Aydın Doğan hâlâ çok itibarlı, neden?

20 Mart 2017 Pazartesi

Biz elbette yolumuza bakmaya, hak ve hakikat bildiğimizi haykırmaya, Müslümana müşfik ve kâfire şedid olmaya devam edeceğiz; Allah istikametten ayırmasın!

Aydın Doğan ve medyasının ise milletin gözünde bir itibarı yok, lakin milletin seçtikleri maalesef hâlâ Doğan ve medyasının kapısında yatıp kalkmaya devam ediyor. Bu bir gerçek, hem de riyakâr bir gerçek!

Adamlar en utanmaz ve umursamaz halleriyle “411 el kaosa kalktı” deseler bile itibar görmeye devam ediyorlar, hem de “kaos çıkarmakla” itham edilenler tarafından!

“Karargâh Rahatsız” manşeti attıkları gün devlet büyükleriyle kahvaltı yapıyorlar, vekillerle sarmaş dolaş oluyorlar, bürokrasi hak getire!

Nerede o soylu mücadele?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve birkaç rical-i devlet dışında ses çıkaran ve tavır koyan yok.

Kimileri gücünü haktan ve halktan yana kullanırken, kimisi sadece bu güçten zehirlenmeye devam ediyor. Bu zehir hepinizi ve hepimizi boğar efendiler! Bunların kapısında yatıp kalkmayı bırakın, bunların sayfalarında üç satır haber olmak için heyecanlı bekleyişler içinde olmayı bırakın.

Bana göre; İttihat ve Terakki’nin medya ayağı olan bu kişileri siz itibarlı yapıyorsunuz. Size karşı en kötü manşetleri attıklarında bile dizinizin dibinden ayırmıyorsunuz.

Bunlar bütün planlarını “üst akıldan” alırken, bütün maddi gücünü ise sizden alıyor. Yani sizden alıp, size vuruyor. Cellâdınıza gülümsemekten vazgeçin!

Bu millete ve milletin inançlarına, kutsallarına düşman olanları çok seviyorsunuz; bu huyunuzdan vazgeçin! Yine de siz bilirsiniz elbet..!

Bir devleti yıkan yönetici, onları nasıl yendiğini şöyle açıklıyordu: “Onlar zarar vermeyeceklerini bildikleri için dostlarını kendilerinden uzaklaştırdılar. Kendilerine bağlamak ve kazanmak için ise düşmanlarını yakınlaştırdılar. Yakınlaştırılan düşmanları dost olmadı ama uzaklaştırılan dostları düşman oldu.”

Velhasılı kelam; Allah bizleri, kıyamette yok olup gidecek bu dünya için düşmanlar ile dost etmesin; dost bilinenleri de düşman masalarında meze olurken göstermesin!

Bunu yazdığımız için bize bile kızacaklardır, varsın kızıp köpürsünler. Rahmetli Mehmet Akif ne diyordu: “Şudur cihanda en beğendiğim meslek, sözüm odun gibi olsun, hakikat olsun tek..”  

HALK OYLAMASI’NDA ANKETLER NE DİYOR?

Herkesin bir anketi var gibi gözükse de ciddi biçimde bakarsanız, halk oylamasındaki son durumu biraz daha net görürsünüz. Anketlerde “evet” oranları bugüne kadar daima “hayır” oranının üstünde çıktı. Bu üstünlük artarak devam ediyor.

Son 2 hafta çok önemli. “Kazandık” havasına girmemek lazım, zira burada “belirli bir kazanan” yok; bütün bir millet var. Parti seçimi değil, ülkenin önümüzdeki yüzyıllık ve daha öte süreçlerdeki kaderini tayin eden bir durumla karşı karşıyayız.

Anketler “evet” için ortalama % 55-56’yı gösterse bile özellikle iktidar kanadı temkini elden bırakmıyor. Bu bir AK Parti ve diğerleri seçimi değil, Erdoğan ve Yıldırım ikilisi son dönemde buna vurgu yapıyorlar ve bunu anlatmakta gayet başarılı oldular.

Bu süreçte vatandaş nezdinde bir kavga yok, herkes sandığa güveniyor. Seçim güvenliği noktasında da bir sıkıntı yok.

Yalnız şuna dikkat etmek gerekir. PKK, FETÖ gibi örgütler büyük oranda kontrol altına alındı, fakat onları besleyen esas unsurlar dimdik ayakta; işte bu esas unsurların kirli planlarına karşı her an hazır ve nazır bulunmak gerekir. Son dakika bir algı operasyonuna müsaade edilmemeli. Neticede son sözü millet söyleyecek ve hiç sesini çıkarmayıp önüne sandığın gelmesini bekleyen bir büyük kitle var!

 

YORUM YAZ

 • İbrahimİbrahim1 yıl önce
  Güzel bir tesbit maşallah Hayırlı sı olur olur inşallah Rabbim yar ve yardımcımız olsun
 • DoğanDoğan1 yıl önce
  Gidip aydın doğanımı öldürelim
 • Hacı Mehmet DemirciHacı Mehmet Demirci1 yıl önce
  Medyanın anketi tamamen algı operasyonu 16 .4 de göreceksiniz ben çıģırtkanlıklara bakmayın sessiz çoģunluk akıllı toplum dan ders alına ak 75_77 arasında Evet gelecek yazın bir kenara cūnkūHayırcılar bu halktan15 yıl geriden geliyor.
 • HarunHarun1 yıl önce
  Aynen katılıyorum. Cok güzel tespitler
 • serhatserhat1 yıl önce
  Cunkü,bunlardan biri de guya muhafazakarmis gibi gorunenlerin bir cogu hala onlara yanasmaya , onlara hos gorunmeye can atiyor. Akp ye oy verenlerin cogunlugu bile sizinve benzeri kanallari degil de onlarin kanallarini izliyor
 • Türk vatandaşı Türk vatandaşı 1 yıl önce
  AYDIN DOĞAN BEYEFENDİYE BU ... DOLU .HABERLER NİYE ADAMLAR TÜRKİYE CUMHURİYETİ İÇİN VERGİSİNİ ÖDÜYOR
 • SaruhanSaruhan1 yıl önce
  Temkin esastır
 • AnadoluAnadolu1 yıl önce
  Sayın Yakışıklı Bütün bakanlıklarda özellikle deMEB de bu küstürme işiayyuka çıktı. Gerek YGS sınavında öğrencilerin 1 dakika geç kaldığı için sınava alınmamaları, gerekse KPSS için belirlenen ücretin çok yüksek olması ve özellikle de Bakanlık Maarif Müfettişliğine alınan DHKPC/HDP/PKK çizgisindeki insanlar, fetöcülerin ve maalesef çok sayıdaki yanar döner insanların müfettiş yapılıp, gerçek vatansever ve samimi insanların dışarıda kalması çok acı
 • muhlismuhlis1 yıl önce
  Eline sağlık. Allah kalemine kuvvet versin. Öyle bir dönemden geçiyoruz ama kim dost kim düşman şaşkınlık içindeyiz. Bunlar hükümetin gözü önünde cereyan ediyor. Ama herhangi bir önlem alınmaması insanları düşündürüyor.
 • m.girgiinm.girgiin1 yıl önce
  bekle kardeşim ilk sırada bunlar var inşaallah p evet çıksında bak gör sen neler olacagını
Daha fazla yorum göster