Aile Bakanlığı emin ellerde

04 Aralık 2017 Pazartesi

Hollanda’da gösterdiği tavırla Anadolu’nun kalbinde bambaşka bir yer edinen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya Hanımefendi ile geçtiğimiz hafta güzel bir mülakat gerçekleştirdik. Ülkemizin dik duruşunu tüm dünyaya gösteren Bakan Kaya’nın bu enerjisini hiç kaybetmeden taşıdığını yakından gördük.

Yoğun tempo içinde “Akit Ailesi’ne” gösterdiği sıcaklık tam bir “kadın duyarlılığı ve anne şefkati”nin göstergesi oldu. 

Herkesi ve her kesimi “sözde değil özde” kucaklayan, tüm enerjisini ailenin korunması için sarf eden, böylesine genç ve dinamik bakanları görmek milletin daima yararınadır.

Geçtiğimiz günlerde bir “pantolon” mevzusu oldu, takip edenler görmüştür. Orada Bakan Kaya’ya bir “algı operasyonu” yapmaya çalıştılar ama tutmadı.

Kendisine bu durumu sorduğumuzda şöyle dedi: “Geçtiğimiz günlerde kız çocuklarımızın okula gönderilmesinin altını çizerken maalesef bir yanlış anlaşılmaya sebep oldu. Burada benim asla ve asla kimseden yanlış anlaşılmasını istemem. Kimseyi de hedef göstermiş değilim; bunu düşünmem bile. Bizim derdimiz kızlarımızın en iyi şekilde eğitim almaları için desteklenmesi. Bizim ‘Cennet anaların ayakları altındadır’ diyen bir anlayışla kızlarımızı yetiştirmemiz lazım. Kılık kıyafetinden ötürü ikna odalarına alınan, ikna edilemedikleri için de okuldan atılan arkadaşlarımız vardı. Biz istiyoruz ki kızlarımız eğitimine devam ederek güçlensin, kızlarımız güçlenirse aileler güçlenir, toplumumuz güçlenir ve Türkiye güçlenir.”

Aile Bakanımızın dediği gibi “Güçlü Türkiye” hepimizin arzusu! Ümmetin son kalesi Türkiye büyük bir saldırı altında! Zarrap, S-400, Soçi Süreci, YPG, PKK, FETÖ, Derin Amerika derken tarih tekerrür ediyor ve “7 düvel” tekrar saldırıya geçiyor. 

Fakat bu kez neticeyi “İngilizler” değil Türkiye’nin yerli ve milli yiğit evlatları belirleyecekler.

Çok net söylüyorum: Recep Tayyip Erdoğan bu ülkenin seçilmiş lideri olarak halkın sevgisini kazanmıştır. Birçok insan “Allah bizim ömrümüzden alsın Erdoğan’a versin” diye dua etmektedir. Batı’nın ve uşaklarının silahları bu dualardan üstün olamaz. Ve bizler dua etmenin yanında “harekete de geçen” bir nesile sahibiz artık! 

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA TUNA!

Melih Gökçek’in istifasının ardından göreve gelen Mustafa Tuna “kalıcı mı geçici mi?” bu henüz bilinmiyor. Kendisinin başarılı olacağına inandığımı yazmıştım, Allah daimi başarı nasip eylesin!

Lakin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna sanki yanlış yerlerden topa giriyor gibi! En başta Gökçek döneminden kalan müdürlerin istifasının istendiği belirtildi. Bu oldukça doğal bir durum; fakat sonradan yapılan işler biraz vahim!

“Dinozor kaldırma” gibi çok basit bir mevzuya girip “Ankara’nın giriş kapıları” olarak adlandırılan yapıların “yıkılma ihtimali” ile gündeme gelmesi çok mu gerekliydi?

Daha sonra Ahmet Kaya’ya “Şerefsiz” diye iftira atan, başörtülülere “411 el kaosa kalktı” diyen, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan için “Muhtar bile olamaz” diyen, rahmetli Necmettin Erbakan için “Beceremedin bırak” diyen Hürriyet gazetesine “ilk ziyaretini” gerçekleştirerek “Doğan Medya Grubu”nun binasında “Ankapark mevzusunu” tartışmaya açtı. 

Ardından “Çukurambar” diyerek buraların durumunun vahim olduğunu belirtti. Bakın bunları tartışmaya açmak sıkıntı değil; esas sıkıntı “sadece bunların” tartışılıyor olması ve ortada “yeniye dair” hiçbir şey olmayışıdır. Böyle giderse Sayın Tuna “sadece eskiyi eleştiren” bir başkan olarak anılacaktır.

Melih Gökçek dönemini eleştirmek kolaydır, yeni dönemde “sizin projeleriniz” neler olacak? AK Parti’nin en önemli özelliği “geçmişe” değil “geleceğe bakması” değil miydi? 

Belki Sayın Tuna bize kızacak, onu bilemem, biz gördüğümüzü söyleyelim de!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Gökçek döneminden kalan müdürlerin istifasını isteyebilir, hakkıdır da! Ancak biraz da “kendi yakın ekibine” bakmasında fayda var diye düşünüyorum. 

Başkent hepimizin, Mustafa Tuna’nın başarısı da yine herkesin ve her kesimin menfaatine olacaktır. Onu bu yolda başarıya ulaştıracak olan ise sağlam bir ekiptir. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

    Günün Özeti