THY- Euroleague

Aslanları öldürenler köpeklere yem olur!

20 Kasım 2017 Pazartesi

Bir Filistin atasözü; “Ülkenizin aslanlarını öldürmeyin. Düşmanlarınızın köpeklerine yem olursunuz” diye öğüt verir.

Son 100 yıldır dinlemediğimiz, kulağımızı tıkamakta ısrar ettiğimiz bir öğüt artık zihnimizin yanı başında bir hayat felsefesi gibi yükseliyor.

Cennetmekân Abdülhamid Han, Çanakkale Savaşı 1915 yılında yapılırken biliyorsunuz yaşıyordu; ancak onu İttihat ve Terakki uşakları esir almıştı. Biz bu İT (İttihat ve Terakki) Uşakları’nı o sebep sevmeyiz işte! “Ülkemizin aslanı” tutsaktı, sahip çıkmasını becerememiştik.

Aslanımız öldürüldü. Düşmanlarımızın köpeği olan Alman Generaller yüzünden sayısız şehitler verdik. Ordularımızın başında sanıldığı gibi Mustafa Kemal değil İttihatçıların içimize soktuğu Alman Generaller vardı. Buna rağmen savaşı kaybetmedik ama bir nesli toprağa uğurladık. Biz Cumhuriyet’i kurduysak işte Mehmetlerin al kanlarıyla böyle kurduk!

Sonra darbeler ve muhtıralar derken “aslanlarımız” hep ölüme gitti, meydan “düşmanlarımızın köpeklerine” kaldı.

Ve bugün…

Yine aslanımızı öldürmeye çalışıyorlar.

“Seçilmiş lider Recep Tayyip Erdoğan’ı yedirmeyiz” diyen milyonlarca vatansever var! 

Şayet 15 Temmuz’da “Ülkemizin aslanı Recep Tayyip Erdoğan’a” halel gelseydi şimdi memleketimiz “yem” olup gitmişti.

Bekle ki gelsin bir yüzyıl daha!

Eskiden NATO’ya karşı olmak entellerin işi sanılırdı. Şimdi sokaktaki vatandaş öyle bilinçli ve özgüven sahibi ki olayların çok iyi şekilde farkında!

Türkiye’nin 40 askerini çekmesi ise esasen tarihi bir resttir!

Kana kan, dişe diş; siyasetse siyaset, diplomasiyse diplomasi!

Siyonistler dünyayı yönettiklerini sanıyorlar. Oysa biz dünyayı yönetmeye 100 yıl ara verdik hepsi bu! Dünya yine, yeni, yeniden Anadolu’dan idare edilecek!

“GÜNDEMDE NİÇİN SAĞLIK SORUNLARI VAR?”

Sağlık Bakanı kim? Hiç öyle Google’a falan bakmadan söyleyin! Nerede, şu anda hangi projeleri yapıyor? Bilmiyorsunuz değil mi? Ak Parti’nin hakikaten en büyük işi “sağlık alanını” düzenlemek oldu. Sabahın 6’sında SSK hastanesinde sıra numarası almak için bekleyen kişiler olarak sağlıkta yapılanın “tam bir devrim” olduğunu rahatlıkla görüyoruz. Öyle kuru sıkı devrim değil yani! Allah yapanlardan razı olsun. Ancak son dönemde “sanki gizli bir el” devreye girmiş gibi sağlıkta “skandal” haberleri arka arkaya çıkmaya başladı. Sağlık Bakanı Sayın Ahmet Demircan bu duruma mutlaka el atmalı, aksi takdirde “ufak sorunlar” öyle birikir ki algı yöneticilerine fırsat vermiş olursunuz! 

“MUSTAFA ELİTAŞ VE İTTİFAK”

Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş yıllardır siyasetin içinde, üstelik Ak Parti’de sözünün “ağırlığı” olan başarılı isimlerden biri. Cumhurbaşkanımızın “MHP ile ittifak” mevzusuna olumlu bakışından sonra Mustafa Elitaş yol haritasını kısmen açıkladı. Elitaş öyle kolay kolay konuşmaz, konuştuğu vakit de dediği yapılır. Demem o ki “ittifak” mevzusu kesinleşmiş sayılır, yol haritasının kaptanlarından biri de usta siyasetçi Mustafa Elitaş olacaktır.

“BAZI NOTLAR”

*NATO’daki çirkin tezgâha da “Erdoğan’ın planıdır” diyen üstün zekâlılar çıktı! Tabii Erdoğan aradı Norveç Başbakanı ile NATO Genel Sekreteri’ni; “Haydi bizi hedef gösterin, biz de askerimizi çekelim, ortalık şenlensin” dedi! Kontrollü darbe(!)

*Öyle bir denklem ki müttefik dediklerimiz düşmanın ta kendisi! Ülke ve millet olarak tüm denklemleri altüst edeceğiz Allah’ın izniyle! 15 Temmuz bitmedi, uyursak yine gelirler. Rahat olalım ama uyumayalım!

*Geçtiğimiz hafta Ankara Valisi Ercan Topaca ile bir söyleşi gerçekleştirdik. Bakmayın öyle sakin durduğuna, bana göre tam bir sıra dışı vali! Emniyet güçlerinin operasyonlarına bile “icraatın içinden” katılıyor. Başkent’te mafyalara, baronlara, uyuşturucu çetelerine, kartvizit müptezellerine tahammülü yok! “Bizden biri” olan Vali Topaca, şehrin huzuruna kastetmeye çalışanların da en büyük düşmanlarından birisi!

*Dikkat ediyor musunuz şehirlerde “ezan sesleri” sanki kısıldı! Minarelerden ezan okunurken belli bir “üst ses seviyesi” elbette olacak; ama şu anda ezan sesleri artık duyulamayacak kadar kısık geliyor.

 

YORUM YAZ