacı arif5 ay önce
  ne oldu abilerinden para mı istiyorsun.paran yoksa yerine hapis yat insanlara küfretmeye hakkın yok
 • Adem BölükbaşAdem Bölükbaş5 ay önce
  Bu partizan tavrinizi bırakın artık;Körü körüne bir partinin arkasından gidiyorsunuz, yanlışına yanlış diyemeyip doğrusunu gökler e çıkarıyorsunuz!Apoya sayın diyen bu iktidarın medyasorlerine ne diye bir satır laf yazmıyorsunuz???Öcalan'a oy için görüşmeler ayarlanmasına ne diyeceksiniz?Bir satır yazabilecek misiniz görelim bakalım?!?
 • Taceddin Taceddin 5 ay önce
  Abi kalemine sağlık...
 • REİSREİS5 ay önce
  Bu ülkenin KÜRT ve TÜRK müslümanları CHPE'nin ataist ALLAH"sız PKK 'nın zerdüşt İP"in kemalist SP'in münafık kafasını hak etmiyor FETÖ ve PKK KUCAĞINA oturanlar KAYBEDECEK ibne TANRI"ları onlarda
 • abdulmetinabdulmetin5 ay önce
  yüreğine sağlık hacı bey
 • NursemaNursema5 ay önce
  Değerli kardeşim siyasi ceya polemik kokan yazılar müslüman olarak bize yakışmaz. Bakınız devlet yeniden öcalanla irtibat kuruyo. Biz dilimizden düşeni kaleme alırsak adalet duygusundan kopmuş olmazmıyız. Hakkı tutup kaldıracak olan biz değilmiyiz. “Birinizin başkasına olan kini sizi adaletsizliğe itmesin” düsturu bizim için değilmi.selamette kalın
 • OsmanlıOsmanlı5 ay önce
  aday yanlış değil büyükşehir pusulaları indragandi oldu hacı vede tazminat davası açmış islama alır üçün birini...at aaazlı mansur...
 • etemetem5 ay önce
  Cevdet kardeşim Ankarada ne kadar eş dost akraba varsa Hepsi MHP li Mansur Yavaş MHP li diye hepside Mansura oy verdiler Ak partinin adayı yanlış değildi.En icracı insandı.
 • CEVDETTCEVDETT5 ay önce
  ANKARA'DA 19 İLÇE BELEDİYESİNİ AK PARTİYE VEREN VATANDAŞ BÜYÜKŞEHİRİ NEDEN AK PARTİYE VERMEDİ ACABA??? NEDEN?NEDEN? NEDEN?(Bir ANKARALIolarak ben bu sorunun cevabını biliyorum). ÇÜNKÜ ADAY YANLIŞTI.
 • CEVDETTCEVDETT5 ay önce
  NEDEN 100 BİN TL İSTEDİĞİNİ YAZMAMIŞSIN. ADALET HERKESE LÂZIM...
 • DUBUROLOGDUBUROLOG5 ay önce
  75 se anlasin gitsin.100 cok.Sonra yuz verirsen astar ister bu suratsiz komunist!
 • Kenan 1461Kenan 14615 ay önce
  Sayın yazar pek tabiki insanların aynı görüşte olması beklenemez sağlanamaz lakin yazdığınız yazıların taraflı olması sizi adaletsiz konuşmaya kul hakkına girmeye itmesin insaalah.size ve haksızlık yapanlara temenim Hz Ömer' ın adaletiyle hasrolmanizdir.Hic bir partihiç bir parti başkanı zerre umrumda degil. saygıda kusur etmem ama siyaset denilen yalan dolan içinde ne üzülmek isterim nede birisini üzmek iftira etmek isterim..bu ülkenin topragina ,bu ülkenin bayrağına saygisi sevgisi olana ve vicdanlı olan herkese eyvallahim vardır.. sizinde insanlara merhamet ile yaklaşmanız dileğiyle. Sağlıcakla kalin
 • kadirkadir5 ay önce
  önceden 1tl olan otoparklar 10 olmuş(hisar yolunda fiş vermiyorlar)
 • Kemal canKemal can5 ay önce
  Hacı Sende uçağın motorunakaçan kuş kadar akıl yok...ya da anne sana hamileykenkarnında kordona dolandın sanırım.... haciiiii idiot
 • Vatanını SevenVatanını Seven5 ay önce
  Ne zaman adam oluruz........Geçen bir yazarın bir konudaki serzenişini okumuştum. Bizden olmayanı baş tacı ettik bizden olanı da baş tacı ettiklerimizin ayaklarının altına paspas ettik diyordu. Yemin ederim altına imzamı atıyorum. Şu an siyasette Ak partili bürokrat yok denecek kadar az hepsi fırıldak takımı olan zatlar. Biz vebal almayalım diye oy veriyoruz başımıza bu vicdansızlar yönetici diye atanıyor kendi elimizle kendimize zulüm ediyoruz.Hükümete sesleniyorum içinizdeki ayrık yabani otlarının bir an önce ayırınız. Yoksa bu sadece bir şevkat tokadı bilesiniz.
 • Yılmaz Yılmaz 5 ay önce
  Yazıyı göz gezdirerek anladım okunaklı olmuş yalnız bu çoğu yazar da var bir yere bir eleştiri getirecekse hemen 28 şubatı arkasına almak sözü doğru olanın sözü gene doğrudur gavur... Söyle bir bak etrafa ne dert çekenler oldu ve var sizin ben iftarı açarken baksak tandır VS doludur sabahta magdur yazuzı
 • vatandasvatandas5 ay önce
  evet kardesim maalesef % 25 noter yeminlimesrep taraf elbette fitratina uygun olacak %40 saglamirade ..dun menderes ozal turkes .demirel erbakandemisti bugunerdogandiyoruz..%10bu ulkeye dusmanfetosu.pkk .ypkk.hadep dep ...sempatizani.....beni dusundurengerye kalan %15likgaripkitlegunlukcikarpesinde gunlukpara pesinde.gunlukis pesindeolanzihniyet bunlarentehlikelisicunkucikaricinbabalarinisatarlar....
 • Tuğba güleçTuğba güleç5 ay önce
  Eline yüreğine sağlık Hacı abi✨
 • SerapSerap5 ay önce
  AKP belediyesine arkasını dönenlere,herşey müstahak.Herşey güzel olacak bunlara,bunlar İzmir'in pis kokusunu bile nimetten sayıyorlar,Ankara'da pis kokmuş sorun yok,yeterki AKP olmasın.Bence bunların hiçbirşeyini haber yapmamak,Yeni seçime kadar beş sene susmak,bu seçmen hala akıllanmadıysa müstehak
 • Neohırsız Neohırsız 5 ay önce
  Akit yazarları sizden ricamızdır: Oy hırsızlığını tekrar tekrar anlatın. Mağdur edebiyatına izin vermeyin. İmzasız tutanak ve Büyükşehir pusulası eksik zarfları tekrar tekrar anlatın. Yasaya aykırı olarak özel sektörden seçilen binlerce sandık başkanından bahsedin.
 • türk türk 5 ay önce
  Mahkeme yargıç polis hepsi emir kulunuz hâlâ ağlıyorsunuz. Alınan mahkeme kararlarını görüyoruz hepsi sizin lehinize. Hattâ yanlışlıkla aleyhte karar çıkınca hâkimi bile sürdürüyorsunuz.

Günün Özeti