Akit 6284’te neden ısrar ediyor?

10 Aralık 2018 Pazartesi

Toplum şikâyetçi; “Aile Bakanlığı sanki feminist dernekler başkanlığı gibi hareket ediyor” diyenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor.

“Kadına pozitif ayrımcılık” işi abartılınca “aile kurumu” çatırdamaya başladı. Kadını güçlendirmenin yolunun “erkeği zayıflatmak” olduğunu sananlar yanıldılar. Evet, kadın öncelikle annedir, eştir, abladır; ama erkek de babadır, eştir, ağabeydir! Bu cümlede ortak nokta kadının da erkeğin de “eş” olmasıdır. Ancak Aile Bakanlığı bu durumu eş’lik durumundan çıkarıp, “rakiplik” durumuna getirdi.

Sanki erkekle kadın “karı koca” olmuyorlar da 90 dakikalık futbol müsabakasında “rakip” oluyorlar. Sanki biri diğerini ezmeye çalışıyor ve “golü” atan kazanıyor.

Akit manşetlerden haykırarak; “Boşandığı eşi sevgilisiyle beraber adliyeye geldi ve eski kocasından nafaka talebinde bulundu” diye haberler yapıyor, ama Aile Bakanlığı’ndan ses yok! İstanbul’dan muhabirimiz Faruk Arslan, Ankara’dan muhabirimiz Resul Ekrem Şahan mağdurların dertlerini haberleştiriyorlar.

Adamın eski karısı kolunda başka herifle gelmiş ve “nafaka” istiyor. Ne yapacak nafakayı? Sevgilisiyle(!) harcayacak. Bu sadece bir örnek, buna benzer binlerce vakayla karşı karşıyayız! “1 ay evli kaldık ama yıllardır maaşımın yarısını nafaka ödüyorum” diyen mağdurlar var.

Elbette kadına nafaka verilecek, fakat bu “sonsuza kadar” olmak zorunda değil; bunun ölçüsü olmalıdır.

Aile Bakanlığı “aileyi korumakla görevli” iken sanki böyle görevi yokmuş da tek amacı “boşanan kadının hakları” imiş gibi hareket ediyor diyenler haksız mı? “Aileler neden boşanıyor, nasıl engelleriz?” diye konuşmamız gerekirken, “nafaka mağdurlarını” konuşmak zorunda kalıyoruz.

İşte Akit’in Cuma günü attığı manşet: “BÖYLE BAKANLIK AİLEYİ ÇÖKERTİR”

Birazdan rakamlarla bakacağız ama merak edenler olabilir; “Efendim Akit Gazetesi olarak manşetleri atıyorsunuz ama bir gidip de Aile Bakanı’nı dinlediniz mi, kendisine sordunuz mu, neden Aile Bakanı’nın da görüşlerine yer vermiyorsunuz?” diye sorabilirsiniz.

Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan 3-4 aydır randevu istiyoruz, ama kendisi talebimize dönüş yapmadı. Bunu “şikâyetlenme, sızlanma” olarak söylemiyorum, cevap hakkına riayet ettiğimizi bilin diye söylüyorum. Hal böyle olunca eleştirilerimizi “bire bir” iletemiyoruz ve kamuoyunu aydınlatamıyoruz.

Şimdi gazetemizin Cuma günkü manşet haberine bakalım hangi rakamlar var:

1)Son 10 yılda boşanmalar yüzde 70 artarken, bu sürede 1 milyon 200 bin çift boşandı. Türkiye’de en çok açılan dava boşanma davası.

2)Evlenme yaşı kadınlarda 22.2’den 24.6’ya, erkeklerde 25,5’ten 27,7’ye çıktı. 18-19 yaşında annelik yaşayanların sayısı %36 azaldı.

3)Çocukların nüfusa oranı %30’dan yüzde 28,3’e düştü. Kadınların doğurganlık hızı ilk kez nüfus yenilenme düzeyi olan 2.10’un altında kaldı.

Bu rakamlar tehlikenin habercisi! Boşanmak İslam hukukuna göre “en sevimsiz” helallerden biridir. Aile Bakanlığı öncelikle buna çare aramalıdır.

“Kadına şiddet” uygulanıyorsa gerekli bütün önlemlerin alınmasına itiraz eden yok..  Ancak şahitsiz, delilsiz, basit olaylarla aileyi bir anda paramparça etmeye kimsenin hakkı yok! 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’nin görmüş olduğu en büyük devrimcidir; ancak bakanlardan da Sayın Cumhurbaşkanımız kadar olmasa bile ona yakın performansları toplum beklemektedir.

TELEVİZYONLAR REZİL ÖRNEKLERLE DOLU!

Kadına özgürlüğü “Gecenin 2’sinde eve gelme özgürlüğü” gibi görenler onu “köle” haline getirdi. TRT başta olmak üzere pek çok kanal Dove Reklamları’nda “afedersiniz” koltuk altı kıllarını alan kadınları oynatıyor. Evet bunu “kıllarına varıncaya kadar” açıkça gösteriyor. Biz yazarken utanıp sıkılıyoruz; onlar ekrandan veriyor! Diriliş Ertuğrul’u izlerken reklam arasında bunları seyretmek zorunda mı insanlar?

Geçenlerde canlı yayında “DNA sonucu açıklama” rezaleti yaşandı. Muhabirimiz Ömer Faruk Şahin haberleştirmişti, oradan okuyanlar bilir. Programın sunucusu; adamı ve kadını karşısına almış ve adama canlı yayında “DNA sonucuna göre çocuğun babası sen değilsin” diyor. Aman Yarabbi, bize ne oldu böyle? Bu işler böyle meşrulaşıyor, kalıplaşıyor, alışkanlık haline geliyor ve nihayet toplumu kirli tezgâhın içinde eritiyor. Yakında “Çocuğun babası kim?” diye program da yaparlar.

RTÜK mü el atacak, TRT mi, Aile Bakanı yahut devlet görevlileri mi el atacak bilmiyorum; ama bu konular toparlanmazsa adeta kanser gibi hücrelerimizi ele geçirecektir.

ŞİMDİ SORUYORUM: Akit 6284’te ısrar etmekte sizce haklı değil mi? Bırakalım nereye varacaksa varsın mı densin yoksa toplumsal meseleler “sağına ve soluna bakmadan ben varım” dercesine dile mi getirilsin?

Kim ne derse desin Akit; Allah’ın izniyle “ben varım” demeye devam edecektir.  

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Tahir Özbek Tahir Özbek 7 ay önce
  Hacı neden,İnsanlar islam coğrafyasından gavur coğrafyasına kaçıyorlar.
 • FarukiFaruki7 ay önce
  Kadın şu zamanda adeta putlaştırıldi Hiç kimseye hakkından fazla hak vermek adalet değil ona zulümdür Her yer kadın öldü 80 puan alan eekek işsiz geziyor Yazıklar olsun
 • KenanKenan7 ay önce
  Yav he he
 • DeryaDerya7 ay önce
  Erkek şunu bilsinki bilimsel bir gerçek olarak kadın beyni erkek beynine göre daha teferruatlı bakıyor olaylaraAkıllı erkekler bunu bilir ve kadına gerekli yeri verir hayatta.Ama bu erkekler sizlerin arasından çıkmaz.Bu gidişle çıkmayacak gözüküyor.
 • GaripGarip7 ay önce
  Gençlerimiz evlenmeye korkuyor karısı başkasıyla zina ediyor uzaklaştírma karari alıyor birde hem malına hemde maaşına ortak oluyor aile bakanı metak ediyorum bunları görmüyormu yoksa oda AK partiyi zayıflatmaya çalışan ajan mı bir an evvel aileleri koruma kanunu çıkmalı bu ülke milyarlarca lira alıp dizi çeken sonrada ben onlardan değilim diyen diriliş oyuncularıyla değil kalbi Allah sevgisiyle çarpan gençlerle kurtulur.
 • VatandaşVatandaş7 ay önce
  Alkisladiginiz iktidar kaç yildir bizi yönetiyor
 • Eyüp karaEyüp kara7 ay önce
  İyide hocam reisin haberi yokmu sanki bu durumdan var ne yapiyor reistende ses yok zaten o çikardi pozitif ayrimcilik diye diye bu belalari başimiza Atatürk gibi eleştirilemez bi konuma geldi bu durum iyi değil kimse birsey diyemiyor hatalarina rağmen kendisine
 • Cengiz demirCengiz demir7 ay önce
  ... Yılmaz özdil in burda anlatmak istediği, senin anladığın gibi insanları alkole teşvik etmek değil. Rte nin böyle bir deneyimi olsa idi, kendisine karşı olan %50 lik kesimi daha iyi anlayabilirdi. Bira içmek yerine, başka bir şey de söylenebilirdi. Fakat bu başka şeyler de sizin dünyanızda günah olduğu için sıkıntı burda zaten.
 • Ah akit Ah akit 7 ay önce
  Akit gazete değil hakikat diyorsun...
 • Recep batmanRecep batman7 ay önce
  Yazdıklarınıza fazlasıyla katılıyorum.fakat 6284 ü anlamadım.ilk defa yazınızı okudum
 • Mustafa TekinMustafa Tekin7 ay önce
  Bu kadar sert olmaya , ... yönelik kelimeler kullanmaya ne gerek var, karşı tarafa Ebu Cehil diyorsun, demek ki peygamberimizin tarafında olduğun iddiasindasin, peki bu dil kimin dili? sevgi ile yazarsan karşı taraf seni dinler, nefret ile yazarsan o orda durur, sen de burda ...
 • Hülya ErenHülya Eren7 ay önce
  Akit gazetesi, sizinde ne olduğunuzu fikirlerinizi şok şükür biliyoruz. ... Allaha çok şükür bizde varız.
 • Tesadüfen bu yaziyi okudumTesadüfen bu yaziyi okudum7 ay önce
  Tesadüfen yazınızı okudum hayran olmamakla birlikte bir özdil okuruyum kitabını almadım ticaridir almam da. ... Bu arada soyadınız kokeninize mi ait yoksa sonradan degistirilmismi? Saygılar
 • Taner demirTaner demir7 ay önce
  Yılmaz Özdil " Tayyip bey bir bira icseydi" dediği için bütün asagilamalarive kendi ahlak ölçütlerini sıralayan bu arkadaş...
 • Yaşlı DoçentYaşlı Doçent7 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; Doçent olduğumuz gün, emsallerimiz hangi dosya ile Profesör oluyorlarsa, biz de aynı dosya ile Profesör olmak istediğimizi; deneyim kazanmanın murad edildiği 5 yıl Doçentlik kadrosunda boşuna kalmak istemediğimizi; 5 yılın 5 katından fazla Üniversitemizde öğretim elemanı olarak çalışıp, 10 binlerce öğrenci mezun edip deneyim kazandığımızı; Üniversitemizde Doçentlik kadrosunu almak için gerekli olan puanın 5 katından fazla bir puanla Doçentlik kadrosunu aldığımızı; emeklilik yaşımızı geride bırakıp ömrümüzü verdiğimiz Üniversitemizde, Profesör olmak için 5 koca yıl beklemememiz gerektiğini; dosyası dolu ama ömrü de dolu Yaşlı Doçentler olarak, Profesör olmak için, zaman sınırı olmadan, dosyamızı Doçent olduğumuz Üniversitemize sunmamıza kapı aralamanızı sizden istirham eder, saygılarımızla taleplerimizi arz ederiz: A-) 1-5 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 5 yıl sonra Profesör olabilmelidir. B-) 5-10 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 4 yıl sonra Profesör olabilmelidir. C-) 10-15 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 3 yıl sonra Profesör olabilmelidir. D-) 15-20 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 2 yıl sonra Profesör olabilmelidir. E-) 20-25 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 1 yıl sonra Profesör olabilmelidir. F-) 25 yıldan fazla öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent hemen Profesör olabilmelidir.
 • ömer Demirdaşömer Demirdaş7 ay önce
  Kesinlikle haklısınız. çok güzel bir yazı. Daha önce bu konuda boşanmalar: teşhis doğru tedavi yanlış, nafakanının sürekliliği hakkında Anayasa Mahkemesinin kararı, Mahkemelerin 3 yanlış masumiyet karinesi ve devlet mi zengin erkekler mi diye 3-4 makale yazdık. ama maalesef sesimizi kimseye duyuramadık. Devlet yıllardır kendisine prim ödeyene en fazla 10 ay işsizlik maaşı verirken bir erkek evlendiği günün ertesi günü boşansa bir ömür boyu veriyor. bunun neresinde adalet neresinde hukuk. Kadın zayıfttır ama zayıflık illaki masum olmayı gerektirmez. Yanlış yapılıyor kadına şiddet bu şekilde engellenemez, kadın bu şekilde korunamaz. Allah aşkına değiştirin şu kanunu artık. Yoksa ne aile kalacak ne toplum
 • Muhammet KIZILIRMAKMuhammet KIZILIRMAK7 ay önce
  Ne demek elbette kadına nafaka verilecek. Rabbim kitabında böyle emretmiyor. Rabbim kitabında diyor ki "kadının mehrini verin Çocuklarınızında nafakasını gücünüz ölçüsünde ödeyin" . Hayat boyu yahut belli bir süre nafaka verin demiyor. Bakın iddet süresince tamam bu eskiden bir yılla sınırlıydı.Gene öyle olmalı.
 • Akif DemirAkif Demir7 ay önce
  Cok guzel bir yazi yazmissiniz. Suresiz nafaka ile kadinlar erkekleri tehdit ediyor. Ve toplumun kanayan bir yarasi haline geldi. Sesinize kaleminize saglik. Tesekkur ederiz.
 • vijdanvijdan7 ay önce
  Mesut Kaya arkadaşımız EYS den bahsetmiş konuyu açalım görüyoruz ki KONUYA HAKİM OLMADAN yazanlardaVAR ..FAYDAMIZ OLSUN!!EBEVEYNİNE YABANCILAŞTIRMA SENDROMU İCRA YOLUYLA KENDİ ÖZ ÇOCUGUNU SAATİNE 100 LİRA GÖREN BABALAR VAR!! mağdur insanların yazdıklarını okuyun!AKİT MEDYA GRUBUNU TAKİP EDİNBİLİNÇLENİN!!YAKINDA AİLE KAVRAMI TAMAMEN BİTECEK! TÜM MANEVİ SALDIRALARA AÇIK BİR TOPLUM HALİNE GELECEĞİZ..
 • Kadir Baysoy Kadir Baysoy 7 ay önce
  Yazdıklarını za sonunakadarkatılıyorumlütfen böylehaberlere eleştirilere devamedin çünkübu yazdıklarınızı n hepsidoğru bizler normalvatandaşı zher kesi bakan millet vekili yada SümeyyeErdoğanmı zannediyor herşeyibaşkan mı görecek
 • Ahmet Köse Ahmet Köse 7 ay önce
  Yüreğinize sağlık...
 • Mesut kayaMesut kaya7 ay önce
  6284 ve nafaka için az bile yazmışsınız. Bunun yanında çocuk icrası ve EYS var. Ailelerimizi çocuklarımızı devlet eliyle kaybediyoruz. Sesimiz olduğunuz için teşekkürler.
 • FerhatFerhat7 ay önce
  Önceden 17. Yüzyilin inkilaplarini ve rönesans ideolojisini savunan liberal sol Chp vardi yönetimde. Iyide simdilerde AB nin yasa ve reformlarini uyum paketi adi altinda türk ceza ve aile hukukunu degistiren liberal bir Akp var iktidarda. Anliyacaginiz inkilap ve degisimler chp ye mahsus degilmis sadece. Akp de inkilaplarin kaynak noktasi ve masonlarin merkezi olan AB nin talimatlarini tikir tikir uyguluyor ve millitin öz degerlerini ayaklar altina aliyor. Bunun neresi milli irade diye soruyirum akp ye.?
 • misafir misafir 7 ay önce
  Allah razı olsun Sizden bıktık artık bu televizyondaki pisliklerden
 • BirolBirol7 ay önce
  Sözde 'Akil'e cevap, Ne korkacağız be ! asıl siz korkun.Biz müslümanlar yalnızca Allah'tan korkar,Allah'a kulluk ederiz.Aile kavramı ortadan kalkınca(zaten kalkıyor),tam bir kaos ortamı oluşucak,terör, asayiş olayları artacak,şiddetin bin türlüsü kol gezecek, uyuşturucu,fuhuş,gasp, hırsızlık,dört bir yanınızı saracak.Siz bu kafayla kadını zor korursunuz.Sizin istediğiniz,gençken kadın cinsel obje, yaşlanıp çirkinleşince, yapayalnız kimsesizce ölen kadınlar.Biz buna müsaade etmeyeceğiz.Siz hiç feminist derneklerin yaşlı ve yanlız kadınların dertleriyle ilgilendiğini gördünüz mü? Asla göremezsiniz çünkü samimi değiller.Sizin gibiler için kadının cesareti ve gücü fiziki güzelliğiyle orantılıdır.
 • vijdanvijdan7 ay önce
  Kadınlar güçleniyor diyen arkadaşa konuya hakim değil BELLi! 1. eşten her ay nafaka alıp sevgilisiyle ahlaksız hayat yaşayan mı ararsın!!! sigortasız çalışıp nafaka aldığı boşadığı erkekten daha çok para kazanan mı ararsın!!!LÜTFEN AKİT MEDYA AİLESİNİ HER GÜN TAKİP EDİN !!KONUYA HAKİM OLUN!!OKUYUN BİLİNÇLENİN ÇEVRENİZE DE OKUMALARINI TAVSİYE EDİN!!
 • AkilAkil7 ay önce
  İtiraf edin kadınlar güçlendikçe korkunuz artıyor
 • BirolBirol7 ay önce
  Sayın Hasan, yazıyı okumamışsın besbelli.Klişe laflarla saydırıyorsun.Bu da senin zeka seviyeni ortaya koyuyor.Elbette evi geçindirmek,eşine ve çocuklarına bakmak erkeğin görevidir.Bir Erkek Boşanıp çocuğuda yoksa artık kendisine yabancı olmuş bir kadına neden ömür boyu nafaka ödesin ki.Mehir haktır.Erkekler nikahladığı kadına mehir vermesi nikahın şartıdır.O para veya altın kadının hakkıdır.Erkek ona karışamaz.Kadın onu istediği gibi harcayabilir.Nafaka da vardır çocuk yoksa sürelidir.Ancak çocuk varsa çocukların nafakasını erkek temin etmekle mükelleftir. Mesele bu kadar açıktır.Yazıyı iyi oku yazıda Erkek eşine ve çocuklarına bakmak zorunda değildir diye bir şey var mı? Evlilik, kadın erkek yarışması ve çatışması değildir.Aile birliği ve duzenidir.
 • SungurSungur7 ay önce
  Hasan bakiyorum boyundan buyuk laf etmissin.neyi savunuyon bilmem durust ol herkes ayni kefede olsaydi dunyanin dengesi bozulurdu.herkesinyapacagi bir var allah insanlari islerine gore yaratmis.peygamberler bile garip gibi yasadi esleride kanaatkar insanlardi onlari ornek almali insan senin gibi ne udugu belirsiz erdemsiz insanlar kanaatkarligi anlamaz.bizim dinimizde edepli kanaatkar kadin ovulmustur.musrif serli edepsiz hatasiz haramzade insanlar bunu anlamaz.bir gun sende bes parasiz kalirsin cocuklarin ihtiyacini karsilamayan bir duruma dusersin o yazdigin duruma dusersin.kimseyi kinama fakirlik herkese gelebilir birde caresizlik basina gelir gorursun hasan efendi.
 • hasanhasan7 ay önce
  halal olsun hacı abi nafakayı kaldırıp mehir i ekleyelim
 • HasanHasan7 ay önce
  Erkek dediĝin az dik durur arkadaş, eşine çocuĝuna bakamayacaksan bir gelecek hazırlayamayacaksan evlenme arkadaş kendine güvenmiyorsan çocuk yapma, günaha girme vebal alma. Çocuĝun varsa ihtiyacini karšılayacaksın arkadaş, hamallık yapacan ırgatlık yapacan ama karşılaycan, kadının üstüne yıkmak yok, boşadıĝın kadın evlenmediĝi sürece, çalışmadıĝı sürece geçimini saĝlıyacaksın, yoksa erkeĝim diye dolanma ortalıkta, çekil kenara! Şimdiye kadar kadın cahil, ailesi sahip çıkmaz, elinden iş gelmez, kucaĝındasırtında çocuk mecbur kalmış erkeĝin zulmüne katlanmaya. O devirler çoktan geçti, çubuĝunun deĝil aklının peşinden gideceksin o kadar.
 • Nuran devrens cevapNuran devrens cevap7 ay önce
  Ablam sizin bu kadar koyu akp li oldugunuzu bilyorduk dogrusu cok sasirdik valla bravo.o sozde bas ortulu ozde beyni acik bakanla ayni kulvarda siniz tayyib bey ilede feminizim konusunda muttefiksiniz yani size gore yasasin musrif kadinlar gebersin durust erkekler .ozaman kadinlar cocuk yapmak icin baska bir cins yada irk kesfetsinler bizde kurtulak.bu kadar koyu akp li oldugunuzu bilmiyorduk.
 • BirolBirol7 ay önce
  Sayın Ebru sorta Karatay Doğru yasada bir sorun yok,sadece son 6 yılda öldürülen 1500 den fazla kadın var.Kimse boşanmak için evlenmez.Süreli nikah ise nikah sayılmaz,İslam'a göre haramdır.Sözleşme yapmak demek bir gün bosanacağım demektir.Öyle aile birliği olmaz.Feministlerin istediği şu Erkek bana ne yaparsam yapayım karışmasın.Ancak ben onun herşeyine karışayım.Böyle bir mantık olabilirmi.Erkekler sizin köleniz değil bunu anlayın artık.Kadinda erkeğin kölesi değil.
 • BirolBirol7 ay önce
  Sayın Nuran devres, Bir Müslüman erkeğin hayattaki tek amacı karısını mutlu etmek degildir.Karısına kul köle olmak da degildir.Allahın rızasını kazanmaktır.Sekulerlerin nasıl yaşadığı,nasıl davrandığı bizi ilgilendirmez, özgürdür.Bir müslüman elbette hayata İslam perspektifinden bakmalıdır.Sonuç itibariyle erkeği doğuran yetiştiren ve ilk öğretmeni olan annesi de bir kadındır.Erkekler ağaçta yetişmiyor,gökten zembille inmiyor.Bence sadece erkek değil kadınlar da adam edilmeli.İki taraf da birbirini köle olarak görmemeli.Aile yaşamı saygı sevgi çerçevesinde sürdürülür.Kanunla,polis zoruyla,erkeği kadının karşısında hizaya getiremezsiniz.Bir şiddet başka şiddetle çözülmez.Aile sorumluluk ister kanaat ister.
 • Doğan çakırDoğan çakır7 ay önce
  Kaleminize sağlık, çok güzel yazı olmuş
 • Ebru Sorta KaratayEbru Sorta Karatay7 ay önce
  yasada ben sorun göremiyorum. Boşanınca nafaka ödemek istemeyen erkek evlilik sözleşmesi denilen bir şey var bilmem haberiniz varmı ? neyse siz futbol izlemeye devam edin.
 • Nuran DevresNuran Devres7 ay önce
  Karı-koca anlaşamıyorsa, mutlu değilse boşanır, mutluysa devam eder. Bu da sizi hiiiç ilgilendirmez. İnsanlar eşiyle mutlu değilse 'bu mutsuzluğa mahkum olmak zorundasın' mı denilecek? Boşanmaların azalması için önce erkekler adam edilmeli. Karısına değer vermeli, şiddet, hakaret ne demek, onu başında taç gibi taşımalı. Benim rahmetli eşime 'hayatta amacın nedir?' diye sorsalar 'karımı mutlu etmek' derdi.
 • AliAli7 ay önce
  Sahıtsız delılsız ha? Tabıı erkekler zaten karılarını futbol stadyumunda doverler! Bu kadınlar nasıl oluyor da bır sahıt bulup getıremıyor!? Delıl? Kadının elındekı kolunda yuzundekı morluklardan baska ne delıl olabılır? Ama tabıı kendısını duvara vurup kendı kendını dovmustur!? o morlugu o adamın yaptıgına daır kesın delıl lazım. Mesela morlugun capı spesıfık olarak o adamın yumruguna uyuyor mu? Uymuyorsa ne bellı belkı komsu dovdu!? 
 • MKMK7 ay önce
  UZUN ZAMANDIR BİR SES BEKLERKEN ,BENZER DÜŞÜNCELERİN PAYLAŞIMINI GÖRÜNCE SEVİNİYORUZ. aHLAKSIZLIĞI GÖZÜMÜZE SOKANLAR, KADINI KADINLIKTAN ÇIKARANLAR, DEĞERLERE ZERRE ÖNEM VERMEYENLER... HER KİMSENİZ MAKAMINIZ, MEVKİİNİZ, PROĞRAMINIZ, KANALINIZ... YERİN DİBİNE BATSIN. aYRICA SILA İLE İLGİLİ MAHKEME AÇIKLAMA DA YAPTI. AHMETE AYIP OLDU ONUDA ARARLAR MI? MERAK ETTİMDE.
 • müslümmüslüm7 ay önce
  Sayın Akit yetkilileri son 10 yıl diyorsunuz 16 yıldır bu ülkeyi kim idare ediyor. Bu kanunları kim çkarttı. Sizin pervasızca desteklediğiniz Ak Parti ve onun yöneticileri. Milli Görüş gömleğini çıkarırsan placağı budur. Koltuk görününce Erbakan hocayı yarı yolda bırakıp gidenler bu dünyada olmasada ahirette o yaptıkları ihanetin hesabını verecek. Halen akıllanmayacakmısınız. Vesselam...
 • yaya7 ay önce
  Aile bakanını kim atadı?Aile bakanını atayanı kim seçti?
 • vijdanvijdan7 ay önce
  sıla yı telefonla arayarak geçmiş olsun diye size randevu vermiyor Bakanlık vatandaşın sesini duysun..Seçim yaklaşıyor..Sandık halkı bekliyor.. Canımız , geleceğimiz, cebimiz yanıyor..Manevi dünyalarımız her gün yıpranıyor..Allah büyük..bugün zulme kulak tıkayanlar elbet terazi onlara da vuracak!
 • DevrimDevrim7 ay önce
  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’nin görmüş olduğu en büyük devrimcidir...  Çok iyi bunu çok sevdim
 • abdulmetinabdulmetin7 ay önce
  şu aile bakanlığı işi iyice zıvanadan çıkardı, kadın ve çocuk hakkı diyerek işin aslını astarını araştırmadan taraf olmaya ve avukat görevlendirmeye devam ediyor, kadın ve istismar davalarında hep yanlı davranıyor, tamam taraf ol olmasına da önce mevzuları bir araştır ondan sonra taraf ol, yoksa o kadar iftira ve mağduriyetlerin hesabını karşılayamazsınız öteki alemde vesselam
 • HAKİKATHAKİKAT7 ay önce
  FETO DAN CANI YANANLAR KENDİ FETO LARINI ÜRETMEYE BAŞLADILAR.BU TOPLUMA HİKMETLİKAFALARGEREK. CUMHURBAŞKANI BUNLAR GİBİ DÜŞÜNÜYORSA BENİM DİYECEĞİM BİRŞEY KALMAMIŞTIR. KENDİ İPİNİ ÇEKMİŞ OLUR.ÇÖZÜM İSTİYORLARSA KUR'ANA GÖRE DÜŞÜNMELERİ YETERLİ OLACAKTIR. YOKSA NE AİLE KALIR NE HUZUR. VESSELAM
 • İSMAİL AYDEMİRİSMAİL AYDEMİR7 ay önce
  Yakışıklı sizden böle yazı beklemezdim lakin helal olsun size ve Akit Ailesine. (Önceki 4 isimli aile bakanını övüyodunda bi röportajında). Allah Razı olsun Akitden ve Sema MARAŞLI Hanımefendiden. Çocuk aile Dergisinde yazıyo eskiden Akit dede yaz mış herhal. Takip edin arkadaşlar...
 • NurullahNurullah7 ay önce
  ... herkes bir gun ektigini bicecektir tabi o zaman aile diye bir sey kalirsa ...
 • MustafaMustafa7 ay önce
  Türk aile yapısını yıkmak ve islam aile kültürünü yok etmek için gereken herşey (bu günler iyi günlerimiz gibi geliyor) bizden görünen ama bizans sistemine çalışanlar tarafından usul usul kol gibi yedirilmektedir. Bakanlık falanda hikaye, üst akılın oyunu bunlar, devleti yönetiyor görünen üst akıl dışarıya çalışıyor.
 • NurullahNurullah7 ay önce
  Sayin yazar.ak parti malesef kendi oz olusumundan uzaklasmistir ...
 • mustafa gürbüzmustafa gürbüz7 ay önce
  doğru söylüyorsun teşekkür ederim. ülkemizde aile kavramı göz göre göre parçalanıyor. bunu dile getirmeniz çok önemli.
 • AHMETAHMET7 ay önce
  sizden Allah razsı olsun, hiç gitmediğim evime, mahkeme (müştekinin) evine giderek diyor, ve beni cezaevine gönderiyor. Hakkımı helal etmiyorum.
 • TahirTahir7 ay önce
  Her...
 • MuzafferMuzaffer7 ay önce
  Hergün uçağındasınız reisin. Madem o kadar umrunuzda bu kokuşmuşluk, niye demiyonuz reise. Milleti kandırmayın reis bunların hepsinden haberdar ama reisin tek derdi seçimler. Sonra alimallah sermaye topa koyar akp yi reisi.
 • Aslan akbey Aslan akbey 7 ay önce
  Akıt Hak davasinin gazetesidir. Akit oldukca biz Halka gönül verenler de onu devamlı destekleyeceğiz. Aile bittiğinde bu toplumda bitecek. Bunu Haksızlığı hak bilenlere anlatamayız. Bunlar hz. Yusufu zindanlarda curuturlerdi.Ahirette hz. Yusufun yüzüne bakamayacak bu aile bakanı adalet bakanı  Sen iyi ki eski mısırda doğmuşsun yoksa benin yönettiğim turkiyede gelseydin asla aklanamazdin ve zindandan çıkıp asla devlet memuru olamazdın. ...
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer7 ay önce
  Sağodlasın..Kardeşim..İyiki..AKİT..var..Selamlar.

Günün Özeti